dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób z angielskojęzycznym przewodnikiem,
od 6 osób z polskim pilotem.

 • Święte Miasto Buchara
 • Dwa posiłki i bilety wstępu w cenie
 • Piękna przyroda Kirgistanu w połączeniu z perłami architektury Uzbekistanu

Wybierz termin

2590 USD

2590 USD

2590 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Taszkientu.

2. DZIEŃ: Taszkient
Przylot do Taszkentu. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie, a następnie zwiedzanie Taszkientu: Muzeum Pomnik Odważnych, wzniesiony ku pamięci poległych podczas trzęsienia ziemi w 1966 roku, którego epicentrum znajdowało się właśnie w Taszkiencie. W starej części miasta zwiedzanie kompleksu architektonicznego Khazret Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (czyli medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie zwiedzanie mauzoleum szejka Kaffal – Shashi, meczetu Djuma, placu Niepodległości oraz pomnika Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ: Taszkient – Urgencz – Chiwa
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Urgencz. Przejazd w kierunku ulicy Anny German. Postój przy szkole, w której się uczyła. Następnie przejazd do Chiwa (30 km). Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (UNESCO) – miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku: rezydencji ostatniego Khana, obronnego pałacu Ichan-Kala, mauzoleum Ismail Khodja, medresy Mohammeda Amina Khana, głównego meczetu Djuma, pałacu Tash Khauli nazwanego „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ: Chiwa – Buchara
Śniadanie. Wyjazd do Buchary przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały karawany. Obiad w czasie przejazdu. Przyjazd do Buchary. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ: Buchara
Śniadanie. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”. Tu zobaczymy m.in. mauzoleum Samanids oraz symbol miasta – kompleks Poi Kalon z mina- retem Kalyan (UNESCO) i meczetem oraz XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, muzeum Imama Al Bukhari, meczet Bolo – Houz (jedyny bukharski zabytek z okresu średniowiecza), twierdza Ark (IV wiek p.n.e.). Odwiedzimy też medresy – czyli szkoły koraniczne – Miri Arab (VXI wiek), Taki Zargaron i Tim of Abdullah – Khan. Na koniec zagłębimy się w wąskie uliczki na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja z pokazem folklorystyczny. Nocleg.

6. DZIEŃ: Buchara – Shakhrisabz – Samarkanda
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Shakhrisabz – miejsca urodzenia Emira Timura, zwiedzanie historycznego centrum miasta (UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, Gumbazi – Selidan, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andresa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Obiad w trakcie zwiedzania. Przejazd do Samarkandy, będącej jednym z najdłużej zamieszkałych miast świata. Starożytna Marakanda, powstała w VI w. p.n.e, była stolicą historycznej krainy Sogdiany leżącej na Jedwabnym Szlaku. Kolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ: Samarkanda – Taszkent
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie historycznej części Samarkandy (UNESCO): mauzoleum Emira Timura, a w nim grobowca Tamerlanda, mauzoleum Ruhabad, placu Registan, przy którym stoi medresa Ulughbek, Sher – Dor i Tillya – Kari meczet Hazret – Hydri i Bibi – Khanym, kompleks architektoniczny Shandi – Zinda. Obiad. Wizyta na bazarze, gdzie będzie można zaopatrzyć się w lokalne przysmaki. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd do Taszkientu. Po przyjeździe transfer do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ: Taszkent – Fergana – Osh – Biszkek
Śniadanie. Przejazd do Doliny Fergańskiej przez urokliwe pasmo górskie. Po drodze zwiedzanie miasta Kokand: Wizyta w Khudoyarkhan Pałacu i Muzeum, Meczet Djami, Norbutabi Madrasah, Mauzoleum Modarikhan. Przejazd do punktu granicznego. Przekroczenie granicy i wjazd do Kirgistanu. Następnie przejazd do Osh. Stamtąd przelot do Biszek. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ: Biszkek – Ala Archa – Biszkek
Śniadanie w hotelu. Przejazd do malowniczej doliny Ala Archa w górach Tienszan. Krótka piesza wycieczka zboczem wąwozu, podczas której roztaczać się będą piękne widoki. Po południu powrót do Biszkek. Zwiedzanie miasta: wizyta na Placu Pobeda, w Parku Duboviy, na Placu Central Ala-Too, Muzeum Historii, Filharmonia Narodowa. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

10. DZIEŃ: Biszkek – Issyk Kul
Śniadanie w hotelu. Przejazd do jeziora Issyk Kul położonego w otoczeniu gór. Jest to drugie co do wielkości jezioro w alpejskim świecie (1608 m n.p.m), nazywane „Perłą Azji Środkowej”. Jezioro jest domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt. Spacer brzegami jeziora. W drodze do miejsca zakwaterowania postój przy średniowiecznej wieży Burana. Przyjazd do Issyk Kul. Zakwaterowanie. Kolacja.

11. DZIEŃ: Issyk Kul – Chlpon Ata – Biszkek
Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku Skansenu w Petroglyph, gdzie można zobaczyć petroglify Wehe wykonane ponad 2000 lat temu przez miejscowych szamanów. Oglądanie panoramy całego Issyk Kul Lake, które w starożytności uważane było przez mieszkańców za środek świata. Wizyta w muzeum w Cholpon Ata, gdzie można zobaczyć wiele elementów związanych z kirgiską historią, rzemiosłem i kulturą. Następnie opcjonalny rejs po jeziorze. Powrót do Biszkek. Wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja w lokalnej restauracji i noc w hotelu.

12. DZIEŃ: Biszkek – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazdy samochodem/mikrobusem, pociągiem, przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach 3/4*
 • śniadania i kolacje
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych oraz dla grup powyżej 6 osób opiekę pilota B. P. Opal Travel
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, pokaz folklorystyczny w Buchara
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Taszkient, Biszek – Warszawa (z przesiadką) – cena od 3500 PLN
 • atrakcji fakultatywnych
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 260 USD