dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • Księżycowa Kraina
  • całodzienne safari w Rezerwacie Etosha
  • rejs łodzią wśród wysp delty Okavango

Wybierz termin

4950 PLN + 3200 EUR

4950 PLN + 3200 EUR

4950 PLN + 3200 EUR

4950 PLN + 3200 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. dzień: Warszawa – Windhoek
Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

2. dzień: Windhoek
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

3. dzień: Windhoek – Naukluft Park – Sesriem Canyon
Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgii w pobliżu Sesriem

4. dzień: Sosussvlei – Walvis Bay
Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynię świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej, pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

5. dzień: Swakopmund – Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive
Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund.

6. dzień: Swakopmund – Wybrzeże Szkieletowe – Khorixas
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża – wielotysięcznej kolonii fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez Buszmenów przed 4 tysiącami lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

7. dzień: Skamieniały Las – Twyfelfontein
Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wśród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę) wyjeżdżamy z Khorixas na północ gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy farmę gepardów. Kolacja i nocleg w lodgii niedaleko Kamanjab.

8. dzień: Kamanjab – Wioska Himba – Etosha
Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Po lunchu w Outjo (niewliczony w cenę) dojeżdżamy do lodgii przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgii.

9. dzień: Etosha
Całodzienne safari (180 km). Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgii poza rezerwatem.

10. dzień: Etosha – Tsumeb – Rundu – Bagani
Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgii na brzegu rzeki.

11. dzień: Bagani – Maun
Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w lodgii w Maun.

12. dzień: Maun – Moremi Game Reserve
Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari samochodami terenowymi 4×4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy samochodami terenowymi dającymi nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgii w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

13. dzień: Maun – Delta Okavango
Safari w łodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Obiad i nocleg w lodgii w Maun.

14. dzień: Maun – Nata – Kasane
Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgii w Kasane.

15. dzień: Chobe National Park – Wodospady Wiktorii
Wcześnie rano safari w samochodach  4×4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii (UNESCO). Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii, będącymi drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

16. dzień: Wodospady Wiktorii
Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choć już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungee jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu itp. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

17. dzień: Wodospady Wiktorii – Warszawa
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła. Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.

18. dzień: Warszawa
Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – Windhoek, Victoria Falls – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i guest housach 3*– 4*
  • śniadania i obiadokolacje
  • napoje do śniadania w cenie (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
  • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie
  • opiekę pilota w Afryce
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: