dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

O nas


Kim jesteśmy

Biuro Podróży Opal Travel już od ponad 30 lat jest jednym z czołowych touroperatorów działających na polskim rynku turystycznym. Nasze bogate doświadczenie gwarantuje, że przygotowana przez nas oferta wypraw, obejmująca niemal każdy zakątek globu, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Specjalizujemy się w pozaeuropejskich egzotycznych wyprawach objazdowych oraz pobytach wypoczynkowych. Poza ofertą katalogową zachęcamy do skorzystania z oferty „szytej na miarę” Państwa oczekiwań – zrealizujemy każdy pomysł według przekazanych wytycznych. Polecamy także wyjazdy gwarantowane już od 2 osób. Od momentu powstania firmy organizujemy nie tylko nietypowe wyprawy, ale również imprezy o charakterze biznesowym i motywacyjnym. Skuteczne szkolenia, wyjazdy integracyjne uwalniające najlepsze emocje i konferencje, które rozwijają przed firmami nowe horyzonty – to nasza specjalność.

W Opal Travel ciekawość świata nie zna granic. Każdego roku organizujemy kilkadziesiąt unikalnych wypraw, podczas których odkrywamy nowe cuda 7 kontynentów. Pokazujemy nieznane wioski indyjskich Bishnoitów – czcicieli przyrody, organizujemy bankiety w pałacowych hotelach Las Vegas i zanurzamy się w głąb dzikiego australijskiego Outbacku.

Podczas wypraw towarzyszą Państwu profesjonalni, doświadczeni piloci oraz pełni pasji miejscowi przewodnicy. Noclegi w odpowiednio dobranych lokalizacjach, w pełni oddających klimat odwiedzanego miejsca, dodają smaku każdej z podróży.

Szukasz inspiracji i motywacji? Pomożemy Ci je odnaleźć!


Dlaczego Opal Travel

Małe grupy

Małe grupy

Podróżujemy w kameralnych grupach liczących najczęściej od 8 do 15 osób. Jednakże w przypadku wielu programów organizację gwarantujemy już od 2 osób. Dzięki niewielkiej liczbie uczestników, w podróży z nami poczujesz się jak w gronie przyjaciół, a my będziemy mogli skoncentrować się  na Twoich indywidualnych potrzebach. Małe grupy pozwalają tak dopasować tempo i sposób zwiedzania, aby każdy z uczestników czuł się wyjątkowo.

Egzotyka "szyta na miarę"

Egzotyka może znaczyć zarówno noclegi w najlepszych hotelach świata, jak i w szałasach na Fidżi. Z nami możesz podążyć szlakiem maharadżów, ale też zanurzyć się w tropikalnej dżungli na Borneo. Niezależnie od tego, czym dla Ciebie jest egzotyka, w jaki sposób chciałbyś przeżyć swoją podróż – opracujemy ją dla Ciebie uwzględniając Twoje najskrytsze oczekiwania.

Sprawdzona kadra

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest profesjonalna opieka nad grupą podczas podróży. Jak istotne są: pasja, wiedza i doświadczenie pilota. Dlatego też współpracujemy wyłącznie z najlepszymi – pasjonatami i znawcami miejsc, po których oprowadzają swoje grupy. Niektóre wyprawy, na mniej znanych szlakach, prowadzą wyłącznie specjaliści z danych dziedzin: indiańskie obrzędy tłumaczą antropolodzy, a w smaki argentyńskich win wprowadzają enolodzy.

Wyjątkowe zakwaterowanie

Od przygody – noclegów w namiotach u stóp Kilimandżaro, w jurtach w Mongolii czy na łodziach na Komodo, po spotkanie z elegancją, sztuką i historią w tradycyjnym ryokanie w Japonii czy hotelu pałacowym w indyjskim Radżastanie. Każde z miejsc noclegu oddaje charakterystyczny klimat odwiedzanego kraju. Dla pełnego komfortu podróży umożliwiamy wybór standardu pokoju i/lub hotelu!

Komfort podróży

Z Opal Travel podróżujemy komfortowo. W zależności od kraju i rodzaju wyprawy przemieszczamy się najbardziej wygodnymi z dostępnych na miejscu środków transportu. Podczas wypraw staramy się oferować przeloty wewnętrzne skracające podróż, a na dłuższych międzykontynentalnych trasach korzystamy wyłącznie z przelotów liniami rejsowymi. Smaczne posiłki, profesjonalna obsługa pasażerów na pokładzie oraz gwarancja bezpiecznego lotu to tylko niektóre z zalet podróżowania z Opal Travel.

Travel concierge

Naszą ofertę kierujemy do najbardziej wymagających klientów – gwarantujemy profesjonalną opiekę nad podróżą, 24h na dobę oraz możliwość organizacji najbardziej wyszukanych atrakcji. W naszym słowniku nie ma słowa „niemożliwe”. Sprostamy każdemu, nawet najtrudniejszemu wyzwaniu i zrobimy wszystko, aby Twoja podróż była niezapomnianym przeżyciem. Z nami zobaczysz, posmakujesz, poczujesz i doświadczysz więcej!


Gwarancje

  • Jesteśmy członkiem Warszawskiej Izby Turystyki
  • Spełniamy wymogi Ustawy o Usługach Turystycznych na mocy których zawarliśmy Umowę Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Organizatora Turystyki w Wiener TU S.A.
  • Posiadamy koncesję Organizatora Turystyki Nr k-975 przyznaną przez Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki
  • Wpis do KRS nr 0000221527
  • Gwarancja ubezpieczeniowa 2021-2022 (Wiener TU S.A.) – link do polisy w stopce

Nagrody


Zespół biura

Sylwia Lisowska

Product Manager

Zamknij

Sylwia Lisowska

Product Manager

Product Manager. Absolwentka wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W Opal Travel pracuje od 2005 roku. Zajmuje się tworzeniem programów, organizacją wyjazdów i obsługą klientów indywidualnych. Turystyka to praca, ale także pasja. Uwielbia podróże, wędrówki po górach, spacery po lesie oraz klimatycznych, małych miasteczkach… Interesuje się historią, teatrem, czynnie uprawia fitness i pływanie.

Weronika Agalmame

Product Manager

Zamknij

Weronika Agalmame

Product Manager

Product Manager. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pracę w Opal Travel zaczęła w 2013 roku. Zajmuje się tworzeniem programów, organizacją wyjazdów i obsługą klientów indywidualnych. Turystyka to praca, ale także pasja. Uwielbia kontynent Afryka. Kraje, które skradły jej serce to Kenia i Maroko. Podróże dostarczają jej wiele radości i przy okazji kształcą, co wykorzystuje w swojej pracy. Kolekcjonuje książki i buty sportowe. 🙂

Marek Dębski

Kasjer lotniczy, pośrednictwo wizowe

Zamknij

Marek Dębski

Kasjer lotniczy, pośrednictwo wizowe

Kasjer lotniczy. W Opal Travel od 2016 roku, a w branży…już od 20 lat. 🙂 Uwielbia samoloty i latanie – dlatego właśnie wybrał taki, a nie inny zawód. W Opal Travel zajmuje się wyszukiwaniem najkorzystniejszych połączeń – jest w tym naprawdę dobry (lata doświadczenia!), a także wyrabianiem wiz – przede wszystkim tych na Kubę. Jego największymi pasjami, oprócz podróży, są: pływanie (posiada stopień Młodszego Ratownika WOPR), żeglarstwo (patent żeglarza), narciarstwo, które regularnie uprawia od 4 roku życia oraz górskie wyprawy – szczególnie po naszych pięknych, polskich Tatrach.


Nasi Piloci

Rafał Kulesza

Pilot wycieczek, geograf, iberysta

Zamknij

Rafał Kulesza

Pilot wycieczek, geograf, iberysta

Urodzony w Warszawie. Erudyta, znający język hiszpański, portugalski i angielski. Wieloletni pobyt w krajach Ameryki Łacińskiej zaowocował narodzeniem wielkiej pasji do tej kultury. Od ponad 25 lat pilotuje grupy, głównie do Ameryki Łacińskiej i na Półwysep Iberyjski, ale łącznie odwiedził ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Uwielbia taniec, rozrywkę, kulinaria, sport  – uczestnik maratonu w Kuwejcie, zdobywca wielu ekstremalnych punktów, przylądków Europy i Ameryki. Wielkie doświadczenie w pilotażu łączy z ogromną wiedzą i latynoskim poczuciem humoru.

Piotr Karpiński

Pilot wycieczek, przewodnik po Chinach

Zamknij

Piotr Karpiński

Pilot wycieczek, przewodnik po Chinach

Od czasu swojego pierwszego pobytu w Chinach w 2002 roku, zarówno indywidualnie, jak i z grupami turystów, wielokrotnie przebył je wzdłuż i wszerz. Przez lata pracy w wiodących biurach podróży poznał Państwa potrzeby oraz oczekiwania i wie, że ze względu na koszt i skalę przygody podróż do Kraju Środka powinna po powrocie być nazwana podróżą życia. Stare chińskie przysłowie głosi „Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Celem Piotra jest sprawić, aby Państwa pierwszy krok w Chinach był pewny i satysfakcjonujący.

Maciek Głabuś

Pilot wycieczek

Zamknij

Maciek Głabuś

Pilot wycieczek

Z wykształcenia i z pasji filolog – orientalista, absolwent UW, ukończył również uniwersytety w Ułan Bator (mongolistyka) i w Tajpej (sinologia). Interesuje się językami, sztuką, życiem codziennym, mentalnością oraz kulinariami mieszkańców Dalekiego Wschodu i Wysp Pacyfiku. Lubi zbaczać z „utartych szlaków”, równie dobrze czuje się w wielkich azjatyckich metropoliach, jak i na bezludnych pustkowiach Mongolii, czy Wyspach Południowego Pacyfiku. Od 2005 roku mieszka w Azji, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pilotowaniu grup. W Opal Travel jest autorem programów oraz prowadzi wyprawy do Japonii, Mongolii, Korei, Malezji, Brunei i Singapuru, na Tajwan oraz na Wyspy Pacyfiku.

Miłosz Maksimović

Pilot wycieczek

Zamknij

Miłosz Maksimović

Pilot wycieczek

Urodził się i wychował na Bałkanach, wiele lat spędził w Kalifornii, gdzie ukończył szkołę w języku hiszpańskim. Znawca historii Imperium Otomańskiego oraz współczesnej kultury Japonii. Mówi biegle w kilku językach. Specjalizuje się w pilotowaniu grup po Japonii, Ameryce Południowej, USA oraz krajach Półwyspu Arabskiego. Pasjonat kuchni – podróże z nim to niezwykła przygoda kulinarna i odkrywanie egzotycznych smaków.

Zbigniew Hryniów

Pilot wycieczek

Zamknij

Zbigniew Hryniów

Pilot wycieczek

Uprawnienia pilota wycieczek uzyskał w 1980 roku. Od jesieni 2007 roku jako pilot wycieczek spędził za granicą łącznie 690 dni (czyli prawie dwa lata) pilotując w tym czasie 55 wycieczek, głównie do krajów azjatyckich (wielokrotnie do Chin i Japonii), ale również na inne kontynenty (Brazylia, Zanzibar, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Turcja) oraz do krajów europejskich (Francja, Austria, Czechy). Ulubionym kierunkiem wyjazdów pozostaje Azja, zwłaszcza jej południowo – wschodnia część, tj. Myanmar (Birma), Kambodża, Laos, Wietnam, Tajlandia.

Adam Jankowski

Pilot wycieczek

Zamknij

Adam Jankowski

Pilot wycieczek

Adam pokazuje ludziom najciekawsze i najpiękniejsze zakątki naszego globu. Z czasem nawet te najodleglejsze stają się tymi najbliższymi. Był na 6 z 7 kontynentów, została mu tylko Antarktyda. Niektóre ze swoich pasji i zainteresowań rozwija do poziomu technicznego, jak np. sportowe: narciarskie (instruktor), nurkowe (licencja PADI), paralotniarskie (słowacka licencja pilota paralotni), wspinaczkowe I i II stopnia (Polski Związek Alpinizmu), żeglarskie (patent, Polski Związek Żeglarski), ju-jitsu (World Ju-Jitsu Kobudo Organization), ratownicze (Polski Czerwony Krzyż). Adam jest też poliglotą – mówi w 7 językach: angielski, rosyjski, hiszpański, indonezyjski, malezyjski, francuski, perski. Jego hobby to przede wszystkim podróże i wszystko, co z nimi związane, motoryzacja, surfing, x-treme sports.

Tomasz Awdziejczyk

Pilot wycieczek

Zamknij

Tomasz Awdziejczyk

Pilot wycieczek

Urodzony w Warszawie. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie, w Galerii Narodowej im. Davida Kakabadze w Kutaisi w Gruzji, Galerii Zervas Art w Patras w Grecji, BWA w Olkuszu, a także w kolekcjach prywatnych i publicznych w Polsce oraz w wielu innych krajach. Wykładowca w Podyplomowym Studium Marszandów i Kolekcjonerów Polskiej Akademii Nauk. Wyróżniany m.in. nagrodą na międzynarodowym konkursie Jidvei Inter Art w Aiud w Rumunii oraz nagrodą Fotoklubu RP za cykl fotografii z Janowa Podlaskiego. W 2011 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu Odznaczenie „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Kultura Jedwabnego Szlaku, która promuje polską sztukę w Azji i buduje pomost kulturowy pomiędzy krajami Europy i Azji. Organizator i kurator licznych plenerów i warsztatów artystycznych w kraju i za granicą.

Tomasz Wawrzyński

Pilot wycieczek

Zamknij

Tomasz Wawrzyński

Pilot wycieczek

Zafascynowany przygodami odkrywców, podróżników i naukowców, od dziecka ciekawy świata i obcych kultur, już jako młody człowiek organizował wyprawy najpierw po kraju, potem po Europie, a z czasem i po świecie. Fascynacja obcymi kulturami i ich językami, niezapomniane krajobrazy, chęć poznawania nowych ludzi, ich stylu życia i pracy, zaprowadziły go do Ameryki Południowej, potem Azji, Afryki, Ameryki Północnej, Australii i wreszcie na Antarktydę. Z każdej wyprawy wracał bogatszy o nowych przyjaciół i nowe doświadczenia. Mieszkał, studiował i pracował w różnych miejscach w Europie i na świecie: Londyn, Dublin, Hamburg, Utrecht, Berlin, Barcelona, Helsinki, Los Angeles. Uzyskał dyplomy z dwóch kierunków studiów: ekonomia międzynarodowa w Hamburgu i marketing międzynarodowy w Utrechcie. Ciągle było mu mało…. MBA ukończył z wyróżnieniem w dziedzinie interpersonalnej. Wewnętrzny balans i spokój odnajduje dzięki indyjskiej szkole jogi. Jest typem sportowca – trener spinningu i kolarz z zamiłowania.

Jakub Polasik

Pilot wycieczek, przewodnik wypraw wysokogórskich

Zamknij

Jakub Polasik

Pilot wycieczek, przewodnik wypraw wysokogórskich

Podróżnik, pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych. Specjalizuje się w prowadzeniu wyjazdów w rejon Ameryki Centralnej oraz krajów Dalekiego Wschodu – Indii, Nepalu, Chin i Japonii. Będąc w Europie pilotuje zazwyczaj wyjazdy po krajach związanych z uprawą i produkcją wina – Portugalii, Hiszpanii, Francji i Włochach. Prowadzi również wyprawy na najsłynniejsze szczyty Europy i Kaukazu (Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Elbrus, Kazbek) oraz kieruje wielodniowymi trekkingami w oddalone rejony górskie (m.in. Góry Ałtaju w Południowej Syberii oraz trasy wokół znanych ośmiotysięczników w Nepalu). Uważa, że sport to zdrowie, ale także sposób na udany wypoczynek, dlatego też zimą jako instruktor narciarski pomaga doskonalić technikę kursantom w najsłynniejszych kurortach alpejskich, a latem często bierze udział w wyjazdach nurkowych w roli Divemastera. Prywatnie archeolog i miłośnik historii antycznej, maratończyk i pasjonat fotografii.

Agnieszka Piętka

Pilot wycieczek, animator grup turystycznych

Zamknij

Agnieszka Piętka

Pilot wycieczek, animator grup turystycznych

Doświadczony pilot i animator grup turystycznych. Organizator wyjazdów krajowych i zagranicznych na prawie wszystkich kontynentach. Ze swoimi grupami odwiedziła większość ciekawych zakątków ziemi. Doświadczenie zdobywała na lądach, morzach i oceanach koordynując grupy podczas rejsów turystycznych. W tym zakresie czuje się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” i tę formę poznawania świata ceni najbardziej. Agnieszka zajmuje się również organizacją i pilotażem wyjazdów typu Incentive. Prywatnie bardzo uśmiechnięta, spełnia się artystycznie rysując i malując, zwłaszcza na ubraniach i butach. Serdecznie poleca Półwysep Arabski – tajemniczy, baśniowy i wciąż mało znany, a takze przepiekne tereny skandynawskie.

Zuzanna Chmielewska

Pilot wycieczek, przewodnik po Kuala Lumpur

Zamknij

Zuzanna Chmielewska

Pilot wycieczek, przewodnik po Kuala Lumpur

Z wykształcenia ekonomistka, z powołania miłośniczka Azji. Pasja zaprowadziła ją z rodzinnego Poznania do Indii, gdzie uczyła w szkole podstawowej, do Turcji, gdzie prowadziła kursy angielskiego, a także do Malezji, gdzie rozwinęła swoje umiejętności pracy w startupach. Od 2012 r. autorka bloga ZuInAsia.com, będącego największą platformą internetową o Malezji w języku polskim. Przewodniczka po Kuala Lumpur, a także współautorka jedynej obecnej na rynku książki o Malezji w języku polskim: „Malezja i Singapur” (wyd. Pascal).

Adam Nitka i Hania Karlicka

Piloci wycieczek, przewodnicy po Indonezji i Azji Płd.-Wsch.

Zamknij

Adam Nitka i Hania Karlicka

Piloci wycieczek, przewodnicy po Indonezji i Azji Płd.-Wsch.

Hania Karlicka – po ukończeniu kulturoznawstwa na UJ przyjechała do Indonezji na stypendium. Magia Bali sprawiła, że postanowiła pozostać tu trochę dłużej (obecnie 8 rok). Ma ogromne doświadczenie w pilotażu grup po Indonezji i jest doskonałym przewodnikiem na Bali, gdyż zna język, kulturę i najpiękniejsze zakątki wyspy. Mimo, że w wielu z tych miejsc była dziesiątki razy, zawsze wzbudzają w niej zachwyt i wyzwalają pozytywną energię.

Adam Nitka – po skończonym stypendium w Indonezji, które odbył na Jawie oraz na Bali, postanowił zatrzymać się w tym kraju na dłużej. Bali pozwala mu realizować swoje pasje i spełniać się zawodowo. Wyjazdy biznesowe, kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami i niełatwa w tym kraju logistyka – to jego specjalność. Wykształcenie w kierunku dyplomacji, zdobyte na miejscu doświadczenie oraz biegła znajomość języka ułatwiają negocjacje na wielu płaszczyznach. Eksplorowanie Indonezji, najchętniej na motocyklu i błogie lenistwo od czasu do czasu utrzymują balans w jego szczęśliwym (głownie za sprawą Hani) życiu na wyspie.