dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób z angielskojęzycznym przewodnikiem,
od 6 osób z polskim pilotem.

Wyprawy indywidualne realizowane w dowolnych terminach.

 • Spacer najdłuższą plażą na świecie
 • Nocleg na łodzi podczas rejsu po rozlewiskach Kerali
 • „Toy Train” – przejazd górską kolejką wąskotorową
 • Zwiedzanie Amba Vilas – największego w Indiach pałacu maharadży
 • Słynne wykute w skale świątynie Ellora i Ajanta
 • Malownicze szczyty i doliny Zachodnich Ghatów
 • Pobyt na plażach Goa
 • Bombaj – „dream city” Indii
 • Wyżywienie w cenie!

Wybierz termin

3270 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy do Madras.

2. DZIEŃ: Madras – Mahabalipuram
Przylot do Madras. Namaste! Witamy w Indiach. Przejazd na zwiedzanie Madrasu, dziś zwanego Chennai – wielkiego ośrodka przemysłowego, handlowego, naukowego i kulturalnego. Jesteśmy w jednym z najciekawszych regionów Indii: magicznym Tamil Nadu, znanym ze swej odrębności kulturowej i językowej. Na początek zwiedzanie Fortu św. Jerzego, z imponującym Kościołem św. Marii oraz spacer fragmentem najdłuższej plaży na świecie, liczącej 12 km Marina Beach. Wizyta w Katedrze św. Tomasza, wzniesionej na miejscu gdzie według tradycji został pochowany apostoł Tomasz. W podziemiach świątyni znajdują się jego relikwie, odnajdziemy także polski akcent – tablicę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Indiach. W dalszej kolejności zwiedzanie wspaniałej, wznoszącej się na podobieństwo piramidy, Świątyni Kapeleszwarar, poświęconej małżeństwu bogów Śiwy i Parwati. Przejazd z Madrasu do Mahabalipuram. Po drodze postój na Farmie Krokodyli, którą zamieszkuje 2400 sympatycznych krokodyli w 14 gatunkach, sąsiadujących z licznymi gatunkami węży i żółwi. Przyjazd do Mahabalipuram, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych odpoczynek na plaży nad ciepłym Oceanem Indyjskim. Kolacja i nocleg w Mahaballipuram.

3. DZIEŃ: Mahabalipuram – Kanchipuram – Mahabalipuram
Wczesnym rankiem pobudka i spacer na spektakl wschodu słońca nad Indiami. Słońce wynurza się nad powierzchnię oceanu, a wierni na plaży odprawiają poranną puję – modlitwę do miejscowych bogów. Śniadanie. Zwiedzanie Mahabalipuram (Lista UNESCO): podziwianie olbrzymiej kamiennej płaskorzeźby – mandapy przedstawiającej losy Kriszny – jednego z najbardziej lubianych bogów w Indiach oraz płaskorzeźby „Zstąpienie Gangesu na Ziemię”. Oglądanie pięciu wykutych w skale świątyń w kształcie rydwanów, stojących nieopodal oceanicznego brzegu. Następnie przejście do świątyni położonej tuż nad brzegiem oceanu, poświęconej m.in. Śiwie – bogu-niszczycielowi. Przejazd do Kańćipuram – miasta z licznymi lingami – fallicznymi symbolami Śiwy reprezentującymi kosmiczne żywioły. Zwiedzanie świątyń w Kańćipuram (Lista UNESCO): świątyni Kailasza (Śiwy) lub Ekambaranathar (Śiwy) oraz Waradaradża (Wisznu). Świątynie w tej części Indii są jedyne w swoim rodzaju – wysokie, przypominające piramidy, ukazujące na swoich fasadach cały panteon tutejszych bogów. Po zwiedzaniu spotkanie z rękodziełem – wizyta w wytwórni tkanin jedwabnych. Powrót do Mahabalipuram. Relaks na plaży i kąpiel w oceanie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: Mahabalipuram – Pondicherri – Kumbakonam
Wcześnie rano podziwianie wschodu słońca i kąpiel w Oceanie Indyjskim. Śniadanie. Przejazd do Kumbakonam. Po drodze przejazd busem przez byłą kolonię francuską, urocze Pondicherri, gdzie będzie można zobaczyć m.in. Chidambaram – świątynię boga Śiwy-Nataradży. Postój przy niecodziennej bramie świątyni Wisznu Kumbakonam, ozdobionej erotycznymi reliefami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Kumbakonam.

5. DZIEŃ: Kumbakonam – Thanjavur – Tiruchirapalli – Maduraj
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania świątyni boga Śiwy w Darashuram koło Kumbakonam. Następnie przejazd do Thanjavur na zwiedzanie jednego z piękniejszych miast południowych Indii. Wizyta w poświęconej Śiwie świątyni Brihadishwara, przed którą znajduje się największy w kraju posąg świętego byka Nandi. Spacer śladami królewskich władców wśród zakamarków pałacu dynastii Nayak z kolekcją rzeźb z brązu. Przejazd do Maduraj – miasta słynącego z jednych z najwspanialszych świątyń w tej części Indii. Po drodze postój i zwiedzanie Tiruchirapalli – miasta otoczonego gęstą dżunglą, gdzie ponad korony drzew wybijają się potężne świątynie, których bogowie mieli chronić królestwo przed wrogami. Niepowtarzalna okazja zrobienia wspaniałych zdjęć świątyni Uchhi Pillayar, wzniesionej na litej skale i spoglądającej na miasto leżące u jej stóp. Na koniec odwiedziny świątyni Shrirangam – jednej z największych w Indiach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Maduraj.

6. DZIEŃ: Maduraj
Śniadanie. Z samego rana zwiedzanie świątyni Minakshi – wcieleniu Parwati, boskiej małżonki Śiwy. Przejście do pałacu króla Thirumalai Nayak. Wieczorna puja w świątyni Minakszi – hinduistyczny obrzęd religijny podczas którego składa się ofiarę bóstwu by przebłagać jego gniew. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: Maduraj – Thekkady
Śniadanie, a następnie przejazd przez Wzgórza Kardamonowe do Parku Narodowego Periyar. Jesteśmy na granicy dwóch niezwykle różnych kulturowo stanów: hinduistycznego Tamil Nadu i Kerali, będącej pod dużym wpływem religii chrześcijańskiej. Przejazd do niewielkiego Thekkady, otoczonego dżunglą i uprawami kardamonu. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na plantacji pieprzu, goździków, kardamonu, kauczuku, cynamonu, ananasów, wanilii i kawy. Dla chętnych atrakcja fakultatywna: jazda na słoniu, karmienie i kąpiel tego „łagodnego olbrzyma” – doświadczenie wyjątkowe i niepowtarzalne! Zakupy w sklepiku z przyprawami, kawą i herbatą. Inne fakultatywne atrakcje tego dnia: jeep safari po obrzeżach Parku Narodowego lub rejs po jeziorze Periyar. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: Thekkady
Po śniadaniu przejazd wśród wzgórz i plantacji herbaty. Wizyta w Connemara Tea Factory, gdzie można napełnić nozdrza zapachem świeżej herbaty, szczególnie cenionej ze względu na swój wyjątkowy aromat. Oglądanie Kościoła syromalabarskiego. Zakwaterowanie na hotelowej barce i rejs po tzw. backwaters – rzeczkach, zalewach i kanałach wijących się wśród licznych pól ryżowych, wiosek, gajów palmowych i chatek na groblach. Rejs to znakomita okazja, by zobaczyć życie tradycyjnej Kerali „od środka”. Po lunchu na barce spacer przez ryżowe pola i po jednej z małych, tradycyjnych wsi. Kolacja i nocleg na barce.

9. DZIEŃ: Alleppey – Cochin
Świt i śniadanie na pokładzie barki. Uwaga, warto dostosować termin wycieczki do dat wyścigów Łodzi Wężowych – niesamowitego święta, podczas którego potężne, bogato zdobione i zadziwiająco zwinne łodzie ścigają się wzdłuż kanałów, by uczcić bogów (termin sierpniowy). Przejazd z portu Alleppey, gdzie kończy się nasz rejs, do Cochin – miasta o wspaniałej kolonialnej architekturze i jeszcze wspanialszej kuchni. Zwiedzanie zaczniemy od przystanku w bazylice Santa-Cruz oraz kościele św. Franciszka, gdzie znajduje się grobowiec Vasco da Gamy. Oczywiście nie można przyjechać do miasta i nie zobaczyć Pałacu Holenderskiego – dawnej rezydencji władcy Koczin. Czas poczuć atmosferę Indii! Spacer po targu rybnym i hurtowym targu przypraw. Na koniec przejście do synagogi na ulicę Żydowską. Koniec dnia zwieńczy pokaz Kathakali – tradycyjnego świątynnego dramatu teatralnego, odgrywanego poprzez klasyczne tańce hinduskie. Kolacja. Nocleg w Cochin.

10. DZIEŃ: Cochin – Ooty

Śniadanie. Następnie udajemy się w około 7-godzinną podróż do Ooty, jednego z najpiękniejszych górskich kurortów w Indiach. Znajdujemy się na wysokości ponad 2000 m n.p.m, klimat jest tu znacznie chłodniejszy. Po drodze wjazd na Doddabettę (2623 m n.p.m.), najwyższy szczyt otaczających nas gór Nilgiri, z którego roztacza się widok na okolicę. Wizyta w fabryce herbaty. Nocleg w Ooty.

11. DZIEŃ: Ooty – Mysore

Po śniadaniu przejazd jednym z kilku pozostałych górskich pociągów na świecie pozwala dotknąć prawdziwych Indii, a jednocześnie podziwiać niesamowite górskie krajobrazy Ghatów Zachodnich – masywu górskiego, który rozciąga się tuż przed naszymi oczami szeregiem szczytów i wzgórz. Dojazd do Coonor. Przejazd przez Park Narodowy Bandipur, gdzie będziemy wypatrywać słoni, saren,  a nawet tygrysów. Następnie około 4-godzinny przejazd do Mysore. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ: Mysore – Srirangapatna – Mysore
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Srirangapatna – ośrodka kultury i religii, niezwykle ważnego miejsca na mapie dawnej Kerali. Na początek odwiedzimy Letni pałac sułtana Tipu położony w ogrodach Daria Daulat oraz grobowce sułtana i członków jego rodziny. Przejście do Obelisku w miejscu, gdzie zginął sułtan Tipu. Przejazd i zwiedzanie Mysore: zobaczymy m.in. prawdziwą perełkę Południowych Indii – Amba Vilas – największy w Indiach pałac maharadży, a także Świątynię Czamundi (Durgi); Kamienny byk Nandi; Kościół św. Filomeny z 1941 roku. Powrót do hotelu Kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ: Mysore – Hassan – Belur – Halebid – Hassan
Śniadanie. Poranny przejazd do pełnego życia miasta Hassan w stanie Karnataka. Po drodze odwiedzamy tchnącą mistycznym klimatem miejscowość Shravanabelagola, główny ośrodek skrajnego odłamu religii dźinijskiej. Wyznawcy tej religii, tzw. digambarowie („odziani w powietrze”) oddają tu cześć wyjątkowemu posągowi nagiego proroka Gomateśwary – wzniesionego na szczycie góry. Przejazd 80-cio kilometrową „pętlą” z Hassan do Belur, by zobaczyć XII-wieczną świątynię Wisznu (Lista UNESCO). Zwiedzanie Halebid z pochodzącymi z XII w. świątyniami królowej i króla Hojsala (Lista UNESCO). Kolacja. Nocleg w Hassan.

14. DZIEŃ: Hassan – Hospet
Śniadanie. Przejazd z Hassan do Hospet. Po drodze zwiedzanie potężnego Fortu Bellary (atrakcja fakultatywna). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ: Hospet – Hampi – Hospet
Jesteśmy w samym sercu gorącego Płaskowyżu Dekan – jednego z najbardziej tajemniczych miejsc subkontynentu indyjskiego. Po śniadaniu czeka nas całodzienne zwiedzanie kamiennego Hampi (Lista UNESCO) – dawnej potężnej stolicy imperium Vijayanagara, zniszczonej w XVI w. przez muzułmanów. Hampi to coś więcej niż ruiny – tutaj zobaczyć można sięgające nieba świątynie, kamienne pałace – budowle, które do dziś zachwycają kunsztem wykonania, bogactwem zdobień i symboliką zawartą w reliefach okalających mury budynków. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

16. DZIEŃ: Hospet – Goa
Śniadanie. Przejazd busem przez górski masyw Ghatów Zachodnich. Widoki na wypiętrzające się przed nami szczyty zapierają dech w piersi! Docieramy w końcu do celu dzisiejszej wyprawy – na Goa, zwane przez wielu „Rajem na ziemi”. Zakwaterowanie w hotelu. Podziwianie zachodu słońca i pierwsze kąpiele w ciepłych wodach Morza Arabskiego. Kolacja i nocleg.

17. DZIEŃ: Goa
Śniadanie. Całodzienne plażowanie nad Morzem Arabskim. Kolacja. Nocleg.

18. DZIEŃ: Stare Goa – Panajim – Mumbai
Śniadanie. Poranne plażowanie. Po południu ruszymy na zwiedzanie Starego Goa (Lista UNESCO) – miejsca, będącego fascynującą mieszanką kultury portugalskiej i indyjskiej. Odwiedzimy Katedrę św. Katarzyny i Bazylikę Dzieciątka Jezus, gdzie spoczywają zmumifikowane zwłoki św. Franciszka Ksawerego. Przejazd ze Starego Goa do Panajim – stolicy Goa. Z busa zobaczymy pałac zbudowany przez Portugalczyków dla sułtana Bidżapuru. Następnie zwiedzanie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wzniesionego na wzgórzu przy placu kościelnym oraz klimatycznej dzielnicy portugalskiej Fontainhas. Transfer na lotnisko i popołudniowy wylot do Mumbaju. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

19. DZIEŃ: Mumai – Aurangabad – Daulatabad – Ellora – Aurangabad
Śniadanie. Przejazd na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Aurangabadu.  Po przyjeździe zwiedzanie rozpoczniemy od odwiedzin grobowca Bibi Ka Maqbarra – żony sułtana Aurangzeba. Jest to mniejsza wersja słynnego Taj Mahal. Spacer po Forcie Daulatabad. Clou dzisiejszego zwiedzania są słynne jaskinie Ellory (Lista UNESCO) – wykute w skale świątynie, budowane przez przedstawicieli kilku religii na przestrzeni kilku wieków – w tym wspaniała świątynia Kajlasanatha (Śiwy) z VIII w. W dalszej części dnia m.in. Grobowiec Aurangzeba w Khuldabad oraz odwiedziny w Dolinie Świętych Muzułmańskich – Sufi. Zakupy wyrobów z tradycyjnej tkaniny himru. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

20. DZIEŃ: Aurangabad – Ajanta – Bombaj (Mumbaj)
Śniadanie. Wyprawa do jaskiń Ajanty – bogato zdobionych świątynnych jaskiń, których ściany pokrywają freski z IV–VI w. (Lista UNESCO). Wylot z Aurangabadu do Bombaju. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

21. DZIEŃ: Bombaj (Mumbai)
Śniadanie. Zwiedzanie Bombaju. W planie wizyta w Dhobi Ghat, czyli pralni na 5 000 praczy. Spacer szerokimi promenadami pod Gateway of India – „Bramą Indii” -potężnym łukiem tryumfalnym, będącym symbolem rozwoju i bogactwa Mumbaju. Tuż za naszymi plecami znajduje się słynny hotel Taj Mahal Palace – symbol prosperity Mumbaju, ale także świadek wielu tragicznych wydarzeń. Wizyta na historycznym dworcu Victoria Station (Lista UNESCO). Sesja fotograficzna najważniejszych zabytków miasta: Ratusz; Fontanna Flory; Poczta Główna; muzeum księcia Walii; Uniwersytet. Spacer nadmorskim bulwarem „Naszyjnik Królowej” skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Przejście na Kala Ghoda (Plac Karego Konia) a przy nim liczący 150 lat Watson Hotel, w którym zatrzymywali się znamienici goście. Na Malabar Hill Zwiedzanie świątyni dżinijskiej, spacer po Wiszących Ogrodach i przejście koło Wież Milczenia, miejsca, gdzie wyznawcy Zaratustry do dziś składają ciała swoich zmarłych. Zakupy na Colaba Causeway głównej ulicy handlowej Bombaju. Fakultatywna wycieczka stateczkiem na wyspę Elephanta (Lista UNESCO), gdzie znajduje się antyczna świątynia Śiwy z VI–VIII w. Kolacja pożegnalna w popularnej restauracji Leopold. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

22. DZIEŃ: Bombaj (Mumbai) – Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne, przejazdy samochodem lub mikrobusem z klimatyzacją oraz pociągiem górskim zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, w hotelach 3*/4*, nocleg na łodzi w Kerala
 • śniadania (oprócz dnia 2) i kolacje każdego dnia, podczas pobytu na łodzi w Kerala dodatkowo obiad
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę anglojęzycznych przewodników lokalnych, przy grupie powyżej 6 osób opiekę pilota B. P. Opal Travel
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Madras, Bombaj – Warszawa (z przesiadką)
 • wizy do Indii (e-wiza: 60 USD)
 • obiadów oraz napojów do kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os. dziennie
 • ew. atrakcji fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 900 USD