dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

OPCJA ROZSZERZENIA PROGRAMU O WYSPĘ WIELKANOCNĄ: 2140 EUR/OS.

OPCJA REALIZOWANA JUŻ OD 6 OSÓB.

 • Buenos Aires – południowoamerykański Paryż
 • Ushuaia – najdalej wysunięte na południe miasto świata
 • trekking pod lodowiec Martial
 • Park Narodowy Ziemi Ognistej z zatoką Lapataia, jeziorem Roca i Bahia la Ensenada
 • Park Narodowy Los Glaciares – słynący z imponujących lodowców
 • Park Narodowy Torres del Paine i wodospad Salto Grande
 • surowe krajobrazy chilijskiej Patagonii i Punta Arenas
 • Dolina Księżycowa zachwycająca nieziemskim, księżycowym krajobrazem
 • El Taito – najwyżej położone na świecie gejzery wodne
 • Santiago de Chile i degustacja win w winiarni Concha y Toro
 • Valaparaiso i Vina del Mar – nadmorskie miasta chilijskiego wybrzeża

Wybierz termin

5470 EUR

5470 EUR

5570 EUR

5570 EUR

5570 EUR

5570 EUR

5570 EUR

5570 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Buenos Aires

Spotkanie na lotnisku w Warszawie – hala wylotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot. Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu na nocleg.

2. DZIEŃ: Buenos Aires
Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Buenos Aires. Miasto nazywane jest często południowoamerykańskim Paryżem, głównie za sprawą pięknej architektury i stylu. Mało kto wie, że właściwa nazwa stolicy Argentyny to „Ciudad de la Santissima Trinidad y Puerto de Buenos Aires”, czyli dosłownie „Miasto Przenajświętszej Trójcy i Port Pomyślnych Wiatrów”. W tętniącym życiem mieście znajduje się jedna z najbardziej ruchliwych i szerokich (200 metrów) ulic na świecie – Avenida 9 Julio. W programie zwiedzania stolicy Argentyny znajdą się: Katedra, Pałac Prezydencki, budynek Kongresu, najpiękniejsze place i ulice, dzielnica portowa La Boca założona przez pierwszych emigrantów. Wieczorem fakultatywnie (około 100 EUR) „Tango Show” z wyśmienitą kolacją i winem.

3. DZIEŃ: Buenos Aires – Ushuaia
Po śniadaniu przelot do Ushuaia, otoczonego pasmami górskimi, przy granicy z Chile, nad kanałem Beagle. Jest uznawane za najdalej wysunięte na południe miasto świata. Władze Argentyny stwierdziły, że wyspa Tierra del Fuego będzie
najlepszym miejscem na zesłanie. W Ushuaia przez 18 lat rękoma skazańców zbudowano tam wielkie więzienie. Miasto zaczęło się rozrastać i rozwijać. Dziś zachwyca swym krajobrazem, architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Krótki trekking pod lodowiec Martial, przy dobrej pogodzie podziwianie wspaniałego widoku na kanał Beagle. Nocleg w Ushuaia.

4. DZIEŃ: Ushuaia – Park Narodowy Tierra del Fuego – Ushuaia
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej z zatoką Lapataia, jeziorem Roca i Bahia la Ensenada. Występują w nim typowe krajobrazy lodowcowe, górzyste z głębokimi dolinami wypełnionymi rzekami i jeziorami, do których należą dwa największe: Fagnano i Roca, klifowe wybrzeża i małe plaże, na których odnalazły dla siebie idealne warunki gatunki ptaków nadbrzeżnych. Występują tu także torfowiska, andyjski step oraz łąki z charakterystycznymi, kwitnącymi wiosną orchideami. Wejście na wzgórze Susana Mount. Fakultatywnie (około 90 EUR) rejs wzdłuż Kanału Beagle, wokół wysp, latarni morskiej i skał pośrodku kanału. Nocleg w Ushuaia.

5. DZIEŃ: Ushuaia– El Calafate – Park Narodowy Los Glaciares – Perito Moreno – El Calafate
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do El Calafate, a następnie
przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares, słynącego z imponujących lodowców. W obrębie parku znajdują się trzy duże lodowce (Perito Moreno, Upsala, Viedma) i wiele mniejszych, częściowo także dwa duże jeziora polodowcowe (Argentino i Viedma). Na terenie parku znajduje się największy (poza strefami polarnymi) lądolód na Ziemi – Południowy Lądolód Patagoński. Zajmuje on 25% powierzchni parku. Rejs statkiem do lodowca Perito Moreno, dotarcie do punktów widokowych, gdzie niekiedy można zobaczyć odrywające się bloki lodu. Powrót do El Calafate na nocleg.

6. DZIEŃ: El Calafate – Park Narodowy Torres del Paine – Puerto Natales
Przejazd autobusem rejsowym do Puerto Natales w Chile, malowniczo położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei. Wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine. Park obejmuje południowo-wschodni kraniec największego w Ameryce Południowej pola lodowego Hielo Sur, odpowiedzialnego za wyrzeźbienie w Plejstocenie granitowego masywu w niepowtarzalne, tak obecnie podziwiane kształty. Dotarcie do najciekawszych punktów widokowych, gdzie podziwiamy szczyty, jeziora, lodowce oraz wodospad Salto Grande. Nocleg w Puerto Natales.

7. DZIEŃ: Puerto Natales – Punta Arenas – Santiago de Chile
Po śniadaniu przejazd autobusem rejsowym przez surowe krajobrazy Patagonii do Punta Arenas. Zwiedzanie stolicy chilijskiej Patagonii. Punta Arenas było jednym z najważniejszych portów chilijskich, tutaj statki przygotowały się do trudnego opłynięcia Przylądka Horn. Przejazd do Fortu Bulnes. Następnie przelot do Santiago de Chile, nocleg.

8. DZIEŃ: Santiego de Chile – Calama – San Pedro de Atacama
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Calama. Przed zmrokiem wycieczka do Doliny Księżycowej, która zachwyca „nieziemskim” księżycowym krajobrazem. Ze skał osadowych koloru żółtawo-brązowego erozja wodna i powietrzna wykształciła formy skalne o niesamowitych, fantastycznych kształtach. Skały te stanowią cały system korytarzy na kształt labiryntu i stwarzają niesamowite wrażenie. Całość dopełnia roślinność klimatu pustynnego – nieliczne kaktusy i sukulenty. Po drodze wspaniałe widoki na Góry Cordillera de la Sol oraz Dolinę Śmierci (Valle de la Muerte). Skały o niezwykłej strukturze i kształcie sąsiadują tutaj ze wzgórzami i wydmami piaskowymi, doskonałymi do tzw. sandoboardingu. Nocleg w San Pedro de Atacama.

9. DZIEŃ: San Pedro de Atacama – Toconao – Salar de Atacama – San Pedro de Atacama
Śniadanie. Przejazd na wyschnięte słone jezioro Salar de Atacama, które sięga aż po ośnieżone wulkany na horyzoncie. Następnie wizyta w rezerwacie różowych flamingów chilijskich nad Laguna Chaxa. Wyprawa przez góry do jezior Miscanti i Miniques. To dwa lekko słone jeziora wysokogórskie, które zostały rozdzielone przez lawę po erupcji wulkanu Miñiques. Krajobraz całego rejonu został ukształtowany na przestrzeni wieków przez wulkany Chiliques, Cerro Miscanti i inne położone w okolicy wulkany. W drodze powrotnej wizyta w miasteczku Tocanao, którego domy zostały wybudowane z wulkanicznych skał.

10. DZIEŃ: Gejzery El Taito – San Pedro de Atacama – Calama – Santiago de Chile
Przed świtem wycieczka nad gejzery El Taito. Najwyżej położone na świecie gejzery wodne, znajdujące się na wysokości ok. 4300 m n.p.m. zachwycają szczególnie o świcie ze względu na różnicę temperatur, wówczas to buchająca para wodna z rozsianych gejzerów unosi się nawet na kilkanaście metrów. Śniadanie, a następnie powrót do San Pedro. Przejazd do Calamy i przelot do Santiago. Nocleg w Santiago de Chile.

11. DZIEŃ: Santiago de Chile – Concha y Toro – Santiago de Chile
Śniadanie. Zwiedzanie Santiago De Chile, stolicy Chile. Miasto położone jest
w środkowej części kraju, na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho. Santiago jest największym miastem kraju, mieszka tam trzecia część ludności państwa, czyli około 5 mln. mieszkańców. Zwiedzanie dzielnicy rządowej, kościoła Św. Franciszka, uniwersytetu, pałacu Mennicy, wzgórza San Cristobal oraz spacer po Parku Narodowym Metropolitano. Następnie przejazd do winiarni Concha y Toro, gdzie odbędzie się degustacja win. Powrót do hotelu na nocleg.

12. DZIEŃ: Santiago de Chile – Valparaiso – Vina del Mar – Santiago de Chile
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Valparaiso i Vina del Mar. Valparaiso w środkowym Chile jest największym portem handlowym na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej i drugim pod względem wielkości miastem w kraju. Jest nazywane Perłą Pacyfiku ze względu na malownicze położenie nad oceanem u podnóża Andów. W 2003 roku zabytkowa dzielnica portowego Valparaiso została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie placu Sotomayor, katedry oraz portu, a także położonych na stoku kolorowych domów. Przejazd do Vina del Mar – miasta ogrodu z licznymi parkami i hotelami. Wjazd zabytkową kolejką zębatą na punkt widokowy. Nocleg w Santiago.

13. DZIEŃ: Santiago de Chile wylot do Europy
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

OPCJA ROZSZERZENIA PROGRAMU O WYSPĘ WIELKANOCNĄ:

13. DZIEŃ: Santiago de Chile Wyspa Wielkanocna

Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i wylot na leżącą na środku Oceanu Spokojnego Wyspę Wielkanocną, gdzie zobaczymy słynne posągi moai. Krótka wycieczka piesza na wypełniony wodą krater wulkanu Rano Kao, przy dobrej pogodzie podziwianie wspaniałych widoków. Wizyta w jednej z lokalnych osad. Powrót do hotelu. Nocleg na Wyspie Wielkanocnej.

14. DZIEŃ: Wyspa Wielkanocna

Śniadanie. Dalsza eksploracja Wyspy.

15. DZIEŃ: Wyspa Wielkanocna Santiago de Chile

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, wycieczka krajoznawcza po wyspie. Zobaczymy wulkan Rano Raraku, gdzie wykuwano moai. Przejazd na słynną plażę Anakena, gdzie obozowała misja Thora Heyerdahla. Wizyta na targu z lokalnym rękodziełem. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Santiago de Chile. Nocleg w Santiago de Chile.

16. DZIEŃ: Santiago de Chile wylot do Europy

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

17. DZIEŃ: Warszawa

Przylot do Warszawy.

Cena opcji Wyspa Wielkanocna: 1450 EUR/os. Opcja realizowana już od 6 osób.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazdy wg programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2-osobowych; w San Pedro de Atacama w hotelu turystycznym
 • śniadania
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego w Argentynie i Chile
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotów międzynarodowych na trasie: Warszawa – Buenos Aires, Santiago de Chile – Warszawa (z przesiadkami) cena od 6000 PLN/os
 • opłat lotniskowych ok. 290 EUR
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 350 EUR
 • obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 10 USD dziennie
 • opłat za ew. wycieczki fakultatywne
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. opłat za filmowanie i fotografowanie
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1780 EUR
 • Cena opcji Wyspa Wielkanocna: 2140 EUR