dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

 

 • wizyta w ultranowoczesnym państwie-mieście Singapurze
 • bajecznie bogaty, ale równocześnie żyjący w harmonii z tradycją sułtanat Brunei Darussalam
 • dzielnica domów na palach Kampung Ayer, nazywana Wenecją Orientu
 • spacer w koronach drzew borneańskiej dżungli
 • wędrówka do jaskiń w Parku Narodowym Gunung Mulu
 • wizyta w Ośrodku Rehabilitacji Orangutanów w Kuching
 • Park Narodowy Bako – uznawany na jeden z najpiękniejszych na Borneo
 • wypoczynek w samym sercu borneańskiej dżungli a następnie w nadmorskiej miejscowości Damai

Wybierz termin

5060 EUR

5060 EUR

5060 EUR

5060 EUR

5060 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Singapur
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Singapuru.

2. DZIEŃ: Singapur
Przylot do Singapuru. Kolacja i nocleg w Singapurze.

3. DZIEŃ: Singapur
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Singapuru, ultranowoczesnego państwa-miasta położonego na 63 tropikalnych wyspach. Wycieczka do dzielnicy Chinatown, miejsca osiedlania się pierwszych chińskich osadników (możliwość zakupu chińskiej herbaty i aromatycznych przypraw). Wizyta w meczecie, świątyni buddyjskiej oraz hinduskiej, położonych w bliskim sąsiedztwie. Spacer po dzielnicy Little India z wizytą w świątyni hinduskiej. Przejazd do dzielnicy biznesowej oraz spacer po starym brytyjskim dystrykcie z pomnikiem Rafflesa i statuą Merliona. Czas wolny na ostatnie zakupy lub przejazd na wyspę Sentoza z możliwością plażowania, dodatkowo odpłatnej wizyty w największym na świecie oceanarium. Kolacja. Nocleg w Singapurze.

4. DZIEŃ: Singapur – Bandar Seri Begawan
Śniadanie w hotelu. Przelot do Bandar Seri Begawan, stolicy Brunei Darussalam – najstarszego w regionie sułtanatu. Przejazd do hotelu, wieczorny spacer po centrum miasta, gdzie zobaczymy budynki rządowe, odwiedziny pod śnieżnobiałym meczetem Omara Alego Saifuddiena (podziwianie tylko z zewnątrz). Kolacja. Nocleg w Bandar Seri Begawan.

5. DZIEŃ: Bandar Seri Begawan – Miri
Śniadanie. Dalsze poznawanie egzotycznego Bandar Seri Begawan. Wycieczka łodziami do dzielnicy domów na palach Kampung Ayer, nazywanej Wenecją Orientu. Przepłynięcie łodziami do lasu deszczowego. Powrót łodziami do centrum Bandar Seri Begawan. Spacer po mieście: wizyta w Regaliach Sułtana, które gromadzą insygnia oraz imponującą kolekcję podarunków dla sułtana Brunei. Przejazd autobusem do miasta Miri w Malezji. Kolacja. Nocleg w Miri.

6. DZIEŃ: Miri – Park Narodowy Wzgórz Lambir – Miri
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Wzgórz Lambir, który na niemal 7 tysiącach hektarów chroni niezwykle różnorodny ekosystem pierwotnego lasu Borneo. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego. Wędrówki piesze po Parku Narodowym Wzgórz Lambir. Możliwość kąpieli pod wodospadem w środku lasu deszczowego. Kolacja. Nocleg w hotelu w Miri.

7. DZIEŃ: Miri – Park Narodowy Niah – Miri
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Niah ma obszarze którego odnaleziono datowane na około 40 tysięcy lat p.n.e. ślady aktywności człowieka, m.in. rysunki naskalne. Park ten chroni interesujący skrawek pierwotnego borneańskiego lasu deszczowego. Wycieczka piesza w dżungli, podziwianie ogromnych jaskiń. Kolacja. Powrót na nocleg do Miri.

8. DZIEŃ: Miri – Park Narodowy Gunung Mulu
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot do położonego w najbardziej niedostępnej części Borneo Parku Narodowego Gunung Mulu (lista UNESCO). Obszar ten został odkryty przez człowieka bardzo późno: dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Po przylocie transfer do hotelu. Wycieczka łodziami oraz spacery na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu. Spacer w koronach drzew lasu deszczowego (Canopy Walk) – jest to najdłuższy Canopy Walk na świecie (długość: 480 metrów). Poznawanie lokalnych jaskiń: Jaskini Langa oraz Jaskini Jeleni. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w Gunung Mulu.

9. DZIEŃ: Park Narodowy Gunung Mulu
Śniadanie. Wycieczka łodziami do Jaskini Wiatru i Jaskini Czystej Wody. Odwiedziny w lokalnej wiosce, możliwość zakupu produkowanego tam rękodzieła. W godzinach popołudniowych spacery na terenie parku narodowego, przy dopisującym szczęściu obserwacja wylotu milionów nietoperzy z jaskini. Kolacja. Nocleg w Gunung Mulu.

10. DZIEŃ: Park Narodowy Gunung Mulu – Kuching
Śniadanie. Przed południem trekking przez las deszczowy tzw. szlakiem Paku (ok. 4 godzin). Po powrocie do hotelu możliwość kąpieli,  przejazd na lotnisko i wylot do Kuching, stolicy malezyjskiej prowincji Sarawak. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg w Kuching.

11. DZIEŃ: Kuching – Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh
Wczesne śniadanie w hotelu. Wyjazd do Ośrodka Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh, w którym zwierzęta te przebywają w stanie półdzikim (będziemy próbować je zobaczyć w porze karmienia, jednak nie mamy gwarancji, że zwierzęta pojawią się). Spacer po kameralnym Starym Mieście w Kuching, łączącym wpływy architektury malezyjskiej, kolonialnej, indyjskiej i chińskiej. Przejdziemy wzdłuż zabytkowych budynków dawnej kolonialnej administracji a następnie malowniczym nadbrzeżem rzeki. Wizyta w Muzeum Prowincji Sarawak, które gromadzi niezwykle ciekawe eksponaty z dziedziny historii naturalnej oraz etnografii. Kolacja. Nocleg w Kuching.

12. DZIEŃ: Kuching – Park Narodowy Bako
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Bako, uznawanego za jeden z najpiękniejszych na Borneo. Wycieczka łodziami, dla chętnych około 4-godzinny trekking szlakiem Lintang. Przy odrobinie szczęścia postaramy się zobaczyć dzbaneczniki – mięsożerne rośliny oraz różne, żyjące tu gatunki fauny, między innymi nosacze, lutungi, makaki i świnie brodate. Kolacja. Nocleg w Parku Narodowym Bako (bungalowy, pokoje 4-osobowe z łazienkami).

13. DZIEŃ: Park Narodowy Bako – Kuching
Śniadanie w bungalowach. Do południa pobyt na terenie Parku Narodowego Bako a następnie powrót do Kuching, w przypadku kwitnienia raflezji wyjazd z Bako może być przesunięty na wczesne godziny poranne by możliwa była opcjonalna wycieczka do Parku Narodowego Gunung Gading. Kolacja, nocleg w Kuching.

14. DZIEŃ: Kuching – Batang Ai
Śniadanie. Transfer autobusem a następnie łodziami przez tereny zamieszkałe przez ludność pierwotnych borneańskich plemion (Iban) do miejscowości Batang Ai. Nasza trasa będzie wiodła przez obszar dziewiczy, z rzadka tylko zamieszkały przez lokalne społeczności. Zakwaterowanie w hotelu zbudowanym w stylu tradycyjnych borneańskich długich domów. Kolacja. Nocleg w Batang Ai.

15. DZIEŃ: Batang Ai
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek w samym sercu borneańskiej dżungli lub na poznawanie życia codziennego ludu Iban. Fakultatywnie możliwość rejsu łodzią, wizyt w długich domach Ibanów oraz spacerów pośród dziewiczego lasu deszczowego z poznawaniem ciekawych gatunków roślin i ziół i ich odwiecznego, przekazywanego z pokolenia na pokolenie zastosowania dla potrzeb ludowej medycyny. Kolacja. Nocleg w hotelu w Batang Ai zbudowanym w stylu tradycyjnych długich domów.

16. DZIEŃ: Batang Ai – Damai
Śniadanie w hotelu. Powrót łodzią do Kuching a następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości Damai, słynącej z pięknych plaż. Odwiedziny w Wiosce Kulturowej Prowincji Sarawak, w której zobaczymy tradycyjne długie domy mieszkańców Borneo oraz pokaz taneczny różnych grup etnicznych. Możliwość ostatnich na Borneo zakupów oraz odpoczynku na plaży. Kolacja. Nocleg w Damai.

17. DZIEŃ: Park Narodowy Bako – Kuching – Damai – Kuching
Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na plaży, ewentualnie opcjonalne wycieczki morskie. Kolacja. Nocleg w Damai.

18. DZIEŃ: Kuching – Singapur
Śniadanie. Do południa wypoczynek w hotelu, następnie przejazd na lotnisko w Kuching i przelot do Singapuru. Możliwość ostatnich zakupów w Singapurze, kolacja, wylot samolotem do Warszawy.

19. DZIEŃ: Warszawa
Wcześnie rano przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • noclegi w hotelach 3*/4*: pokoje dwuosobowe z łazienkami, nocleg w bungalowach (w Parku Narodowym Bako): pokoje wieloosobowe, łazienki wspólne
 • śniadania i kolacje zgodnie z programem (na miejscu będzie możliwość zakupu obiadów w cenie ok. 10 EUR)
 • transport lądowy i wodny (publiczny i wynajmowany dla grupy) zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika od lądowania w Singapurze do wylotu z Singapuru

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Singapur – Warszawa (bezpośrednie lub z przesiadką)
 • wszystkich przelotów wewnętrznych: Singapur – Bandar Seri Begawan, Miri – Gunung Mulu, Gunung Mulu – Kuching, Kuching – Singapur
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • kwoty 520 EUR na bilety wstępu i pozwolenia na wizyty w miejscach uwzględnionych w programie (wpłacane na miejscu lokalnemu kontrahentowi)
 • obiadów i napojów do kolacji
 • zwyczajowych napiwków na pilota-przewodnika (ok. 7 EUR/os. dziennie)
 • ew. atrakcji fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1450 EUR