dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • nowoczesne Kuala Lumpur
  • bajecznie bogaty, ale równocześnie żyjący w harmonii z tradycją sułtanat Brunei Darussalam
  • spacer w koronach drzew borneańskiej dżungli
  • wędrówka do jaskiń w Parku Narodowym Gunung Mulu
  • wizyta w Ośrodku Rehabilitacji Orangutanów w Kuching
  • wypoczynek w samym sercu borneańskiej dżungli a następnie w nadmorskiej miejscowości Damai
  • wizyta w ultranowoczesnym państwie-mieście Singapurze

Wybierz termin

3120 EUR

3120 EUR

3120 EUR

3120 EUR

3120 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Kuala Lumpur
Wylot z Warszawy do Kuala Lumpur.

2. DZIEŃ: Kuala Lumpur
Przylot do Kuala Lumpur, największego miasta Malezji. Przejazd przez Plac Merdeka pod wysokie na 452 metry bliźniacze wieże Petronas Twin Towers – do 2004 roku będące najwyższym budynkiem świata. Wizyta w sąsiadującym z wieżami parku miejskim. Nocleg w Kuala Lumpur.

3. DZIEŃ: Kuala Lumpur – Putrajaya – Bandar Seri Begawan
Wczesne śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kuala Lumpur: przejazd do jaskiń Batu, będących równocześnie miejscem kultu wyznawców hinduizmu (udział w modlitwach porannych). Zwiedzanie ogromnych jaskiń, w których znajdują się kolorowe przedstawienia bóstw hinduskich. Wycieczka do Putrajayi – administracyjnej stolicy Malezji: budynek Parlamentu (z zewnątrz) oraz ogromny meczet. Przejazd przez imponujące mosty oraz obok budynków rządowych. Transfer na lotnisko w Kuala Lumpur, wylot do Bandar Seri Begawan w Brunei Darussalam – najstarszym w regionie sułtanacie. Przejazd do hotelu, nocleg w Bandar Seri Begawan.

4. DZIEŃ: Bandar Seri Begawan – Miri
Śniadanie w hotelu. Poznawanie egzotycznego Bandar Seri Begawan. Wycieczka łodziami do dzielnicy domów na palach Kampung Ayer, nazywanej Wenecją Orientu. Wizyta w domu mieszkańców Brunei. Przepłynięcie łodziami do dżungli na obserwację endemicznych małp nosaczy. Powrót łodziami do centrum Bandar Seri Begawan. Spacer po mieście: wizyta w Regaliach Sułtana, które gromadzą imponującą kolekcję podarunków dla sułtana Brunei. Przejście pod śnieżnobiały meczet sułtana Omara Alego Suifaddiena, który poświęcony jest pamięci ojca obecnego władcy (zwiedzanie z zewnątrz). Przejazd do miasta Miri w Malezji. Nocleg w Miri.

5. DZIEŃ: Miri – Park Narodowy Gunung Mulu
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, wylot do położonego w najbardziej niedostępnej części Borneo Parku Narodowego Gunung Mulu (lista UNESCO). Obszar ten został odkryty przez człowieka bardzo późno: dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Po przylocie transfer do hotelu. Wycieczka łodziami oraz spacery na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu. Poznawanie lokalnych jaskiń: Jaskini Wiatru, Jaskini Czystej Wody, Jaskini Langa oraz Jaskini Jeleni. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Gunung Mulu.

6. DZIEŃ: Park Narodowy Gunung Mulu – Kuching
Śniadanie w hotelu. Canopy Walk, czyli spacer w koronach drzew borneańskiej dżungli. Jest to najdłuższy Canopy Walk na świecie (długość 480 metrów), równocześnie jeden z najbardziej imponujących. Przejazd na lotnisko, przelot samolotem (z przesiadką) do Kuching, stolicy malezyjskiej prowincji Sarawak. Po przylocie spacer po kameralnym Starym Mieście, łączącym wpływy architektury malezyjskiej, kolonialnej, indyjskiej i chińskiej. Przejdziemy wzdłuż zabytkowych budynków dawnej kolonialnej administracji a następnie malowniczym nadbrzeżem rzeki. Nocleg w Kuching.

7. DZIEŃ: Kuching – Ośrodek Dzikich Zwierząt w Matang – Park Narodowy Bako
Wczesne śniadanie w hotelu. Wizyta w Ośrodku Dzikich Zwierząt w Matang. W miejscu tym pomaga się rannym, lub też osieroconym orangutanom, które po pomyślnie zakończonej rekonwalescencji mogą powrócić do życia w naturalnym środowisku. W ośrodku możemy zobaczyć różne gatunki zwierząt występujących na Borneo: dzioborożce, niedźwiedzie malajskie, krokodyle i wiele gatunków ptaków. Przejazd autobusem publicznym do Parku Narodowego Bako, uważanego za jeden z najpiękniejszych na Borneo. Wycieczka łodziami, krótki spacer po parku. Przy odrobinie szczęścia postaramy się odnaleźć rosnące tu dzbaneczniki – mięsożerne rośliny oraz różne, żyjące tu gatunki małp, między innymi sympatyczne nosacze. Powrót do Kuching. Nocleg w Kuching.

8. DZIEŃ: Kuching – Batang Ai
Śniadanie w hotelu. Transfer autobusem a następnie łodziami przez tereny zamieszkałe przez ludność pierwotnych borneańskich plemion (Iban) do miejscowości Batang Ai. Nasza trasa będzie wiodła przez obszar dziewiczy, z rzadka tylko zamieszkały przez lokalne społeczności. Zakwaterowanie w hotelu zbudowanym w stylu tradycyjnych borneańskich długich domów. Nocleg w Batang Ai.

9. DZIEŃ: Batang Ai
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek w samym sercu borneańskiej dżungli lub na poznawanie życia codziennego ludu Iban. Fakultatywnie możliwość rejsu łodzią, wizyt w długich domach Ibanów oraz spacerów pośród dziewiczego lasu deszczowego z poznawaniem ciekawych gatunków roślin i ziół i ich odwiecznego, przekazywanego z pokolenia na pokolenie zastosowania dla potrzeb ludowej medycyny. Nocleg w hotelu w Batang Ai zbudowanym w stylu tradycyjnych długich domów.

10. DZIEŃ: Batang Ai – Damai
Śniadanie w hotelu. Powrót łodzią do Kuching a następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości Damai, słynącej z jednych z najpiękniejszych na Borneo plaż. Nocleg w Damai.

11. DZIEŃ: Damai: wypoczynek
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek w Damai. Odpoczynek na plaży, fakultatywnie sporty wodne, np nurkowanie. Nocleg w Damai.

12. DZIEŃ: Damai – Singapur
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Kuching, wylot do Singapuru. Przejazd do hotelu, wieczorem zwiedzanie Singapuru metrem: wizyta w dzielnicy Little India, następnie w Chinatown – miejscu osiedlania się pierwszych osadników z Chin (możliwość zakupu herbat oraz aromatycznych przypraw na lokalnym bazarze, wizyta w świątyni buddyjskiej, hinduskiej i w meczecie). Spacer po zabytkowej dzielnicy kolonialnej (pomniki Rafflesa – założyciela współczesnego Singapuru i Merliona – symbolu miasta). Nowoczesna dzielnica biznesowa Singapuru – jeden z najważniejszych ośrodków finansowych świata. Nocleg w Singapurze.

13. DZIEŃ: Singapur – Warszawa
Śniadanie w hotelu. Wycieczka na singapurską wyspę Sentozę, słynącą z pięknych plaż. Kilka godzin czasu wolnego na wypoczynek, fakultatywnie dalsze zwiedzanie miasta (np słynny ogród zoologiczny) lub zakupy. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Warszawy.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:
• zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• śniadania zgodnie z programem (pilot doradza przy wyborze restauracji i dań z menu na obiady i kolacje)
• transport zgodnie z programem
• zwiedzanie zgodnie z programem z biletami wstępu
• opiekę polskojęzycznego pilota od przylotu do Singapuru do wylotu z Kuala Lumpur dla grup powyżej 6 osób, w przypadku mniejszych grup opieka angielskojęzyczna
• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE OBEJMUJE:
• biletu lotniczego na trasie Warszawa – Singapur, Kuala Lumpur – Warszawa – cena ok. 4000 PLN
• obiadów i kolacji, atrakcji fakultatywnych i wydatków własnych
• 450 Euro na bilety wstępu
• zwyczajowych napiwków – ok 5-8 EUR/os./dzień
• dopłata do pokoju 1 os. 1330 EURO