dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

8890 PLN + 2350 USD

8890 PLN + 2350 USD

8890 PLN + 2350 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Panama City (Miraflores Locks & Casco Antiguo)
Przylot do Panamy. Spotkanie z przewodnikiem angielskojęzycznym.
Następnie udamy się nad Kanał Panamski – jeden z najważniejszych kanałów żeglugowych świata, przecinający Przesmyk Panamski i łączący Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie najważniejszych miejsc Ciudad de Panama (UNESCO): Katedry, Złotego Ołtarza w klasztorze San Jose i Placu Niepodległości. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg w Panama City.

2. DZIEŃ: Panama City Partial Crossing
Po śniadaniu udamy się do Portu. Dzisiaj poznamy, tak zwany „ósmy cud świata” podczas rejsu łodzią do Gamboa. Czeka nas przeprawa przez Kanał Panamski. Miniemy śluzę Miraflores, jezioro Miraflores, śluzę Pedro Miguel, Gaillard Cut na jeziorze Gatun. Po dotarciu do Gamboa (cztery godziny), możliwy rejs powrotny bądź powrót busem do Panama City. Powrót do hotelu. Kolacja.

3. DZIEŃ: Panama City – San Jose City tour (Kostaryka)
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Kostaryki. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem angielskojęzycznym. Rozpoczęcie zwiedzania: Kościół La Merced, Główne Targowisko, Teatr Narodowy, Plac Demokracji, Gmach Parlamentu. Wizyta w Muzeum Narodowym. Spacer do Atlantic Railway, Parku Hiszpańskiego, Metallic School (inspirowana wieżą Eiffla), Park Morazan. Powrót do hotelu. Kolacja.

4. DZIEŃ: San Jose – Puerto Viejo de Sarapiqui (Kostaryka)
Po śniadaniu udamy się do Rezerwatu Lasu Deszczowego Tirimbina, gdzie będziemy obcować z jego bogatą florą. Być może natrafimy na małpy, leniwce oraz ostronosy, nie wspominając o niezliczonych gatunkach ptaków. Następnie lokalny przewodnik przekaże nam wiedzę na temat czekolady, bardzo dokładnie wyjaśni przebieg przemiany od ziaren do tabliczki czekolady. Po zakończonej lekcji, degustacja czekolady. Drzewo kakaowca, naturalnie rośnie w lesie deszczowym, w obu Amerykach. Popołudniu wrócimy do hotelu. Czas wolny. Kolacja.

5. DZIEŃ: Puerto Viejo de Sarapiqui – La Fortuna/Arenal (Kostaryka)
Po śniadaniu przejazd do La Fortuna (ok 3 godziny). La Fortuna jest wioską leżącą u stóp wulkanu Arenal, bez wątpienia jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Kostaryki. Odkąd wulkan jest nieaktywny czyli od 2010, nie stracił nic ze swojej prezencji. La Fortuna jest spokojną miejscowością, otoczoną górami w zasięgu jeziora Arenal. W Parku Narodowym Arenal będziemy obserwować jezioro i sam wulkan. Przejaz do hotelu. Czas wolny. Kolacja.

6. DZIEŃ: La Fortuna / Arenal – Palo Verde Boat Tour – Tamarindo (Kostaryka)
Po śniadaniu przejazd do Rincon de la Vieja. Po drodze wizyta w Bebedero oraz rejs łodzią po rzece Tempisque, która przecina Park Narodowy Palo Verde, który jest domem dla krokodyli, różnych gatunków małp, ptaków i iguan. To właśnie ptaki są największą atrakcją tego Parku Narodowego. W porze deszczowej, rzeka wylewa się i tworzy mokradła, przyjazne licznym gatunkom ptaków, szukających schronienia przed zimą. Późnym popołudniem udamy się nad Pacyfik, aby cieszyć się pobytem na plaży. Przyjazd do Tamarindo, niegdyś małej wioski rybackiej, a obecnie jedno z najczęściej odwiedzanych miast z najbardziej atrakcyjną plażą w Guanacaste. Miasto oferuje wszystko, czego potrzebujesz, od banków po apteki, sklepy spożywcze, restauracje i wiele więcej!
Złota piaszczysta plaża w Tamarindo ma 4 km długości i po każdej stronie jest otoczona rzekami wpływającymi do Oceanu Spokojnego.

7. DZIEŃ: Tamarindo
Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek i plażowanie nad brzegiem Pacyfiku. Podczas pobytu All Inclusive.

