dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Pobyt w Krainie Czterech Tysięcy Tygrysich Wysp w Laosie
 • Dwudniowy rejs po zatoce Halong
 • Dwa posiłki i bilety wstępu w cenie
 • Kameralne grupy
 • Noclegi w hotelach 3*/4*

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Luang Prabang
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Odlot do Luang Prabang.

2. DZIEŃ: Luang Prabang
Przylot do Luang Prabang. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ: Luang Prabang
Śniadanie. Zwiedzanie LUANG PRABANG (lista UNESCO): odwiedzimy Wat Xiang Thong (najważniejszy Buddyjski klasztor w kraju – Klasztor Złotego Miasta) oraz Muzeum Narodowe, znajdującego się w dawnej rezydencji królewskiej, w której zobaczymy wspaniałe kulturowe dziedzictwo Laosu od czasów najwcześniejszych królów po okres uzyskania niepodległości. Przejdziemy także do najsłynniejszych zabytków miasta: robiąca wrażenie stupa Wat Visoun; rezydencja Sangkharat (najwyższych patriarchów buddyjskich). Następnie udamy się na przystań, gdzie przesiądziemy się do łodzi i popłyniemy w górę rzeki Mekong. Celem naszej wyprawy będą jaskinie Pak Ou Caves znajdujące się pomiędzy rzekami Mekong i Ou. Sanktuarium w Pak Ou składa się z dwóch dużych jaskiń, w każdej znajdują się tysiące postaci Buddy, różnej wielkości – od kilku centymetrów do dwóch metrów wysokości. Powrót do Luang Prabang. Nocleg.

4. DZIEŃ: Luang Prabang – Pakse – Don Khong
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Pakse. Przyjazd i zwiedzanie ruin świątyń Khmerskich Wat Phu (lista UNESCO). Przejazd do Don Khong – największej wyspy Krainy Czterech Tysięcy Wysp. W tym miejscu Mekong się rozszerza, tworząc szeroką na 14 km niezwykłą sieć kanałów, skał, piaszczystych ławic i wysp. Zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ: Don Phong – Khon Phapheng – Pakse
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Ban Khone, w którym doskonale zachowały się ślady francuskiego kolonializmu. Przejazd do wodospadów Liphi, położonych na granicy Kambodży i Laosu oraz słynnych wodospadów w Khone Phapheng, wśród których znajduje się największy wodospad południowo-wschodniej Azji. Przejazd do Pakse. Nocleg.

6. DZIEŃ: Płaskowyż Boloven
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje płaskowyż Boloven. Jest to niezwykle malowniczy region ulokowany między granicą wietnamską, a Mekongiem od zachodu. Dzięki bardzo żyznej ziemi, powstało tu wiele plantacji kawy oraz herbaty. Słynie również z upraw kardamonu i wielu różnych gatunków owoców oraz warzyw. Ponadto region ten jest zamieszkały przez liczne grupy etniczne. Program naszej wycieczki obejmuje między innymi wizytę w Muzeum Mniejszości Etnicznych zamieszkujących południową część Laosu. Następnie udamy się do Tadlo, znajdującego się na północnej krawędzi płaskowyżu, obok wodospadu Xeset. Po przerwie na lunch odwiedzimy grupę etniczną Alack oraz Nge. W drodze powrotnej do Pakse zatrzymamy się przy 120 metrowym wodospadzie Tad Fane oraz na plantacji kawy i herbaty. Powrót do Pakse.

7. DZIEŃ: Pakse – Vientiane
Śniadanie. Zwiedzanie Pakse oraz czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Laosu – Vientiane. Zwiedzanie VIENTIANE: świątynia Wat Si Saket – uważana za najstarszą oryginalną świątynię w Vientiane, świątynia Haw Pha Kaew – będąca dawną świątynią królewską, Łuk Triumfalny – Patouxai. Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców laotańskich. Nocleg.

8. DZIEŃ: Vientiane – Hanoi
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Vientiane: kompleks świątynny ze słynną złotą stupą Pha That Luang. Transfer na lotnisko. Przelot do Hanoi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ: Hanoi
Śniadanie. Zwiedzanie HANOI – miasta, które zachowało kolonialny charakter. Przespacerujemy się, urokliwie położonym nad jeziorem Hoan Kiem,  Starym Miastem, gdzie znajdują się liczne świątynie. Odwiedzimy Świątynię Literatury, świątynię Quanh Thanh, pagodę Tran Quoc, plac Badinh z mauzoleum przywódcy Wietnamu Ho Szi Mina, Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Historyczne, w którym znajduje się najbogatsza kolekcja sztuki ludu Czamów. Dla chętnych przejażdżka rikszami po Starym Mieście Hanoi. Nocleg.

10. DZIEŃ: Hanoi – Ha Long
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Ha Long (lista UNESCO). Nazwa zatoki oznacza „miejsce gdzie smok zszedł do morza”. W zatoce położonych jest ok. 1.600, w większości nie zamieszkałych, wapiennych wysp wyrastających pionowymi zboczami z morza. Zaokrętowanie na typowo wietnamskiej dżonce, obiad i kolacja w czasie rejsu. Nocleg na dżonce.

11. DZIEŃ: Ha Long – Hanoi
Dla chętnych podziwianie wschodu słońca. Śniadanie na dżonce, kontynuacja rejsu wśród wynurzających się z wody skał, oglądanie jaskiń. Obiad na dżonce. Przejazd do Hanoi, po drodze wizyta w wiosce Dong Trieu, słynnej z m.in. niebiesko-białej, ręcznie malowanej ceramiki. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi, nocleg.

12. DZIEŃ: Hanoi – Hue
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot i zwiedzanie miasta HUE: rejs łodziami po rzece Huong, wizyta w 7-piętrowej pagodzie Thien Mu, zwiedzanie cytadeli i grobowców Minh Mang i Khai Dinh – cesarzy stolicy politycznej, kulturalnej i religijnej Wietnamu za panowania dynastii Nguyen (lista UNESCO), wizyta na rynku Dong Ba. Nocleg.

13. DZIEŃ: Hue – Hoi An
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Hoi An, po drodze podziwianie Marmurowych Gór oraz wykutej w skale wioski NON NUOC. Zwiedzanie HOI AN (lista UNESCO): spacer po dawnym porcie handlowym, wizyta w tradycyjnym chińskim domu, świątynia Phuc Kien, oglądanie 400-letniego japońskiego krytego mostu, wizyta na miejscowym bazarze. Obiad. Nocleg w Hoi An.

14. DZIEŃ: Hoi An – Danang – Sajgon
Śniadanie. Przejazd do Danang. Transfer na lotnisko, przelot do Sajgonu. Zwiedzanie SAJGONU: dawny pałac prezydenta Thieu, katedra Notre Dame, pagody Thien Hau i Giac Lam. Przejazd przez tętniącą życiem i pełną sklepików chińską dzielnicę Cholon, bazar Binh Tay. Obiad. Nocleg w Sajgonie.

15. DZIEŃ: Sajgon – Cu Chi – Taj Ninh – Sajgon
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie słynnych tuneli CU CHI, które są symbolem walki o wolność. Wizyta w świątyni kaodaistycznej w TAY NINH. Powrót do Sajgonu. Czas wolny na zakupy. Nocleg.

16. DZIEŃ: Sajgon – Delta Mekong – Sajgon
Śniadanie. Dziś czeka nas całodzienna wycieczka do Delty Mekongu. Jest to największa obszar hodowli ryżu w Wietnamie. Podczas podróży płynąć będziemy łodzią. Przepłyniemy małymi kanałami wśród rozlewisk, pól, sadów oraz wiosek. Obiad. W drodze powrotnej do hotelu postój i zwiedzanie pięknej pagody Vinh Trang.  Powrót do hotelu. Nocleg.

17. DZIEŃ: Sajgon – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, odlot do Warszawy.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

Wyprawę można połączyć z wyjazdem Birma – Kambodża w terminach katalogowych. Szczegóły w B.P. Opal Travel.
Możliwość przedłużenia pobytu o indywidualny wypoczynek na południu Wietnamu.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Luang Prabang, Sajgon – Warszawa (przez jeden z europejskich i jeden z azjatyckich portów lotniczych)
 • przeloty w Laosie i Wietnamie, przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką i klimatyzacją, nocleg na łodzi w czasie rejsu po zatoce Ha Long
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • promesę wizową do Wietnamu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: