dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Wylot do Japonii
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Msza święta i wylot do Japonii.

Dzień 2: Przylot do Japonii
Przylot do Tokio, przejazd do hotelu (możliwość zakwaterowania po rozpoczęciu doby hotelowej). Obiadokolacja, odpoczynek po podróży. Msza św. (w zależności od godziny przylotu)

Dzień 3: Tokio
Śniadanie. Msza święta. Dzień poświęcony na zwiedzanie Tokio – największej aglomeracji miejskiej świata (około 38 milionów mieszkańców). Odwiedzimy stację metra Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze skrzyżowanie Tokio oraz pomnik psa Hachiko. Wizyta w Meiji-jingu – mauzoleum zmarłego w 1912 roku cesarza Meiji, który wprowadził Japonię w nowoczesność. Spacer po dzielnicy Harajuku – miejscu spotkań młodzieżowych subkultur Japonii. Spacer po ulicy mody i alejami Omotesando, przy których znajdują się eleganckie i drogie butiki. Obiadokolacja. Odwiedzimy dzielnicę Asakusa – jedną z najstarszych w mieście. Spacer po kolorowym pasażu handlowym Nakamise, możliwość zakupów i sfotografowania się na tle Skytree – najwyższego budynku Tokio (wysokość: 634 metry). Spacer po dystrykcie Akihabara, słynącym z nocnych neonów, handlu sprzętem elektronicznym, anime i mangą. Nocleg w Tokio.

Dzień 4: Tokio – Akita
Śniadanie. Msza święta. Przejazd Shinkansenem do północnej części Japonii do miasta Akita, w pobliżu którego znajduje się Seitai Hoshikai – Klasztor Służebnic Eucharystii: Sanktuarium Maryjne będące miejscem kultu Matki Bożej z Akita. W latach 1973-1981 było to miejsce słynnych na całym świecie objawień maryjnych. Obiadokolacja, nocleg w Akita.

Dzień 5: Akita – Tokio
Śniadanie. Przejazd do sanktuarium w Akita, kilkugodzinny pobyt na terenie kompleksu. Zobaczymy cudowną figurę Maryi, która jest obiektem kultu w klasztorze. Msza święta, spacery po otaczającym klasztor pięknym ogrodzie i modlitwa. Obiadokolacja. Powrót do Tokio na nocleg.

Dzień 6: Tokio – Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu
Śniadanie. Msza święta. Przejazd (najpierw pociągiem lokalnym, później Shinkansenem i autobusem) do Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu. Zakwaterowanie w tradycyjnym japońskim ryokanie – hotelu z gorącymi źródłami (onsen). Wycieczka nad pięknie położone jezioro Ashi – spacer oraz trwający około godzinę rejs statkiem. Przejazd kolejką wąskotorową i wjazd kolejką linową do miejsca z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok góry Fudżi (lista UNESCO) – symbolu Japonii. Obiadokolacja. Nocleg w ryokanie.

Dzień 7: Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu – Kioto – Himeji
Śniadanie. Msza święta. Przejazd na dworzec w Odawarze, podróż Shinkansenem do Kioto – dawnej stolicy Japonii (UNESCO). Odwiedziny w świątyni Kiyomizu-dera, jednej z najpiękniejszych w mieście. Przespacerujemy się kameralnymi uliczkami dzielnicy Higashiyama. Wizyta w Gion – dawnym dystrykcie gejsz, opcjonalnie możliwość udziału w spektaklu: w jego trakcie można zobaczyć ceremonię parzenia herbaty, pokaz ikebany, tańca gejsz i teatru lalek (50 USD). Obiadokolacja, przejazd na nocleg do Himeji.

Dzień 8: Himeji – Kioto – Himeji
Śniadanie. Msza święta. Dalsze zwiedzanie Kioto: wizyta w Kinkaku-ji – wspaniałej świątyni Złotego Pawilonu, której pierwotny budynek powstał w XIV wieku. Jest to jeden z najważniejszych przykładów tradycyjnej architektury zen. Zwiedzanie zamku sioguna (Nijo-jo), którego atrakcją są „śpiewające podłogi”. Obiadokolacja, nocleg w Himeji.

Dzień 9: Himeji – Hiroshima
Śniadanie. Msza święta. Zwiedzanie Himeji, w którym znajduje się Zamek Białej Czapli (lista UNESCO), uważany za najpiękniejszy w całej Japonii. Przejazd do Hiroshimy, przejazd tramwajem do Parku Pokoju upamiętniającego ofiary zrzuconej w 1945 roku bomby atomowej. Obiadokolacja, następnie przejazd na nocleg do Nagasaki.

Dzień 10: Nagasaki – Park Narodowy Unzen – Amakusa
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese “Milczenie”. Wędrówka do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: odwiedziny przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie tutejszych zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza święta, zakwaterowanie w Nagasaki.

Dzień 11: Nagasaki – Tokio
Śniadanie, zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z św. Maksymilianem Maria Kolbem: klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami jemu poświęconymi: cela w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura (najstarszy kościół w Japonii), było to pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki. Odwiedzimy dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej jego działalności oraz japońskim chrześcijanom (często prześladowanym). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bomby oraz spacer do Parku Pokoju. Powrót na nocleg do Tokio.

Dzień 12: Tokio – Warszawa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy tego samego lub następnego dnia.

Cena zawiera:

– noclegi w hotelach klasy turystycznej i 2 lub 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami, jeden nocleg w ryokanie z łaźniami wspólnymi przy onsenie

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na całej trasie

– transport na całości trasy: szybkie koleje japońskie, pociągi i autobusy lokalne