dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • czar starej Hawany, Cienfuegos i Trinidad
 • all inclusive w Cayo Santa Maria, minimum dwa posiłki w pozostałe dni
 • bogaty program zwiedzania
 • wyjazd w grupie 8-10 osobowej
 • możliwość organizacji wycieczki w dowolnym terminie i dla mniejszej liczby osób (cena do potwierdzenia)

Wybierz termin

2870 EUR

2870 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA — HAWANA
Wylot z Warszawy do stolicy Kuby – Hawany. Po przylocie powitanie i transfer do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ: HAVANA
Po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie Miasta Hawany. Odwiedzimy min Stary Plac (Plaza Vieja), Plac Bronii (Plaza de Armas), Plac świętego Franciszka z Asyżu i Plac Katedralny. Dalej Muzeum Miejskie, dawny Pałac Gubernatorów, a następnie Muzeum Rumu gdzie czeka nas powitalny koktajl. Przejazd pod pomnik „Chrystusa z Hawany” oraz przez nowoczesne dzielnice miasta. Przerwa na zdjęcia przy Placu Rewolucji. Czas wolny na spacer. Wieczorem możliwość spróbowania swych sił w tańcu salsa, w jednym z licznych klubów Hawany.

3. DZIEŃ: HAVANA — VINALES
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do doliny Valle de Viñales, w górach Sierra de los Organos, gdzie znajduje się jedno z piękniejszych miejsc na Kubie. Mijane tradycyjne farmy i wioski umożliwiają poznanie lokalnej kubańskiej architektury. Największa atrakcja to przede wszystkim bogactwo przyrodnicze oraz uprawy tytoniu, które należą do najlepszych gatunkowo na świecie. Okolice Viñales od lat goszczą na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja.

4. DZIEŃ: VINALES
Śniadanie. Następnie zwiedzanie doliny: naskalne malowidła Mural de la Prehistoria, przejażdżka łodzią z prądem podziemnej rzeki w indiańskiej jaskini — Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy, punkt widokowy Mirador de los Jazmines, wizyta w fabryce słynnych kubańskich cygar. W przerwie lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Kolacja.

5. DZIEŃ: VINALES — CIENFUEGOS
Śniadanie. Przejazd do Cienfuegos – miasta zwanego perłą południa. Zwiedzanie miasteczka: słynny Club Naútico, Parque José Martí (lista UNESCO), bulwar Prado, katedra Cienfuegos. Powrót do hotelu. Kolacja.

6. DZIEŃ: CIENFUEGOS — TRINIDAD
Po śniadaniu przejazd do Trinidad, pięknego kolonialnego miasta, będącego pomnikiem narodowym Kuby, ze wspaniałym zespołem architektonicznym (lista UNESCO): Plaza Mayor, Kościół parafialny przenajświętszej Trójcy z końca XIX w. (Iglesia de la Santisima), Museo Romantico oraz bar La Canchánchara — czas na degustację drinka canchanchara (kubański drink z miasta Trinidad, na bazie miodu, brandy i soku z cytryny). W przerwie lunch w lokalnej restauracji. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja.

7. DZIEŃ: VALLE DE LOS INGENIOS
Śniadanie w hotelu. Na wschód od Trynidadu położona jest bujna Valle de los Ingenios (dolina cukrowa) z przepiękną scenerią zielonych pól trzciny cukrowej, palm i gór. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dolina zawiera relikty i pomniki z XIX wieku, kiedy kwitły tu niewolnicze plantacje trzciny cukrowej i młyny. Wycieczki po dolinie obejmują kilka kluczowych zabytków. Mirador de La Loma del Puertos, podwyższony punkt widokowy, oferuje imponujące widoki na całą Valle de los Ingenios. Nie można też pominąć 44-metrowej wieży Manaca Iznaga. Odwiedzający mogą wspiąć się na wieżę. Innym zabytkowym domem, który został przekształcony w restaurację, jest Casa Guachinango, należąca w XVIII wieku do Don Mariano Borrella, znanego nazwiska w historii regionu. Z hacjendy roztacza się kolejny piękny widok na krajobraz z rzekę Rio Ay. Dawna plantacja przemysłowa San Isidro de los Destiladeros – pozostałości po XVIII-wiecznej cukrowni i destylarni, obsługiwanej przez niewolniczą siłę roboczą. W przerwie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Kolacja.

8. DZIEŃ: TRINIDAD — CAYO SANTA MARIA
Po śniadaniu przejazd do CAYA SANTA MARIA — wyspa położona na północnym wybrzeżu Kuby w archipelagu Jardines del Rey. Cayo Santa Maria słynie z białych piaszczystych plaż i luksusowych hoteli.
Czas na relaks i odpoczynek. Od chwili zakwaterowania w hotelu All Inclusive.

9-10. DZIEŃ: CAYO SANTA MARIA / AL INCLUSIVE
Czas wolny. All Inclusive.

11. DZIEŃ: CAYO SANTA MARIA — SANTA CLARA
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Santa Clara – miasta bohatera rewolucji Che Guevary. Zwiedzanie mauzoleum i muzeum imienia Ernesto „Che” Guevary oraz Tren Blindado „Pociąg Pancerny”- zabytek narodowy, park pamięci i muzeum rewolucji kubańskiej. Wizyta pod „Monumento al Papa”, pomnikiem poświęconym Św. Janowi Pawłowi II. W przerwie lunch w lokalnej restauracji. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja.

12. DZIEŃ: SANTA CLARA — HAVANA
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Hawany. Czas wolny na ostania eksploracje miasta i wizytę w klubach. Kolacja.

13. DZIEŃ: HAVANA
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Pożegnalny lunch w kubańskiej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Paryża.

14. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelach 4*/5*
 • śniadania i kolacje (w niektóre dni także obiady) podczas objazdu, All inclusive w czasie wypoczynku
 • wszystkie transfery oraz transport klimatyzowanym minivanem według programu
 • wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji według programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników
 • kartę turystyczną
 • ubezpieczenie


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletu lotniczego Warszawa – Havana – Warszawa – cena od 4000 PLN
 • pozostałych posiłków, napojów do posiłków
 • wycieczek fakultatywnych