dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

ALGIERIA – u wrót Afryki – lokalna historia – tajemnicze miasta – stanowiska archeologiczne – ruiny rzymskie – serce Sahary – kraina Tuaregów.

Cena:
2150 PLN + 1990 EUR / osoba

Wybierz termin

2150 PLN + 1990 EUR

2150 PLN + 1990 EUR

2150 PLN + 1990 EUR

2150 PLN + 1990 EUR

2150 PLN + 1990 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ / 24.04.2024 / WARSZAWA – ALGIER / kolacja

11:05 przylot do Algieru. Po przylocie formalności wjazdowo – wizowe, które mogą potrwać ok 2 godziny.
Przejazd na lunch (płatne na miejscu). Po południu rozpoczęcie zwiedzania Algieru (uzależnione od pozostałego czasu). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ / 25.04.2024 / ALGIER – GHARDAIA /śniadanie / kolacja

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Algier (stolicy Algierii), które powstało na ruinach rzymskiego miasta zburzonego w VII wieku. Algier był w rękach arabów, tureckich korsarzy, od 1518 stał się częścią Imperium osmańskiego. W 1830, po zaciętych walkach dostał się w ręce Francji. Punktem programu jest historyczna część miasta – Medyna Kasbah, która z ciekawą architekturą i historią została wpisana na listę UNESCO. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Pomnik Chwały i Męczeństwa – monument upamiętniający algierską wojnę o niepodległość z lat 1954–1962. Odsłonięty w 20 rocznicę uzyskania niepodległości przez Algierię, 5 lipca 1982. Późnym popołudniem bądź wieczorem przelot do Ghardai w dolinie M’zab ( wg planu przelotu). Jedno z unikalnych miast saharyjskich pod względem kultury, cywilizacji oraz architektury. Uważane za miejsce turystyczne o dużym znaczeniu. W 1982 roku wpisane na listę UNESCO. Prowincja Ghardaïa jest skupiskiem 5 miast: Ghardaia, Melika, Beni Isguen, Bou Noura i El-Atteuf. Przyjazd do hotelu. Kolacja.

3. DZIEŃ /26.04.2024 / GHARDAIA /śniadanie / kolacja

Śniadanie. Następnie zwiedzanie atrakcji turystycznych (m.in. meczety, suki, ruiny, zabytkowe miasta dostępne dla turystów ) w Ghardaia. Powrót do hotelu. Kolacja.

4. DZIEŃ /27.04.2024 / GHARDAIA – BISKRA /śniadanie / kolacja (ok 500 km)

Po śniadaniu wyjazd do stolicy prowincji Biskra. Biskra ze względu na swoje położenie geograficzne, klimat i bogactwa naturalne, zwłaszcza rolnictwo jest nazywana „Królową Zibans”, „Wrotami pustyni” lub „Saharyjską Niceą”. Była świadkiem kilku cywilizacji, od Rzymian i Arabów po Francuzów. Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg. (Dzień przeznaczony na przejazd).

5. DZIEŃ /28.04.2024 / BISKRA /śniadanie / kolacja

Śniadanie. City Tour: meczet i mauzoleum Sidi Okba – nazwane na cześć muzułmańskiego generała Uqba ibn Nafi, który zmarł tam w 683 n.e. Przejazd do wielkiego kanionu zwanego Balkonami Ghoufi. Kanion Ghoufi jest historyczną osadą. Ruiny balkonów obejmują domy i jaskinie, wykute w skałach. Były zamieszkiwane do lat 70 XX wieku. Ghoufi znajduje się na wstępnej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja.

6. DZIEŃ / 29.04.2024 / BISKRA – TIMGAD – KONSTANTYNA/ śniadanie / kolacja (ok 280 km)

Po śniadaniu wyjazd do Timgad. Wizyta w ruinach starożytnego rzymskiego miasta Timgad (jedno z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie). Stanowisko zostało w 1982 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg

7. DZIEŃ / 30.04.2024 / KONSTANTYNA / śniadanie / kolacja

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Konstantyna – malowniczego miasta niezwykłych mostów. Miasto z 2500 letnią historią, założone przez Fenicjan jako Cirta (Skała). Było stolicą historycznego królestwa Berberów – Numidii. Przechodziło po kolei we władanie rzymskie, wandalskie, bizantyńskie, tureckie i francuskie. Konstantyna położona jest na wysokości 649 metrów nad poziomem morza, dzieli ją głęboki wąwóz, którym płynie rzeka Rhumel. Współczesna nazwa miasta pochodzi od cesarza rzymskiego Konstantyna. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja.

8. DZIEŃ /01.05.2024 / KONSTANTYNA – DŻAMILA – ALGIER – DJANET/ śniadanie / kolacja (ok 400 km) / przelot do Djanet

Śniadanie. Wyjazd do miasta Algier przez Dżamila – stanowisko archeologiczne w północno-wschodniej Algierii. Znajdują się tu ruiny rzymskiego miasta, od 1982 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przyjeździe do miasta Algier, transfer na lotnisko. Przelot do Djanet. Transfer do hotelu. Kolacja.

9. DZIEŃ / 02.05.2024 / DJANET – SAHARA ALGIERSKA / śniadanie / lunch / kolacja (ok.100 km)

Śniadanie. Djanet położone jest w oazie na Saharze u podnóży pasma górskiego Tasili Wan Ahdżar, które stanowi jeden z najważniejszych zespołów sztuki naskalnej na świecie. W 1982 roku Park Tasili Wan Ahdżar został wpisany na listę światowego dziedzictwa, a w 1986 roku na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Przejazd na pustynię – krainę Tuaregów „Wolnych Ludzi” , która niezmiennie czeka na odkrycie przez turystów. Rozłożenie namiotów. Kolacja. Nocleg.

10. DZIEŃ / 03.05.2024 / SAHARA ALGIERSKA (ok.150 km) / śniadanie / lunch/ kolacja

Śniadanie w obozie. Wyjazd do Tin Merzouga Tadrart przez kaniony, doliny, wydmy oraz pustynny krajobraz. Płonące czerwienią wydmy w Tin Merzouga są jednymi z najbardziej spektakularnych wydm w całej Saharze. W ciągu dnia przewodnik będzie zatrzymywał się przy różnych formacjach skalnych i łukach, które zostały wyrzeźbione przez wiatr i deszcz na przestrzeni wieków. Przerwa na lunch piknik. Późnym popołudniem przyjazd na miejsce rozbicia obozu. Kolacja. Nocleg w namiotach.

11. DZIEŃ / 04.05.2024 / SAHARA ALGIERSKA (ok.150 km) / śniadanie / lunch/ kolacja

Śniadanie w obozie. Następnie odkrywanie Tadrartum: kanion zwany Circle, skalne formacje, dolina skalnych drzew, kompleks skalnych łuków. Erozja doprowadziła do powstania wielu naturalnych łuków. Obszar ten jest dobrze znany ze spektakularnych czerwono-pomarańczowych wydm kontrastujących z postrzępionymi ciemnoczerwonymi formacjami skalnymi. Tadrart ma również wspaniałą saharyjską sztukę naskalną obejmującą długi okres, od wczesnego neolitu do czasów współczesnych. Sztuka naskalna zmieniała się w czasie, od dzikiej fauny, takiej jak słonie, nosorożce, żyrafy, antylopy i dzikie krowy, po zwierzęta udomowione, takie jak krowy, kozy, konie i wielbłądy. Przerwa na lunch piknik. Przejazd przez rejon wydm Wan Tabaraket i Kanion Seketa. Rozbicie obozowiska w kanonie D’In-Djarena. Kolacja. Nocleg w namiotach.

12. DZIEŃ / 05.05.2024 / SAHARA ALGIERSKA — DJANET (ok.180 km) /śniadanie / lunch/ kolacja

Śniadanie w obozie. Przejazd kanionem D’In-Djarena, gdzie zachowały się ryty i malowidła naskalne, przedstawiające dzikie zwierzęta i sceny polowań. Podziwianie niezwykłych krajobrazów. Wizyta przy zachwycającym i najpiękniejszym rycie naskalnym sprzed 5 tysięcy lat przedstawiającym płaczące krowy „La vache qui pleure”. Przerwa na lunch w formie pikniku. Przyjazd do hotelu w Djanet. Powrót do cywilizacji po trzech nocach spędzonych na pustyni. Kolacja.

13. DZIEŃ /06.05.2024 / DJANET – ALGIER – ORAN / śniadanie / kolacja

Transfer na lotnisko zgodnie z planem przelotu. Lot bezpośredni do Oran bądź przez miasto Algier (nocny przelot). Przylot do Oran. Śniadanie. Zwiedzanie Oranu, który zaistniał jako miasto rzymskie, następnie zamieszkiwane przez muzułmańskich władców Andaluzji, a w XVI w. podupadło stając się bazą piracką. W kolejnych wiekach przechodził naprzemiennie we władanie tureckie i hiszpańskie, od 1831 r. jako miasto francuskie, które pozostało do odzyskania niepodległości. Architektura Oranu przedstawia burzliwą historię miasta. Zabudowa dzieli się na dwie części: starą, gromadzącą obiekty berberyjskie, otomańskie, hiszpańskie i arabskie oraz nową, francuską. Wielki Meczet i cytadela Santa Cruz otoczona resztkami obwarowań hiszpańskich. Ciekawostka: miasto Oran, to miejsce akcji powieści Dżuma Alberta Camusa. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

14. DZIEŃ / 07.05.2024 / ORAN — TLEMCEN /śniadanie /kolacja

Śniadanie. Wizyta w Tlemcen, to jedno z najbardziej historycznych miast w całej Algierii. Obowiązkowy punkt dla miłośników historii. Miasto przez lata pozostawało pod wpływem kultury berberyjskiej, arabskiej, mauretańskiej, osmańskiej i zachodniej. Historia Tlemcen sięga aż II wieku n.e. Zabytki: Wielki Meczet z 1136 roku, ruiny Mansourah – niewiele pozostało po niegdyś ważnym mieście, ale imponujący 38 metrowy Minaret wciąż stoi wysoko. Znajduje się tu Mauzoleum Sidi Boumediene, sufickiego mistrza z XII wieku, które jest miejscem pielgrzymek. Odwiedziny przepięknych jaskiń Beni-Add, położonych w Ain Fezza w pobliżu Tlemcen. Powrót do Oran. Kolacja. Nocleg

15. DZIEŃ / 08.05.2024 / ORAN — TIPASA – ALGIER /śniadanie /kolacja

Po śniadaniu wyjazd do Tipasa (Tibaza), niegdyś fenickie miasto, później rzymskie, położone nad Morzem Śródziemnym. Zwiedzanie: Królewskie Mauzoleum Mauretanii, Ruiny starożytnego miasta – wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Muzeum Tipasa w którym można zapoznać się z eksponatami odnalezionymi w czasie prac wykopaliskowych. Przejazd do miasta Algier. Kolacja. Transfer na lotnisko zgodnie z planem podróży. Zakończenie wyprawy.

16. DZIEŃ / 09.05.2024 / ALGIER — WARSZAWA

01:50 wylot do Europy.

Cena zawiera:

•zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach o standardzie 3* / 4*
•śniadania i kolacje, lunch w czasie pobytu na pustyni
•program wyprawy
•bilety wstępów
•przeloty lokalne
•wszelkie pozwolenia wymagane na terenie Algieri
•prywatne transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
•przejazdy klimatyzowanym busem
•kierowca / przewodnik angielskojęzyczny
•lokalnych przewodników
•opiekę Tour Lidera z Opal Travel podczas całej podróży
•opiekę lokalnego biura podróży na miejscu
•ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
•obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

•międzynarodowego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Algier – Warszawa
(koszt biletu z bagażem nadawanym – od 1700 PLN / osoba (cena może ulec zmianie)
•kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, wody mineralnej podczas przejazdów, lokalnych podatków i opłat wymaganych na miejscu – 150 EUR ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet).
•napoi do kolacji
•posiłków nie wymienionych w programie
•prywatnych wydatków
•pozwolenie na wjazd i wiza do Algierii 500 PLN / os