dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Istnieje możliwość przedłużenia wyprawy o wyjazd Laos Wietnam, w katalogowych terminach. Szczegóły w Biurze.
Pobyt w Kambodży można przedłużyć o dodatkowe dni wypoczynku.

 • Rejs łódkami po jeziorze Inle w Birmie i jeziorze Tonle Sap w Kambodży
 • Kompleks 2000 stup w Kak Ku
 • Starożytne miasto Pagan
 • Przelot Siem Reap – Phnom Penh
 • Dwa posiłki dziennie
 • Bilety wstępu w cenie

Wybierz termin

6995 PLN + 2295 USD

6995 PLN + 2295 USD

6995 PLN + 2295 USD

6995 PLN + 2295 USD

6995 PLN + 2295 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Rangun
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Rangunu przez jeden z azjatyckich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Rangun
Przylot do Rangunu – który do 2005 roku był stolicą Birmy. Transfer do hotelu. Czas wolny i odpoczynek po długim locie. Nocleg.

3. DZIEŃ: Rangun
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji RANGUNU: kompleksu Shwedagon Paya, którego najbardziej znanym widokiem jest imponująca, pozłacana stupa o wysokości 98 m oraz ponad 80 innych budowli, Muzeum Narodowego, pagody Chauk Htat Gyi (Odpoczywającego Buddy) i Sule. Nocleg w Rangunie.

4. DZIEŃ: Rangun – Mandalaj
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Mandalaj – królewskiego miasta Birmy. Zwiedzimy m.in. potężny Fort, pagodę Kuthodaw, gdzie przechowuje się tablice z całym kanonem buddyjskim, pagodę Mahamuni oraz drewniany klasztor Shwenandaw Kyaung, który stanowił część pałacu króla Mindona Mina. Na zakończenie dnia udamy się na wzgórze Mandalaj, z którego roztacza się piękny widok na całe miasto. Nocleg.

5. DZIEŃ: Mandalaj – Amarapura – Ava – Mandalaj
Śniadanie. W okolicy Mandalaj znajduje się wiele starożytnych miast, które do niedawna rzadko były odwiedzane przez turystów z powodu niedostępności kraju. Odwiedzimy m.in. dawną stolicę Birmy – AMARAPURĘ oraz pagody Pahtodawgyi i Kyauktawgyi. Zajrzymy też do wyjątkowego, największego w Birmie drewnianego klasztoru Mahaghandayon i przejdziemy przez najdłuższy na świecie most wykonany z drzewa tekowego – U Bein. Następnie pojedziemy do AVA, która pełniła funkcję dawnej stolicy Górnej Birmy. Powrót do Mandalaj i nocleg.

6. DZIEŃ: Mandalaj – Pagan
Śniadanie. Rano ruszamy w całodzienny rejs w dół rzeki Irawadi statkiem z Mandalaj do starożytnego miasta Pagan. To jedna z wyjątkowych atrakcji w Birmie, ponieważ w trakcie rejsu można odglądać codzienne życie obu stronach rzeki. To właśnie wzdłuż Irawadi w minionych wiekach zakładano kolejne stolice tego kraju. Transfer do hotelu, nocleg w Paganie.

7. DZIEŃ: Pagan
Śniadanie. PAGAN (UNESCO) to robiące niesamowite wrażenie starożytne miasto, gdzie na przestrzeni około 40 km2 zachowało się ponad 2000 świątyń. Przed nami stoją te najwspanialsze – majestatyczna świątynia Anandy, świątynia Htilominlo, pagoda Shwezigon i masywna świątynia Dham-mayangyi wzniesiona z cegły. Na zakończenie tego dnia udamy się na taras jednej ze świątyń, by podziwiać niezapomnianą panoramę spowitego mgłą Miasta Świątyń i otaczających go lasów i wzgórz. Nocleg w Paganie.

8. DZIEŃ: Pagan – Jezioro Inle
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Heho i przejazd nad Jezioro INLE, malowniczo otoczone wioskami zbudowanymi na palach. Tutaj czeka nas rejs łódkami po jeziorze, co jest znakomitym sposobem na doświadczenie codziennego życia mieszkających tu ludzi. Na pewno spotkamy tu rybaków słynących z nietypowego sposobu wiosłowania… nogą. Po południu złożymy wizytę w klasztorze Nga Phe Kyaung, znanym z pokazów skaczących kotów. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad brzegiem jeziora. Nocleg.

9. DZIEŃ: Jezioro Inle – Kak – Ku – Jezioro Inle
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do położonego w południowych Stanach Shan unikalnego kompleksu Kak-Ku, składającego się z „lasu” ponad 2000 stup. Kompleks ten dopiero niedawno został udostępniony do zwiedzania „ludziom z zewnątrz” – mamy więc wyjątkowe szczęście, że możemy go zobaczyć. Powrót na nocleg nad Jezioro Inle.

10. DZIEŃ: Jezioro Inle – Rangun
Śniadanie, a następnie rejs po Jeziorze Inle, by obserwować toczące się na wodzie życie, m.in. „pływający targ” i „pływające ogrody”. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ: Rangun – Bangkok – Siem Reap (Kambodża)
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku, a następnie do SIEM REAP w Kambodży. Transfer do hotelu i odpoczynek po przelocie. Nocleg.

12. DZIEŃ: Angkor Wat
Śniadanie. Dzień spędzimy w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie – kamiennych świątyniach ANGKOR WAT (UNESCO). Świątynie położone są w samym sercu dżungli i rozciągają się na olbrzymim obszarze 100 km2. Świątynie te to prawdziwe arcydzieło architektury światowej i największa sakralna budowla na świecie. Przejedziemy przez Bramę Południową, by obejrzeć świątynię Bayon, z której spogląda na zwiedzających dwieście szesnaście twarzy z tajemniczym uśmiechem. Zobaczymy także Taras Słoni, z którego oglądano publiczne ceremonie i parady, Taras Króla Trędowatego, którego zewnętrzne mury ozdabiają siedzące Apsary – niebiańskie tancerki i Ta Prom – świątynię, w której pozostałości kamiennych budowli przeplatają się z ogromnymi korzeniami drzew. Powrót do Siem Reap. Nocleg w hotelu.

13. DZIEŃ: Jezioro Tonle Sap
Śniadanie. Następnie przejazd nad największe na Półwyspie Indochińskim jezioro Tonle Sap. Znajdują się na nim pływające wsie rybackie i liczne osiedla na palach, które oglądać będziemy podczas rejsu po jeziorze. Powrót do Siem Reap.

14. DZIEŃ: Siem Reap – Phnom Penh
Śniadanie. Zwiedzanie świątyń położonych poza kompleksem Angkor. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Phnom Penh – stolicy Kambodży położonej przy ujściu rzeki Tonie Sap do Mekongu. Nocleg.

15. DZIEŃ: Phnom Penh – Warszawa
Śniadanie. Zwiedzanie PHNOM PENH: Pałac Królewski, będący oficjalną siedzibą króla Kambodży na terenie którego znajduje się Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowego z bezcenną kolekcją rękodzieła oraz rzeźby khmerskiej, Pomnika Niepodległości upamiętniającego ofiary wojny oraz Tuol Sleng – muzeum zbrodni popełnionych przez reżim Pol Pota. Transfer na lotnisko, przelot do jednego z azjatyckich portów lotniczych, a następnie do Warszawy.

16. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Rangun, Phnom Penh – Warszawa (przez jeden z europejskich i azjatyckich portów lotniczych)
 • przeloty w Birmie i Kambodży, przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2 os. z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania i obiady lub kolacje
 • opiekę pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsy po jeziorach
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • wizę do Birmy

 

CENA NIE OBEJMUJE:

UWAGA: obowiązuje ochrona antymalaryczna