dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

10 DNI

Cena wyjazdu dla grupy 10 i więcej osób: 2200 EUR/os.
Cena wyjazdu dla grupy 8-9 osób: 2350 EUR/os.
Cena wyjazdu dla grupy 6-7 osób: 2810 EUR/os.
Cena wyjazdu dla grupy 4-5 osób: 3500 EUR/os.
Cena wyjazdu dla grupy 2-3 osób: 4650 EUR/os.

17 DNI: cena ulega podwojeniu (wg kalkulacji dla ilości osób, która jest powyżej).

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

ETAP 1 (10 dni)

1. DZIEŃ: Warszawa – Singapur
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy do Singapuru.

2. DZIEŃ: Singapur
Przylot do Singapuru – położonego na kilkudziesięciu tropikalnych wyspach państwa-miasta. Przejazd do hotelu, aklimatyzacja. W godzinach wieczornych spacer po singapurskiej dzielnicy biznesowej, która jest jednym z najważniejszych centrów finansowych świata. Nocleg w Singapurze.

3. DZIEŃ: Singapur
Śniadanie. Wycieczka do Little India – dystryktu w którym przez dziesięciolecia osiedlali się przybywający do Singapuru Indusi. Spacer pośród kolorowych straganów, możliwość zakupu aromatycznych przypraw, wizyta w Sri Veeramakaliamman – jednej z najstarszych w mieście świątyń hinduskich. Udział w porannej modlitwie – tzw. pudży. Możliwość obiadu w indyjskiej restauracji. Polecamy spróbowania „hitu” kuchni z południa Indii – wegańskiego dania banana leaf rice (ryż i warzywa z sosami podawane na liściu bananowca) oraz herbaty masala czaj (serwowanej z mlekiem przyprawionej kardamonem, cynamonem, imbirem, pieprzem i goździkami). Przejazd do Chinatown, które od XIX wieku było miejscem osiedlania się etnicznych Chińczyków – ich potomkowie stanowią dziś około 75% mieszkańców Singapuru. Spacer po pełnych gwarnych straganów uliczkach, odwiedziny w położonych obok siebie świątyniach muzułmańskiej, buddyjskiej i hinduskiej, możliwość zakupu chińskiej herbaty oraz niezliczonych innych towarów i pamiątek. Szansa na spróbowanie lokalnych specjałów na znajdującym się tu markecie (serwowane jest tu m.in. najsłynniejsze danie miasta – krab w sobie chilli). Wieczorem przejazd do Kampung Glam – niewielkiej dzielnicy malajskiej, która przypomina nieco centrum malajskiego miasteczka.
Powrót do hotelu, nocleg w Singapurze.

4. DZIEŃ: Singapur
Śniadanie. Spacer po dzielnicy biznesowej, zobaczymy również malownicze nadbrzeże rzeki Singapur oraz kolonialne centrum dawnego Singapuru. Staniemy pod pomnikiem Rafflesa – założyciela współczesnego Singapuru oraz Merliona – mitycznego symbolu miasta. Odwiedzimy niezwykle ciekawe Muzeum Cywilizacji Azjatyckiej a następnie udamy się w okolice Gardens by the Bay – futurystycznych ogrodów Singapuru. Wjazd na 57 piętro nowoczesnego hotelu Marina Bay Sands, skąd rozpościera się fantastyczny widok miasta. W znajdującym się na wysokości tzw. rooftop barze będzie można zamówić najsłynniejszy singapurski koktajl Singapore Sling (fakultatywnie – ok. 20 EUR – będzie też szansa spróbowania go w miejscu gdzie powstał – w słynnym hotelu Raffles). Przejazd na wyspę Sentosa, gdzie będzie możliwość (fakultatywnie – cena około 30 EUR) odwiedzenia jednego z największych oceanariów świata. Możliwość plażowania na jednej z najsłynniejszych w mieście plaż. Po zachodzie słońca fakultatywnie (ok. 40 EUR) możliwość uczestnictwa w nocnym safari w singapurskim zoo. Nocleg w Singapurze.

5. DZIEŃ: Singapur
Śniadanie. Rano wycieczka na Pulau Ubin, niewielką wyspę, która nie została zurbanizowana i przypomina tradycyjną malajską wieś, stanowi swoistą enklawę przeszłości w tej nowoczesnej metropolii. Objazd wyspy z krótkimi wycieczkami pieszymi. Po powrocie na główną wyspę odwiedziny w singapurskich ogrodach botanicznych, które są jedynym w mieście obiektem wpisanym na listę UNESCO. Te tropikalne ogrody założone w 1859 roku niedaleko Orchard Road w centrum Singapuru są jednym z najznakomitszych przykładów brytyjskich tropikalnych ogrodów kolonialnych w Azji Południowo-Wschodniej. Dla chętnych szansa zakosztowania życia nocnego Singapuru w słynącej z najlepszych barów i knajpek dzielnicy Clarke Quay. Nocleg w Singapurze.

6. DZIEŃ: Singapur – Malakka
Śniadanie. Przejazd na jeden z singapurskich dworców autobusowych, odjazd autobusem kursowym do Malakki – najważniejszego pod względem historycznym miasta w Malezji. Miasto już w XV wieku stało się jednym z najważniejszych punktów międzynarodowego handlu w Azji Południowo-Wschodniej. Do rozkwitu Malakki przyczynili się zarówno kolonizatorzy portugalscy, holenderscy i brytyjscy, jak i mieszkający tu Malajowie, Indusi i Chińczycy. Wpisane na listę UNESCO miasto posiada niezwykle oryginalną architekturę kolonialną. Spacer po zabytkowym Starym Mieście, wizyta w świątyniach różnych wyznań oraz odwiedziny w oryginalnym Muzeum Dziedzictwa Baba Nyonya, które poświęcone jest tak zwanej kulturze Perenakan. Odwiedzimy m.in. Plac Czerwony zwany też Holenderskim z kościołem Chrystusa i zbudowanym przez Holendrów budynkiem Stadthuys (ratusza). Spacer na Wzgórze Świętego Piotra, gdzie zobaczymy ruiny katolickiego kościoła świętego Piotra. Odwiedzimy też bramę zbudowanego na początku XVI wieku przez Portugalczyków fortu Porta de Santiago (inaczej A Famosa). Wieczorny spacer po gwarnej ulicy Jonker Street. Wstąpimy na chwilę do niezwykle oryginalnego meczetu Kampung Kling, który swą architekturą przypomina… buddyjską świątynię, Sri Poyyatha Vinayagar Moorthi Temle – najstarszej hinduskiej świątyni w Malezji oraz Cheng Hoon Teng – najstarszej funkcjonującej w kraju świątyni chińskiej. Nocleg w Malakce.

7. DZIEŃ: Malakka – Putrajaya – Kuala Lumpur
Po śniadaniu czas wolny na spacery po Starym Mieście w Melakce.
Fakultatywnie przejażdżka rikszą (ok 10 EUR) oraz rejs statkiem po kanale (ok 15 EUR), w trakcie którego można zobaczyć zabytkową zabudowę. Przejazd wynajętym dla grupy transportem do Putrajayi – administracyjnej stolicy Malezji. Przejazd przez miasto, postój przy meczecie oraz budynkach państwowej administracji. Przejazd do Kuala Lumpur – największego miasta kraju. Kuala Lumpur jest siedzibą parlamentu Malezji, znajduje się tu też Istana Negara – oficjalna rezydencja króla. Metropolia miasta jest kulturalnym, finansowym i gospodarczym centrum kraju. Kuala Lumpur jest siedzibą najwyższych bliźniaczych budynków na świecie (w latach 1998-2004 był to najwyższy budynek na świecie), Petronas Towers, które stały się charakterystycznym symbolem rozwoju Malezji. Według danych na 2018 rok Kuala Lumpur było siódmym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Nocleg w Kuala Lumpur.

8. DZIEŃ: Kuala Lumpur
Śniadanie. Wcześnie rano udamy się do Sri Mahamariamman – najstarszej świątyni hinduskiej w mieście. Weźmiemy tu udział w porannym obrządku – tak zwanej pudży, po zakończeniu której przespacerujemy się po gwarnych zaułkach Chinatown. Odwiedzimy taoistyczną świątynię dedykowaną bogu wojny, zobaczymy pięknie odnowione kamieniczki zbudowane w stylu kolonialnym oraz ulicę Petaling – najważniejszą ulicę handlową dzielnicy. Wizyta na placu Central Market, który w czasach kolonialnych był sercem miasta, spacer do Masjid Jamek – najstarszego meczetu miasta oraz na Plac Merdeka (Plac Niepodległości) z imponującym budynkiem Sułtana Abdula Samada, wzniesionym w stylu mauretańskim. Przespacerujemy się też malowniczym nabrzeżem przepływającej przez centrum miasta rzeki. Przejazd pociągiem typu monorail oraz pociągiem lokalnym do wapiennych jaskiń Batu, które są też miejscem kultu hinduskiego boga wojny Murugana. Na terenie kompleksu znajduje się mający niemal 43 metry wysokości posąg Murugana. Możliwość wejścia po 272 schodach do Jaskini Katedry. Wieczorem czas wolny na zakup pamiątek na największym w mieście targowisku Central Market, którego gmach wzniesiono niemal 150 lat temu.
Nocleg w Kuala Lumpur.

9. DZIEŃ: Kuala Lumpur
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kuala Lumpur. Bardzo wygodnym i nowoczesnym transportem miejskim przejedziemy do KLCC – Kuala Lumpur City Centre – nowoczesnego centrum miasta, gdzie wznoszą się wysokie na 452 metry bliźniacze wieże Petronas. Spacer po Suria KLCC – nowoczesnym, znajdującym się pod wieżami centrum handlowym oraz zadbanym ogrodzie KLCC Park, który położony jest na tyłach kompleksu – rozciąga się stąd imponujący widok na wieże. Fakultatywnie możliwość wypicia drinka w znajdującym się na wysokości SkyBarze z imponującym widokiem na wieże Petronas. Odwiedzimy również pobliską, mało znaną wśród turystów dzielnicę Kampung Baru – zwyczajną malajską wioskę w centrum wielkiej metropolii. Jest tu kilka wybitnych restauracji oraz przepyszne jedzenie uliczne. Można tu spróbować najlepszych dań kuchni malajskiej, np nasi lemak, czy mee goreng, popijając je herbatą teh tarik. Odrobina czasu wolnego na indywidualne spacery po mieście, ewentualnie dalsze zwiedzanie (np KL Tower, Masjid Negara, pałac króla – tylko z zewnątrz, KL Bird Park, Aquaria KLCC). Wieczorem dla chętnych szansa na skosztowanie nocnego życia miasta w knajpce z muzyką na żywo w rejonie centrum biznesowego Bukit Bintang, dzielnicy Changkat i pasażu z lokalnymi restauracjami Jalan Alor. Nocleg w Kuala Lumpur.

10. DZIEŃ: Kuala Lumpur – Warszawa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

Istnieje możliwość PRZEDŁUŻENIA POBYTU W MALEZJI O 8 DNI (Taman Negara, Wzgórza Camerona, Georgtown i Langkawi) według następującego programu:

ETAP 2 (osoby uczestniczące tylko w etapie 2 powinny zarezerwować 2 dni na dolot do Kuala Lumpur)

10. DZIEŃ: Kuala Lumpur – Temerloh (Kuala Gandah) – Taman Negara
Po śniadaniu przejazd do sanktuarium słoni Kuala Gandah w Temerloh. Można tu zobaczyć jak te majestatyczne zwierzęta zachowują się w naturalnym środowisku oraz poznać wiele ciekawostek na temat ich życia. Celem ośrodka jest prowadzenie rehabilitacji żyjących na terenie Malezji słoni oraz prowadzenie działalności badawczej na ich temat. Przejazd do Taman Negara – najstarszego (został założony ponad 80 lat temu) i jednego z najważniejszych w Malezji parków narodowych. Chroni on przyrodę jednego z najstarszych na świecie lasów deszczowych – jego wiek ocenia się na 130 milionów lat. Na terenie parku żyją m.in. tygrysy malajskie, gaury i słonie indyjskie. Nocleg w Taman Negara.

11. DZIEŃ: Taman Negara
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych parków Azji Południowo-Wschodniej. Lekki trekking przez naturalną dżunglę na wzgórze Bukit Teresek (334 m n.p.m), z którego w pogodny dzień można zobaczyć najwyższy szczyt Półwyspu Malajskiego – górę Tahan (2187 m n.p.m.). Wizyta w wiosce plemienia Orang Asli, zamieszkanej przez rdzenną ludność Półwyspu Malajskiego. Można tu skosztować wyjątkowej lokalnej kuchni, przyjrzeć się tradycjom życia codziennego oraz niezwykłej metodzie polowania z użyciem bambusowej tuby. Przejazd do hotelu, nocleg w Taman Negara.

12. DZIEŃ: Taman Negara – Wzgórza Cameron
Śniadanie a następnie przejazd na położone na wysokości 1500-1800 m n.p.m. Wzgórza Cameron, które dzięki wysokości cechuje bardzo przyjemny klimat. Wzgórza te słyną z plantacji herbaty. Zwiedzanie najciekawszych atrakcji regionu: plantacja herbaty Sungei Palas, dolina róż i rezerwat motyli, gdzie żyje ich ponad 300 gatunków. Wizyta w buddyjskiej świątyni Sam Poh ze zbiorem typowych chińskich, pozłacanych posągów. Czas wolny na lokalnym targu. Nocleg na Wzgórzach Cameron.

13. DZIEŃ: Wzgórza Cameron – Georgetown (Penang)
Śniadanie. Przejazd do Georgetown na wyspie Penang. Wjazd na wzgórze Penang, z którego roztacza się panorama miasta oraz Fort Cornwallis – pozostałości po fortyfikacjach wybudowanych na polecenie pierwszego brytyjskiego kolonizatora, sir Francisa Lighta. Wizyta w buddyjskiej świątyni z trzecią najdłuższą postacią leżącego Buddy na świecie oraz w świątyni Kek Lok Si, zbudowanej w 1904 r. Jest ona uważana za najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Przejazd przez tzw. ulicę harmonii, gdzie liczne świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie sąsiadują ze świątyniami chińskimi i hinduskimi. Zwiedzanie Khoo Kongsi – najsłynniejszego domu klanów, bogato zdobionej prywatnej, rodzinnej świątyni buddyjskiej z początku XX w., wzniesionej przez potężny klan Khoo jako miejsce spotkań rodziny (kongsi). Georgetown ma renomę kulinarnej stolicy Malezji a jego najlepszej kuchni można spróbować na zwyczajnych, niewielkich straganikach z żywnością. Będzie na to szansa tego dnia. Nocleg w Georgetown.

14. DZIEŃ: Georgetown (Penang) – Langkawi
Po śniadaniu czas wolny na spacery po Georgtownie a następnie przejazd na lotnisko i wylot na Langkawi. Langkawi to położony na Morzu Andamańskim archipelag 104 wysp, który jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku w Malezji. Langkawi słynie z pięknych plaż w aurze rajskich „wysp szczęśliwych”. Początek trwającego 3 noce / 2 dni wypoczynku. W trakcie pobytu fakultatywnie możliwość sportów wodnych i wycieczki objazdowej po wyspach. Nocleg na Langkawi.

15-16. DZIEŃ: Langkawi
Dwudniowy wypoczynek na rajskich wyspach Langkawi. Śniadania każdego dnia.

17. DZIEŃ: Langkawi – Warszawa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:
• zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• śniadania zgodnie z programem (pilot doradza przy wyborze restauracji i dań z menu na obiady i kolacje)
• transport zgodnie z programem
• zwiedzanie zgodnie z programem z biletami wstępu
• opiekę polskojęzycznego pilota od przylotu do Singapuru do wylotu z Kuala Lumpur dla grup powyżej 6 osób, w przypadku mniejszych grup opieka angielskojęzyczna
• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE OBEJMUJE:
• biletu lotniczego na trasie Warszawa – Singapur, Kuala Lumpur – Warszawa – cena ok. 4000 PLN
• obiadów i kolacji, atrakcji fakultatywnych i wydatków własnych
• zwyczajowych napiwków – ok 5-8 EUR/os./dzień

• pakiet 460 EUR (dla każdego z etapów wyjazdu) na bilety wstępu
• dopłata 920 EUR do pokoju 1 os. dla każdego z etapów wyjazdu