dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 6 osób w cenie programowej.
lub od 2-5 osób 
w cenie 3360 EUR.

 • czar starej Hawany: Cienfuegos i Trinidad
 • urokliwy, górzysty region Topes de Collantes
 • all inclusive w Cayo Santa Maria i Varadero
 • możliwość przedłużenia wypoczynku w Varadero
 • możliwość organizacji wycieczki w dowolnym terminie

Wybierz termin

2490 EUR

2490 EUR

2490 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Hawana
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy do stolicy Kuby – Hawany. Po przylocie powitanie i transfer na kolację i nocleg.

2. DZIEŃ: Hawana – Vinales – Hawana
Po śniadaniu wyjeżdżamy z Hawany do prowincji Pinar del Río, gdzie przejdziemy uliczkami tego starego, pełnego uroku miasta i podejrzymy proces produkcji dumy narodowej Kuby – słynnych kubańskich cygar. Następnie przejedziemy do doliny Vinales, gdzie obejrzymy z bliska naskalne malowidła przy Murze Prehistorii. Po południu czeka nas przejażdżka łodzią z prądem podziemnej rzeki w indiańskiej jaskini – Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Kolacja i nocleg w Hawanie.

3: Hawana
Po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie Miasta Hawany. Odwiedzimy min Stary Plac (Plaza Vieja), Plac Bronii (Plaza de Armas), Plac świętego Franciszka z Asyżu i Plac Katedralny. Dalej Muzeum Miejskie, dawny Pałac Gubernatorów, a następnie Muzeum Rumu gdzie czeka nas powitalny koktajl. Przejazd pod pomnik „Chrystusa z Hawany” oraz przez nowoczesne dzielnice miasta. Przerwa na zdjęcia przy Placu Rewolucji. Czas wolny na spacer. Kolacja. Wieczorem możliwość spróbowania swych sił w tańcu salsa, w jednym z licznych klubów Hawany.

4. DZIEŃ: Hawana – Cienfuegos – Trynidad
Śniadanie. Malowniczy przejazd do Guama, skąd przepłyniemy szybkimi łodziami przez Lagunę Skarbów na wyspę. Spacer po zrekonstruowanej wiosce Indian Taino. Dla chętnych smakowanie Saoco – kokosa z rumem. Powrót naturalnymi kanałami do Guama oraz zwiedzanie farmy krokodyli. Przejazd do Cienfuegos, miasta zwanego „Perłą Południa”. Spacer po mieście – odwiedzimy Teatro Terry, bulwar Prado i pałac Valle. Zakwaterowanie w w hotelu 3* przy plaży z All Inclusive.

5. DZIEŃ: Trinidad
Po śniadaniu spacer po pełnych historii brukowanych uliczkach Trindinad. Odwiedzimy plac „Plaza Mayor”, muzeum „Romántico” oraz bar „La  Canchánchara”. Czas wolny na zdjęcia i spacer. Możliwość zakupu pamiątek na targu rękodzieła. Kolacja. Opcjonalnie: wieczorny wyjazd do klubu Casa de la Musica na tańce.

6. DZIEŃ: Trynidad – Santa Clara –  Cayo Santa María
Po śniadaniu, przejazd do miasta Santa Clara. Odwiedzimy Mauzoleum i Muzeum imienia Ernesto „Che” Guevary oraz nietypowy pomnik – „Pociąg Pancerny”. Wizyta pod „Monumento al Papa”, pomnikiem poświęconym Św. Janowi Pawłowi II. Przejazd do kurortu Cayo Santa María. Zakwaterowanie w hotelu 4*, przy plaży z All Inclusive.

7- 8. DZIEŃ: Cayo Santa María
Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Antyli, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych min: Rejs żaglowym katamaranem (snorkelling,  pływanie z delfinami). W czasie pobytu formuła All Inclusive.

9. DZIEŃ: Cayo Santa María – Remedios – Varadero
Po śniadaniu, przejazd do miasta kolonialnego Remedios, które założone zostało w 1515 roku. Zwiedzanie centrum historycznego. Przejazd do kurortu Varadero oraz zakwaterowanie w hotelu 4*, przy plaży z All Inclusive. Wieczorem możliwość posłuchania kubańskiej muzyki na żywo w licznych barach, kafejkach, restauracjach lub wybrania się do którejś ze słynnych dyskotek, gdzie niejednokrotnie przy muzyce na żywo można tańczyć do białego ranna.

10. DZIEŃ: Varadero – Hawana
Śniadanie. Czas wolny, Wyjazd w kierunku lotniska w Hawanie. Po drodze przejazd przez najwyższy most na Kubie (110 m wysokości). Punkt widokowy Bacunayagua oraz możliwość degustacji najlepszej na Kubie Piña Colada. Przyjazd na lotnisko w Hawanie, odprawa oraz wylot do Europy.

11. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelach 3* i pensjonatach w czasie objazdu oraz hotel 4* w czasie wypoczynku w Cayo Satna Maria i Varadero
 • śniadania i kolacje w czasie objazdu, All inclusive w czasie wypoczynku
 • wszystkie transfery oraz transport klimatyzowanym minibusem według programu
 • wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji według programu
 • opiekę polskiego pilota oraz lokalnego przewodnika na Kubie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • kartę turystyczną – wizę na Kubę

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa (z przesiadką) – cena od 4000 PLN
 • pozostałych posiłków, napojów do posiłków
 • ew. wycieczek fakultatywnych
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego: 390 USD