dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

3970 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot na Reunion z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: St. Denis (Reunion)
Przylot do St. Denis, stolicy położonej na Oceanie Indyjskim wyspy Reunion. Reunion jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie występują dwa typy wulkanów: wygasły Piton des Neiges (który jest jednocześnie najwyższym punktem wyspy – 3070,5 m n.p.m.) i Piton de la Fournaise, należący do najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Spora część Reunion to tereny dzikie, nietknięte cywilizacją. Nieskażona przyroda, góry, zalesione doliny, źródła termalne, górskie „cirques”, maleńkie plaże, skaliste wybrzeże, piękne zatoki i egzotyczna roślinność, do tego błękit nieba i turkusowa woda tworzą prawdziwie rajski pejzaż. Reunion to również plantacje wanilii i ylang-ylang oraz dżungla pełna dzikich orchidei. Transfer do hotelu. Zatrzymamy się w urokliwym hotelu, który łączy oryginalność kreolskiej rezydencji z nowoczesnymi udogodnieniami. Kolacja.

3. DZIEŃ: Piton Maido – St. Paul
Wczesnym rankiem po śniadaniu wycieczka na Piton Maido – szczyt górski mierzący około 2200 metrów nad poziomem morza, znajduje się on w miejscowości Saint-Paul. Droga na szczyt wiedzie wśród pól trzciny cukrowej, z których roztaczają się widoki na lasy i dolinę Malatę, która otoczona jest przez majestatyczne góry. W drodze na szczyt postój w zakładzie wytwarzającym olej, tradycyjnymi sposobami. Odwiedzimy też najstarsze miasto St Paul, z jego pięknymi jaskiniami oraz jeżeli tylko przybędziemy tam w piątek, będziemy mieli okazję zrobić zakupy na słynnym targu. Powrót do hotelu. Kolacja.

4. DZIEŃ: Cilaos
W dzisiejszym dniu proponujemy odwiedzenie miasta Cilaos – kurortu górskiego z gorącymi źródłami z przepiękną panoramą wysokich gór, które swoją wielkością dorównują chmurom. Do miasta prowadzi jedna droga, która pozwala zobaczyć imponujące krajobrazy, strome szczyty góry. Krótki spacer do La Roche Merveilleuse, miejsca z którego rozlega się panoramiczny widok na miasto i otaczające je góry. Wspaniałym przeżyciem będzie możliwość obcowania z lokalnymi mieszkańcami, którzy wprowadzą nas w tajniki lokalnego rękodzieła, wytwarzania typowego wina oraz uprawy soczewicy. W drodze powrotnej zatrzymamy się w St Leu, typowej wiosce nadmorskiej.

5. DZIEŃ: La Plaine Des Carfes
W dniu dzisiejszym proponujemy przejazd przepiękną drogą wzdłuż wyspy do La Plaine des Cafres, gdzie znajduje się punkt widokowy, z którego widać wnętrze wulkanicznej kaldery oraz krater wulkanu Piton De La Fournaise (2632 m n.p.m.). Po drodze do tego fascynującego miejsca można podziwiać pasące się bydło na polach otoczonych majestatycznymi szczytami. Krajobraz zmienia się na księżycowy, powulkaniczny. Na koniec naszej podróży udamy się do muzeum „La Cite du Volcan”, gdzie można zdobyć wiedzę kompatybilną z naszymi doświadczeniami. Powrót do hotelu. Kolacja.

6. DZIEŃ: Salazi
Po śniadaniu udamy się do Salazi, pięknej krainy wodospadów i plantacji bananów. Spacer malowniczą drogą pełną wodospadów, z najbardziej znanym i majestatycznym z nich wszystkich „Vole de la Mariee”. Następnie spacer po miasteczku Hell Bourg, w którym będziemy mogli odczuć lokalną, kreolską atmosferę. Na koniec odwiedzimy plantację i fabrykę wanilii, gdzie dowiemy się na temat uprawy oraz sporządzania najlepszej wanilii na świecie. Powrót do hotelu. Koalcja.

7. DZIEŃ: Saint Gilles Les Bains
Śniadanie. W dzisiejszym dniu czas przeznaczymy na wypoczynek i piesze spacery po okolicy. Każdy znajdzie coś dla siebie, natura nie pozwoli na nudę. Kolacja.

8. DZIEŃ: St. Denis (Reunion) – Port Louis (Mauritius)
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na Mauritius, rajską wyspę, najbardziej znaną ze wszystkich wysp Archipelagu Maskarenów. Jest to przepiękne i jedyne w swoim rodzaju miejsce z turkusowoniebieską wodą, kryształowo czystymi lagunami i drobno piaszczystymi, lśniąco biały plażami, wokół których dominują krajobrazy z bujną roślinnością i plantacjami trzciny cukrowej. Na wyspie czeka nas wiele atrakcji; można tutaj skosztować prawdziwych smakołyków kulinarnych, nurkować głębinowo, uprawiać windsurfing oraz wędkarstwo na pełnym morzu, a także rozegrać partię golfa, który jest jedną z najpopularniejszych dyscypliny sportu na wyspie. Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu. Kolacja.

9. DZIEŃ: Mauritius
Śniadanie. Czas na plażowanie oraz korzystanie z infrastruktury hotelu. Kolacja.

10. DZIEŃ: Mauritius
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po południowo zachodniej części wyspy. Wspaniała jazda podczas której towarzyszy nam piękno przyrody. Po przejściu przez La Monre, La Prairie i Maconde dojedziemy do malowniczej miejscowości Chamarel, w której odwiedzimy najwyższy wodospad na wyspie. Bajeczne miejsce którego nie da się opisać, słynie min. ze swoich malowniczych zakątków i atrakcji przyrodniczych w jego sąsiedztwie, wśród nich jest siedmiokolorowa ziemia, wodospady i Park Black River Gorges, który jest bogaty w florę i faunę. Ale to nie koniec wrażeń, udamy się nad święte jezioro Grand Bassin, które jest najważniejszym miejscem kultu dla Hindusów mieszkających na wyspie. Ostatnim przystankiem będzie postój na kraterze Trou aux Cerfs, dzięki czemu zobaczymy wyspę ze wszystkich stron. Powrót do hotelu. Kolacja.

11-12. DZIEŃ: Mauritius
Śniadanie. Czas na plażowanie oraz korzystanie z infrastruktury hotelu. Dzień można miło spędzić na najpiękniejszych plażach, wśród egzotycznej i niespotykanej nigdzie indziej roślinności. Czas dla pasjonatów nurkowania. Dla imprezowiczów możliwość odwiedzania dyskotek, w których zabawa trwa do białego rana. Kolacja.

13. DZIEŃ: Mauritius
Śniadanie, a następnie przejazd do portu w zatoce Black River, skąd wypłyniemy luksusowym katamaranem, żeby podziwiać liczne stada delfinów. Podczas rejsu jest możliwość przypowierzchniowego nurkowania. Lunch na pokładzie i napoje są wliczone w cenę. Powrót do hotelu. Kolacja.

14. DZIEŃ: Mauritius
Śniadanie. To już ostatnie chwile wypoczynku na pięknej wyspie Mauritius. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym: 6 nocy na Reunion i 6 nocy w hotelu 4* na Mauritiusie
 • śniadania i kolacje
 • transfery lotniskowe
 • przelot Reunion – Mauritius
 • wycieczki z przewodnikiem na Reunion i Mauritiusie
 • całodzienny rejs katamaranem (z obiadem i napojami)
 • opiekę pilota B. P. Opal Travel oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Reunion, Mauritius – Warszawa – cena od 4200 PLN
 • pakietów za bilety wstępu i napiwki: 95 EUR
 • napojów do kolacji
 • ew. wycieczek fakultatywnych