dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Przelot z Polski do Armenii
Przylot na międzynarodowe lotnisko w Armenii. Transfer i zameldowanie w hotelu.

2. DZIEŃ: Erywań
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Erywania autokarem (panorama Świętej Góry Ararat, Plac Republiki, Kaskada, Parlament, Pałac Prezydenta, Opera). Wizyta w Matenadaran — muzeum starożytnych manuskryptów. Wizyta w Gafesjian, Centrum sztuki w Kaskadzie. Ta kolekcja ponad 5 000 dzieł obejmuje jedną z najbardziej wszechstronnych kolekcji szkła na świecie. Kolacja w ormiańskiej restauracji.

3. DZIEŃ: Erywań — Echmiadzin — Erywań
Śniadanie w hotelu. Przejazd do St. Echmiadzin — centrum administracyjnego Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego (najstarsza chrześcijańska świątynia Armenii, jedna z pierwszych w całym chrześcijańskim świecie). Ten kościół wraz z innymi pobliskimi miejscami jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Postój przy świątyni Zvartnots, zrujnowanej VII-wiecznej okrągłej ormiańskiej katedrze — wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd z powrotem do Erywania. Wizyta w fabryce brandy w Yerevan ”ArArAt” (opcjonalnie, cena 15 USD od osoby). Degustacja 2 odmian brandy: 3* (starzona 3 lata) i Ani (starzona 7 lat). Czas wolny. Kolacja w bardzo ładnej ormiańskiej restauracji.

4. DZIEŃ: Erywań — Khor Virap — Noravank — Goris
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Khor Virap, gdzie św. Grzegorz Iluminator był więziony przez 13 lat, zanim wyleczył króla Trdata III z choroby. Spowodowało to nawrócenie króla i Armenii na pierwszy oficjalnie chrześcijański naród na świecie w roku 301. Wizyta w Noravank, spektakularnym klasztorze z XIII wieku. Lunch w restauracji w jaskini lub restauracji w pobliżu rzeki Arpa.Przejazd do miasta Goris. Zameldowanie w hotelu w Goris.

5. DZIEŃ: Goris — Khndzoresk — Tatev — Goris
Śniadanie w hotelu. Wizyta w Starym Khndzoresku, „martwym mieście” siedlisku jaskiniowym. To wyjątkowe siedlisko, w którym każdy odwiedzający czuje się tak, jakby czas się zatrzymał. Na tym terenie, odciętym od cywilizowanego świata od wieków, aż do 1958 wciąż żyli tam ludzie.Podróż do klasztoru Tatev, najbardziej znanego ormiańskiego centrum duchowego swoich czasów. Klasztor Tatev spoczywa w pobliżu krawędzi gigantycznego klifu, który wydaje się ogromny i nieosiągalny dla wszystkich, którzy na niego patrzą. Do klasztoru Tatev docieramy kolejką linową (The Tatev Aerial Tramway).Powrót do Goris. Kolacja w restauracji hotelowej.

6. DZIEŃ: Goris — Selim — Noratus — Sewan
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do regionu Vayots Dzor przez przełęcz Selim. W średniowiecznej Armenii wzdłuż szlaków handlowych powstawało wiele budynków przeznaczonych do zakwaterowania podróżnych. Jeden z nich, karawanseraj Selima, został zbudowana w 1332 roku. Przejazd do wioski Noratus w pobliżu jeziora Sewan. Zwiedzanie Noratus, średniowiecznego cmentarz z dużą ilością khachkarów (kamieni krzyżowych). Na cmentarzu znajduje się największe skupisko kamieni khachkars w republice Armenii. Przejazd nad jezioro Sewan, jest jednym z największych wysokogórskich jezior na świecie. Zwiedzanie półwyspu Lake Sevan i klasztoru Sevanavank. W XX wieku cofające się wody utworzyły obecny półwysep. Kolacja w restauracji nad jeziorem Sevan. Zameldowanie w hotelu w pobliżu jeziora Sevan.

7. DZIEŃ: Sewan — Garni — Geghard — Erywań
Śniadanie w hotelu. Przejazd do wioski Garni. Wizyta w pogańskiej świątyni Garni. Wycieczka do klasztoru Geghard, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Pożegnalna kolacja w wiejskim domu. Degustacja domowych potraw, ormiańskich owoców wódki i wina. Powrót do Erywania.

8. DZIEŃ: Dzień wolny
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Vernisage plenerowy targ rękodzieł (pamiątek) i owoców. Transfer na lotnisko. Wylot z Erywania do Katowic liniami Wizz Air.

 

CENA OBEJMUJE:

 • 4 noclegi w hotelu w Erywaniu
 • 1 nocleg w 3* hotelu w pobliżu jeziora Sewan
 • 2 noclegi w 3* hotelu w Goris
 • 6 dniowe wyżywienie (śniadanie i obiad lub kolacja)
 • Transport na terenie kraju zgodnie z programem w komfortowym minibusie/vanie z A/C
 • (w tym transfer z i na lotnisko)
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • Opłaty za wstępy/zezwolenia na imprezy i miejsca objęte programem

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Biletów lotniczych
 • Ubezpieczenia
 • Dodatkowych wizyt na miejscu, wycieczek i wydarzeń nie ujętych w programie wycieczki