dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

1650 PLN + 3990 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Windhoek
Wylot z Warszawy do stolicy Namibii — Windhoek.

2. DZIEŃ: Windhoek –  Stampriet / kolacja / (ok.311 km)
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Po formalnościach lotniskowych chwila na odświeżenie w lokalnej kawiarni. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek administracji SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej) oraz maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się ikoną starego Windhoeku. Następnie ruszamy w głąb Namibii. Nocleg w Kalahari Farm House. Kolacja.

3. DZIEŃ: Stampriet – Sesriem / śniadanie/ kolacja / (ok.280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie, wyjazd w okolice Sesriem i Parku Narodowego Namib-Naukluf. Podczas trasy podziwianie lokalnej przyrody i kultury. Przerwy na zdjęcia. Przyjazd do Zebra River Lodge. Odpoczynek. Kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: Sossusvlei – Sesriem Canyon / śniadanie / kolacja
Śniadanie bądź śniadanie box. Przed wschodem słońca wyjazd do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Podziwiamy najwyższe wydmy na świecie, sięgające ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych, pomarańczowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła wschodzącego słońca na ostrych krawędziach, ciągle zmieniające swe kształty wzgórza. Wokół rozpościerają się niezwykłe i magiczne widoki. Następnie wizyta w Kanionie Sesriem, wyżłobionym przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Odważni mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Kolacja.

5. DZIEŃ: Sesriem – Welwitschia Drive – Księżycowy Krajobraz – Swakopmund / śniadanie / kolacja / (ok.440 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w stronę jednych z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Następnie do niezwykłych i fantastycznych miejsc o pustynnym krajobrazie, nazywanym księżycowym. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży.
Zakwaterowanie w Beach Hotel. Kolacja w lokalnej restauracji w Swakopmund.

6. DZIEŃ: Swakopmund – Walvis Bay (3-4 godziny) / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Wyjazd na rejs morski – Laramon Tours z winem musującym, ostrygami i przekąskami. Przy odrobinie szczęścia spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami (płatność na miejscu, koszt 60 USD / osoba – zbierze Tour Leader). Powrót do hotelu. Odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji w Swakopmund.

7. DZIEŃ: Swakopmund –Twyfelfontein – Skamieniały Las / śniadanie / kolacja / (ok.330 km)
Śniadanie. Zaczynamy dzień od wizyty w Twyfelfontein, jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Przejazd do Twyfelfontein Country Lodge. Zakwaterowanie. Wypoczynek.

8. DZIEŃ: Twyfelfontein – Petrified Forest – Ethosa National Park / śniadanie / kolacja / (ok.370 km)
Śniadanie. Przejazd do skamieniałego lasu, kryjącego w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Następnie wizyta w Parku Narodowym Etosha. Safari  w rezerwacie łączącym w sobie gęsty busz z rozległymi  otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Zakwaterowanie w Toshari Lodge poza rezerwatem. Kolacja.
***Safari w Etosha w minibusie z wyprawy

9. DZIEŃ: Etosha – Namutoni / śniadanie / kolacja / (ok.200 km)
Śniadanie. Drugi dzień safari w Etoshy. Tym razem przemierzamy wschodnią część rezerwatu wzdłuż brzegu suchego jeziora. Tuż przed zachodem słońca dojeżdżamy do fortu Namutoni  położonego przy naturalnej oazie często odwiedzanej przez zwierzęta. Kolacja i nocleg w Mokuti Ethosa Lodge poza rezerwatem.

10. DZIEŃ: Namutoni – Tsumeb – Rundu / śniadanie / kolacja / (ok.430 km)
Śniadanie. Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb. Przez buszowe tereny dotrzemy do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Nocleg w Kaisosi River Lodge, która znajduje się zaledwie 6 km od miasta Rundu w regionie Kavango East, nad brzegiem słynnej rzeki Okawango. Kaisosi Lodge oferuje zmęczonym podróżnikom pełny relaks i afrykańskie doświadczenie. Ta spokojna oaza jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody i obserwatorów ptaków. Z Rundu rozpościerają się jedne z najpiękniejszych krajobrazów Namibii. Spektakularne zachody słońca, przyjaźni ludzie, komfortowe zakwaterowanie i wyśmienita kuchnia sprawiają, że Kaisosi River Lodge to obowiązkowy punkt programu. Wzdłuż rzeki znajdują się wspaniałe miejsca do wędkowania i obserwowania ptaków. Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy wędkarskiej z przewodnikiem oraz rejs po rzece Kavango.

11. DZIEŃ: Rundu – Bwabwata National Park – Bagani / Divindu / śniadanie / kolacja / (ok.215 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Podczas przejazdu safari w Parku Narodowym Bwabwata, który jest prawdopodobnie najbardziej unikalnym obszarem chronionym Namibii. Dzięki zielonym krajobrazom Bwabwata jest domem dla obfitej przyrody i kilku lokalnych wiosek, co znacznie różni się od innych parków Namibii. Ludzie i zwierzęta bytują razem w parku narodowym, co doprowadziło do wzmożonej ochrony dzikiej przyrody oraz do poprawy standardu życia miejscowej ludności. Bwabwata jest również kluczową trasą migracji słynnych słoni z Parku Narodowego Chobe, które co roku podróżują z Wyżyny Angoli do Botswany. Goście odwiedzający park podczas safari będą mieli dostęp do wyjątkowej różnorodności fauny i flory. Przyjazd do Lodge Mahangu Safari Lodge nad brzegiem rzeki Okawango. Kolacja.

12. DZIEŃ: Mahango National Park / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Safari w Mahango Game Park (oficjalna nazwa to Mahango Core Area), znajduje się po zachodniej stronie dorzecza rzeki Okawango, w pobliżu wodospadów Popa. W pobliżu granicy z Botswaną. Park jest mały i ma powierzchnię zaledwie 245 km². Obszar Mahango Core jest częścią ogłoszonego w 2007 roku Parku Narodowego Bwabwata. Park zamieszkują liczebnie słonie, a także sporo antylop, które są rzadkie lub niespotykane w innych częściach Namibii. Należą do nich antylopa dereszowata i sobolowa, tsessebe i lechwe czerwone. Park jest także domem dla wielu sitatung, jednak te antylopy są bardzo rzadkie. Część parku graniczy z rzeką Kavango, więc istnieje możliwość zobaczenia krokodyli i hipopotamów. Mahango Park to doskonałe miejsce do obserwacji ptaków. Ma trzy różne siedliska: rzekę Kavango, równiny zalewowe, znane jako omurambas i lasy, dzięki czemu można zobaczyć szeroką gamę gatunków. Powrót do Lodge. Kolacja.

13. DZIEŃ: Bagani – Kwando / śniadanie/ kolacja / (ok.245 km)
Śniadanie. Wyjazd do rejonu Kwando. Zakwaterowanie w Camp Kwando w bungalowach. Późnym popołudniem rejs statkiem po rzece Kwando, w pobliżu Kangoli (pas Zamberzi) ku przepięknemu zachodowi słońca. Powrót do Lodge. Kolacja. Nocleg.

14. DZIEŃ: Kwando – Ngomo – Kasane / śniadanie / (ok.310 km)
Śniadanie. Wyjazd do posterunku granicznego Ngomo, przekroczenie granicy z Botswaną.
Po formalnościach wizowych, odebranie grupy przez lokalnego przewodnika i przejazd do Kasane. Zakwaterowanie w Thebe River Safaris Lodge.
***Ze względu, że Lodge serwuje wyłącznie kolacje A La Carte i płatną na miejscu, proszę o przygotowanie ok 35 – 50 USD/ osoba

15. DZIEŃ: Park Narodowy Chobe/ śniadanie
Po śniadaniu safari w Parku Chobe. Park Narodowy Chobe – najstarszy park narodowy Botswany. W Parku znajduje się jedno z największych skupisk dzikich zwierząt na kontynencie afrykańskim. Park Chobe jest również jednym z największych rezerwatów przyrody na świecie. Powrót do Lodge.
***Ze względu, że Lodge serwuje wyłącznie kolacje A La Carte i płatną na miejscu, proszę o przygotowanie ok 35 – 50 USD/ osoba)

16. DZIEŃ: Kasane – Kazungula – Victoria Falls / śniadanie / (ok.100 km)
Śniadanie. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii (UNESCO). Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii, będącymi drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Zakwaterowanie Bayete Huest Lodge w Victoria Falls.
***Ze względu, że Lodge nie serwuje kolacji. Kolacja w lokalnej restauracji, płatna na miejscu, proszę o przygotowanie ok 45 – 55 USD/ osoba

17. DZIEŃ: Victoria Falls International Airport / śniadanie
Śniadanie. Transfer na lotnisko zgodnie z planem podróży. Wylot do Europy.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

CENA OBEJMUJE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach / Lodge / Camp 3*/ 4*
 • śniadania i kolacje (z wyłączeniem 14,15,16 dzień – płatność za kolację na miejscu)
 • program wyprawy
 • bilety wstępów m.in do Parków Narodowych
 • pozwolenia na safari
 • rejs po rzece Kwando
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • przejazdy klimatyzowanym mini busem
 • lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • opiekę Tour Lidera z Opal Travel podczas całej podróży
 • opiekę lokalnego biura podróży na miejscu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Windhoek – Victoria Falls – Warszawa (aktualnie koszt biletu 5150 PLN/osoba)
 • kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, wody mineralnej podczas przejazdów, lokalnych podatków i opłat wymaganych na miejscu – 150 USD ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)
 • napoi do kolacji
 • posiłków nie wymienionych w programie
 • napiwków prywatnych
 • wizy do Namibii (visas on arrival) na lotnisku ok. 80 USD/osoba
 • wiza do Zimbabwe — przy wjeździe do Zimbabwe klienci muszą wykupić jednorazową wizą do Zimbabwe, koszt wizy – 30 USD/osoba. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, muszą być przynajmniej dwie strony na pieczątki