dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa na dwie afrykańskie wyspy będące francuskimi terytoriami zamorskimi oraz odpoczynek i jednodniowy objazd na Mauritiusie.
Dziewicza laguna i egzotyczna kultura Majotty oraz różnorodność krajobrazów Reunionu: aktywne wulkany, piękne plaże, architektura kreolska, niezwykłe wierzenia i kulinaria. Odpoczynek na pięknych plażach nad Oceanem Spokojnym oraz eksploracja dziewiczej natury i fascynującego życia wysp.

 • Niesamowita i bardzo dobrze zachowana podwójna laguna Majotty, w której spotkać można m.in. wieloryby, delfiny, manty i żółwie
 • Niemal nieznana turystom Majotta, wyspa Archipelagu Komorów, skrawek Francji na Oceanie Indyjskim
 • Ciekawskie, ale równocześnie nieśmiałe lemury, które w nadziei na otrzymanie ulubionych bananów wychylają się zza gałęzi baobabów, sympatyczne żółwie, beztrosko pływające w ciepłych wodach laguny
 • Kosmopolityczne społeczeństwo Majotty, pełnego spokoju miejsca, gdzie śmiech, życzliwość i hojność nabierają nowego wymiaru
 • Reunion — magiczna wyspa, która niczym bazaltowa tarcza wynurza się z Oceanu Indyjskiego
 • Zdumiewająca różnorodność krajobrazów Reunionu: pokryte lasami deszczowymi niesamowite góry, gdzie co raz zobaczyć można imponujące wodospady a na wybrzeżu złociste lub czarne plaże
 • Poznawanie różnych części Parku Narodowego Reunion, który obejmuje około 40 % powierzchni wyspy i wpisany jest na przyrodniczą listę UNESCO
 • Fascynujący świat flory i fauny wysp Oceanu Indyskiego: kameleony lamparcie, żółwie morskie, gekony, bogactwo raf koralowych
 • Marsjańskie pejzaże Pas de Bellecombe, aktywne wulkany Piton de La Fournaise i Piton des Neiges, malownicze Cilaos oraz Hell-Bourg z niezwykłym muzeum muzyki i instrumentów Oceanu Indyjskiego
 • Skarby kultury: oszałamiająca architektura kreolska, klimatyczne zakątki małych miasteczek, niesamowite budownictwo religijne, bogactwo kuchni wysp Oceanu Indyjskiego, wizyta na plantacji wanilii i w zabytkowej cukrowni
 • Dwudniowy wypoczynek na piaszczystych plażach Reunionu
 • Tygodniowy relaks na Mauritiusie z pobytem w 4* hotelu all inclusive Riu Creole
 • Objazd wyspy Mauritius: fascynująca eksploracja najważniejszych atrakcji przyrodniczych i kulturalnych

Wybierz termin

7590 PLN + 2470 EUR

7590 PLN + 3870 EUR

7590 PLN + 2470 EUR

7590 PLN + 3870 EUR

7590 PLN + 2470 EUR

7590 PLN + 3870 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Majotta: Wyspa Laguny, Wyspa Perfum
Nazywana Wyspą Perfum oraz Wyspą Laguny Majotta, położona między Afryką a Madagaskarem to miejsce pilnie strzegące swoich tajemnic, którego brakuje w katalogach biur podróży. Geograficznie wchodzi ona w skład Archipelagu Komorów, ale jest zarazem integralną częścią… Francji. W referendum niepodległościowym 97% mieszkańców odrzuciło propozycję niezależności i poparło dotychczasowy status francuskiego terytorium zamorskiego. Wizytówką Majotty jest znakomicie zachowana podwójna laguna, stanowiąca prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych.

Mieszkańcy Majotty
Majotta fascynuje matriarchalnym, ale równocześnie bardzo nowoczesnym społeczeństwem, wyznającym pokojową formę islamu, który napłynął tu ponad 500 lat temu wraz z ustanowieniem pierwszego sułtanatu. Jej mieszkańcy mówią po francusku, posiadają francuskie paszporty, ich walutą jest euro. Na ulicach wiosek i miasteczek zobaczyć można uśmiechnięte dzieci i ubrane w dostojne, kolorowe suknie kobiety przyozdobione piękną biżuterią i kwiatami.

Wulkany Reunionu
Reunion to francuskie terytorium zamorskie położone na Oceanie Indyjskim na wschód od Madagaskaru. Wyspa zachwyca bogactwem krajobrazów, liczne są miejsca z listy UNESCO, znajduje się tu sześć „regionów”
klimatycznych. W centralnej części położone są wysokie na ponad 3000 m n.p.m. dzikie góry, które porastają wiecznie zielone lasy deszczowe. Są tu aktywne wulkany, których niedawne wybuchy pozostawiły surową, doszczętnie wypaloną ziemię. Na wybrzeżu znajdziemy rozległe złociste oraz czarne plaże. Reunion obfituje w liczne endemiczne gatunki roślin i zwierząt.

Odkrywanie kultury kreolskiej
Mieszkańcy Reunionu to mieszanina potomków osadników z Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii i Chin. Dominującą religią jest katolicyzm, ale w zgodzie żyją tu także przedstawiciele różnych innych, egzotycznych wyznań. Lokalna kultura, muzyka, architektura i kuchnia kreolska zasymilowały liczne, bardzo odmienne i pozornie niepasujące do siebie elementy, nadając im oryginalny i spójny charakter. Spokojni i zrelaksowani wyspiarze z Reunionu żyją wprawdzie w XXI wieku, ale na każdym kroku napotkać tu można odwieczne przesądy, wierzenia i tradycje.

Odpoczynek na Mauritiusie
Mauritius słynie z szafirowych wód oceanu, złotych plaż oraz luksusowych resortów all inclusive, serwujących znakomitą, światowej klasy kuchnię.
Mauritius to jedyny kraj Afryki, w którym dominującą religią jest hinduizm, równocześnie państwo wysoko oceniane w kategoriach demokracji, wolności politycznej i gospodarczej, jedyne na tym kontynencie, które ma bardzo wysoki wskaźnik rozwoju społecznego (HDI). Ostatnie cztery dni wyjazdu będą przeznaczone na błogi wypoczynek na pięknych plażach Oceanu Indyjskiego w 4* hotelu Riu Creole.

PROGRAM

1. DZIEŃ: Przelot z Warszawy na Majottę
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy na Majottę.

2. DZIEŃ: Przylot na Majottę, przeprawa na wyspę Maore
Po przylocie do Pamandzi na wyspie Pamanzi (zwanej też Petite-Terre) transfer do przystani, przeprawa promem do Mamoudzou na Maore (nazywaną także Grande-Terre), główną wyspę Majotty, przejazd do lodży ekologicznej, która znajduje się blisko brzegu oceanu.
3. DZIEŃ: Majotta: objazd wyspy Maore
Śniadanie, objazd Maore, największej i najludniejszej wyspy Majotty.
Dotrzemy do najpiękniejszych punktów widokowych oraz do miasteczka Mamoudzou, stolicy terytorium.

4. DZIEŃ: Majotta: Maore, wycieczka po lagunie
Wczesne śniadanie, całodniowa wycieczka po rozległej lagunie Majotty – odkrywanie przyrodniczej różnorodności archipelagu, możliwość pływania i nurkowania w oceanie.

5. DZIEŃ: Majotta: wypoczynek lub dodatkowe atrakcje na Maore
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub dodatkowe atrakcje (np. sporty wodne, trekking na jeden ze szczytów Majotty).

6. DZIEŃ: Majotta: przeprawa z Maore na Pamanzi, wycieczka po wyspie i przelot na Reunion
Śniadanie, przejazd do przystani promu, przeprawa na Pamanzi, krótka wycieczka po wyspie, w trakcie której zobaczymy m.in. jezioro Dziani.
Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na Reunion. Po przylocie przejazd do hotelu.

7. DZIEŃ: Reunion: poznawanie północnej części wyspy
Śniadanie, dzień przeznaczony na poznawanie atrakcji północnej części Reunionu. Odwiedzimy plażę Boucan Canot oraz miasto Saint-Denis (stolica Reunionu), gdzie przespacerujemy się po centrum, poznając dawną architekturę kolonialną i kreolską. Odwiedzimy cukrownię Bois-Rouge, plantację wanilii oraz malownicze okolice Salazie i Hell-Bourga, gdzie obejrzymy fascynującą ekspozycję muzeum muzyki i instrumentów Oceanu Indyjskiego. Wieczorem możliwość zjedzenia kolacji w restauracji kreolskiej.

8. DZIEŃ: Reunion: poznawanie południowej części wyspy
Śniadanie, przejazd do południowej części wyspy, odwiedzimy słynące z marsjańskich krajobrazów Plaine des Sables oraz imponującą kalderę czynnego stratowulkanu Piton de la Fournaise: dla chętnych możliwość około 5-godzinnego trekkingu.

9. DZIEŃ: Reunion: objazd drogą wiodąca dookoła wyspy
Śniadanie, przejazd mającą około 200 kilometrów długości drogą dookoła wyspy. Krótkie postoje w najciekawszych miejscach: Sainte-Anne, Sainte-Rose (wizyta w kościele MB Lawy), Anse des Cascades, Le Grand Brûlé – wielkie spalenisko po niedawnym wybuchu wulkanu, plaża Grand Anse i niezwykłe muzeum Stella Matutina, które znajduje się w XIX-wiecznym budynku cukrowni.

10. DZIEŃ: Reunion: środkowa część wyspy
Śniadanie, przejazd do malowniczo położonego Cilaos, spacer po miasteczku, wizyta w pobliskich punktach widokowych oraz na platformie La Fenêtre. Podziwianie panoramy wulkanu Piton des Neiges (3071 m n.p.m).

11-13. DZIEŃ: Reunion: czas wolny na odpoczynek lub atrakcje fakultatywne
Śniadanie każdego dnia, trzy dni wolne na wypoczynek i/lub atrakcje fakultatywne (np. sporty wodne, trekkingi, wycieczki łodzią, lot helikopterem nad górami) na wyspie Reunion.

14. DZIEŃ: Przelot na Mauritius
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot na Mauritius. Przejazd do hotelu, początek tygodniowego pobytu w hotelu all inclusive (Hotel Riu Creole 4*). Kolacja w hotelu.

15. DZIEŃ: Wycieczka po Mauritiusie
Po śniadaniu wycieczka krajoznawcza z polskojęzycznym przewodnikiem po Mauritiusie, wizyta w najciekawszych miejscach wyspy. Nocleg. Powrót do Polski lub kontynuacja wypoczynku.

16-21. DZIEŃ: Kontynuacja indywidualnego pobytu na Mauritiusie
Kontynuacja indywidualnego pobytu w hotelu na Mauritiusie. Trzy posiłki dziennie w hotelu all inclusive. Ostatniego dnia transfer na lotnisko, wylot samolotem do Europy.

22. DZIEŃ: Przelot do Europy
Przelot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy na Reunionie i Majotcie
 • transfer lotnisko — hotel i hotel — lotnisko na Mauritiusie
 • noclegi w lodży ekologicznej na Majotcie i w hotelach 4* na Reunionie i Mauritiusie (wszędzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami)
 • śniadania na całej trasie na Majotcie i Reunionie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje; śniadania, obiady i kolacje (all inclusive) na Mauritiusie

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotów Warszawa — Majotta, Majotta — Reunion, Reunion — Mauritius, Mauritius — Warszawa
 • kwoty 900 EUR na bilety wstępu, transport lądowy i wodny (wpłacane przewodnikowi na Reunionie)
 • ewentualnych atrakcji fakultatywnych i napiwków dla lokalnej obsługi
 • kosztu testów na Covid-19 (jeżeli będą wymagane)
 • dopłata do pokoju 1 os.: 1650 EUR