dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • tarasy ryżowe w okolicach Banaue — „Ósmy Cud Świata”
 • podziemna rzeka Puerto Princesa
 • poznawanie kultury lokalnych plemion
 • największe motyle świata
 • bezludne plaże i wysepki

Wybierz termin

8900 PLN + 2070 USD

9500 PLN + 2070 USD

8900 PLN + 2070 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy.

2. DZIEŃ: Manila
Przylot do Manili. Transfer do hotelu. Czas wolny. Wieczorem udział w kolacji z pokazem tradycyjnych tańców z północy i południa kraju.

3. DZIEŃ: Manila
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Filipin; katolickie kościoły Binondo oraz Św. Augustyna, Fort Santiago – symbol władzy hiszpańskiej nad Filipinami oraz Rizal Park – jednego z najpiękniejszych parków stolicy. Przejazd do centrum finansowego Manili (Makati). Zwiedzanie Cmentarza Amerykańskiego. Nocleg.

4. DZIEŃ: Manila Wodospad Paganjan Manila

Po śniadaniu udamy się na południe od Manili do Wodospadów Paganjan.  Wodospady te, znane również pod nazwą Magdapio, znajdują się na rzece Bumbungan. Droga wiedzie przez piękny wąwóz, na zboczach i brzegach którego można podziwiać wspaniałą, bujną tropikalną dżunglę oraz kilkanaście mniejszych wodospadów. Najwyższy z nich mierzy 120 m. Dalsza podróż odbywa się łodziami, a każdą z nich kieruje dwóch wioślarzy. Na początkowym odcinku koryto rzeki jest dość szerokie a nurt niezbyt wartki. Po przepłynięciu 2-3 kilometrów rzeka zwęża się, brzegi stają się strome, pojawiają się skaliste, nachylone ściany, po których spływają wody płynących przez dżunglę potoków. Nurt rzeki staje się coraz bardziej wartki, pojawiają się bystrza. Rzeka płynie skalnym wąwozem o prawie pionowych ścianach. Od czasu do czasu mijamy małe wodospady, spadające ze skalnych urwisk. Na drzewach porastających górną część wąwozu można wypatrzeć wiele ptaków i baraszkujące małpy. Trasa jest nadzwyczaj urokliwa. Po rejsie udajemy się do restauracji na tradycyjny obiad. Po południu transfer do hotelu.

5. DZIEŃ: Manila – Banaue
Śniadanie. Wyjazd na północ wyspy Luzon, największej z 7107 wysp archipelagu. Przejazd przez urokliwe wioski i miasteczka. Po drodze postój na Chińskim Cmentarzu, tzw. Mieście Umarłych, gdzie groby maja kształt domów, cześć z nich wyposażona jest w meble i bieżącą wodę. Postój w jednym z najstarszych kościołów – San Guillermo, Obiad w miejscowości San Jose (nie wliczony w cenę). Możliwość zakupu lokalnych wyrobów rzemieślniczych w Sta Fe. Przejazd przez przełęcz Dalton, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na plantacje ryżowe. Przyjazd do Banaue, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ: Banaue – Tarasy Ryżowe – Banaue
Śniadanie. Wyjazd jeepami na całodzienny przejazd po tarasach ryżowych (lista UNESCO – uważanych za Ósmy Cud Świata). Część mieszkańców nosi tradycyjne ubiory i chętnie pozuje w nich turystom. Powrót do Banaue.

7. DZIEŃ: Banaue – Sagoda
Śniadanie. Przejazd do Sagoda przez pięknie położoną dolinę do Bontoc. Wizyta w lokalnym muzeum, w którym znajdują się bogate zbiory etnograficzne ukazujące kulturę lokalnych plemion. Zwiedzanie jaskiń grobowych oraz umieszczonych na stokach górskich tzw. wiszących trumien. Przejazd do hotelu w Sagoda. Nocleg.

8. DZIEŃ: Banaue – Manila
Śniadanie. Przejazd do Manili (około 235 km, czas jazdy 5–6 godzin). Nocleg.

9. DZIEŃ: Manila – Puerto Princesa
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Palawan, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Zachowała swój dziewiczy, naturalny charakter ze wzgórzami porośniętymi wiecznie zielonym lasem tropikalnym, jaskiniami krasowymi, rafami koralowymi, cudownymi plażami i turkusową wodą niczym z folderów reklamowych. Po przylocie do Puerto Princesa wizyta na farmie krokodyli i farmie motyli, gdzie można oglądać najpiękniejsze i najrzadsze motyle Filipin. Przejazd do muzeum, mieszczącego się w starym ratuszu, gdzie znajdują się eksponaty związane z bogatą historią wyspy. Wizyta w Katedrze Niepokalanego Poczęcia. Nocleg w Puerto Princesa.

10. DZIEŃ: Puerto Princesa
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa. Spacer przez lasy deszczowe do Jakini Św. Pawła. Spływ podziemną rzeka wijącą się wśród malowniczych jaskiń, bogatych w formy naciekowe. Podziemna rzeka Puerto Princesa została w 2011 r. uznana za jeden z 7 Cudów Przyrody. Obiad w formie pikniku. Powrót do Puerto Princesa na nocleg.

11. DZIEŃ: Puerto Princesa 

Po śniadaniu udamy się do przystani skąd łodzią udamy się w rejs po wysepkach Zatoki Honda. Będziemy plażować na złotych plażach wysp: Luli, Pandan i Cowrie. W czasie rejsu obiad. Po południu przejazd do hotelu.

12. DZIEŃ: Puerto Princesa Cebu

Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Cebu, do której w 1521 roku dopłynął także Ferdynand Magellan.  Zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy Fort San Pedro, przejdziemy się ulicą Collon, która jest najstarszą ulicą na Filipinach, nawiedzimy Bazylikę Mniejszą oraz świątynię Taoistyczną. Transfer do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ: Cebu – Bohol

Śniadanie, a następnie przepłynięcie promem na wyspę Bohol. Zwiedzanie wyspy, kościół Baciayon, przejazd przez gaj mahoniowy, wizyta w motylarni, gdzie można zobaczyć m.in. okazy największych motyli i ciem na świecie, a następnie dojazd do tzw. Czekoladowych Wzgórz. Spływ rzeką Loboc, zakończony w miejscu gdzie można obejrzeć jedne z najmniejszych na świecie małpiatek – Tarsjuszy z charakterystycznymi dużymi oczami. Transfer do hotelu położonego przy plaży. Nocleg.

14. DZIEŃ: Bohol

Śniadanie. Dzień na plażowanie lub opcjonalny rejs w poszukiwaniu wielorybów.

15. DZIEŃ: Bohol Cebu

Śniadanie. Plażowanie, a następnie transfer na prom. Przepłyniecie na Cebu. Transfer do hotelu.

16. DZIEŃ: Cebu

Śniadanie, plażowanie a dla chętnych opcjonalny przejazd do Oslob, gdzie odbędziemy niezapomnianą przygodę życia – pływanie z rekinami. Po południu powrót do hotelu.

17. DZIEŃ: Cebu

Śniadanie. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

18. DZIEŃ: Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

 

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne: Manila – Puerto Princesa, Puerto Princesa – Cebu,
 • przejazdy mikrobusem bądź lokalnymi jeepami zgodnie z programem
 • prom Cebu – Bohol – Cebu
 • rejs łodzią po rzece Puerto Princesa
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • śniadania, obiady w niektóre dni zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: