dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

*Azjatycki tygrys *Fantastyczny rozwój technologiczny *Wieloletnia tradycja *Wspaniała kultura i zabytki *Kulinarne wariacje *Kosmetyczne Eldorado *Seul – miasto, które nie śpi *Najpilniej strzeżona granica świata

Elitarna wyprawa przy udziale 6 – 8 osób
11 – 27 października 2023

Wybierz termin

2250 PLN + 4450 USD / osoba

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

12.10.2023 / Dzień 1 / Seoul / kolacja
06:20 przylot do Seulu. Transfer do hotelu. Śniadanie. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie Seulu: pałac królewski Gyeongbokgung – piękno azjatyckiej architektury. Błękitny Dom – kompleks budynków, siedziba prezydenta Korei Południowej, zbudowany w tradycyjnym koreańskim stylu z nowoczesnymi elementami. Nazwa pochodzi od niebiesko – zielonego koloru dachu głównego budynku. National Folk Museum – muzeum znajduje się w Pałacu Gyeongbokgung, a w swoich wystawach posiada zbiory przedstawiające codzienne życie mieszkańców oraz władców. Plac Gwanghwamun, który ma również znaczenie historyczne jako lokalizacja królewskich budynków administracyjnych znanych jako Yukjo-geori. Widok na strumień Cheonggyecheon przepływający przez Seul. Wizyta na lokalnym targu Tongin, założonym w 1941 roku. Kolacja. Nocleg w hotelu 4*.

13.10.2023 / Dzień 2/ Seoul / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Następnie kontynuacja zwiedzania Seulu. Zwiedzanie wieży N Seoul, znana również jako wieża Namsan. Jest charakterystycznym punktem orientacyjnym Seulu, oferuje fantastyczny widok na miasto. Ulica Myeongdong – jedna z głównych dzielnic handlowych Seulu. Dongdaemun Design Plaza (DDP), centralny punkt południowokoreańskiej mody i popularnego miejsca turystycznego. Na dachu Dongdaemum odkryjemy park, duże przestrzenie wystawowe, futurystyczne sklepy i odrestaurowane części twierdzy seulskiej. Dongdaeumun Market – tradycyjny targ uliczny w Jongno-gu, jest jednym z najstarszych i największych targów w Korei Południowej. Na powierzchni 42 000 metrów kwadratowych znajduję się ponad 5000 sklepów. Kolacja. Powrót do hotelu.

14.10.2023 / Dzień 3/ Seoul – Nami Island – Morning Calm – Seoul / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu wyjazd na wyspę Nami, położona w odległości 63km od Seulu w mieście Chuncheon. Na samą wyspę można dostać się na 2 sposoby: promem który na wyspę płynie zaledwie 5-6 minut lub metodą wyczynową – zjazd na linie z wysokości 80 metrów za pomocą górskiej tyrolki. Na wyspie znajdują się liczne leśne aleje, małe tematyczne ogrody oraz kilka małych stawów. Na terenie całego terenu znajduje się wiele dzieł sztuki lokalnej i międzynarodowej. Następnie wizyta w Garden of Morning Calm (Spring Flower Festa) –
na 300 000 m2 mieści 5 000 gatunków roślin, bardzo rzadkie lub zagrożone. Nazwa tego ogrodu przypomina, że Korea często nazywana jest „krajem porannego spokoju”. Kolacja. Powrót do hotelu.

15.10.2023 / Dzień 4 / Seoul – Bukchon Hanok Village / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu wycieczka na ulicę Insadong, która wyłączona z ruchu kołowego pełna jest herbaciarni i koreańskich restauracji, a także sklepów z tradycyjnymi towarami, takimi jak ceramika, herbata i ręcznie wytwarzany papier hanji. Wizyta w Bukchon Hanok Village – lokalna i tradycyjna wioska koreańska, położona na szczycie wzgórza między pałacem Gyeongbok, pałacem Changdeok i królewską świątynia Jongmyo. 600 letnia wioska składa się z wielu alejek, hanok – to wyjątkowa kultura mieszkaniowa, która powstała w odpowiedzi na cztery pory roku w Korei, w których występują zarówno ekstremalne upały, jak i zimne dni. Dalsze zwiedzanie: Ikseondong (Hanok Cafe Street) – popularne miejsce z wąskimi uliczkami na których znajdują się modne kawiarnie, restauracje i puby w Jongno-gu. The War Memorial of Korea – pomnik wojenny Korei, to muzeum znajdujące się w Seulu. Zostało otwarte w 1994roku na terenie dawnej kwatery głównej armii, aby upamiętnić historię wojskową Korei. Itaewon – wielokulturowa dzielnica handlowa, jedna z najpopularniejszych dzielnic która znana jest z życia nocnego i modnych restauracji. Kolacja. Powrót do hotelu.

16.10.2023 / Dzień 5 / Seoul – Yongin – Suwon – Jeonju ¬– Hanok Village / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu transfer do Yongin. Wizyta w Korean Folk Village – park rozrywki (atrakcja turystyczna typu muzeum), w którym można poznać tradycyjną kulturę koreańską. Zobaczyć pokazy lokalnej muzyki i tańca oraz przy odrobinie szczęścia tradycyjną koreańską ceremonię ślubną. Muzeum w mieście Yongin otwarte 3 października 1974 roku. Przejazd do Suwon i zwiedzanie Twierdzy Hwaseong – fortyfikacja otaczająca centrum miasta, została zbudowana w latach 1794-1796 przez króla Jeongjo z dynastii Joseon, aby uczcić szczątki ojca, księcia Sado. Wyjazd do Jeonju. Urok tradycyjnej wioski Hanok przetrwał przez lata i nadal tak jest. W wiosce Jeonju Hanok, znanej z tradycyjnych budynków mieszkalnych, znajduje się ponad 800 domów Hanok. To historyczne miejsce, w którym można zobaczyć, jak żyli Koreańczycy. Wioska Hanok jest również znanym miejscem dla podróżników i miłośników jedzenia, którzy chcą spróbować tradycyjnych koreańskich potraw, zwłaszcza Bibimbap. Bibimbap powstał tutaj po raz pierwszy, więc możliwość cieszenia się nim w jego oryginalnym miejscu narodzin. Twenty-Five Twenty-One to serial telewizyjny wyprodukowany przez tvN. Opowiada historię młodzieńca, który musiał zrezygnować ze swoich marzeń z powodu azjatyckiego kryzysu finansowego w 1998 roku. Uwielbiany za fabułę i oprawę wizualną serial został nakręcony w Jeonju. Odwiedziny miejsca, w których spacerował Na Hee-Do (Kim Tae-Ri) i Back Yi-Jin (Nam Joo-Hyuk). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

17.10.2023 / Dzień 6 / Jeonju – Gangjin – Boseong – Jinju / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Transfer do Gangjin. Wizyta w Celadon Museum, gdzie prezentowane są m.in. wspaniałe 800 -letnie seledyny z dynastii Goryeo. Przejazd do Daehan Dawon Boseong Green Tea Field. Po zwiedzaniu plantacji herbaty chwila relaksu w Yulpo – nadmorskie miasteczko położone niedaleko pól herbacianych Boseong. Znajdziesz tam gorące źródła, w których możesz zażyć kąpieli w zielonej herbacie, delektować się jedzeniem…Wyjazd do Zamku Jinju, w rzeczywistości jest to dobrze zachowana forteca, która została częściowo zniszczona podczas japońskiej inwazji w 1592 roku. Jest to również ważny symbol Jinju. Udamy się do dzielnicy Namgang, która jest najbardziej znana z corocznego festiwalu (w październiku) Jinju Namgang Yudeung, w którym każdego roku bierze udział ponad 2 miliony uczestników. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

18.10.2023 / Dzień 7 / Jinju – Gyeongju – Andong / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie klasztoru Bulguksa i świątyni Sukguram – klasztor buddyjski z VIII wieku, położony w okolicach miasta Gyeongju. W 1995 roku wpisano go wraz z pobliską skalną świątynią Sukguram na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jeden z pierwszych obiektów w kraju. Wizyta w Cheomseondae w najstarszym zachowanym obserwatorium astronomicznym w Azji. Zostało zbudowane w VII wieku w królestwie Silla. Most Weoljeonggyo, położony w mieście Gyeongju, jest jednym z najstarszych mostów w kraju, zbudowany w późnym okresie Silla (VII-X wiek). Jest popularną atrakcją turystyczną, ponieważ jest jednym z niewielu zachowanych kamiennych mostów z okresu Silla. Transfer to Andong. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

19.10.2023 / Dzień 8 / Andong – Gimhae – Busan
Po śniadaniu przejazd do Hahoe Village, to jedna z najbardziej znanych wiosek ludowych w Korei. Następnie wizyta w Muzeum Masek. Przejazd do Gimhae Buncheon Ceramics Museum – założone w celu prezentowania i dalszego rozwoju ceramiki. Gimhae to miasto o długiej tradycji rzemieślniczej. Znane z ceramiki Gaya i wyrobów z Buncheong w czasach dynastii Joseon. Miasto ma na celu wspieranie i rozwój przemysłu ceramicznego. Transfer do nadmorskiego miasta Busan. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

20.10.2023 / Dzień 09 / Busan / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu wizyta w Gamcheon Culture Village, jest uosobieniem piękna i chaosu w jednym. Położone na zboczu góry dawne slumsy to mieszanka pastelowych domów przypominających klocki Lego, pomalowanych w 2009 roku, by zwabić gości na strome zbocza i wąskie uliczki. Busan Diamond Tower – 120 metrowa wieża w parku Yongdusan, która została zbudowana w 1973 roku. Targ rybny Jagalchi – największy tradycyjny targ z owocami morza w Korei Południowej. Targ słynie na całym świecie ze świeżych ryb i owoców morza serwowanych na wynos i przy straganach. Gukje Traditional Market tętniący życiem i kolorami, pełen wielu rzeczy do zobaczenia, kupienia, posmakowania. Panie pracujące na straganach są bardzo przyjazne i zapraszają! Gukje Market Food Street oferuje pyszne koreańskie jedzenie w restauracji ulicznej. BIFF Plaza – główne miejsce Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan (BIFF) i znany raj kulinarny. Kolacja. Powrót do hotelu.

21.10.2023 / Dzień 10 / Busan – Dongbaekseom – Busan / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu przejazd do Świątyni Buddyjskiej Haedong Younggung, położonej w Gijang-gun w Pusan. Świątynia została zbudowana w 1376 roku przez nauczyciela znanego jako Naong podczas dynastii Goryeo i pierwotnie była znana jako Światynia Bomun. Busan to tętniąca życiem metropolia. Słynie między innymi z pięknych plaż. Przy jednej z nich, Haeundae, znajduje się Dongbaekseom, czyli Wyspa Kameliowa. Wizytówką tego miejsca jest Nurimaru APEC House, modernistyczny budynek, w którym mieści się między innymi ekskluzywna sala konferencyjna. Atrakcją turystyczną Dongbaekseom są również wszechobecne sosny, kwitnące krzewy kamelii oraz biegnąca linią brzegową trasa spacerowa. Gwangandaegyo lub Diamentowy Most, to most wiszący łączący Haeundae-gu z Suyeong-gu. Jest to drugi najdłuższy most w kraju po moście Incheon. Czas na Oryukdo Skywalk, to bardzo malownicze i fascynujące miejsce z którego rozpościera się widok na błękitne wysepki Busan i okoliczne wysepki. Oryukdo jest jednym z dwóch miejsc w Pusanie, które zostały sklasyfikowane jako miejsce krajobrazowe Narodowego Dziedzictwa Kulturowego. Kolacja. Powrót do hotelu

22.10.2023 / Dzień 11 / Busan – Jeju / śniadanie / kolacja
Transfer na lotnisko, przelot do Jeju. Po przylocie przejazd do Yongduam Dragon Head Rock. Skała Yongduam to około 10-metrowy kamień który z biegiem czasu został ukształtowany w kształt przypominający głowę smoka. Idealne miejsce do robienia zdjęć. Yongyeon Cloud Bridge, to wąski drewniany most, który przecina głęboki staw i z którego rozpościerają się spektakularne krajobrazy. Wizyta w miejscu licznych koreańskich kawiarni – Aewol Cafe Street oraz w Dongmun Market, to największy i najstarszy stały targ na wyspie Jeju. Targ uliczny, targ nocny, targ tradycyjny i targ z owocami morza są połączone w jednym miejscu, w których można zjeść i zrobić zakupy, dlatego jest bardzo popularny wśród turystów. Kolacja. Powrót do hotelu.

23.10.2023 / Dzień 12 / Jeju / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu wizyta w jaskini Manjanggul, która jest jednym z najwspanialszych tuneli lawowych na świecie i została uznana za pomnik przyrody. W jaskini znajduje się wiele interesujących struktur, w tym 70-centymetrowe stalagmity lawowe i tunele lawowe. Seongsan Sunrise Peak zwany także „Sunrise Peak”, jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie Jeju. Seopjikoji – cud natury, położony na końcu wschodniego brzegu wyspy i szczyci się fantastyczną scenerią. Kolacja. Powrót do hotelu.

24.10.2023 / Dzień 13 / Jeju / śniadanie / kolacja
Po śniadaniu zwiedzanie: Klify Jusangjeolli, oferują jeden z najpiękniejszych naturalnych krajobrazów na wyspie. Klif powstał, gdy lawa z góry Hallasan wdarła się do morza Jungmun. Został oznaczony jako pomnik przyrody nr 443, 6 stycznia 2005 roku. Wodospad Cheonjiyeon – dosłowna nazwa oznacza niebo połączone z lądem. Jest jedną z głównych atrakcji turystycznych na Jeju. Ma 22 metry wysokości i 12 metrów szerokości. Soesokkak – malowniczy wąwóz rzeki w pobliżu Seogwipo. Kolacja. Nocleg.

25.10.2023 / Dzień 14 / Jeju – Gimpo – Seoul / śniadanie / kolacja
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Seoulu, następnie wizyta w bibliotece Starfield, położona w centrum COEX Mall, uważana jest za jedną z najbardziej urzekających bibliotek w Seulu. Przejazd do Banpo Hangang Park, który jest położony na południowym brzegu rzeki Han. W parku odbywają się pokazy Banpo Bridge Rainbow Fountain. Most jest znaną atrakcją turystyczną i najdłuższym mostem fontannowym na świecie. Kolacja. Przyjazd do hotelu. Nocleg.

26.10.2023 / Dzień 15 / Seoul / śniadanie / kolacja
Czas wolny. Następnie wizyta w bajkowej wiosce Songwol-dong Donghwa Village, która narodziła się w 2013 roku. Pojawiły się rzeźby i rysunki ze znanych na całym świecie bajek. Stała się niezwykłą atrakcją turystyczną. Przejazd do Chinatown. Ostatnie chwile z kulturą koreańską. Kolacja. Powrót do hotelu.

27.10.2023 / Dzień 16 / Seoul / śniadanie
Transfer na lotnisko zgodnie z planem podróży. 11:20 wylot do Europy.

CENA OBEJMUJE:

•zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach 4*
•wyżywienie: śniadania i kolacje
•prywatne transfery lotniskowe
•program i realizacja wyprawy
•bilety wstępu
•przeloty wewnętrzne
•przewodnika / kierowcę angielskojęzycznego
•opieka polskiego TOUR LEADERA na całej trasie
•opieka lokalnego biura podróży na miejscu
•ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
KL 30.000 EUR
NNW 4.000 EUR
BP 400 EUR
OC 50.000 EUR
•obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

•biletów międzynarodowych, cena od 5290 PLN / osoba (na dzień 31.07.2023) z bagażem nadawanym, lot bezpośredni
•kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, wody mineralnej podczas przejazdów, lokalnych podatków i opłat wymaganych na miejscu – 160 USD ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)