dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Koreańczycy mówią o swojej ojczyźnie „kraj porannej ciszy”. W Korei niemal wszędzie doświadczyć można niezwykłego spokoju na łonie dzikiej przyrody. W samotnych klasztorach Gór Diamentowych, na wyspie Jeju, w tradycyjnych, wielowiekowych wioskach. Korea to nieodkryty jeszcze przez turystów, swoisty klucz do poznania kultury Azji, miejsce gdzie w harmonii, tak jak w umieszczonych na fladze Korei znakach ying i yang, egzotyczna kultura współgra ze współczesnością.

Wybierz termin

2350 EUR

2350 EUR

2350 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Seul
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Warszawy do Seulu.

2. DZIEŃ: Seul
Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Seulu.

3. DZIEŃ: Seul
Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Seulu transportem publicznym: pałace królewskie Changdeokgung i Gyeongbokgung, łączące piękno azjatyckiej architektury ze sztuką planowania ogrodów. Udział w ceremonii zmiany warty pałacowej oraz spacer po pasażu z wyrobami tradycyjnego rękodzieła, możliwość zakupów. Następnie wizyta na górze Ingwansan, na której mieści się świątynny kompleks Ingwansa – jedno z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju. Wieczorem spacer po nowoczesnym centrum Seulu. Kolacja, nocleg w Seulu.

4. DZIEŃ: Seul – Park Narodowy Seoraksan
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Seoraksan położonego w Górach Diamentowych. Jest to jeden z najpiękniejszych parków Korei, wpisany na Listę Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO, ostoja szamanów i pustelników. Po południu wędrówka po terenie parku słynącego z unikalnych górskich krajobrazów oraz licznych, ukrytych w lesie wodospadów. Spacer Doliną Tysiąca Buddów, wizyta w kameralnej, ufundowanej w VII wieku świątyni Sinheung – najstarszym miejscu kultu Seon (Zen) na terenie kraju. Kolacja, nocleg na terenie parku narodowego.

5. DZIEŃ: Park Narodowy Seoraksan – Busan
Śniadanie w hotelu. Kontynuacja pobytu w Parku Narodowym Seoraksan, wjazd kolejką górską do ruin XIII – wiecznej fortecy Gwongeunseong i wyprawa na szczyt skały Ulsan Bawi, skąd podziwiać można rozległą panoramę parku. Przejazd do Busanu, kolacja, nocleg w Busanie.

6. DZIEŃ: Busan – Jeju
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Beomeosa – jednej z największych i najstarszych świątyń buddyzmu Zen w Korei. Zapoznanie z tajnikami Chamseon – tradycyjnej medytacji Zen. Czas wolny na spacery po malowniczym nadbrzeżu Morza Wschodniokoreańskiego w centrum Busanu. Transfer na lotnisko a następnie przelot na wyspę Jeju. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg na Jeju.

7. DZIEŃ: Jeju
Śniadanie w hotelu. Pobyt na wyspie Jeju. Chociaż ta wulkaniczna wyspa terytorialnie leży w granicach Korei Południowej, dzięki oddaleniu od lądu i zawirowaniom historycznym cieszy się statusem autonomii, niezwykle oryginalną tradycją i własnym dialektem. Przeplatają się w nich pierwotne lokalne elementy i wpływy kontynentalne, pobrzmiewają echa mongolskich i japońskich najazdów. Jeju słynie ze spektakularnych wulkanów oraz, odmiennego niż reszta Korei, subtropikalnego, monsunowego klimatu. Rosną tu palmy i cytrusy, występuje dżungla i bajeczna rafa koralowa. Całodniowa wycieczka po wyspie, podczas której odwiedzimy wioskę Seogwipo, gdzie zobaczymy wodospad Cheonjiyeon oraz lokalny targ z działem ryb i owoców morza, około południa udamy się do wioski Seongeup, w której zwiedzimy stare domostwa wykonane z kamieni powstałych z wulkanicznej lawy, obejrzymy skały Seopjikoji na wschodnim wybrzeżu wyspy oraz  wulkany Sangumburi i Seongsan Ilchulbong. Zwiedzimy również długą na 13,4 km jaskinię Manjanggul (jest to najdłuższa znana jaskinia w lawie). Kolacja, nocleg na Jeju.

8-9. DZIEŃ: Jeju – Seul
Dwudniowy wypoczynek na Jeju. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy zdobycie wysokiego na 1950 m.n.p.m. wygasłego wulkanu Halla. Jest to najwyższy szczyt na terenie Republiki Korei. Na stokach wulkanu rośnie wiele endemicznych roślin. Zimą wierzchołek Halla pokryty jest śnieżną czapą, która wiosną topnieje i zamienia się w wysokogórskie jezioro. Dla chętnych atrakcje fakultatywne: rejs łodzią podwodną, łódką i jachtem, lot balonem, spotkanie z haenyo – kobietami-nurkami, które bez masek tlenowych wyławiają z morza perły, wizyta w wiosce mongolskiej, warsztaty ceramiki i garncarstwa, wycieczka na plantację mandarynek, jazda na koniach, lot paralotnią, obserwacja dzikich ptaków, wycieczki rowerowe i górskie. Śniadania w hotelu, kolacje w lokalnych restauracjach. Wieczorem drugiego dnia przelot do Seulu, przejazd do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ: Seul – Warszawa
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • transport na całej trasie zgodnie z programem
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika od lądowania w Seulu do wylotu z Seulu
  • zakwaterowanie w hotelach 3*/4 * w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • posiłki zgodnie z programem (2 posiłki dziennie)
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: