dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYPRAWA REALIZOWANA JUŻ OD 4 OSÓB.

UWAGA! WYMAGANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE.

 • nadmorskie laguny porośnięte lasami namorzynowymi
 • 4 parki narodowe, w tym największy w Afryce Zachodniej P.N. De la Comoe (UNESCO)
 • objazd blisko 2500 kilometrów naokoło Wybrzeża Kości Słoniowej
 • szympansy, hipopotamy, krokodyle, słonie, antylopy, bawoły, lamparty, lwy i wiele innych
 • rejsy po lagunach wśród tropikalnych lasów pierwotnych
 • dzikie plaże okolic Sassandry
 • kultura subsaharyjska, baobaby i sławny meczet Kong dawnego królestwa Kong
 • safari 4×4 w Parku Narodowym Comoe (UNESCO)
 • neolityczne stanowisko archeologiczne (UNESCO)
 • wizyty w Katedrze Św. Pawła w Abidżanie i w największej na świecie bazylice Matki Boskiej Królowej Pokoju w Yamossoukro konsekrowanych przez Jana Pawła II
 • roztańczony Abidżan nocą, jedna z największych i bezpiecznych metropolii Afryki
 • odpoczynek w kurorcie Grand Bassam i delicje lokalnej i francuskiej kuchni

Wybierz termin

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

7500 PLN + 1800 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wylot z Warszawy
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Abidżanu (Wybrzeże Kości Słoniowej), z przesiadką. Po przybyciu do Abidżanu, odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. Jeżeli pora przybycia na to pozwoli, kolacja w lokalnej restauracyjce zwanej tutaj maqui, jeżeli będzie zbyt późno będziemy musieli zadowolić się kolacją zjedzoną na pokładzie samolotu.

Hotel Ngaliena Resort Club 3*/basen

2. DZIEŃ: ABIDŻAN
Po śniadaniu zwiedzanie Abidżanu, największego miasta kraju, głównego ośrodka gospodarczego, naukowo-kulturalnego i turystycznego, do 1983 roku stolica Wybrzeża Kości Słoniowej.  Tego dnia zrobimy objazd tej olbrzymiej metropolii afrykańskiej. Abidżan położony jest nad laguną Ebrie, która jest połączona z oceanem kanałem Vridi. Zwiedzimy dzielnice  Plateau, Palmeraie, Cocody, Yopougon, handlowego Adjame i podupadającego Abobo. Często poszczególne dzielnice liczą ponad milion mieszkańców. W ciągu dnia chwila odpoczynku na obiad, później zwiedzimy futurystyczną katedrę św. Pawła, symbolu Abidżanu, konsekrowaną przez Jana Pawła II w 1985 roku, w czasie jego pielgrzymki do tego państwa. Pod koniec dnia spędzimy ponad godzinę w położonym w środku miasta Narodowym Parku Banco liczącym ok. 30 km2, słynącym z rosnącego tam gęstego lasu równikowego zaliczanego do lasów pierwotnych, pozbawionych ludzkiej ingerencji. Licznie żyją w nim małpy, w tym szympansy, krokodyle karłowate i antylopy. Występuje w nim wiele gatunków ptaków. Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Wieczorem dla chętnych (atrakcja fakultatywna) wyprawa do Yopougon, dzielnicy słynącej z otwartych nocą licznych restauracyjek-maquis-słynących z głośnej muzyki i atmosfery typowo afrykańskiej. Poczujemy prawdziwy klimat Abidżanu.

Hotel Ngaliena Resort Club 3*/basen

3. DZIEŃ: Abidżan GRAND LAHOU
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd na zachód kraju wzdłuż wybrzeża, drogą przebiegającą w sąsiedztwie ciągnącej się na ponad 100 kilometrów słynnej laguny Ebrie. Będziemy przejeżdżali przez liczne wioski, podpatrywali żyjących tu swoim tempem tubylców. Około południa dojedziemy do miejscowości Nzida-Grand Lahou i dotrzemy do hotelu nieopodal Narodowego Parku Azagny. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu wybierzemy się na kilkugodzinny rejs po lagunach, wśród lasów namorzynowych i bujnej nadmorskiej roślinności. W czasie wycieczki dotrzemy na wyspę szympansów, gdzie będziemy mogli obserwować te naczelne żyjące w naturalnych warunkach. Rzeką płynącą wzdłuż zachodnich granic Narodowego Parku Azagny dotrzemy na plaże Grand Lahou. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja.

Hotel Le Ravin 3*/bungalow/basen

4. DZIEŃ: Grand Lahou SASSANDRA
Po bardzo wczesnym śniadaniu i konsultacji ze służbami OIPR – strażnikami rezerwatu, wybierzemy sie na trekking do Parku Narodowego Azagny. Do rezerwatu w zależności od warunków (przejezdność drogi lądowej) udamy się łodzią motorową lub samochodami 4×4. Park liczy blisko 200 km2, pokryty wilgotnym lasem pierwotnym z licznymi przerostami palm Raphia należących do rodziny Arecaceae , miejscami-na styku z oceanem porośnięty jest lasami namorzynowymi. Park Azagny jest domem dla niektórych charakterystycznych gatunków afrykańskiej fauny, w tym słonia leśnego, krokodyla karłowatego, dzikich świń rzecznych i bawołów. W rezerwacie spotkać można cztery gatunki żółwi i kilka gatunków naczelnych które zamieszkują w szczególności wyspę szympansów. Około południa, po zakończonej wizycie w parku powrócimy do naszego hotelu na krótki odpoczynek i możliwość zjedzenia obiadu. Wczesnym popołudniem ruszymy w dalszą drogę na zachód do miasta Sassandra leżącego 150 kilometrów na zachód. Na tej trasie szczęśliwcy spotykają czasem słonie podążające wzdłuż drogi. Sassandra, leżąca u ujścia rzeki o tej samej nazwie, to blisko 100 tys. miasto założone w XVI wieku przez Portugalczyków, leży nad oceanem i było kiedyś głównym portem Wybrzeża Kości Słoniowej. Wzniesione na wzgórzach otaczających zatokę jest niezwykle malownicze i słynie z pięknych, znajdujących się w pobliżu plaż. Miasto słynie również z sąsiadującego z nim Narodowego Parku Gaoulou. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zwiedzanie miasteczka, kolacja.

hotel Le Pollet 3*

5. DZIEŃ: Sassandra – SAN PEDRO
Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu, wybierzemy się pirogami na poszukiwanie hipopotamów żyjących w ujściu rzeki Sassandra i na granicy Parku narodowego Gaoulou. Będziemy płynęli dłubankami napędzanymi siłą mięśni naszych przewodników, a to dlatego, żeby nie płoszyć zwierzyny hałasem. Możemy spotkać krokodyle jak i licznie żyjące tu małpy. Okolica jest bardzo malownicza. Około południa przewidziany jest postój i wypoczynek na bezludnej plaży otoczonej dżunglą porastającą wyrastające z oceanu wszechobecne wzgórza. Wczesnym popołudniem, po powrocie do miasta, zwiedzeniu pałacu gubernatora pamiętającego czasy kolonialne i portu, chwila wytchnienia przy obiedzie i dalsza droga na zachód do San Pedro, największego miasta zachodniej części Wybrzeża Kości Słoniowej. Po drodze jeżeli czas pozwoli, zwiedzimy plantacje kawy i kakao. Pod wieczór dojedziemy do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel Enotel Beach 3*/basen

6. DZIEŃ: Sassandra MAN
Po wczesnym śniadaniu i objeździe miasta, w tym krótkiej wizycie w porcie, wyruszymy w drogę na północ kraju do miasta Man. Pierwszy postój przewidziany jest przy wodospadach Nawa, niedaleko miasta Soubre. Po drodze mijać będziemy liczne wioski i miasteczka.  Postoje na sesje fotograficzne i oczywiście przerwa na obiad w tradycyjnej restauracyjce. Po drodze zobaczymy liczne plantacje kawy i kakao. Przejeżdżając przez miasto Daloa zrobimy krótki postój w lesie świętych małp Gbetitapea – które wg lokalnych wierzeń są przemienionymi w małpy przodkami tutejszych mieszkańców. W samym Daloa odwiedzimy targ rękodzieł, słynnym z rzeźb i sprzedawanych tkanin. Dojazd do hotelu w Man późnym popołudniem, zakwaterowanie, kolacja w lokalnej restauracji, na ten dzień przewidziany jest wieczór folklorystyczny śpiewu i tańca ludu Yakuba. Czas wolny.

Hotel Amoitrin 2*

7. DZIEŃ: Man KORHOGO
Ten dzień rozpoczniemy wczesnym świtem od wizyty w świętym lesie Gbiepleu, słynnym z licznie występujących tu małp. Odwiedzimy wodospady Zadepleu i wiszący most zbudowany z lian stanowiący turystyczną atrakcję. Miasto położone jest w terenie górzystym wśród bujnie rosnącej tropikalnej roślinności. Nad miastem góruje tzw. Ząb Man- granitowa formacja skalna przypominająca wyszczerzony ząb o wysokości 881 m n.p.m. Wyruszając w drogę przystaniemy w miejscowości Biankouma, słynnej z zachowanej tu tradycji i sposobu życia zamieszkujących tu mieszkańców Yakuba. Miasto a właściwie, dzielnica miasta zabudowana jest tradycyjnymi chatami, niekiedy wg wierzeń – świętymi. Miasteczko zamieszkałe jest przez licznych garncarzy. Dalej droga będzie biegła na północ kraju i powoli zmieniać będzie się krajobraz. Roślinność z tropikalnej, zielonej z licznie występującymi bananowcami zacznie zmieniać się powoli w suchą, charakterystyczną dla sawann, spotykać będziemy baobaby. Znajdziemy się blisko granicy z Burkina Faso. Zmieni się architektura lokalnych domków, na charakterystyczną subsaharyjską. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel La Rose de Korhogo 3*

8. DZIEŃ: Korhogo P.N. de la COMOE (UNESCO)
Rano, po śniadaniu zwiedzanie miasta, licznie obecnych tu zakładów rzemieślniczych, targu pamiątek i manufaktur tkanin słynnych z subsaharyjskich malunków zamieszkałych tu grup etnicznych. Miasto założone zostało w XIII wieku i w przeszłości było stolicą Królestwa ludu Senoufou. Udamy się na miejscowy targ, gdzie wśród skwaru i zgiełku licznie obecnych handlarzy zachwalających swoje towary z należących do nich kramików, będziemy mogli zrobić szereg pamiątkowych zdjęć. Po zwiedzeniu miasta ruszymy w dalszą drogę na wschód w kierunku Narodowego Parku Comoe zwanego też rezerwatem Bouna. P.N. de la Comoe, utworzony w 1968 roku zajmuje powierzchnię 11 672 km2, co czyni go największym parkiem narodowym w Afryce Zachodniej. W 1983 roku park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Populacje sztandarowych gatunków zwierząt, dla których został utworzony park – to licznie występujące w nim antylopy w tym bawolec krowi, kob żółty i śniady, grym, antylopa końska i wiele innych. Teren parku jest w przeważającej części równinny, lokalnie występują niewielkie pofałdowania z najwyższym szczytem Boutourou o wysokości 625 m n.p.m.  Typowym biotopem jest sawanna z drzewami akacji. Spotyka się tu słonie, bawoły, hipopotamy, krokodyle, guźce, lamparty, hieny i lwy. Równiny zalewowe nad rzeką Komoe przepływającą przez rezerwat mają charakter sezonowo odsłanianych terenów trawiastych i stanowią żerowiska i wodopój wielu gatunków zwierząt. Wczesnym popołudniem dojedziemy do naszego hotelu położonego na zachodnich obrzeżach parku. Zakwaterowanie, czas wolny, kąpiel w basenie, kolacja.

Hotel KAFOLO SAFARI LODGE 3/4*/basen

9. DZIEŃ: P.N. de la COMOE
Po śniadaniu całodzienne safari samochodami 4×4 po parku. W trakcie dnia przewidziana jest przejażdżka pirogą na tropie hipopotamów i krokodyli, jeżeli będziemy mieli szczęście natkniemy sie na kąpiące się słonie. Park znany jest również z licznie występujących tu gatunków migrującego ptactwa jak i dużej ilości małp. Popołudniu czas wolny, odpoczynek przy basenie. Kolacja

Hotel KAFOLO SAFARI LODGE 3/4*/basen

10. DZIEŃ: P.N. De la Comoe – YAMOUSSOUKRO (Jamusukro)
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do stolicy państwa. Po drodze staniemy w mieście Kong – byłej stolicy królestwa Kong i zwiedzimy stary, datowany na czasy nieistniejącego już królestwa meczet. Zbliżając się do drugiego co do wielkości miasta Wybrzeża Kości Słoniowej – Bouake, zatrzymamy się w Katiola – mieście słynącym z robionych tam garnków, wazonów, mis i wielu innych wyrabianych z gliny przedmiotów przez kobiety ludu Mangoro, co jest niezwykle rzadkie dla kultur afrykańskich, bo rzemiosłem i sztuką zwykli zajmować się mężczyźni. Kobiety zwykły pracować w polu i pilnować gospodarstwa domowego. Po minięciu i obejrzeniu z okien naszego minibusa miasta Bouake i przejechaniu kolejnych 100 kilometrów dotrzemy do Jamasukro, stolicy konstytucyjnej kraju. Miasto założone w 1909 roku słynie z wzorowanej na bazylice Św. Piotra w Rzymie, bazyliki Matki Boskiej Królowej Pokoju, będącej największym kościołem na świecie i najwyższą świątynią w Afryce. Konsekrowana przez Jana Pawła II 10 września 1990 roku. Świątynia mierzy 158 m wysokości, a jej powierzchnia przekracza 30 tys. m2. Kościół może pomieścić do 10 tys. osób. Tego dnia, jeżeli zdążymy, chętni odwiedzą jezioro prezydenckie, w którym żyje kilkaset kajmanów i krokodyli i które każdego dnia karmione są żywymi kurami, fragmentami krów czy kaczkami, które starają się umknąć zgłodniałym gadom, ku uciesze zgromadzonych turystów. Następnie zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w hotelu lub w jednej z lokalnych knajpek przy afrykańskiej muzyce.

Hotel Residence Berah 3*/basen

11. DZIEŃ: Yamoussoukro – GRAND BASSAM
Po śniadaniu poranne odwiedziny w bazylice Matki Boskiej Królowej Pokoju. Następnie po objechaniu miasta wyjazd w kierunku Abidżanu. Po drodze w połowie drogi staniemy w Ahouakro, archeologicznym stanowisku zaliczanym do dziedzictwa UNESCO. Miejsce jest świadectwem istniejących tu kiedyś kultur i wierzeń z okresu neolitu, datowanych na okres od 9000 do 3500 p.n.e. Po wizycie dalsza droga do Abidżanu. W przerwie obiad. W Abidżanie prawdopodobnie natrafimy na popołudniowe korki charakterystyczne dla wielkich aglomeracji. Późnym popołudniem dotrzemy do Grand Bassam, miejsca w którym spędzimy ostatnie trzy noce i dwa dni na odpoczynku i plażowaniu. Sama miejscowość Grand Bassam zachowała wiele postkolonialnych budowli, liczne są tu restauracje oferujące świeże owoce morza. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel La Nouvelle Paillote 3*/basen/plaża

12-13. DZIEŃ: GRAND BASSAM
Rano śniadanie w hotelu. Później czas wolny, ewentualne zajęcia fakultatywne. Wieczorem kolacja w hotelowej restauracji lub lokalnej restauracyjce zgodnie z wolą większości uczestników.

Hotel La Nouvelle Paillote 3*/basen/plaża

14. DZIEŃ: Grand Bassam – Odlot do Europy
Po śniadaniu czas wolny, w godzinach popołudniowych w zależności od godziny odlotu, transfer na lotnisko. Hotel zapewni możliwość odświeżenia się przed podróżą. Odprawa paszportowo-celna, wylot do Warszawy (przelot z przesiadką).

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Abidżan – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w proponowanych hotelach (lub ich odpowiednikach)
 • śniadania (13) i obiadokolacje (13)
 • transport busikiem, do 6 osób proponujemy busik HYUNDAI H1 – 10-osobowy, od 7. osoby proponujemy większy bus, 18-osobowy
 • transfery z/na lotnisko
 • safari 4×4 w P.N. De la Comoe, przewodników w parkach narodowych i w innych miejscach wymagających ich obecności, wynajęcie pirogi i przewodników na rzece Komoe w Parku Narodowym, rejsy pirogami w P.N. Asagny i wśród lasów namorzynowych, rejsy pirogami w poszukiwaniu hipopotamów u ujścia rzeki Sassandra w Parku Narodowym Gaoulou
 • obsługę polskojęzycznego przewodnika/opiekuna
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: