dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób z angielskojęzycznym przewodnikiem,
od 6 osób z polskim pilotem.

 • Kaszmir, „Rajska dolina” w Himalajach
 • noclegi na łodziach-hotelach w Śrinagarze
 • Ladakh, „Mały Tybet” i buddyjskie klasztory
 • spotkania z nomadami

Wybierz termin

2560 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Delhi
Przelot do Delhi przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Delhi
Przylot i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku wyruszamy na zwiedzanie fascynującego Old Delhi – Czerwonego Fortu, który jest wizytówka miasta oraz świątyń wielu religii – m.in. Meczetu Jamia (największego w Indiach) i sikhijskiej gurudwary. Po południu czeka nas mała dawka adrenaliny – przejazd wąskimi, kolorowymi uliczkami Chandni Chowk tradycyjną rikszą. Wieczorem czas wolny – możemy wspólnie udać się w mniej odwiedzane miejsca Delhi, jak choćby kolonia tybetańskich uchodźców.

3. DZIEŃ: Delhi – Śrinagar
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Srinagaru – stolicy magicznego Kaszmiru. Z lotniska zostaniemy zabrani do hotelu – wyjątkowego, bo znajdującego się na tradycyjnej, wyrzeźbionej w orzechowym drewnie łodzi na jeziorze w którym odbijają się himalajskie szczyty. Po południu wybieramy się na spacer przez starą, przesiąkniętą tradycja częścią miasta, gdzie wśród licznych sklepików i bazarów możemy usiąść i napić się pysznej kaszmirskiej herbaty z szafranem.

4. DZIEŃ: Śrinagar
O wschodzie słońca ruszamy na zakupy na wyjątkowy „pływający targ” tradycyjnymi shikarami – łódeczkami z miejscowego drewna. Po śniadaniu ruszamy na dalsze zwiedzanie miasta – wspinamy się na świętą górę Schankarcharya, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta i otaczających go gór. Po południu odpoczywamy w słynnych ogrodach władców Kaszmiru: Nishat Bagh i Shalimar Bagh.

5. DZIEŃ: Śrinagar – Sonmarg – Kargil
Wcześnie rano jedziemy górskimi drogami do Sonmarg – himalajskiej wioski, gdzie podczas krótkiego (3 godz.) trekkingu w stronę lodowca możemy spotkać miejscowych nomadów, żyjących od stuleci zgodnie z ich tradycjami. Po powrocie czeka nas bogaty we wrażenia przejazd przez Przełęcz Zoji La i Dolinę Drass – drugie na świecie najzimniejsze, ciągle zamieszkiwane miejsce. Wieczorem przybywamy do Kargil – miasta, które jest bramą części słynnego „Jedwabnego Szlaku”. Zakwaterowanie i nocleg.

6. DZIEŃ: Kargil – Lamayuru – Leh
Po śniadaniu jedziemy przez wysokogórski region Ladakh. Krajobraz zmienia się całkowicie – mijamy buddyjskie stupy i gompy (klasztory). Odwiedzamy dwa wyjątkowe na naszej drodze: w Mulbekh i Lamayuru – który zachwyca swoim położeniem na potężnych formacjach skalnych. W drodze do Leh, stolicy Ladakhu, zwiedzamy najstarszy klasztor w Ladakhu – Alchi, odpoczywamy nad sangham – miejscem, gdzie się łączą dwie potężne himalajskie rzeki Zanskar i Indus oraz mijamy „Magnetyczne wzgórze”, gdzie są zakłócenia grawitacji. Przyjazd do Leh wieczorem, zakwaterowanie i nocleg.

7. DZIEŃ: Leh
Po leniwym śniadaniu czas wolny na aklimatyzację – jesteśmy na wysokości 3500 m n.p.m. Możemy spokojnie spacerować po wąskich uliczkach miasta, zaznajamiać się z wyjątkową kulturą i kuchnią. Po lunchu odwiedzimy Pałac Królewski – siedzibę władców Ladakhu i pierwowzór pałacu Potala w Tybecie, klasztor Sankar i zbudowaną przez Japończyków potężną Stupę Pokoju.

8. DZIEŃ: Leh – Nubra
Rano po śniadaniu ruszamy w stronę przepięknej „Doliny Nubry”, zwanej też ldumra – Doliną Ogrodów, przejeżdżając przez jedną z najwyższych przejezdnych przełęczy na świecie – Kahardung La (5359 m.n.p.m). Po południu przyjazd do stolicy doliny – miasteczka Diskit, gdzie znajduje się m.in. wspaniały, położony na górskim zboczu klasztor oraz 32-metrowy posąg Buddy Przyszłości – Martreji. Czas wolny.

9. DZIEŃ: Nubra
Wcześnie rano wspinamy się po licznych stopniach, by zdążyć na poranną puję – ceremonię odprawianą przez mnichów w klasztorze. Po śniadaniu jedziemy na zwiedzanie w głąb doliny do miejscowości Hunder, gdzie możemy przejechać się na grzbiecie wielbłąda przez liczne wydmy oraz Panamik – małej miejscowości, gdzie możemy odpocząć przy miejscowych gorących źródłach.

10. DZIEŃ: Nubra – Leh
Po śniadaniu wracamy do Leh. Czas wolny.

11. DZIEŃ: Leh – Shey – Thiksey – Jezioro Pangong Tso
Wcześnie rano po śniadaniu jedziemy nad krystalicznie czyste jezioro Pangong, które wżyna się głęboko w sąsiedni Tybet. Widoki tutaj należą do jednych z najwspanialszych w całych Himalajach. Po drodze zwiedzamy Pałac Królewski w Shey oraz klasztor w Thiksey. Noc spędzimy w wygodnych i ciepłych namiotach nad jeziorem Pangong.

12. DZIEŃ: Jezioro Pangong Tso – Hemis – Leh
Po śniadaniu przejazd do Leh. Po drodze odwiedzimy wyjątkowe miejsce – klasztor w Hemis, gdzie podobno znajdują się dowody pobytu Jezusa. Przyjazd do Leh po południu. Zakwaterowanie i odpoczynek.

13. DZIEŃ: Leh – Korzok
Wcześnie rano po śniadaniu jedziemy do Korzok, „stolicy nomadów” w Ladakhu. Choć drogi są wyboiste, to widoki sprawiają, że nie myślimy o niewygodach. Po drodze odwiedzamy region, gdzie nomadów można spotkać najczęściej – Samad Rokchen. Zakwaterowanie w wygodnych namiotach w Korzok. Jeśli czas nam pozwoli, jeszcze dziś udamy się nad malownicze jezioro Tso Moriri.

14. DZIEŃ: Korzok – Tso Moriri – Leh
Wcześnie rano po śniadaniu udajemy się nad magiczne Tso Moriri. Po spacerze wzdłuż brzegów jeziora wracamy do Leh, relaksując się po drodze w gorących źródłach. Wieczorem przyjazd do Leh, czas wolny na buszowanie po lokalnych sklepikach z fascynującym himalajskim rękodziełem i pożegnalna kolacja.

15. DZIEŃ: Leh – Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Transfer do hotelu i odpoczynek. Po południu przejazd przez najciekawsze miejsca w New Delhi – Pałac Prezydencki, Parlament i budynki kolonialne. Dla chętnych możliwość spaceru przez mniej turystyczne miejsca Delhi, gdzie możemy poznać prawdziwe, pełne życia i przesiąknięte tradycją części miasta z perspektywy jego mieszkańców.

16. DZIEŃ: Delhi – Warszawa
Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z eu- ropejskich portów lotniczych.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*/4* oraz w namiotach na campach
 • śniadanie podczas pobytu w Delhi, śniadanie, lunch i kolacje podczas reszty trasy
 • transfery i przejazdy prywatnymi samochodami
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych, w przypadku grupy powyżej 6 osób opiekę pilota Opal Travel
 • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadką lub bezpośrednio), cena od 3600 PLN
 • wizy do Indii – wystawiana on-line (koszt: 60 USD)
 • obiadów i kolacji w Delhi oraz napojów do posiłków
 • ew. opłat za fotografowanie lub filmowanie
 • zwyczajowych napiwków (ok. 4 USD dziennie)