dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Cena od osoby dla min 10 uczestników: 7450 PLN + 1995 USD

Cena od osoby dla min. 16 uczestników: 7150 PLN + 1995 USD

Wybierz termin

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

5900 PLN + 2630 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Lima
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2. DZIEŃ: Lima – Paracas – Nazca
Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS (dołączenie do grupy) nazywane peruwiańskim Galapagos (safari fotograficzne, jeśli dopisze nam szczęście zobaczymy kormorany, sępy, pingwiny i lwy morskie). Przejazd do Ica. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej – pierwszy kontakt z liniami Nazca: figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Nazca.

3. DZIEŃ: Nazca – Arequipa
Śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; koszt: 115 EUR). Przejazd autobusem kursowym autostradą Panamericana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Podziwianie wspaniałych krajobrazów. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ: Arequipa Chivay
Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Przejazd do Chivay. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Kolacja i nocleg w Chivay.

5. DZIEŃ: Chivay Kanion Colca – Puno
Śniadanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Następnie przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Kolacja i nocleg w Puno.

6. DZIEŃ: Puno – Uros – La Paz (Boliwia)
Śniadanie. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA – spotkanie z mieszkańcami. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności), Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przyjazd do największego miasta Boliwii – La Paz. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ: La Paz
Śniadanie. Zwiedzanie największego miasta Boliwii – La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na Targu Czarownic oraz zwiedzanie DOLINY KSIĘŻYCOWEJ. Przejażdżka kolejką linową, która w La Paz służy za transport miejski. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ: La Paz – Puno
Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata, w którym znajduje się słynna Brama Słońca. Tiahuanaco było stolicą religijną i administracyjną najstarszej andyjskiej kultury o tej samej nazwie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ: Puno – Cuzco
Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

10. DZIEŃ: Cuzco – Machu Picchu – Ollantaytambo
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Przejazd do Ollantaytambo, nocleg.

11. DZIEŃ: Cuzco – Święta Dolina Inków – Cuzco
Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Powrót do Cusco, nocleg.

12. DZIEŃ: Cuzco
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą “Państwa Słońca” której lokalizację jak głosi inkaska legenda wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, aby głosiły jego chwałę oraz przyniosły ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach na wysokości ok. 3.400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto “Pępek Świata” czyli CUZCO – stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, kościoła św. Franciszka, świątyni Słońca – Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY (około 4 godzin). Nocleg.

13. DZIEŃ: Cuzco – Lima
Śniadanie, czas wolny na zakup pamiątek i indywidulane spacery po Cuzco. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ: Lima
Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Wizyta w Muzeum Złota posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty międzynarodowe na trasie: Warszawa – Lima – Warszawa (z przesiadką w Amsterdamie)
  • przelot wewnętrzny, prywatne przejazdy autokarem lub mikrobusem, przejazdy pociągiem wg programu
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
  • śniadania
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Wyspach Ballestas, rejs po wyspach Uros

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Rezerwacja na przelot

KL1362   30APR    WAWAMS  6.00-8.00   Warszawa Amsterdam

KL 743    30APR    AMS-LIM     12.35-18.05   Amsterdam Lima

KL 744    13MAY    LIM-AMS    19.55-15.20   Lima Amsterdam

KL1369   14MAY   AMS-WAW  20.20-22.10    Amsterdam Lima