dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • Księżycowa Kraina
  • całodzienne safari w Rezerwacie Etosha
  • rejs łodzią wśród wysp delty Okavango

Wybierz termin

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

5700 PLN + 2800 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Windhoek
Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

2. DZIEŃ: Windhoek – Naukluft Park – Sesriem  (320 km)
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek administracji SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej) oraz maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Po poludniu ruszamy w droge w przez Gory Naukluft na pustynie Namib w rejon pomaranczowych wydm. Kolacja i nocleg w lodgu w rejonie Sesriem.

3. DZIEŃ: Sossusvlei Sesriem Canyon Walvis Bay Swakopmund  (480 km)
Rano wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Podziwiamy najwyższe wydmy na świecie, sięgające ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła wschodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiać będziemy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Przekroczymy rownież zwrotnik Koziorożca. Po południu dotrzemy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy tutaj ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

4. DZIEŃ: Swakopmund Księżycowy Krajobraz Welwitschia Drive (180 km)
Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczkę łodzią z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerię kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

5. DZIEŃ: Swakopmund – Cape Cross – Spitzkoppe (390 km)
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy w podróż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem oraz wraki statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na granitową kopię krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwszą wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża – to dzisiaj wielotysięczna kolonia fok, gdzie zatrzymujemy się na sesję zdjęciową. Następnie przejeżdżamy w rejony Spitzkoppe. Znajdująca się w sercu pustyni góra Spitzkoppe ma prawie 1800 m wosokości n.p.m i jest najbardziej znaną górą w Namibii z powodu swojego niezwykłego kształtu. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Usakos.

6. DZIEŃ: Usakos – Brandeberge (Biała Dama) – Khorixas(340 km)
Po śniadaniu przejeżdżamy przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez buszmenów przed 4 tysiącami lat zwanych White Lady. Następnie przejeżdżamy w rejony tzw The Vingerklip – wapienny ostaniec skalny, wyglądający jak palec, który wystaje ponad otaczający go płaskowyż. Kolacja i nocleg w lodgu w Khorixas

7. DZIEŃ: Skamieniały Las – Twyfelfontein – Kamanjab – (330 km)
Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wśród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę) wyjeżdżamy z Khorixas na północ gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem . Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko Kamanjab.

8. DZIEŃ: Kamanjab – Etosha (280 km)
Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy Całodzienne safari  w tym niezwyklym rezerwacie łączącym w sobie gęsty busz z rozległymi  otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgu poza rezerwatem.

9. DZIEŃ: Etosha Halali – Namutoni (200 km)
Drugi dzien safari w Etoshy. Tym razem przemierzamy wschodnia część rezerwatu wzdłuz brzegu suchego jeziora. Lunch (nie wliczony w cenę) w obozie Halali. Tuż przed zachodem słońca dojeżdżamy do fortu Namutoni  położonego przy naturalnej oazie często odwiedzanej przez zwierzęta. Kolacja i nocleg w lodgu poza rezerwatem.

10. DZIEŃ: Etosha – Tsumeb – Rundu – Bagani (540 km)
Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Lunch (nie wliczony w cenę) w miasteczku Rundu nad rzeka Kavango. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgu na brzegu rzeki.

11. DZIEŃ: Bagani – Maun  (420 km)
Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w hotelu w Maun.

12. DZIEŃ:  Maun – Moremi Game Reserve (180 km)
Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari samochodami terenowymi 4×4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Safari w łodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Kolacja i nocleg w lodgu, w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

13. DZIEŃ: Maun – Delta Okavango (250 km)
Poranne safari wzdłuż rzeki Khwai na obrzeżach rezerwatu Moremi. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy samochodami terenowymi dającymi nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Pożnym popołudniem wracamy do Maun. Obiad i nocleg w hotelu w Maun.

14. DZIEŃ: Maun – Nata – Kasane (600 km)
Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgu w Kasane.

15. DZIEŃ: Chobe National Park – Wodospady Wiktorii  (90 km)
Wcześnie rano safari w samochodach  4×4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii (UNESCO). Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii, będącymi drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

16. DZIEŃ: Wodospady Wiktorii (50 km)
Dzień przeznaczony na wypoczynek i dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne, m.in.:
Lot helikopterem nad wodospadami – nazywany lotem aniołów od słynnego powiedzienia szkockiego misjonarza i badaczas Davida Livingstona, który odkrył wodospady w 1855 roku i wówczas powiedział o nich: „Widok tak piękny, że muszą się w niego wpatrywać aniołowie w locie” (150$/os. + 15$ park fee)
Spacer z młodymi lwami w buszu (150$/os.)
Safari na słoniach i sesja zdjęciowa z tymi łagodnymi olbrzymami (150$/os.)
111-metrowy skok bungee z mostu nad Zambezi (160$/os.)
Karkołomny spływ pontonami przez przełomy rzeki Zambezi. Okolice Wodospadu Wiktorii na rzece Zambezi słyną z najlepszego i zarazem najtrudniejszego spływu pontonowego na świecie. Rzeka Zambezi uznawana jest przez entuzjastów raftingu i kajakarstwa za jedną z dziesięciu najlepszych rzek nadających się do uprawiania tego rodzaju sportu. Spływ po Zambezi sklasyfikowany został przez Brytyjski Związek Canoe jako 5 w 6 stopniowej skali trudności. Cały spływ jest filmowany i dyski DVD są sprzedawane uczestnikom spływu (120$/os.+$10 park fee)
Przejazd antycznym pociągiem parowym z 1905 roku, w eleganckiej salonce z przełomu wieków, z obsługą i ekskluzywnym poczęstunkiem. Pociąg przejeżdża przez most łączący Zimbabwe z Zambią, zatrzymuje się na środku mostu na granicy, gdzie kamerdynerzy serwują poczęstunki i drinki o zachodzie słońca (180$/os.).
Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

17. DZIEŃ: Wodospady Wiktorii – wylot do Polski (50 km)
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła. Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.

18. DZIEŃ: Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – Windhoek, Victoria Falls – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i guest housach 3*– 4*
  • śniadania i obiadokolacje
  • napoje do śniadania w cenie (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
  • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
  • opiekę pilota w Afryce
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: