dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Ekwador, kraj położony w sercu Ameryki Południowej jest turystyczną perełką, która urzeka turystów z całego świata swoim niezwykłym położeniem, kulturą i pięknem przyrody – od Andów, przez Amazonię po wyspy Galapagos.
Przygotuj się na niezapomnianą wyprawę po tym kolorowym i pięknym kraju!

Plan podróży:

Dzień 1: Transfer z lotniska do hotelu w Quito -/-/-
Dzień 2: Quito City Tour – Mitad del Mundo – Hotel w Otavalo B/L/-
Dzień 3: Hotel – trekking Cuicocha 3246m (opcjonalnie) – indiański targ w Otavalo
– Hotel Cuello de Luna B/BL/D
Dzień 4: PN Cotopaxi – Hotel Cuello de Luna B/BL/D
Dzień 5: Hotel – jezioro Quilotoa 3914m- Baños B/BL/D
Dzień 6: Baños – Pailon del Diablo – spa wulkaniczne (opcjonalnie), B/L/- Dzień 7: Baños – Puyo B/L/D
Dzień 8: Puyo B/BL/D
Dzień 9: Puyo B/L/D
Dzień 10: Puyo – Powrót do Quito – Hotel B/L/-

Galapagos:

Dzień 11: Przylot na wyspę Baltra, lot LA1413 – Ranczo żółwi galapagoskich- Bliźniacze kratery B/BL/-
Dzień 12: Kajaki na plaży Tortuga Bay – Stacja Charles’a Darwina B/L/-
Dzień 13: Speedboat na wyspę Isabela – Transfer do hotelu w Puerto Villamil – Tintoreras (snorkeling) B/BL/-
Dzień 14: Trekking na wulkan Sierra Negra / Los Tuneles (snorkel) B/BL/- Dzień 15: Transfer na lotnisko Baltra B/-/-

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Transfer z lotniska do hotelu w Quito
Na lotnisku będzie czekać na Państwa przedstawiciel biura podróży, który zawiezie Państwa do hotelu.
Nocleg: Hotel Casona 1914 zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych Wyżywienie: we własnym zakresie

Dzień 2: Quito City Tour – Mitad del Mundo – Otavalo
Zaczniemy nasz dzień od zwiedzania historycznego centrum Quito, które zostało wpisane do dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy takie miejsca jak Bazylika Ślubu Narodowego, plac główny i Pałac prezydencki, pałac arcybiskupi, kościół de La Compañia (wewnątrz pokryty płatkami złota) i wzgórze Panecillo, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta i widok na wulkany. Starówka kolonialna Quito jest największą i najlepiej zachowaną w Ameryce Południowej. Tutaj również będziemy mogli zjeść obiad na lokalnym, tradycyjnym targu i spróbować egzotycznych owoców. Potem udamy się do Mitad del Mundo, środka świata czyli na równik, od którego wzięła się nazwa Ekwador. Zwiedzimy muzeum Inti Ñan, staniemy obiema nogami na szerokości geograficznej 00°00’ i zrobimy kilka ciekawych eksperymentów z wodą na obu półkulach. Następnie udamy się w kierunku miasta Otavalo, gdzie spędzimy noc.
Nocleg: Hotel El Indio Inn, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, kolacja

Dzień 3: Trekking Cuicocha 3246m n.p.m – Targ indiański w Otavalo – hotel
Cuello de Luna

Po śniadaniu nasz prywatny transport zabierze nas do punktu, w którym rozpoczniemy nasz pierwszy trekking dookoła wulkanicznego jeziora Cuicocha, zwanego także Jeziorem Bogów. Trekking zajmie nam ok. 5 godzin. To malownicze jezioro w kraterze wulkanu jest idealnym miejscem na rozpoczęcie aklimatyzacji. Ten trekking oferuje niezwykłe widoki na jezioro w kraterze i kontakt z naturą. Jeśli nie chcą Państwo robić całego trekkingu, zrobimy sobie spacer do miejsca, gdzie będziecie mieli Państwo widok na jezioro skąd będzie można zrobić piękne zdjęcia.
Po trekkingu lub spacerze udamy się na targ do miasteczka Otavalo, w którym Indianie o tej samej nazwie sprzedają swoje przepiękne rękodzieło i wyroby włókiennicze. To jeden z największych i najsłynniejszych targów w Ameryce Południowej. Będzie to idealny moment na zakupienie pamiątek i upominków. Wieczorem udamy się do przytulnego hotelu w starej hacjendzie, u podnóża wulkanu Cotopaxi.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch na trekking i kolacja w hotelu

Dzień 4: Wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi – Hotel Cuello de Luna
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Cotopaxi. To jedna z tych atrakcji Ekwadoru, której nie można pominąć ze względu na Cotopaxi – najwyższy czynny wulkan na świecie (5897m n.p.m). Park Narodowy Cotopaxi ma ponad 33 000 hektary powierzchni z różnorodnymi szlakami, lagunami, rzekami, wodospadami i oczywiście wulkanem Cotopaxi, który urzeka swoim majestatem i pięknem. Odwiedzimy lagunę Limpiopungo, gdzie można wybrać się na spacer dookoła laguny, w celu obserwacji niektórych gatunków flory i fauny m.in. kondora będącego ikoną Andów. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż do parkingu (4500 m n.p.m) obserwując po drodze stada dzikich koni. Na parkingu zostawimy busa i udamy się na piechotę do schroniska José Rivas na 4800 m
n.p.m. Spacer trwa ok 45 minut. Podejście nie jest strome, idzie się zygzakiem, ale ze względu na wysokość jest niemałym wyzwaniem. Widoki z tego miejsca zapierają dech. Kto chętny będzie mógł wejść jeszcze wyżej za schronisko, aby podbić magiczną liczbę – 5 000m n.p.m. Oczywiście ten ostatni spacer jest możliwy, w zależności od Państwa warunków fizycznych i adaptacji do wysokości. Na miejscu ocenią Państwo czy chcą podchodzić do schroniska.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja w hotelu

Dzień 5: : Jezioro Quilotoa 3914m – Baños
Dzisiejszego dnia poznamy okolice Chugchilán, jednego z piękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w Ekwadorze. Najpierw pojedziemy w okolice miasteczka Zumbahua, zamieszkałego w większości przez andyjskich Indian. Później odwiedzimy jezioro Quilotoa znajdujące się w kraterze wygasłego wulkanu. Przy słonecznej pogodzie jezioro ma kolor turkusowy i jest to jedno z piękniejszych miejsc w ekwadorskich Andach. Przy dobrej pogodzie można również podziwiać widok na wulkany Ilinizas i Cotopaxi. Dla chętnych opcja zejścia do jeziora (ok 40 min). Droga powrotna jest dość stroma i zajmuje ok godziny. Obiad zjemy niedaleko punktu widokowego na jezioro Quilotoa, w lokalnej wiosce. Kto chętny będzie mógł spróbować lokalnego rarytasu – świnki morskiej (opcjonalnie). W drodze powrotnej zrobimy kilka przystanków na oglądanie lokalnych wioseczek i niesamowitych widoków. Miejsce to jest siedliskiem dużej ilości ptaków i bujnej roślinności, w szczególności orchidei. Po południu pojedziemy do miasteczka Baños.
Nocleg: Hotel Floresta, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja

Dzień 6: Baños – wysoka dżungla i wodospady – relaks i kolacja w wulkanicznych źródłach Luna Volcán (opcjonalnie) – Hotel Floresta
Po pysznym śniadaniu udamy się do urokliwego miasteczka Baños znajdującego się na wysokości 1800m n.p.m. Dziś odpoczniemy od wysokości i miło spędzimy czas w miejscu, na styku Andów i amazońskiej dżungli. Tutaj zaczyna się już las deszczowy, a miejsce to oferuje niezwykłe widoki i atrakcje. Odwiedzimy jeden z najwyższych wodospadów – Pailón del Diablo, przejdziemy się po zawieszonym moście i zrobimy spacer po lesie deszczowym. Na obiad możemy zjeść pysznego pstrąga. Będzie również możliwość doświadczenia adrenaliny: przejście się po szklanym moście zawieszonym nad doliną, tyrolka nad wodospadem czy huśtawka nad przepaścią. Po południu możliwość zrelaksowania się w Luna Volcán, jednym z bardziej malowniczych spa z wyjątkowym widokiem na góry, termami wulkanicznymi, masażem, peelingiem i pyszną kolacją (opcjonalnie)*. Kto nie zdecyduje się na termy, może zwiedzać urokliwe zakątki miasteczka Baños.
Nocleg: Hotel Floresta, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, obiad
*Luna Volcán oferuje kilka pakietów spa. Jeśli są Państwo chętni na zrelaksowanie się w termach wulkanicznych, prosimy o dokonanie wyboru jednego z trzech dostępnych pakietów poniżej.

*Opcjonalnie: Relax w Luna Volcan Spa – “BAÑO VOLCANICO”

Opcja 1:
-Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
-baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
-peeling twarzy (45 min.) lub sauna parowa w drewnianej skrzyni (30 min.) w Luna Healing SPA Cena: US$ 100 za osobę

Opcja 2:
-Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
-baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
-Peeling całego ciała pyłem wulkanicznym i solą morską (30 min.) w Luna Healing SPA
Cena: US$ 110 za osobę

Opcja 3:
-Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
-baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
-masaż relaksacyjny (1h.) + dowolny peeling à la carte (30 min.): Cena: US $169 za osobę
Cena za osobę (z wliczeniem podatku)
– Do państwa dyspozycji:
Ręczniki, szlafroki, prysznice, mydło, szampon do włosów, odżywka do włosów, balsam do ciała

Dzień 7: Baños – Puyo – most Arjuno – nocny spacer po dżungli – spotkanie ze społecznością Indian Kichwa
Rozpoczynamy wyprawę po Amazonii od dojazdu do mostu Arajuno, gdzie popłyniemy łódką w górę rzeki do naszej lodży Itamandi. Podczas płynięcia łodzią będziecie mogli Państwo zobaczyć magię i piękno amazońskiej dżungli, płynąc rzeką wijącą się jak wąż, która jest głównym systemem Pachamamy (Matki Ziemi). Dopłyniemy do naszej lodży i będą mogli się Państwo zrelaksować podczas gdy lokalni przewodnicy zapoznają Państwa w programem i aktywnościami na kolejne dni. Będzie to też czas na obiad. O zmierzchu wybierzemy się do dżungli, aby posłuchać niesamowitych dźwięków dzikich zwierząt, które rozlegają się właśnie nocą. Będziemy potrzebować kamery i czołówki, aby moc zobaczyć nietoperze, sowy, insekty, tarantule, żaby, ropuchy i węże. Gdy niebo będzie bezchmurne zobaczymy tysiące gwiazd i drogę mleczną. Spotkanie ze społecznością Indian Kichwa.
Zakwaterowanie: Itamandi Lodge, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 8: Spacer po lesie amazońskim – aktywności z amazońską ludnością rdzenną Kichwa
Po śniadaniu zrobimy spacer po lesie pierwotnym i wtórnym, który będzie trwał ok 2,5 – 3 godzin. Po południu spędzimy czas w towarzystwie ludności rdzennej Kichwa, którzy opowiedzą nam o swoim stylu życia i połączeniu jakie mają z naturą. Pokażą nam również w jaki sposób spędzają swój dzień jak również podzielą się swoim niezwykłym napojem “chicha” – sfermentowanym napojem z manioku, który spożywają podczas swoich świąt i celebracji. Będziemy wspólnie przyrządzać ten napój oraz spróbujemy kilka tradycyjnych, indiańskich dań. Na końcu zobaczymy tradycyjny taniec wykonywany przez dzieci z tej społeczności oraz będziemy mogli kupić rękodzieło wyrabiane przez indian Kichwa wspierając tym lokalną ludność.
Zakwaterowanie: Itamandi lodge, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 9: AmaZOOnico i Anaconda Island
Po śniadaniu wypływamy kajakiem, aby odwiedzić „Wyspę Anakondy”. Możemy zaobserwować prehistorycznego ptaka „Hoatzin”, małpy włochate, małpy wiewiórcze i wiele innych. Odwiedzimy także lokalną rodzinę w jednej z rdzennych społeczności, aby poznać ich zwyczaje uprawy ziemi, dowiedzieć się na temat amazońskich roślin leczniczych, a także pradawną formę polowania.
Podczas tej wycieczki zapewniony będzie pyszny lunch w pudełku. Po lunchu udamy się do AmaZOOnico, miejsca, które chroni wiele różnych zwierząt, niektóre zagrożone wyginięciem. AmaZOOnico to nie zoo, ale ośrodek ratunkowy dla zwierząt Amazonii w Ekwadorze. Niektóre zwierzęta możemy obserwować z bliskiej odległości w ich naturalnym środowisku. Następnie wrócimy do Itamandi EcoLodge, na zasłużony odpoczynek.
Zakwaterowanie: Lodża Itamandi
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja

Dzień 10: Solnisko papug – most Arajuno – Quito
Wcześnie rano popłyniemy do Solniska Papug, niezwykłego miejsca gdzie papugi zjadają minerały , które pomagają im w trawieniu owoców i ziaren. Setki papug zlatuje się do solniska, aby dziobać ziemię bogatą w minerały. Na tą wyprawę przyda się Państwu lornetka, aby podziwiać to niezwykłe widowisko. Tour kończy się o 9.30, płyniemy z powrotem do mostu Arjuno skąd udamy się w podróż powrotną do Quito.
Zakwaterowanie: Casona 1914
Wyżywienie: śniadanie, obiad na trasie

Dzień 11: Przelot na wyspę Baltra, (lot LA1413) – zwiedzanie wyżyn wyspy Santa Cruz (rezerwat żółwi galapagoskich Primicias) – bliźniacze kratery Los Gemelos
Witaj na Galapagos! Lokalny przewodnik będzie czekać na Państwa na lotnisku. Dzisiejszego dnia zwiedzimy niezwykłe miejsca, zobaczymy formacje geologiczne takie jak tunele z lawy, będziemy obserwować żółwie galapagoskie w ich naturalnym środowisku. Zjemy również pyszny obiad na lokalnym ranczo. Później udamy się samochodem do miasteczka Puerto Ayora, gdzie znajduje się państwa hotel. Hotel znajduje się w bardzo dogodnym miejscu, przy głównej ulicy gdzie znajdziecie Państwo sklepy z pamiątkami, restauracje, bary .
Na dzisiejszy dzień prosimy o ubranie wygodnych butów do spacerów oraz skarpet (na ranczo będziemy używać gumowców). Zalecamy również zabranie ze sobą kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, czapkę z daszkiem lub kapelusz, butelkę wody oraz gotówkę na napoje.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny, pokoje dwuosobowe (wybór hotelu zależny jest od dostępności w danym terminie) Wyżywienie: śniadanie, obiad

Dzień 12: Kajaki na Tortuga Bay – Stacja Charles’a Darwina
Po śniadaniu, weźmiemy taksówkę do wejścia na trasę prowadzącą do najpiękniejszej plaży na Galapagos – Tortuga Bay. Stamtąd pójdziemy na piechotę ok 2,5km po wybrukowanej ścieżce prowadzącej przez endemiczny las kaktusowy.
Przy pierwszej plaży zobaczymy rodzime gatunki zwierząt takie jak legwany morskie. Przejdziemy jeszcze kolejny kilometr przez plażę gdzie będziecie mogli Państwo pływać, snorkelować i przepłynąć się kajakiem. Należy pamiętać, że plaża jest dziewicza i nie ma tam sklepów. Po kilku godzinach wrócimy do hotelu tą samą drogą (można wrócić łódką, koszt $10). Na tą wycieczkę potrzebujecie Państwo wygodne buty lub sandały, krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, strój kąpielowy, środek na komary, okrycie głowy, wodę, przysmaki i ręcznik (możliwość wypożyczenia w hotelu).
Po południu udamy się do stacji badawczej Charles’a Darwina. To kompleks edukacyjno badawczy gdzie będziemy mogli zobaczyć jeden z ważniejszych projektów – centrum reprodukcyjne żółwi zagrożonych wyginięciem.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny
Wyżywienie: śniadanie, obiad

Dzień 13: Speedboat na wyspę Isabela – transfer do hotelu w Puerto Villamil – Tintoreras tour ze snorkelingiem
O godzinie 6.20am pojedziemy do portu skąd weźmiemy wodne taxi, które dowiezie nas na motorówkę, którą popłyniemy na przepiękną i największą z wysp – Isabela. Podróż zajmie nam ok 2.5 godziny. Na wyspie będzie czekała na nas taksówka, którą pojedziemy do hotelu (Casa Marita lub podobny). Check in jest w godzinach popołudniowych, więc zostawimy nasz bagaż w hotelu i będziemy mieli czas wolny na poznanie miejscowości, zrelaksowanie się na plaży i zjedzenie obiadu. Ok godziny 14/14.30 odbierze Państwa taxi i zawiezie z powrotem do portu, gdzie weźmiemy łódkę na wysepkę Tintoreras. Wizyta na tej niewielkiej wysepce trwa ok 30 minut spacerem. Będzie tam można zobaczyć legwany wodne, lwy morskie, a przy odrobinie szczęścia również rekiny galapagoskie, które odpoczywają w ciągu dnia w szczelinach pomiędzy formacjami wulkanicznymi (widzianymi z punktu widokowego). Po wizycie na wysepce Tintoreras popłyniemy do miejsca, w którym rozpoczniemy snorkeling. Podczas tego snorkelingu będzie można zobaczyć tropikalne ryby, rekiny, rozgwiazdy, a często również płaszczki. Powrót zaplanowany jest na godzinę 17. Z portu taksówka odwiezie Państwa z powrotem do hotelu. Kolację można zjeść na lokalnym targu, co bardzo polecamy!
Na ten dzień weźmiecie Państwo tylko plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami na spędzenie jednej nocy na wyspie Isabela. Bagaż główny zostawimy w hotelu na wyspie Santa Cruz, dokąd wrócimy dnia następnego. Na ten dzień należy spakować ubiór na 2 dni, strój kąpielowy, środek przeciwko insektom, krem z wysokim filtrem UV, kapelusz lub czapkę z daszkiem, butelkę z wodą oraz ręcznik (jest również możliwość wypożyczenia ręcznika w hotelu).
Zakwaterowanie: hotel Casa Marita Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Dzień 14:
Opcja 1*: Trekking na wulkan Sierra Negra
Po śniadaniu ok godziny 7/7.30 przyjedzie po Państwa bus (dzielony z innymi turystami), którym udamy się do punktu kontrolnego przy wjeździe do wulkanu Sierra Negra. Stąd rozpoczniemy 16km trekking z podejściami ok 200m i zejściem przez pola lawy z różnych epok czasowych. Tempo jest ustalane przez lokalnego przewodnika, w zależności od kondycji fizycznej grupy. Po południu wrócimy do hotelu zabrać nasze rzeczy i pojedziemy do portu skąd weźmiemy łódź powrotną na wyspę Santa Cruz. Podróż powrotna zajmie również ok 2,5 godzin w zależności od fal i wiatru. Po powrocie na wyspę będzie na Państwa czekać taxi, które odwiezie Was z powrotem do hotelu, w którym zostawiliście Państwo główny bagaż. Tego dnia należy zabrać ze sobą obuwie trekkingowe, kurtkę wiatrówkę, krem z filtrem UV, przekąski, przynajmniej 1l wody na osobę, wygodny ubiór na trekking i czapkę lub kapelusz.
Po powrocie na Santa Cruz wieczór wolny dla Państwa.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Opcja 2*: Snorkeling na Los Tuneles
Po śniadaniu ok godziny 7.30 / 8 podjedzie po Państwa prywatny transport, którym udacie się do biura, w którym przymierzycie sprzęt snorkelingowy. Później udamy się do portu skąd weźmiemy łódkę do jednego z najpiękniejszych miejsc snorkelingowych – Los Tuneles. Podróż trwa ok 50 minut. Najpierw zobaczymy niezwykłe formacje wulkaniczne, które ukształtowane są w formie tuneli (stąd nazwa miejsca). Zrobimy tam krótki spacer. Jest to miejsce, w którym gniazdują niebieskonogie głuptaki. Między czerwcem a sierpniem można zobaczyć taniec godowy głuptaków. To niezwykłe widowisko! Później rozpoczniemy jeden z najpiękniejszych snorkelingów, gdzie będziecie mogli Państwo zobaczyć rekiny, płaszczki, manty, koniki morskie i różnego rodzaju tropikalne ryby. Po południu wrócimy do hotelu zabrać nasze rzeczy i pojedziemy do portu skąd weźmiemy łódź powrotną na wyspę Santa Cruz. Podróż powrotna zajmie również ok 2,5 godzin w zależności od fal i wiatru. Po powrocie na wyspę będzie na nas czekać taxi, które odwiezie nas z powrotem do hotelu, w którym zostawiliśmy nasz główny bagaż. Tego dnia należy zabrać ze sobą kostium kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik i czapkę lub kapelusz. Wieczór wolny dla Państwa.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Dzień 15: Transfer na lotnisko Baltra
Transfer na lotnisko i wylot z Galapagos do Guayaquil, skąd weźmiecie Państwo lot powrotny do Europy.

Cena zawiera:

Tour 10 dni Ekwador:
•Transfer lotnisko – hotel – lotnisko dnia pierwszego i ostatniego
•Prywatny transport podczas całej podróży
•Opieka polskiego pilota podczas całej podróży
•Wyżywienie wymienione w programie (B: Breakfast; BL: Box Lunch; D: Dinner),
•Zakwaterowanie w hotelach ***, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem
•Opłaty za Parki Narodowe
•Bilety wstępu podczas zwiedzania miasta (2 kościoły, Panecillo, Muzeum równika Intiñan Museum).
•Wstęp do wodospadów w Baños
•Transport rzeczny: most Arjuno -lodża; lodża – most Arjuno
•Zakwaterowanie w pokojach standardowych
•Kamizelki oraz gumowce do chodzenia po dżungli (rozmiar 36 do 44)
•Wszystkie wycieczki wymienione w programie

Tour Galapagos:
•Transfer z hotelu na lotnisko
•Pilot polskojęzyczny
•Zakwaterowanie w wymienionych hotelach
•Bilety lotnicze na i z Galapagos
•Opłata za wstęp do Parku Narodowego Galapagos (100 usd wstęp i 20usd opłata lotniskowa)
•transport morski i lądowy
•Wyżywienie wymienione w programie
•Taksówki wodne i opłaty portowe
•Sprzęt do snorkelingu wymienionego w programie
•Transfer z Santa Cruz na lotnisko na Baltrze

Cena nie zawiera:

Tour 10 dni Ekwador:
•Przeloty międzynarodowe
•Posiłki nie wymienione w programie
•Pojedyncze pokoje
•Napoje
•Wydatki osobiste
•Ubezpieczenie podróżne
•Napiwki

Tour Galapagos:
•Ubezpieczenie
•napiwki
•Wyżywienie nie wymienione w programie