8. DZIEŃ: Tamarindo – Granada – Catarina Viewpoint – Masaya Volcano National Park
(Nikaragua)
Po śniadaniu wyjazd w stronę granicy z Nikaraguą. Po wszystkich formalnościach na granicy w wiosce Penas Blancas, udamy się do kolonialnego miasteczka – Granada. Odwiedzimy punkt widokowy Catarina, gdzie zobaczymy sławną lagunę Apoyo, Park Narodowy Wulkano Masaya, który posiada imponujący i aktywny krater Santiago (jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie zwykli turyści mogą się przyglądać aktywnemu wulkanowi z tak bliska). Nocą często wylewa się lawa, co oczywiście nie stanowi zagrożenia. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

9. DZIEŃ: Granada – Islets of Lake Cocibolca Tour (Nikaragua)
Po śniadaniu wraz z przewodnikiem angielskojęzycznym rozpoczniemy dzień spacerem po Grenadzie, najstarszym mieście na półkuli zachodniej. Utworzone w 1524 r. przez konkwistadora Hernandeza de Cordobę, następnie stało się portową i gospodarczą stolicą regionu. Grenada dziś jest jednym z ostatnich miast kolonialnych w regionie, prawdziwym klejnotem. Wizyta w Domu Trzech Światów, klasztorze San Francisco, w dzwonnicy kościoła La Merced. Po zakończeniu City Tour, wycieczka na wysepki „Las Isletas” Przejażdżka konna z Granady nad jezioro, następnie rejs w kierunku archipelagu niezamieszkanych wysp, uformowanych przez dawną, wulkaniczną eksplozję tuż przy brzegu jeziora Nikaragua. Powrót do hotelu. Czas wolny.

10. DZIEŃ: Granada – Managua – Guatemala City Airport – Antigua City Tour (Gwatemala)
Po śniadaniu transfer na lotniska Managua, przelot do Guatemala City. Po wylądowaniu wraz z przewodnikiem wyruszymy do Antigua City, której ulice są pełne sklepów, warsztatów lokalnych artystów i rzemieślników. Kościoły, klasztory oraz posiadłości są pozostałością po dawnej stolicy hiszpańskiej kolonii. Wizyta w najważniejszych budynkach tego miasta. Po zakończeniu City Tour wizyta w Coffe Finca.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja.

11. DZIEŃ: Antigua – Panajachel – Santiago Atitlan – Panajachel – Guatemala City (Gwatemala)
Po śniadaniu wyjazd do Panajachel nad jeziorem Atitlan, skąd udamy się w rejs po jeziorze do Santiago Atitlan, położonego pośród trzech przepięknych wulkanów. Spacer po uliczkach miasteczka, wizyta w lokalnych galeriach sztuki, wejście do kościoła „Santiago Apostol”, wybudowanego w 1547 r. na cześć apostoła Jakuba. Następnie zobaczymy intrygujące rytuały Majów ,,Maximon” – lokalne bóstwa. Powrót do Panajachel i transfer do Gwatemala City. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

12. DZIEŃ: Guatemala City – Copan Ruins (Gwatemala/Honduras)
Po wczesnym śniadaniu przejazd w stronę przejścia granicznego ,,El Florido” z Hondurasem. Po przekroczeniu granicy dotrzemy do stanowiska archeologicznego w Copan (UNESCO) – imponujące ruiny i przepiękne rzeźby kamienne pozostawione przez Imperium Majów. Następnie wizyta w Muzeum Rzeźby. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja.

13. DZIEŃ: Copan – Guatemala City
Po śniadaniu udamy się w powrotną podróż do Gwatemali. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny.
*** fakultatywnie – Quirigua Ruins

14. DZIEŃ: Guatemala City – Panama City
Śniadanie. Czas wolny.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy. Zakończenie Wyprawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Panama, Gwatemala – Warszawa
 • przelot Panama – San Jose
 • przelot Managua – Guatemala City
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3/4*
 • posiłki wg programu
 • transfery prywatnym minibusem klimatyzowanym
 • bilety wstępu, rejsy
 • opiekę Tour Leadera oraz lokalnych przewodników
 • podatki lokalne
 • ubezpieczenie
 • obowiązkową składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wjazdowej do Hondurasu: 6 USD
 • opłata wyjazdowa Gwatemala: 4 USD
 • opłaty wjazdowa do Kostaryki: 8 USD
 • Nikaragua – karta turystyczna 10 USD, opłata graniczna 3 USD
 • opłata wyjazdowa Belize – 20 USD
 • podatek imigracyjny Meksyk – 24 USD
 • dodatkowe posiłki i drinki
 • napiwki 85 USD ( przekazane pilotowi po rozpoczęciu wyprawy)