dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • ok.6500 pln (łącznie euro i pln) + bilet lotniczy (pełny opis w “INFORMACJE”)
 • Uczestnictwo w i prawo do filmowania 2 tanecznych folklorystycznych spektakli, zaliczanych do dziedzictwa kulturowego Wybrzeża Kości Słoniowej i dziedzictwa UNESCO
 • wiszące mosty i wodospady regionu Danani
 • kultura subsaharyjska i sławne malunki z Korhogo
 • neolityczno-modernistyczna ceramika Tanou-Sakassou
 • wizyty w Katedrze Św. Pawła w Abidżanie i w największej na świecie bazylice Matki Boskiej Królowej Pokoju w Yamoussoukro konsekrowanych przez Jana Pawła II
 • pałac królewski monarchii ludu Anyi w Abengourou przy granicy z Ghaną
 • ponad 2000 kilometrów drogami Wybrzeża Kości Słoniowej
 • wizyty w Katedrze Św. Pawła w Abidżanie i w największej na świecie bazylice Matki Boskiej Królowej Pokoju w Yamoussoukro konsekrowanych przez Jana Pawła II
 • roztańczony Abidżan nocą, jedna z największych i bezpiecznych metropolii Afryki,
  odpoczynek w kurorcie Grand Bassam (UNESCO)

Wybierz termin

750 PLN + 750 €

750 PLN + 750 €

750 PLN + 750 €

750 PLN + 750 €

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa — ABIDŻAN
Popołudniowy odlot z lotniska F. Chopina z międzylądowaniem na jednym z lotnisk europejskich do Adis Ababa (można zacząć wyprawę z Wiednia czy Sztokholmu lub innych lotnisk obsługiwanych przez Ethopian Airlines – dla osób nie mieszkających w Warszawie, może to być korzystniejsze logistycznie jak i cenowo) lub Stambułu. Postój tranzytowy na lotnisku. Ewentualnie poranny lot przez Paryż lub Brukselę (w takim przypadku lądowanie w Abidżanie tego samego dnia w godzinach późno wieczornych). (wyżywienie: na pokładzie samolotu)

2. DZIEŃ: lotnisko tranzytowe — ABIDŻAN
Po przybyciu do Abidżanu, odprawa paszportowo-celna. Czekającym na nas busikiem tranzyt do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. Jeżeli pora przybycia na to pozwoli a Podróżnym starczy sił pierwsze zwiedzanie Abidżanu, Wieczorem kolacja w lokalnej restauracyjce zwanej tutaj maqui, hotel klasy turystycznej (łazienka/WC/klimatyzacja) (wyżywienie: na pokładzie samolotu/ D-Abidżan)

3. DZIEŃ: Abidjan — YAMOUSSOUKRO (ok. 240 km)
Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu udamy się na City Tour po Abidżanie Największe miasto kraju, główny ośrodek gospodarczy, naukowo – kulturalny, do 1983 roku stolica Wybrzeża Kości Słoniowej. Abidżan położony jest nad laguną Ebrie, która jest połączona z oceanem kanałem Vridi. Tego dnia tylko częsciowo zwiedzimy Abidżan, powinniśmy zdążyć odwiedzić futurystyczną katedrę Św. Pawła, symbol Abidżanu, konsekrowaną przez Jana Pawła II w 1985 roku, w czasie jego pielgrzymki do tego Państwa oraz ewentualnie Muzeum Sztuki Wybrzeża Kości Słoniowej. Abidżan jest centrum ekonomicznym Afryki Zachodniej. Liczne są inwestycje i stała rozbudowa miasta, obecnie trwają prace nad projektem połączenia odległych dzielnic tej metropolii za pomocą metra. Prace niewątpliwie nie ruszą “z dnia na dzień”, ale projekty takie zaczynają już istnieć . Ponieważ najpóźniej musimy opuścić Abidżan około południa i jechać do Jamusukro druga część zwiedzania Abidżanu przewidziana jest na dzień 11 wyprawy w drodze z Abengourou do Grand Bassam. Yamoussoukro to stolica konstytucyjna kraju. Miasto założone w 1909 roku słynie z (wzorowanej na bazylice Św. Piotra w Rzymie) Bazyliki Matki Boskiej Królowej Pokoju, będącej największym kościołem na świecie i najwyższą świątynią w Afryce. Konsekrowana przez Jana Pawła II 10 września 1990 roku. Świątynia mierzy 158 m wysokości, a jej powierzchnia przekracza 30 tys. m2. Kościół może pomieścić do 10 tysięcy osób. Tego dnia, poza zwiedzeniem bazyliki zobaczymy Wielki Meczet i jeżeli czas pozwoli odwiedzimy jezioro prezydenckie, w którym żyją kajmany i krokodyle, które każdego dnia karmione są żywymi kurami, fragmentami krów czy kaczkami, ku uciesze zgromadzonych turystów. Następnie zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja w hotelu lub w jednej z lokalnych knajpek przy afrykańskiej muzyce. Hotel turystyczny (łazienka.wc/klimatyzacja) (wyżywienie: B/D)

4. DZIEŃ:  Yamoussoukro — MAN (330 km)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Man. Około 11 dotrzemy do miejscowości Bouafle gdzie uczestniczyć będziemy w tańcu masek ZAOULI (dziedzictwo narodowe UNESCO) ludu Gouro , repertuar jest zróżnicowany , tańce pomiędzy sobą się różnią, ale charakterystyczne i wspólne są używane w tańcu maski Zaouli, rytm i zwinność tancerzy. Po około godzinie, krótka przerwa na obiad, a następnie dalsza droga w kierunku miasta Man. Zakwaterowanie, kolacja w lokalnej restauracji, czas wolny. Hotel turystyczny (toaleta/wc) (wyżywienie: B/D)

5. DZIEŃ: MAN — Danane — MAN (150 km)
Ten dzień, zaraz po śniadaniu rozpocznie się od wyjazdu na słynny wiszący ponad rzeką most zbudowany z lian w miejscowości Lieupleu obok Danane. Mosty z lian stanowią dziedzictwo kulturowe plemienia Yacouba zamieszkujących północno-zachodnią część Wybrzeża Kości Słoniowej. Odgrywały one i nadal odgrywają zasadnicza rolę w komunikowaniu sie lokalnych społeczności. W okolicach Man, takich wiszących mostów zbudowanych z lian jest kilkanaście, jednakże najbardziej słynnym jest ten który zamieszczony w programie wycieczki, rozciągnięty ponad rzeką Cavally w Lieupleu. Most pokonuje się na boso, ze względu na wierzenia religijne, czysto mistyczne zakorzenione w tradycji Yacouba. Mosty z lian wystepują w sąsiedniej Gwinei, czy dalszym Gabonie, ale tylko plemię Yacouba zna sekret budowy ich konstrukcji która, bazuje na nasladowaniu układu pajęczyn. Technika konstrukcji jest szczególna – mosty sa utkane, czyli są swojego rodzaju tkaniną – sama liana jest tylko i wyłącznie elementem konstrukcyjnym – czyli stelażem mostu. Kilka dni przed postawieniem mostu, wszystkie potrzebne do konstrukcji liany są ułożone na brzegu rzeki. Od tego momentu, miejsce jest dostępne tylko osobom wtajemniczonym. Na brzegu powstaje tkanina-o cechach/kształcie pajęczyny. Gdy wszystko jest gotowe, most zostaje rozłożony w ciągu jednej nocy. Wszystko otoczone jest tajemnicą, a średnia wieku osób wtajemniczonych przekracza 50 lat. Sekret konstukcji jest pilnie strzeżony. Pobliskie Danane jest najbardziej wysuniętym na zachód miastem Wybrzeża Kości Słoniowej do którego dotrą Podróżujący. Odległe w prostej linii o 10 kilometrów od granicy z Liberią a drogą asfaltową o ok. 25 kilometrów od granic Gwinei Konakry, poza atrakcja, jaką jest zwiedzany przez nas tego dnia most, ma charakter przygranicznej minimetropolii, w której dużo sie dzieje, i nie zawsze wiadomo co. Po zwiedzenia miasteczka i odwiedzeniu mostu powrót do Man (ok. 65 kilometrów). Po powrocie, około południa czas na obiad. Następnie zwiedzenie miasta, targu, wytwórni rzeźb . Odwiedziny świętego lasu Gbiepleu, znanego z licznie występujących tu małp (choć czasem tych małp zbyt dużo nie ma). Samo miasto Man położone jest wśród pagórków i bujnie rosnącej tropikalnej roślinności. Nad miastem góruje tzw. Ząb Man- granitowa formacja skalna przypominająca wyszczerzony ząb o wysokości 881 m. npm. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja. Nocleg. (objazdy ok. 150 km) Hotel klasy turystycznej (wyżywienie: B/D)

6. DZIEŃ: Man — ODIENNE (290 km)
Rano po śniadaniu ciąg dalszy podrózy. Przystanek w Godofouma-turystycznego miasteczka obok którego znajduje sie święte wg. wierzeń jeziorko ze świętymi rybami. Dalsza droga. Powoli znikną tropikalne akcenty jakimi była charakterystyczna roslinność (bananowce, czy wcześniej widziane plantacje kawy czy kakao). Będzie więcej traw i bedzie coraz bardziej sucho. Wczesnym popołudniem, dotarcie do miejscowości Touba, czas na obiad a następnie dalsza droga (kilka kilometrów za Touba, z okien samochodu widać będzie tereny Gwinei Konakry). Pod wieczór dojazd do miasta Odienne. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja. hotel klasy turystycznej (wyżywienie: B/D)

7. DZIEŃ: Odienne — BOUNDIALI (150 km)
Rano po śniadaniu i krótkim objeździe miasta, kierunek na na wschód kraju. Droga przebiegać będzie równolegle do granicy z Mali – w bezpiecznej odległości ok. 50 kilometrów. Zmieni się architektura lokalnych domków, na charakterystyczną subsaharyjską z dominującymi wpływami Islamu. Zaraz po opuszczeniu Odienne, około 8 kilometrów za miastem odwiedziny wioski tradycyjnych myśliwych, w ich uświęconym miejscu wg. lokalnych wierzeń posiadających nadprzyrodzoną moc, często współpracujący z miejscowa policją nad utrzymaniem porządku, w kontrolowanym przez siebie terenie. Są oni doskonałymi tropicielami, doskonale znają się na medycynie tradycyjnej-naturalnej, znają działanie ziół i różnych roślin, często pomagają w leczeniu infekcji czy wielu schorzeń trapiących lokalną ludność. Udamy sie do Świętej Groty. Następnie, po drodze odwiedziny wioski Kobiet plemienia Peule – gdzie właściwie panuje matriarchat. Kobieta dominuje i jest osobą decyzyjną zarówno w rodzinie, jak i lokalnej społeczności. Po opuszczeniu wioski kobiet Peule. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. hotel klasy turystycznej (wyżywienie: B/D)

8. DZIEŃ: Boundiali — KORHOGO (100 km)
Rano, po śniadaniu krótkie zwiedzenie miasteczka i droga do niedalekiego Korhogo. Po drodze odwiedziny wioski Nioffoin i mieszczącej się tam Chaty Fetyszy – czyli świętych rzeźb/figurek ludu Senoufou. Po dotarciu do Korhogo i zakwaterowaniu w hotelu oraz zjedzeniu obiadu zwiedzanie miasta. Odwiedziny wioski Fakaha, słynnej z malowanych tu na bawełnianych tkaninach wzorów – z jednej strony prymitywnych, z drugiej bardzo modernistycznych, bynajmniej nie negroidalnych w skojarzeniach odbiorcy, w których dominujące są motywy zwierzęce i roślinne. Zaznaczone prostymi, pełnymi profesjonalizmu płynnymi ruchami, malowane czarną farbą kontury elementów dekoracyjnych, mogą ożywić niejedno nowoczesne wnętrze europejskich pomieszczeń (tkaniny z Korhogo w internecie). Następnie odwiedziny wioski Kapele, gdzie tworzy się różnobarwne koraliki, zwane tu perłami. Później w miejscowośi Waraneenne prześledzenie poszczególnych etapów produkcji tkanin. Cała wioska zaangażowana jest w produkcję, jej mieszkańcy pracują trochę na zasadach spółdzielni. Każdy jej mieszkaniec, jest włączony w jakiś etap cyklu produkcyjnego. Pewne fragmenty produkcji zarezerwowane są dla mężczyn, pewne dla kobiet. Na miejscu można robić oczywiście zakupy. Samo Korhogo to miasto z bujną historią, założone zostało w XIII wieku i w przeszłości było stolicą Królewstwa ludu Senoufo. Wizyta na miejscowym targu, gdzie chętni zakupią wspomniane wcześniej i słynne na całym świecie wśród znawców tkaniny z Korhogo, zarówno monochromatyczne jak i wypełnione kolorami. . Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja.(ok.100 km.) hotel klasy turystycznej (wyżywienie: B/D)

9. DZIEŃ: Korhogo — BOUAKE (280 km)
Po śniadaniu i ewentualnych ostatnich zakupach pamiątek, w szczególności znamienitych malunków z Korhogo (o których już była mowa) – targ znajduje się blisko hotelu, droga do Bouake. Po drodze krótkie przerwy na sesje zdjęciowe czy inne potrzeby Uczestników. Na przedmieściach Bouake wizyta w Katiola-mieście słynącym z robionych tam garnków, wazonów, mis i wielu innych wyrabianych z gliny przedmiotów przez kobiety ludu Mangoro, co jest niezwykle rzadkie dla kultur afrykańskich, bo rzemiosłem i sztuką zwykli zajmować się mężczyźni. Następnie odwiedziny wioski Tanou-Sakassou, w której wyrabia sie w sposób tradycyjny-wzornictwo zachowane od wieków, niezwykle piękne ze względu na formę, często przez swój prymitywizm i prostotę – dzbany, dzbanki, wazy i wiele wyrobów użytkowych, w tym rzeźb niektóre przypominają kunsztem mistrzów czasów neolitu i znaną choćby z wykopalisk zachodniego Adriatyku tzw. ceramikę cardium czy impresso, polegającą na odciskaniu motywu zdobniczego upiększajacego wyrób, najpierw muszlą Cardium Adule, następnie innymi rzeczami, które tworzyły powtarzający sie wzór dekoracyjny. Prześledzenie całego procesu produkcji, od oczyszczania gliny, mieszania z wodą, przychowywanie surowca w specjalnych warunkach, wysuszania na słońcu wstępnie gotowych wyrobów, aż po ich wypalanie. Wioska pracuje na zasadach spółdzielni, choć wiadome jest co i kto daną rzecz wykonał i kto, w przypadku sprzedaży otrzyma za nią pieniądze. Może wydawać się to niektórym dziwne, ale ta niewielka produkcja w większości sprzedawana jest do Włoch i USA – które doceniają te wyroby, traktując je jako wyroby sztuki, a nie jak prymitywne rzemiosło. Po południu przedstawienie-taniec Dwóch Masek NGOLI TAMA (zaliczany do dziedzictwa kulturowego Wybrzeża Kości Słoniowej). Ngoli Tama jest świętą maską, taniec wykonywany jest przez tancerzy grupy etnicznej Baoule. Baoule od “pradziejów” zamieszkiwali rejon miasta Bouake-drugiego dzisiaj co do wielkości miasta Wybrzeża Kości Słoniowej, jednakże w zamierzchłych czasem rejon ten, również był zamieszkały przez plemię Wan, któremu przypisuje się stworzenie tańca NGOLI TAMA, który jest jednym z najstarszych tańców Wybrzeża Kości Słoniowej, nazywany jest Tańcem Smoka . Po spektaklu odpoczynek w hotelu. Czas wolny, kolacja. Nocleg. Hotel klasy turystycznej (wyżywienie: B/D)

10. DZIEŃ: Bouake — ABENGOUROU (ok. 320 km)
Rano po śniadaniu, wyjazd do Abengourou. Po drodze kilka postojów. Droga prowadzi pośród tropikalnej roślinności i licznych małych miejscowości. Abengourou, zwane miastem królewskim położone jest na wschodzie kraju w sąsiedztwie granicy z Ghaną. Była już monarchia ludu Anyi wywodzi się od ludu Akan, który zamieszkuje południowo-zachodnią Ghanę i południowo-wschodnie Wybrzeże Kości Słoniowej. Tego dnia przewidziane są: wizyta w Pałacu Królewskim, zwiedzenie miasta i ewentualne zakupy pamiątek. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja w poleconej przez lokalnego Operatora restauracji. Hotel standard turystyczny (łazienka/wc/klimatyzacja) (wyżywienie: B/D)

11. DZIEŃ: Abengourou — GRAND BASSAM (250 km)
Po śniadaniu droga do Grand Bassam przez Abidżan – miasta z którego rozpoczynaliśmy naszą podróż. Tego dnia kontynuować będziemy objazd tej olbrzymiej metropolii afrykańskiej . Odwiedzimy dzielnice Plateau, Palmeraie, Cocody, Yopougon, handlowego Adjame. Często poszczególne dzielnice liczą ponad million mieszkańców. Przejeżdżać będziemy odwiedzonej wcześniej futurystycznej katedry św. Pawła, symbolu Abidżanu, konsakrowanej przez Jana Pawła II w 1985 roku, udamy się na lokalne targowiska w tym jeżeli starczy czasu na Wielki Targ w Treichville. Po południu przejazd do Grand Bassam (ok. 30 kilometrów), miejsca ostatnich dwóch nocy i prawie trzech dni na odpoczynk i plażowania (z Grand Bassam ostatniego dnia nastąpi transfer na lotnisko). Sama miejscowość Grand Bassam (UNESCO) zachowała wiele postkolonialnych budowli, liczne są tu restauracje oferujące świeże owoce morza. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.(ok. 300 km.) Hotel przy plaży (wyżywienie: B/D)

12. DZIEŃ: GRAND BASSAM
Rano śniadanie w hotelu. Później czas wolny. Zwiedzanie tej małej nadmorskiej miejscowości, najlepiej taksówką. Liczni są turyści z całego świata. Grand Bassam była pierwszą stolicą Wybrzeża Kości Słoniowej, dlatego tak dużo tutaj kolonialnych budynków, które swą świetność, w miarę upływu czasu zatraciły. Grand Bassam został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Możliwe są ewentualne zajęcia fakultatywne. Wieczorem kolacja w hotelowej restauracji lub lokalnej restauracyjce. hotel przy plaży (wyżywienie: B/D)

13. DZIEŃ: Grand Bassam — Odlot do EUROPY
Po śniadaniu, ostatnie wolne chwile nad brzegiem oceanu. Około południa transfer na lotnisko (w przypadku połączeń via Adis Ababa lub Stambuł). Odprawa celno-paszportowa. W przypadku powrotu przez Europę późnowieczorny odlot, transfer na lotnisko około 19-tej. Operator zapewni możliwość odświerzenia się przed podróżą (opłacony zostanie jeden pokój na kolejną noc, gdzie uczestnicy będą mogli przenieść bagaż i odświeżyć się przed podróżą), na życzenie – płatność dodatkowa – istnieje możliwość dokupienia pobytu w zajmowanym pokoju do chwili transferu. (wyżywienie: B/pozostałe na pokładzie samolotu)

14. DZIEŃ: WARSZAWA/POLSKA
Przylot do Warszawy i pożegnanie się grupy. (wyżywienie: na pokładzie samolotu)

CENA OBEJMUJE:

 • transfer z lotniska w Abidżanie do hotelu w dniu przylotu i transfer z hotelu w Grand Bassam na lotnisko w dniu odlotu
 • śniadania w dniach: 3-13 razem 11 śniadań
 • bilety wstępu wraz z wymaganymi przewodnikami do miejsc wymagających odpłatności wg.programu
 • nadzór logistyczny
 • obecność polskiego pilota
 • opłaty związane z uczestnictwem w występach 2 zespołów folklorystycznych
 • obowiązkową składkę na TFG
 • ubezpieczenie UNIQUA (KL-30000€, Assistance 30000€, NNW 4000€, OC 50000€ bagaż 4000€, koszty leczenia COVID

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa — Abidżan — Warszawa (średnio 3000-3800 pln) — płatne agentowi lotniczemu
 • usług zapewnionych przez Tour-Operatora na Wybrzeżu Kości Słoniowej (500€)

WYMAGANE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE

profilaktyka medyczna:

 medycynatropikalna.pl 

https://medycynatropikalna.pl/kraj/wybrzeze-kosci-sloniowej/

UWAGI

Ponieważ na Wybrzeżu Kości Słoniowej, duża część hoteli nie posiada pokoi typu TWIN, w przypadku mężczyzn podróżujących samotnie, w hotelach gdzie pokoje są typu DBL, ze względów obyczajowych wymagana jest obowiązkowa dopłata do jedynki. Kobiety, traktowane są bardziej «ulgowo » i jeżeli chcą mogą spędzać noce w tym samym łóżku, tym samym unikając dopłaty do jedynki.

Standaryzacja hoteli: dobre hotele klasy turystycznej, czysta pościel, ręczniki, mydło etc. z łazienką i WC większość z klimatyzacją

W niektórych obiektach może zdarzyć się, że natraficie na cieknący kran, głośną wentylację czy inną niedogodność.

Wszelkie ewentualne zmiany w programie dnia, nie wpłyną na program wycieczki, jako całości. Pewne zdarzenia jak gwałtowny deszcz, ewentualna awaria samochodu, czy inne zdarzenie losowe, jak awaria prądu, czy agregatu prądotwórczego, pęknięcie opony etc., które mogą spowodować pewne zakłócenie w planie dnia należy uwzględnić i traktować jako nieodłączną część przygody

Wynajęty transport to bus osobowy. Samochody zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym, ale czasem zdarzają się awarie (najczęściej złapanie gumy). Przeciętna wieku ok. 10-15 lat. Kierowcy niechętnie (bo im zimno) włączają klimatyzację, jeżeli klimatyzacja ulegnie awarii należy potraktować to jako lokalny urok miejsca. Pomimo takiego stanu rzeczy infrastruktura turystyczna jest rozwinięta. Ludzie są przyjaźni a kuchnia przyzwoita, szczególnie nad oceanem wyśmienite są owoce morza. 

CENY na Wybrzeżu Kości Słoniowej

obiad – 3-6€/os.(na trasie przejazdu)

coca-cola w restauracji od 0,7 – 1€

piwo od 1-2€

ŚNIADANIA: jemy w lokalnych knajpkach poza hotelem (w większości). Standardowe menu: omlet lub sadzone jajka 2 sztuki, bagietka, masło roślinne, konfitura, serek topiony “la vache qui rie” + kawa

KOLACJA : w lokalnych knajpkach, wieczorem najczęściej sporo gości, jest gwarno, często z głośną lokalna muzyką co przekłada się na wspaniałą afrykańska atmosferę i integrację z miejscową ludnością.

Standardowe menu: pół kurczka z grilla+ frytki lub ryż lub kasza na bazie manioku lub

pół kurczaka “kedżenu” w ostrym sosie + ryż lub kasza na bazie manioku  lub

ryba z grilla + frytki lub ryż lub kasza na bazie manioku

GRUPA: 14 -20 osób + Pilot

ZAPISY: ZE WZGLEDU NA ROSNĄCE CENY BILETÓW LOTNICZYCH, W MIARĘ ZBLIŻANIA SIĘ TERMINU WYLOTU, DORADZAMY DOKONANIE JAK NAJWCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI. ZE WZGLĘDU NA PROSTE PROCEDURY WIZOWE LISTA UCZESTNIKÓW ZAMKNIĘTA ZOSTANIE NA 14 DNI PRZED PLANOWANYM WYJAZDEM LUB Z CHWILĄ ZGŁOSZENIA SIE 20-TEGO UCZESTNIKA.

Harmonogram wyprawy (POŁĄCZENIA LOTNICZE) Biuro NOSYBE-TRAVEL DOSTOSOWAŁO DO POŁĄCZEŃ ETIOPIAN AIRLINES (pomimo, że droga jest okrężna) ZE WZGLĘDU NA OBECNĄ “COVIDOWĄ” CENĘ europejskich operatorów lotniczych. Z chwilą gdy ceny połączeń AIR FRANCE lub BRUSSEL AIRLINES, staną się atrakcyjne, proponować będziemy połączenia z lotniskiem tranzytowym w Europie i wtedy czas trwania całej impresy skróci się z 14 dni do 13 – ze względu na czas połączeń lotniczych. Sam program i ilość spędzonych nocy na WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ NIE ULEGNIE ZMIANIE (11 NOCLEGÓW), INNE NATOMIAST BĘDĄ: DZIEŃ PRZYLOTU I GODZINY PRZYLOTU DO I Z ABIDŻANU

BAGAŻ: Idealny do 20 KG, w miękkiej torbie, plecaku. Ze względu, że bagaż podróżuje z nami na dachu samochodu, prosimy o nie branie ze sobą walizek, są ” nieustawne”. Prosimy pamiętać, że Grupa liczy około 15, nawet do 20 osób i na dachu samochodu będziemy mieli 15 do 20 bagaży o łącznej wadze około 400 kg.

Mile widziany dla wygody każdego plecaczek podręczny 5-7kg który mamy ze sobą.

CENA : 750 pln + 750€

TERMIN PŁATNOŚCI

zaliczka 750 pln (przy zawarciu umowy)

750€ płatne do 40 dni przed wyjazdem

CENA NIE OBEJMUJE:

ceny biletu lotniczego – przed wyjazdem bezpośrednio agentowi

oraz 500€ płatnych przez Uczestnika po przyjeździe do Abidżanu, bezpośrednio lokalnemu Operatorowi

UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBĄ i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe do Abidżanu – PAKIET  500€ za:

 • przejazd busem na trasie Abidżan-Yamoussoukro-Man-Odienne-Korhogo-Bouake-Abengourou-Abidżan-Grand Bassam

 • obiadokolacje w dniach: 2-12, razem 11 obiadokolacji

 • noclegi w hotelach w dniach: dz.2-12, razem 11 noclegów (hotele turystyczne: toaleta/WC/większość z klimatyzacją)

 • prawo fotografowania i filmowania w miejscach odwiedzanych (zgodnie z programem)

 • kierowcę i lokalnych przewodników

 • inne wymienione w programie

  PONADTO

  Do ceny wyprawy należy doliczyć:

 • cenę wizy na Wybrzeże Kości Słoniowej (e-wiza). Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne.

 • zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 40€ płatnych pilotowi na miejscu (nie dotyczy dzieci do 15 roku życia)

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 200€ na całej trasie, 
  (dopłata do jedynki dla mężczyzn obowiązkowa 160€ — hotele, które nie dysponują pokojami typu TWIN, Panie wg. uznania mogą dzielić pokój typu DBL), 

 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć)

 • posiłków nie zawartych w programie wyprawy oraz napojów do posiłków w trakcie całego pobytu i podczas podrózy
 • wydatków własnych

 • innych nie wymienionych