dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Elitarna wyprawa świąteczna – noworoczna.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

DZIEŃ 1/ 23.12.2023 / HANOI

15:25 Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Odprawa paszportowo – wizowa. Powitanie przez lokalnego przewodnika i kierowcę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Następnie wodny spektakl kukiełkowy.

DZIEŃ 2/ 24.12.2023 / HANOI CITY TOUR / śniadanie / lunch

Śniadanie. Wyjazd na ekscytującą wycieczkę po Hanoi, która obejmie najważniejsze atrakcje. Plac Ba Dinh – czczone i historyczne miejsce, gdzie Ho Chi Minh ogłosił Wietnam niepodległym narodem po stuleciach monarchii. Następnie wizyta w Świątyni Quan Thanh – tradycyjna taoistyczna świątynia została poświęcona boskiemu opiekunowi Hanoi, Huyenowi Thien Tran Vu. Wewnątrz świątyni na głównym ołtarzu znajduje się ogromny brązowy posąg Huyen Thien Tran Vu, mierzący 4 metry i ważący 4 tony. Fachowy kunszt obróbki brązu z XVII wieku uczynił ten posąg oficjalnie skarbem narodowym. Spacerując wzdłuż brzegu jeziora, natrafimy na pomnik Johna McCaina, byłego senatora USA i byłego pilota marynarki wojennej USA, który został słynny (niesławny?). Zestrzelony w Hanoi podczas wojny w 1967 roku. Przystanek przy Mauzoleum Ho Chi Minha. Spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, napotkamy duży i malowniczy staw rybny, drewniany dom na palach, w którym Ho Chi Minh mieszkał przez ostatnie lata. Słynna pagoda z jednym filarem wykonana na podobieństwo Guanyin, bogini z chińskiej mitologii, która jest boginią miłosierdzia i współczucia. Wycieczka po słynnym jeziorze Sword. Na małej wyspie na jeziorze znajduje się świątynia Ngoc Son, połączona z brzegiem mostem Huc, wyraźnie pomalowanym na czerwono. Świątynia Ngoc Son została zbudowana na cześć wybitnego przywódcy wojskowego i taktyka, Tran Hung Dao. Wizyta na Starówce, odkrywanie lokalnego życia, dźwięki, zapachy sklepów, straganów z jedzeniem i przyjaznych pubów. W przerwie zwiedzania lunch. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3/ 25.12.2024 / HANOI – HALONG/ śniadanie / lunch / kolacja

Po śniadaniu wyjazd do nowoczesnego portu Tuan Chau Zatoki Halong na fascynujący rejs statkiem wycieczkowym. Około południa podczas krótkiego postoju będzie serwowany lunch. Następnie podpłynięcie do otwartej jaskini Sung Sot, największej tego typu w rejonie zatoki. Jaskinia ma ogromne wnętrze ozdobione wspaniałymi stalaktytami i innymi naciekami. Na małej wyspie Titov (lub Titop) czas na relaks na plaży. Pod koniec dnia statek zakotwiczy w spokojnej lagunie w pewnej odległości od innych statków w okolicy, aby zapewnić ciszę i spokój. Wieczorem pokładowa rozrywka i napoje z okazji zakończenia pierwszego dnia wycieczki. Kolacja. Nocleg na statku.

DZIEŃ 4 / 26.12.2023 / HALONG – DANANG / śniadanie / brunch

Śniadanie. Kontynuacja beztroskiego rejsu przez formacje krasowe i lazurowe wody. W południe lub krótko przed południem powrót na brzeg. Transfer na lotnisko w Hanoi na lot do Danang. Przylot do Danang. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 5/ 27.12.2023 / DANANG – BA NA HILL – GOLDEN BRIDGE / śniadanie / lunch

Śniadanie. Wyjazd na wzgórza BA NA, które zostały przekształcone w popularny Park Rozrywki. Jedyną drogą do / z Ba Na Hills jest kolejka linowa. Przejazd kolejką linową na stację Marseille, żeby podziwiać Złoty Most, opisany przez The Guardian, jako „najbardziej imponujący most dla pieszych na świecie” oraz gigantyczny kultowy posąg Buddy. Czas na zabawę w parkach rozrywki ( Fantasy i Jurajski w stylu Disneya) i degustację wielu kulinarnych przysmaków. Późnym popołudniem powrót ze stacji Morin do Danang. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6/ 28.12.23: DANANG – MY SON – HOI AN / śniadanie / lunch

Po śniadaniu podróż do My Son – zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych. Współcześnie opuszczony i częściowo zrujnowany, stanowi pozostałość po istniejącym tu, w okresie między IV a XV wiekiem n.e., sanktuarium religijnym Czamów. W 1999 r. My Son zostało wpisane na listę zabytków światowego dziedzictwa. Wizyta w muzeum, następnie krótki transfer samochodem elektrycznym w kierunku ruin pozostawionych przez lud Cham. Przejazd do Hoi An, kwitnącego średniowiecznego portu handlowego w Azji Południowo-Wschodniej wraz z licznymi historycznymi budynkami, oświetlonymi latarniami uliczkami, tętniącymi życiem targowiskami, doświadczonymi krawcami, sklepami rzemieślniczymi, starymi rezydencjami i olśniewającymi świątyniami. Spacer po uroczych uliczkach i małych alejkach, słynny most japoński, sala kongregacyjna Fujian, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, centrum rękodzieła. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 7/ 29.12.2023: HOI AN – CAŁODZIENNE ODKRYWANIE ATRAKCJI VINWONDER NAM HOI AN / śniadanie / lunch

Śniadanie. Wyjazd do Parku Rozrywki Vinwonder Nam Hoi An. To nie tylko raj uciech i zabawy, ale także wietnamska kultura, architektura i sztuka. Posiada 5 obszarów tematycznych, przeznaczonych dla każdej grupy klientów, od rodzin i dzieci po młodzież i osoby starsze. Powrót do hotelu Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 8/ 30.12.2023 / HOI AN – DANANG – NHA TRANG / śniadanie / lunch

Przejazd na lotnisko Danang na krótki lot do Nha Trang. Po przylocie zwiedzani: Instytut Oceanografii – muzeum życia morskiego, w którym prezentowana jest ogromna kolekcja okazów morskich. Instytut został założony przez francuski rząd kolonialny w 1922 roku; Pagoda Long Son – siedziba prowincjonalnego Stowarzyszenia Buddyzmu. Pagoda jest również znana dzięki białemu posągowi Buddy siedzącemu na szczycie wzgórza. Kontynuacja wycieczki do świątyni Po Nagar, wspaniałego pomnika dawnej cywilizacji Champa. Wizyta na cyplu Hon Chong Rock (znany punkt widokowy). Przejazd do hotelu. Nocleg w Nha Trang.
DZIEŃ 9/ 31.12.2023 / NHA TRANG / śniadanie
Śniadanie w hotelu. Transfer na molo, Przejazd kolejką linową do Vinpearl Land. Relaksacyjny dzień w Krainie Vinpearl. Powrót do hotelu. Nocleg w Nha Trang.


DZIEŃ 10/01.01.24 / NHA TRANG – DALAT / śniadanie / lunch

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Dalat. Po przybyciu do Dalat ekscytująca przygoda z wykorzystaniem deski SUP wzdłuż słynnego jeziora Tuyen Lam w Da Lat. Instruktor przekaże podstawowe zasady SUP, które do zastosowania podczas całej wycieczki. Transfer do hotelu. Nocleg w Dalacie.

DZIEŃ 11/ 02.01.2024 / DALAT – CANOYNING TOUR / śniadanie / przekąski
Śniadanie. Następnie wycieczka na Water Abseiling / Canyoning to jeden z najnowocześniejszych sportów ekstremalnych, który pozwala odkrywać cuda i tajemnice natury (kaniony, jaskinie, wąwozy). Wędrując, skacząc i pływając, odkryjesz fantastyczne miejsca. Podczas tej wyjątkowej podróży pełnej niezapomnianych wrażeń będą towarzyszyć profesjonaliści Canyoningu i doświadczeni przewodnicy. Nocleg w Dalacie.

DZIEŃ 12 / 03.01.2024 / DALAT – MIASTO HO CHI MINH / śniadanie / lunch

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Ho Chi Minh City. Po przylocie wycieczka po mieście do China Town, największego na świecie. Tętniąca życiem dzielnica położona na zachód od Dystryktu 1. Ze swoją bogatą historią, rynkami, pagodami i restauracjami jest wyjątkową mieszanką wpływów chińskich i wietnamskich. Wizyta w świątyni Thien Hau, sala konferencyjna kongregacji chińskich imigrantów, gdzie na krawędziach dachów prezentowane są wyszukane prace ceramiczne. Nocleg w mieście Ho Chi Minh.

DZIEŃ 13 /04.01.2024 / MIASTO HO CHI MINH – WYCIECZKA AUTOBUSEM / śniadanie

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę lokalnym autobusem. Zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Ho Chi Minh, takich jak Katedra Notre Dame, Muzeum Historii, Zoo w Sajgonie, Muzeum Pamiątek Wojennych, ulica Pham Ngu Lao, targ ben Thanh, wieża finansowa Bitexco, molo Back Dang, hotel Majestic, ulica Nguyen Hue, ratusz, Pałac Niepodległości. Zakończenie zwiedzania na poczcie centralnej. Czas wolny. Nocleg w mieście Ho Chi Minh.

DZIEŃ 14/ 05.01.2024 / MIASTO HO CHI MINH – DELTA MEKONGU / śniadanie / lunch

Delta Mekongu, często nazywana „wietnamską misą ryżu”, jest najbardziej żyznym obszarem kraju i głównym producentem zarówno ryżu, jak i owoców tropikalnych. Wycieczka na południe do nadrzecznego miasta My Tho. Zwiedzanie: pagoda Vinh Trang, najsłynniejszy buddyjski pomnik w mieście, z wieloma pięknymi posągami i rzeźbami zdobiącymi wnętrze. Ogród na zewnątrz jest zdominowany przez imponujące, ale zachwycające posągi Szczęśliwego Buddy, Guanyina i Leżącego Siakjamuni. Przejazd na nadbrzeże rzeki My Tho, jednej z dziewięciu odnóg rzeki Mekong w Delcie. Motorówką transfer na wyspę Thoi Son. Piesza wycieczka po bujnych, zielonych sadach i obserwowanie życia lokalnej społeczności oraz uczestnictwo w tradycyjnym występie muzycznym. Drewnianym sampanem (łódź lub mały statek) malownicza przejażdżka przez niekończące się, wąskie, osłonięte palmami kanały w zamglonym popołudniowym słońcu. Transport powrotny do miasta Ho Chi Minh. Nocleg w mieście Ho Chi Minh.

DZIEŃ 15/ 06.01.2024: MIASTO HO CHI MINH – TUNEL CU CHI / śniadanie / lunch

Po śniadaniu wyjazd z centrum miasta w kierunku Cu Chi. Zwiedzanie legendarnych podziemnych tuneli wykorzystywanych podczas dwóch wojen indochińskich. Tunele Cu Chi, to fascynujący system podziemnych tuneli i popularne miejsce wycieczek z Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu). Przyciągają nie tylko osoby zainteresowane wojną w Wietnamie, ale również amatorów nietypowych atrakcji. Powrót do miasta. Czas wolny. Nocleg w mieście Ho Chi Minh.

DZIEŃ 16 / 07.01.2024 / MIASTO HO CHI MINH – WYLOT / śniadanie

Śniadanie. Czas wolny. Ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko zgodnie z planem podróży.

CENA :
1980 PLN + 2650 USD / osoba

CENA OBEJMUJE:
•zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach 4* / 5*
•wyżywienie wg programu
•prywatne transfery lotniskowe
•program i realizacja wyprawy
•bilety wstępu
•rejsy zgodnie z programem
•przewodnika / kierowcę angielskojęzycznego
•lokalnych przewodników
•opieka Tour Leadera z Opal Travel
•opieka lokalnego biura podróży na miejscu
•ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

KL 30.000 EUR
NNW 4.000 EUR
BP 400 EUR
OC 50.000 EUR

•obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:
•lotów międzynarodowych cena od 5900 PLN / osoba (cena na dzień 08.08.2023)
•lotów lokalnych Danang – Nha Trang, Dalat – Ho Chi Minh
•napojów
•brakujących posiłków
•wizy
•kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, wody mineralnej podczas przejazdów, lokalnych podatków i opłat wymaganych na miejscu – 160 USD ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)