dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYPRAWA REALIZOWANA JUŻ OD 4 OSÓB

Wybierz termin

3900 PLN + 1 745 USD

3900 PLN + 1 745 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Frankfurt Addis Abeba

O godzinie 17.10 wylot do Addis Abeby (z przesiadką we Frankfurcie) z Lotniska Okęcie w Warszawie. Przelot liniami rejsowymi Ethiopian Airlines.

2. DZIEŃ: Addis Abeba – Bahir Dar

Lądowanie na lotnisku w Addis Adebie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Bahir Dar. W jego trakcie będziemy mieli możliwość podziwiania pięknego krajobrazu, lokalnych wiosek oraz rozległych pól pszenicy. Po drodze będziemy także mijać dolinę Błękitnego Nilu oraz zwiedzimy położoną w górach świątynię Debre Laibanos. Klasztor został założony w XXI wieku przez św. Tekle Haimanot, która modliła się przez 29 lat w okolicznej jaskini. Odwiedzimy także leżący nieopodal, na skraju wąwozu, bogato przyozdobiony mozaikami – kościół. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Bahir Dar 

Rano po śniadaniu rejs statkiem po jeziorze Tana, największym jeziorze Etiopii, o powierzchni 3600 kilometrów kwadratowych. Do jego największych atrakcji zalicza się porozrzucanych na 37 wyspach, 29 klasztorów, założonych między XI a XVI w. Odwiedzimy m.in. XIII-wieczny, położony na półwyspie Zege, klasztor Ura Kidanemihret. Słynie on z pięknych kolekcji obrazów i bezcennej kolekcji krzyży i koron. Następnie czeka nas godzinny przejazd na południe, do wodospadu Blue Nile, pomnika natury największej rzeki kontynentu, Nilu, która płynie dalej na północ przez Sudan i Egipt.

4. DZIEŃ: Bahir Dar – Gonder

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do miasta Gonder, byłej siedziby etiopskich królów, którzy rezydowali tu w XVII i XVIII wieku. Zwiedzimy m.in. kompleks etiopskich zamków zwany Fasilades. Zostały one zbudowane przez etiopską rodzinę królewską, zanim ostatecznie przeniesiono stolicę do Addis Abeby pod koniec XIX wieku. Następnie zobaczymy wspaniałe obrazy kościoła Debre Berhan Selassie. Wieczorem, dla zainteresowanych możliwość poznania nocnego życie miasta Gonder.

5. DZIEŃ: Gonder – Park Narodowy Simien Mountains 

Dzisiaj po śniadaniu przejedziesz do campingu w Debark, w regionie Sankaber, uznanym za najbardziej dziki i spektakularny pod kątem widoków ze wszystkich etiopskich krajobrazów, znanym powszechnie jako Dach Afryki. Przed przybyciem do obozowiska w Sankaber, zatrzymamy się na kilkugodzinny wypoczynek nad Wodospadem Jinbar, będzie również czas na lekki trekking po górskim grzbiecie oraz piknikowy lunch. Wieczorem po dotarci do campingu i zakwaterowaniu, kolacja.

6. DZIEŃ: Park Narodowy Simien Mountains – Debark

Rano po śniadaniu będziecie mogli wybrać się na trekking najwyższym pasmem górskim Etiopii, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby z bliska podziwiać piękne krajobrazy tego obszaru, obserwować rośliny i zwierzęta. Po południu przejazd do Debark na nocleg (camping).

7. DZIEŃ: Park Narodowy Simien Mountains – Axum 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu opuszczamy Debark i jedziemy do Axum, mijając po drodze bogaty w piękne widoki kanion rzeki Tekeze, jednej z głównych rzek Etiopii. Następnie przejazd równie spektakularną drogą Lima – Limo. Przyjazd do Axum, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na kolację. Nocleg w Axum.

8. DZIEŃ: Axum

Po śniadaniu zwiedzanie Axum, gdzie starożytna cywilizacja rozwijała się już 1000 lat przed Chrystusem. Królestwo Axum było jednym największych państw swojej epoki, o czym przypominają liczne odkrycia archeologów, m.in. Pałac Królowej Sheba, grobowiec Króla Ezana. Jednak najważniejszym punktem programu będzie wizyta w miejscu, gdzie rzekomo przechowywana jest Arka Przymierza – świątyni Matki Bożej z Syjonu. Czas wolny na kolację. Nocleg w Axum.

9. DZIEŃ: Axum Geraltha

Po śniadaniu wykwaterowani i przejazd do Hawzain drogą prowadzącą przez Adwa oraz Adigrat. Po drodze, 11 km na zachód od Adwy zwiedzimy monastry Abba Garima. Świątynia znana jest z kolekcji wielu religijnych artefaktów, wliczając w to 3 ilustrowane ewangelie z X w. Następnie przejazd do Yeha i wizyta w świątyni założonej w budynku datowanym na 700 – 800 lat przed Chrystusem, uznawanej jednocześnie za najstarszą budowlę w Etiopii. Kościół pod wezwaniem Abba Aftse jest dedykowany  jednemu z najpopularniejszych wśród dziewięciu etiopskich świętych, który przybył tutaj z Imperium Rzymskiego nauczać ewangelii, Po zwiedzaniu przejazd do Hawzain. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na kolację. Nocleg w Hawzain.

10. DZIEŃ: Geratha Mekelle

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd do Mekelle. Po drodze postój przy wyciosanym w skale kościele Abraha Atsbeha. Po przyjeździe do stolicy regionu Tigraj odwiedzimy miejscowe muzeum oraz jeden z zamków należących niegdyś do Imperatora Yohannesa IV, który wzniósł to miasto i twierdzę pod koniec XiX w. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na kolację. Nocleg w Mekelle.

11. DZIEŃ: Mekelle Lalibela

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Lalibela, Po drodze okazja do podziwiania pięknych górskich widoków, m.in. monumentalną górę Abuna Josef.  Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na kolację. Nocleg w Lalibela.

12. DZIEŃ: Lalibela

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do stolicy Etiopii. Wycieczkę w Addis Adebie zaczniemy od wjazdu na górę Entoto, aby pośród eukaliptusowego lasu, podziwiać widok na okolicę i leżące w oddali miasto. Następnie przejazd do Shiro Meda – największego w Etiopii marketu, gdzie będzie można kupić pamiątki oraz miejscowe rękodzieło. Następnie przejazd do Muzeum Narodowego, gdzie będziemy mogli zobaczyć wiele szkieletów ludzi pierwotnych, z których wywodzą się pierwsi Homo Sapiens. Po wizycie w muzeum przejedziemy do Katedry Trójcy Świętej, wzniesionej na cześć wyzwolenia się spod włoskiej okupacji. Zwiedzanie stolicy zakończone kolacją składającą się z typowo-etiopskich potraw. Po kolacji transfer na lotnisko i przelot do Polski.

13. DZIEŃ: Przelot do Polski

Przelot do Polski z przesiadką we Frankfurcie. Poranne lądowanie w Warszawie.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty liniami rejsowymi z przesiadkami na trasie Warszawa – Addis Abeba – Warszawa
 • przeloty wewnętrzne na trasie Lalibela – Addis Abeba
 • zakwaterowanie w hotelach 3* lub w hotelach o najlepszym z dostępnych w regionie standardzie, w pokojach dwuosobowych typu DOUBLE/TWIN, w lodge’ach oraz w luksusowych namiotach
 • wyżywienie w wersji HB – śniadania i obiady/kolacje zgodnie z programem
 • składająca się z lokalnych potraw kolacja pożegnalna w Addis Abebie
 • samochód typu land cruiser wraz z profesjonalnym, anglojęzycznym przewodnikiem-kierowcą (benzyna i ubezpieczenie w cenie)
 • sprzęt campingowy
 • rejs łodzią po Jeziorze Tana oraz po Jeziorze Chamo
 • przewodnik-skaut w Simien Mountains National Park
 • wszystkie transfery i transport wg programu
 • wszystkie bilety wstępu do muzeów, kościołów, stref archeologicznych, wiosek
 • opiekę lokalnych przewodników anglojęzycznych w każdym z odwiedzanych miejsc
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE: