dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • połączenie nowoczesności z nietkniętą od wieków przyrodą
  • zwiedzanie kopalni diamentów
  • oko w oko z nosorożcami
  • przelot samolotami rejsowymi

Wybierz termin

4250 PLN + 1550 EUR

4250 PLN + 1550 EUR

4250 PLN + 1550 EUR

4250 PLN + 1550 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. dzień: Warszawa – Johannesburg
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Johannesburga.

2. dzień: Johannesburg – Soweto
Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem na lotnisku. Wizyta w centrum Johannesburga, gdzie w 1886 roku zaczęła się jedna z największych “gorączek złota” w historii ludzkości. Oglądamy historyczne budynki, powstałe w pierwszych latach niezwykle szybkiego rozwoju miasta. Po południu przejeżdżamy do Soweto, wielomilionowego miasta zamieszkałego wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli – szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje sie małe muzeum pierwszego prezydenta RPA, wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Kontynuujemy poznawanie zwyczajów afrykańskich w wiosce folklorystycznej Lesedi. Oglądamy tradycyjne domostwa i pokaz tańców po czym próbujemy tradycyjnej kuchni na kolacji i wracamy do hotelu. Nocleg w hotelu 4* w Johannesburgu.

3. dzień: Lion Park – Pretoria – Park Krugera
Wcześnie rano wizyta w prywatnym rezerwacie lwów, gdzie ze specjalnie zbudowanych samochodów obejrzymy kilka rodzin lwów, gepardy i likaony. Po tym krótkim safari sesja zdjęciowa z małymi lewkami i żyrafami. Z parku lwów przeniesiemy się do stolicy administracyjnej RPA – Pretorii, gdzie zwiedzimy Plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej – Paula Krugera. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie mieści się obecnie siedziba Parlamentu i opuszczamy prowincję Gauteng, kierując sie do Mpumalangi i Parku Krugera. Kolacja i nocleg w hotelu 4*koło Parku Krugera.

4. dzień: Park Narodowy Krugera
Przejazd do Parku Krugera, największego naturalnego rezerwatu zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Śniadanie – suchy prowiant. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w największe na świecie bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Safari w samochodach 4×4 w poszukiwaniu wielkiej piątki, czyli lwa, lamparta, bawoła, nosorożca i słonia, najniebezpieczniejszych zwierząt w Afryce. Powrót do hotelu 4*, kolacja i nocleg.

5. dzień: Mpumalanga – Pilgrim’s Rest – Graskop – Kanion rzeki Blyde
Przejazd w rejon Trasy Panoramicznej. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, strome zbocza górskie i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach, miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w kraju tartaków i przemysłu papierniczego oraz turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie, cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu Rzeki Blyde to słynne Trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

6. dzień: Swaziland – St. Lucia
Wcześnie rano przekraczamy granicę ostatniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. Główną atrakcją tego maleńkiego, liczącego ok. 700 tys. mieszkańców państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi, otoczonym rozległymi polami golfowymi. W południowej części kraju będziemy mieli unikalną okazję do sfotografowania autentycznych domostw Swazi budowanych według odwiecznych tradycji regionu. Późnym popołudniem wracamy do Afryki Południowej i kończymy długi przejazd w hotelu w miejscowości wypoczynkowej St. Lucia. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* w St. Lucia.

7. dzień: Hluhluwe – St. Lucia
Wcześnie rano wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami dającymi nazwę rezerwatom. Po południu wracamy do miejscowości St. Lucia położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg w hotelu 3,5 * w St Lucia.

8. dzień: Shakaland – Durban – Kapsztad
Opuszczamy St. Lucię i w drodze do Durbanu zatrzymujemy się w stolicy zuluskiego imperium z czasów Shaki Zulu – Shakaland. Po południu zwiedzamy centrum tego trzeciego co do wielkości miasta RPA, a szczególnie słynną kiedyś z hoteli wypoczynkowych “złotą milę” i wodny park “uShaka”. Po południu przelot do Kapsztadu. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

9. dzień: Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale, widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów. Kolacja i nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

10. dzień: Kapsztad – Stellenbosch – Paarl – Franschhoek
Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszych farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu. Po południu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek, po czym wracamy do Kapsztadu, do Waterfront, gdzie udajemy się na rejs jachtem na zachód słońca, bądź przy złej pogodzie zwiedzamy Akwarium Dwóch Oceanów. Kolacja w restauracji w Waterfront. Nocleg w hotelu 3,5* w Kapsztadzie.

11. dzień: Kapsztad
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu w Kapsztadzie. Zwiedzanie jednego z piękniejszych miast na świecie: centrum, wielokolorowa dzielnica malayska Bo-Kaap, Greenmarket Square, Ogrody Kompanii Indyjskiej, budynki Parlamentu oraz oglądanie fascynującej panoramy miasta i zachodu słońca z punktu widokowego Signal Hill. W zależności od pogody możliwość wjazdu na Górę Stołową. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

12. dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty na trasie Warszawa – Johannesburg, Kapsztad – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
  • noclegi w pokojach 2-osobowych (zakwaterowanie po godz. 14.00)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • przejazdy klimatyzowanym samochodem, minibusem lub autokarem wg programu
  • opiekę polskiego pilota w RPA
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: