dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

TOP 5 – kierunki, które wybierali klienci Opal Travel w 2017 roku

 

Które kierunki cieszyły się największą po popularnością wśród klientów Opal Travel w 2017 roku?

Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5

1. JAPONIA

Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się Japonia – kraj kwitnącej wiśni, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej interesujących miejsc na całym świecie. Japonia to nieszablonowy styl życia, fascynująca kultura, połączenie tradycji i nowoczesności, a także niecodzienna synteza natury z postępem technologicznym. W naszej ofercie można znaleźć zarówno esencję Japonii – czyli to, co koniecznie trzeba zobaczyć, a także miejsca równie ciekawe, ale mniej znane i nie tak popularne wśród turystów.

Zobacz wszystkie wyprawy do Japonii

 

2. RPA

RPA – marzenie każdego podróżnika, również przez wiele lat utrzymuje się na podium. Co absolutnie nas nie dziwi, gdyż jest to jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych krajów na świecie -zapierające dech w piersiach krajobrazy, wciąż jeszcze nieujarzmiona przez człowieka przyroda, urocze, spokojne plaże z atrakcjami miejskich metropolii. To tutaj wciąż jeszcze można wytropić ślady „gorączki złota” oraz „Wielkiej Piątki”, spojrzeć przez Okno Boga na królestwo Gór Smoczych i podziwiać spotkanie dwóch oceanów na Przylądku Dobrej Nadziei.

Zobacz wszystkie wyprawy do RPA

 

3. ISLANDIA

Miejsce trzecie zajęła bajkowa Islandia, która zachwyca wieloma osobliwościami natury. Słynne gejzery, lodowcowe laguny, wodospady, kaniony, kratery, jaskinie, pola geotermalne i łuki skalne – to wszystko można zobaczyć odwiedzając tę niezwykłą wyspę. Stosunkowo niewielka odległość i bezpośrednie przeloty sprawiają, że kierunek ten jest coraz chętniej wybierany przez polskich podróżników. Zachęcamy do podróży zarówno w lato, kiedy jest najcieplej i można zobaczyć piękne gniazdujące maskonury, jak i podczas innych pór roku, kiedy to na niebie można podziwiać niezwykłe zjawisko atmosferyczne jakim jest zorza polarna.

Zobacz wszystkie wyprawy do Islandii

 

4. SRI LANKA

Czwarta w naszym TOP 5 jest Sri Lanka – nasz bestseller od wielu lat, idealny kierunek zarówno dla grup, dla par, jak i dla rodzin z dziećmi. Wyspa ta ma zapach herbaty i uśmiech jej mieszkańców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – świątynie hinduskie, wzgórza herbaciane, gdzie cały czas, tradycyjną metodą zbiera się najlepszą herbatę świata, parki safari, gdzie przechadzają się równie dzikie zwierzęta co w Afryce czy wreszcie relaks na okalających wyspę piaszczystych plażach i pływanie w tutejszych ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Ponadto Sri Lanka nie jest kierunkiem drogim, dlatego też szukając egzotyki w dobrej cenie, można śmiało postawić na tę wyjątkową wyspę.

Zobacz wszystkie wyprawy do Sri Lanka

 

5. MJANMA (BIRMA)

Nasze TOP 5 zamyka Mjanma (Birma), najbardziej odizolowany i najbogatszy kulturowo kraj Azji, która zdaniem wielu podróżników jest jednym z najpiękniejszych państw tego regionu. Przez lata zapomniane oraz niedostępne, obecnie zdobywa coraz większą popularność. Fantastyczne świątynie, tropikalna przyroda, ślady pradawnych cywilizacji, a także gościnni i przyjaźnie nastawieni ludzie stanowią największe atrakcje tego niesamowitego kraju. Kluczowym punktem każdej podróży do Birmy jest Bagan – miasto tysięcy świątyń i pagód oraz pływające ogrody na Jeziorze Inle, gdzie można zobaczyć wiosłujących nogami rybaków z plemienia Intha. Spragnionym relaksu proponujemy wypoczynek na plaży w Ngapali – jednej z najbardziej dziewiczych i najpiękniejszych plaż na świecie.

Zobacz wszystkie wyprawy do Birmy

 


A jak jest w 2018 roku? Żadne z wymienionych państw nie spada z piedestału. Ze względu niesłabnące zainteresowanie tymi kierunkami wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowe programy obejmujące podróże do tych krajów – zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.