dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Metropolia Tokio i Święta góra Fudżi
 • Hiroszima, Miyajima, Okayama, Kurashiki, Himeji, dawne stolice Kioto i Nara, Fushimi Inari, Osaka
 • Koraku-en – jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii
 • nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie
 • przejazdy superekspresem Shinkansenem
 • egzotyczna kuchnia Japonii
 • kalejdoskop opcjonalnych atrakcji: przedstawienie robotów, Maid Cafe, rejs po Sumidzie, nocleg w kapsule, wycieczka nad jezioro Ashi, spacer po Kioto w stroju gejszy lub samuraja, spektakl w Gion Corner

Wybierz termin

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

2870 EUR + 46000 JPY

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Tokio
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy do Tokio.

2. DZIEŃ: Tokio
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu (możliwość zakwaterowania po rozpoczęciu doby hotelowej). Zwiedzanie Tokio rozpoczniemy od stacji metra Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio oraz pomnik psa Hachiko. Następnie udamy się do Meiji-jingu – położonego w parku mauzoleum poświęconego zmarłemu w 1912 roku cesarzowi Meiji, który wprowadził Japonię w nowoczesność. Przejście do dzielnicy Harajuku – mekki wielbicieli Cosplay i miejsca spotkań najbarwniejszych młodzieżowych subkultur Japonii. Spacer po ulicy mody i przejście alejami Omotesando, przy których znajdują się eleganckie i bardzo drogie butiki. Wizyta na Oriental Bazaar, gdzie po bardzo przystępnych cenach można zakupić tradycyjne japońskie rękodzieło. Przejazd do dzielnicy Shinjuku – odwiedzimy tu najruchliwszą stację metra na świecie (każdego dnia przewija się przez nią ponad 3 i pół miliona pasażerów!). Przespacerujemy się po Kabuki-cho – najsłynniejszej japońskiej dzielnicy czerwonych latarni oraz wjedziemy na jedno z najwyższych pięter tokijskiego ratusza (wysokość: 243 metry), skąd rozpościera się szeroka panorama japońskiej stolicy. Opcjonalnie udział w Przedstawieniu Robotów (jest to eklektyczny kabaret z pokazem świateł oraz tańcem robotów, samurajów, dinozaurów i tancerzy, koszt: 85 EUR, w cenie napój: do wyboru: sake, piwo, napoje gazowane lub woda mineralna). Nocleg w hotelu w Tokio.

3. DZIEŃ: Tokio
Śniadanie. Dzień poświęcony na dalsze poznawanie Tokio – miasta, w którego aglomeracji mieszka 38 milionów ludzi. Zobaczymy mury zewnętrzne pałacu, w którym rezyduje najbardziej szanowana osoba w państwie – Jego Wysokość Cesarz. Odwiedzimy następnie dzielnicę Asakusa – jedną z najstarszych i najcenniejszych w mieście. Spacer po kolorowym pasażu handlowym Nakamise, możliwość zakupów i sfotografowania się na tle Skytree – najwyższego budynku Tokio (wysokość: 634 metry). Opcjonalnie (45 EUR) rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Sumidzie, w trakcie którego podziwiać będzie można panoramę nowoczesnych wieżowców Tokio, odwiedziny na sztucznej wyspie Odaiba, skąd rozciąga się imponujący widok Tokio z Mostem Tęczowym, repliką nowojorskiej Statui Wolności oraz symbolem miasta – wieżą Tokio Tower (wysokość: 333 metry). Przejazd kolejką widokową Yurikamome, która przejeżdża przez tokijską dzielnicę biznesową. Spacer po dystrykcie Akihabara, który słynie z nocnych neonów, handlu sprzętem elektronicznym, anime i mangą. Opcjonalnie (każdy reguluje swój rachunek za posiłki i napoje) możliwość odwiedzin w Maid Cafe – niezwykłej kawiarni, której kelnerki przebrane są w stroje epoki wiktoriańskiej – dla współczesnych Japończyków jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji. Nocleg w Tokio (w cenie wycieczki jest możliwość noclegu w hotelu lub w kapsule – typowo japońska atrakcja – w przypadku wyboru opcji kapsuła prosimy o deklarację najpóźniej na miesiąc przed początkiem wyjazdu).

4. DZIEŃ: Tokio – Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu
Śniadanie. Przejazd (pociągiem lokalnym, Shinkansenem i autobusem) do Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu. Zakwaterowanie w tradycyjnym japońskim ryokanie – hotelu z gorącymi źródłami (onsen). Opcjonalnie (60 EUR) wycieczka nad jezioro Ashi – spacer po brzegu jeziora oraz trwający około godzinę rejs statkiem. Przy dobrej widoczności rozpościera się stąd widok najwyższego szczytu Japonii – góry Fudżi (lista UNESCO) – niekwestionowanego symbolu kraju i źródła inspiracji artystów. Na kolację będzie możliwość zamówienia tradycyjnego japońskiego zestawu kaiseki. Nocleg w ryokanie.

5. DZIEŃ: Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu  – Miyajima – Hiroszima
Śniadanie. Przejazd na dworzec w Odawarze, skąd wyruszymy w podróż Shinkansenem do Hiroszimy. Po przyjeździe do Hiroszimy przejazd pociągiem lokalnym i promem na świętą wyspę Miyajima, która jest położona na Morzu Wewnętrznym, na południe od głównej japońskiej wyspy Honsiu. Znajduje się na niej zabytkowa świątynia religii shinto – Itsukushima (lista UNESCO) z charakterystyczną, potężną cynobrową zanurzoną w wodzie bramą tori. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii. Powrót na nocleg do Hiroszimy.

6. DZIEŃ: Hiroszima – Okayama – Kurashiki – Okayama
Śniadanie. Wizyta w Parku Pokoju (lista UNESCO), który dedykowany jest pamięci ofiar ataku atomowego na miasto. Zobaczymy tu A-Bomb Dome – zrujnowany pawilon wystawowy, nad którym wybuchła bomba, pomnik poświęcony dzieciom – ofiarom Hiroszimy oraz Muzeum Pokoju, w którym znajduje się przejmująca ekspozycja poświęcona wydarzeniom z 6 sierpnia 1945 roku. Przejazd tramwajem na dworzec kolejowy i przejazd Shinkansenem do Okayamy. Wizyta w ogrodzie Koraku-en, założonym w 1686 roku. Ten, dość nietypowy ogród, założony na wyspie na jeziorze Ashi, jest pokryty połaciami trawy, ryżu i zbóż, uprawia się tu również herbatę, a wzdłuż spacerowych ścieżek stoją pawilony do ceremonii picia herbaty. Koraku-en uważany jest za jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii. W sąsiedztwie ogrodu znajduje się Zamek Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii ma czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd pociągiem do Kurashiki, malowniczej miejscowości, gdzie zachowała się starówka z czasów Edo. Najpiękniejsza część miasta, położona nad rzeką Takahashi, związana jest z wieloletnią tradycją uprawy i eksportu ryżu. Dziś Kurashiki nazywane są tekstylną (lub dżinsową) stolicą Japonii. Znaleźć tu można także niezwykle ciekawe galerie sztuki japońskich artystów. Powrót do Okayamy, nocleg.

7. DZIEŃ: Okayama – Himeji – Kioto
Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do miejscowości Himeji, w której znajduje się pięknie zachowany Zamek Białej Czapli (lista UNESCO). Przejazd do Kioto – dawnej stolicy Japonii. Najważniejsze zabytki miasta wpisane są na listę UNESCO. Wizytę w Kioto rozpoczniemy od odwiedzin w świątyni Kiyomizu-dera, jednej z najpiękniejszych w mieście. Przespacerujemy się kameralnymi uliczkami dzielnicy Higashiyama. Czas wolny na zakupy w sklepach z lokalnym rękodziełem, opcjonalnie możliwość spaceru i sesji fotograficznej w stroju gejszy lub samuraja (100 EUR / 70 EUR). Wizyta w Gion – dawnym dystrykcie gejsz, gdzie znajdują się „machiya” – domy spotkań, w których pracują gejsze. Opcjonalnie możliwość udziału w spektaklu, gdzie obejrzą Państwo m.in. ceremonię parzenia herbaty, pokaz ikebany, tańca gejsz i teatru lalek (30 EUR). Wieczorny spacer po niezwykle malowniczym dystrykcie Pontocho, gdzie niegdyś znajdowały się domy gejsz. Obecnie większość zabytkowych budynków Pontocho przekształcono w galerie i restauracje.

8. DZIEŃ: Kioto – Fushimi Inari – Osaka
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Kioto: przejazd do Kinkaku-ji – wspaniałej świątyni Złotego Pawilonu, której pierwotny budynek powstał w XIV wieku. Obiekt uważany jest za jeden z najlepszych przykładów tradycyjnej architektury zen. Wizyta w zamku sioguna (Nijo-jo), którego atrakcją są słynne „śpiewające podłogi”. Wycieczka do pobliskiego Fushimi Inari, gdzie zobaczymy Świątynię Tysiąca Bram Tori (lista UNESCO). Przejazd do Osaki, gdzie poznamy dzielnicę rozrywki Minami (Namba). Wieczorny spacer wzdłuż kanału Dotonbori, słynącego z kameralnych uliczek rozświetlonych kolorami neonów oraz niezliczonych restauracji.

9. DZIEŃ: Osaka – Nara – Tokio
Śniadanie. Wycieczka do Nary (lista UNESCO), dawnej stolicy Japonii, która mieści jedne z najpiękniejszych zabytków kraju. Odwiedzimy świątynię Todaiji – największą na świecie drewnianą konstrukcję. Wewnątrz znajduje się ogromny brązowy posąg Buddy. Spacerując po parku Nary zobaczymy też kilka innych obiektów sakralnych. Powrót do Tokio i nocleg

10. DZIEŃ: Warszawa
Wylot z Tokio i przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • noclegi w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami, nocleg w ryokanie w pokojach 2-, 3- lub 4-osobowych (łazienki wspólne przy onsenie), w Koya w Buddyjskim Klasztorze  2-, 3- i 4-osobowych (łazienki wspólne)
 • śniadania (w formie bufetu w hotelu lub w formie zestawu bento w pociągu) każdego dnia wg programu
 • transport na całej trasie zgodnie z programem (komunikacja miejska, pociągi i superekspresy Shinkansen, autobusy, taksówki)
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Japonii (transfery lotnisko-hotel i hotel lotnisko mogą być realizowane pod opieką osoby anglojęzycznej)
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu Warszawa – Tokio, Osaka – Warszawa (z przesiadką) koszt od 3000 PLN; w opcji rozszerzonej: Warszawa – Tokio – Warszawa
 • obowiązkowego pakietu na koszty wysyłki bagażu, bilety wstępu i napiwki (program standardowy: 46.000 JPY – płatne pilotowi w Japonii)
 • pakietu obiadokolacji (4600 JPY za obiadokolację – płatne pilotowi w Japonii)
 • atrakcji fakultatywnych i wydatków własnych
 • w związku z planowaną wysyłką bagażu prosimy o zabranie na wyjazd małej torby podręcznej na najpotrzebniejsze rzeczy potrzebne na 1 dobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego: 800 EUR)