dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • spotkania z ludem Buszmenów
 • dwie noce w parku Etosha
 • raj morskich zwierząt
 • przelot samolotami rejsowymi

Wybierz termin

14 900 PLN

14 900 PLN

14 900 PLN

14 900 PLN

14 900 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. dzień: Warszawa – Windhoek
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Windhoek.

2. dzień: Windhoek
Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek administracji SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Najwięcej uwagi zwraca maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Kolacja i nocleg w Windhoek.

3. dzień: Windhoek – Naukluft Park – Sesriem Canyon
Przejazd rano do Namib Naukluft Park – najstarszej pustyni na świecie, miejsca gdzie żyje ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Oglądanie najwyższych wydm na świecie, sięgających ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła zachodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Kolacja i nocleg w lodge w pobliżu Sesriem.

4. dzień: Sosussvlei – Walvis Bay
Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiać będziemy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu dotrzemy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy tutaj ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

5. dzień: Swakopmund – Księżycowy Krajobraz – Welwitschiaa Drive
Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczkę łodzią z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerię kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

6. dzień: Swakopmund – Wybrzeże Szkieletowe – Khorixas
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad 2 tysiące lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

7. dzień: Skamieniały Las – Twyfelfontein – Palm Wag – Sesfontein – Opuwo
Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000–4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Nieopodal oglądamy również formacje skalne nazywane organami i niezwykłą „Spaloną Górę”. Po południu postój w oazie Palm Wag, a następnie przejazd przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna się najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach by sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w Opuwo.

8. dzień: Opuwo – Oshakati – Etosha
Opuszczamy stolice rejonu zamieszkałego przez Himba i wjeżdżamy na równinne tereny w kierunku stolicy północnej części Namibii, Oshakati. Po południu kierujemy się do północnej bramy rezerwatu Etosha. Rezerwat ten łączy w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok. 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo soli mineralnych i wody. Popołudniowe safari i oglądanie zwierząt przy wodopoju w obozie. Nocleg w lodge w pobliżu rezerwatu.

9. dzień: Etosha
Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Nocleg w lodge poza rezerwatem.

10. dzień: Etosha – Windhoek
Wcześnie rano powrót do Windhoek przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej. Wieczorem wylot do Polski.

11. dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Windhoek – Warszawa
 • opłaty lotniskowe
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko i przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i guest hauses 3* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • napoje do śniadania w cenie (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
 • opiekę polskiego pilota w Namibii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: