dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

NAMIBIA – BOTSWANA – ZIMBABWE

17 dni – 2024

Cena za osobe w pokoju dwuosobowym przy grupie:

4 – 5 osób – Euro 3,890
6 – 7 osób – Euro 3,340
8 – 12 osób – Euro 3,010
14 – 17 osób – Euro 2,940
18 osób i więcej – Euro 2,820

Dopłata do pokoju jednoosobowego – Euro 550

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 WARSZAWA – WINDHOEK

Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek

Dzień 2 WINDHOEK (150 km, ok 2 h jazdy)

Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej po czym obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek

Dzień 3 WINDHOEK – NAUKLUFT PARK – SESRIEM CANYON (350km, ok. 6 h jazdy)

Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgu w pobliżu Sesriem

Dzień 4 SOSUSSVLEI – WALVIS BAY (350 km, ok. 5 h jazdy)

Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynią świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego.
Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

Dzień 5 SWAKOPMUND – Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (240km, ok 3-4 h jazdy)

Przed poludniem czas wolny na wypoczynek badz fakultatywna wycieczke lodzia nie wliczona do oplat za wstepy) z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrzesniem a listopadem mozna tu tez zobaczyc przeplywajace wieloryby. Swakopmund ma rowniez ciekawe muzeum i galerie krysztalow z najwiekszym monolitycznym krysztalem na swiecie. Po poludniu wycieczka fakultatywna samochodami 4×4 po nadmorskichwydmach do Sandwich harbour w okolicach Swakopmund, bądź czas wolny na zakupy i zwiedzanie miasta.
Obiad i nocleg w Swakopmund

Dzień 6 (420 km, ok. 6 – 7 h jazdy)

SWAKOPMUND – WYBRZEŻE SZKIELETOWE – TWYFELFONTEIN
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża – wielotysięcznej kolonii fok. Później wracamy w głąb ładu, przez tereny pokryte zielenią i niskim buszem, wieczorem docieramy do Twyfelfontein lodge w pobliżu słynnych rycin buszmenskich.
Kolacja i nocpeg w Twyfelfontein.

Dzień 7 SKAMIENIALY LAS – TWYFELFONTEIN – ETOSHA (400 km, ok. 8 h jazdy)

Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wśród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjeżdżamy na północ do rezerwatu Etosha gdzie spędzamy resztę dnia na niezwykłym safari. Obiad i nocleg w Toshari lodge.

Dzień 8 ETOSHA – calodzienne safari (200 km)

Drugi dzień safari w rezerwacie Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 m kw., która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, springpoków, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tysięcy km kwadratowych zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgu poza rezerwatem.

Dzień 9 TSUMEB – RUNDU – DIVUNDU (550 km, ok. 7 h jazdy)

Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgu na brzegu rzeki.

Dzień 10 DIVUNDU – MAHANGO NATIONAL PARK (100 km, ok 63 h jazdy)

Safari w Rezerwacie Mahango, najpierw łodzią do wodospadów Poapa i wzdłuż rzeki Okavango. Po lunchu (nie wliczony w cene) safari w rezerwacie wśród stad słoni i wielu gatunkow endemicznych antylop, jak sobolowadereszzowata, tsetsebe i czerwone lechwe. Mozan=na tu również spotkać szablowce i duże ilości kudu. Obiad i nocleg w Mahangu Lodge.

Dzień 11 DIVUNDU – KWANDO (250 km)

Po śniadaniu wyruszamy wzdłuż pasa Caprivi do kolejnego rezerwatu wzdłuż rzeki Kwando. Po południu rejs łodzią po rzece Kwando w okolicach osady Kongola. Obiad i nocleg w Camp Kwando.

Dzień 12 KWANDO – KATIMA MULILO – NGOMA – KASANE (BOTSWANA) (270 km)

Wyjazd przez zalesione tereny Caprivi do stolicy regionu, Katima Mulilo, po czym przeprawiamy się na moście w Ngoma przez rzekę Chobe i wjeżdżamy do Botswany. Od granicy do samego Kasane będziemy poruszali się ostrożnie w rezerwacie Chobe, znanym jako największe skupisko słoni w Afryce, pełnym również żyraf, bawołów, wszelkiego rodzaju antylop i kilkuset gatunków ptaków. Obiad i nocleg w Lodge w Kasane.

Dzień 13 KASANE (100 km)

Wcześnie rano safari w samochodach terenowych 4×4 w rezerwacie wzdłuż rzeki Chobe. Z wysokiego botswannskiego brzegu widać rozlegle rozlewiska rzeki oraz wyspy na których gromadzą się duże ilości zwierząt traktując je jako bezpieczne miejsce do zerowania. Spotkamy tu bawoly, hipopotamy, impale, antylopy lechwe i puku. Do wodopoju przychodzą tu również szablowce, żyrafy, kudu, guźce i oczywiście lwy. Na lunch (nie wliczony w cenę) wracamy do lodgu, a po południu kontynuujemy safari łodzią przyglądając się krokodylom i hipopotamom z bliska, od strony rzeki Obiad i nocleg w lodgu w Kasane

Dzień 14 CHOBE NATIONAL PARK – Wodospady Wiktorii (80 km)

Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii należących do drugich co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii

Dzień 15 VICTORIA FALLS (50 km)

Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy jest przelot helikopterem nad wodospadami, jazda konna, spotkanie ze słoniami, skok z mostu (bungi jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu i.t.p. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 16 VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG odlot do POLSKI

Po śniadaniu czas wolny na ostanie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Transfer na lotnisko i przelot do Johannesburga. Wieczorem odlot do Polski.

Dzień 17 WARSZAWA

Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy

Cena zawiera:

•15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4* Zakwaterowanie po godz. 14.00
•śniadania i obiadokolacje
•program turystyczny
•transfery lotnisko-hotel-lotnisko
•przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem
•opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki w grupach od 8 pax oraz anglojęzycznego pilota w grupach 4 – 7 pax.

Cena nie zawiera:

•biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: Euro 520
•przelotów międzynarodowych
•zajęć fakultatywnych
•napoi chłodzących i alkoholowych
•lunchów
•napiwków prywatnych
•ubezpieczeń zdrowotnych
•ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
•opłat wizowych do Namibii – ok. $ 45 (może ulec zmianie)
•opłat wizowych do Zimbabwe – ok. US$ 30 (może ulec zmianie)