dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

1595 USD

1595 USD

1595 USD

1595 USD

1595 USD

1595 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Przylot do Miasta Meksyk
Wylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.

2. DZIEŃ: Muzeum Antropologiczne — Plac Trzech Kultur —Guadalupe
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Wizyta na Placu Trzech Kultur, Tlatelolco. Zwiedzanie Bazyliki MB Guadalupe: Stara Bazylika, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Źródlana, Ogrody Gwadelupiańskie. Kolacja i nocleg w Mx City.

3. DZIEŃ: Coyoacán — Muzeum Fridy — Muzeum Diego —Xochimilco
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Fridy Kahlo Casa Azul w dzielnicy Coyoacan. Zwiedzanie Muzeum Diego Rivery, Anahuacalli. Po południu rejs łodziami we wpisanych na listę zabytków UNESCO ogrodach Xochimilco, w rytm muzyki mariachi i marimba. Obiad na łodziach. Nocleg w Mx City.

4. DZIEŃ: Piramidy Teotihuacan
(Dla chętnych b. wczesny wyjazd z hotelu na panoramiczny lot balonami ponad piramidami, +220 USD pp rezerwacja z wyprzedzeniem). Śniadanie. Przejazd na północ od Miasta Meksyk. Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża, Ogród Botaniczny, będące niegdyś częścią miasta jaskinie oraz malowidła naścienne. Obiad pod piramidami Teotihuacan. Powrót do hotelu. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+65 USD*). Nocleg w Mx City.

5. DZIEŃ: Starówka — Puebla
Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra, Pałac Prezydencki. Zwiedzanie gmachu Banku Meksyku, opowiadającego historię Meksyku poprzez historię pieniądza od czasów azteckich po czasy technowspółczesne. Obiad na tarasie widokowym na starówce. Przejazd na nocleg do Puebla.

6. DZIEŃ: Puebla
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych muzeów Meksyku, Muzeum Baroku. Krótka wizyta przy najmniejszym wulkanie na świecie, przejazd przez Cholula i wizyta w słynnym z ludowej sztuki kościółku w miasteczku Tonantzintla. Po południu zwiedzanie Puebla: starówka, Kaplica Różańcowa, Słodka Uliczka, rynek. Czas wolny na starówce. Nocleg.

7. DZIEŃ: Przełęcz Korteza — Amecameca — Taxco
Śniadanie. Przejazd na Przełęcz Korteza, w Parku Narodowym wulkanów Popocatepetl i Iztacihuatl. Spacer wzdłuż górskiej rzeki do położonego na widokowym wzgórzu monastyru. Obiad w historycznej hacjendzie z widokiem na wulkany. Po południu przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco.

8. DZIEŃ: Cacahuamilpa — Źródła Termalne — Taxco
Śniadanie. Zwiedzanie największych na kontynencie i udostępnionych turystom jaskiń Cacahamilpa. Obiad. Po południu czas wolny i kąpiele w wodach termalnych, przy rzece i wodospadzie blisko Taxco. Nocleg w Taxco.

9. DZIEŃ: Ixcateopan — Taxco
Śniadanie. Przejazd do Ixcateopan, do legendarnego miejsca urodzenia ostatniego cesarza Aztekow. Zwiedzanie strefy archeologicznej i muzeum. Powrót do Taxco. Rajd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiadokolacja. Czas wolny na starówce. Nocleg w Taxco.

10. DZIEŃ: Indiańska kopalnia srebra — Acapulco
Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Przejazd do “perły Pacyfiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco.

11. DZIEŃ: Acapulco All Inclusive
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Po południu rejs po Zatoce Acapulco oraz podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada (+65 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

12. DZIEŃ: Acapulco All Inclusive
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie wyprawa na Lagunę Coyuca (+95 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

13. DZIEŃ: Acapulco — Miasto Meksyk
Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Wizyta w tropikalnej Hacjendzie Korteza, niegdyś należącej do rodziny konkwistadorów. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.

14. DZIEŃ: Powrót do Polski
Powrót do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem
 • przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie
 • noclegi w klimatycznych hotelach typu hacjendy oraz w hotelach lok. 4*
 • w Acapulco hotel lok. 5* z bezpośrednim dostępem do plaży
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) podczas objazdu
 • pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu podczas wypoczynku
 • rejs łodziami w Xochimilco
 • napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach
 • opiekę pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze do Meksyku koszt ok 3500 PLN
 • ubezpieczenia podróżne (KL, NNW, OC)
 • dopłata na bilety wstępów i koszty bezpośrednie, +200 USD pp (płatne w gotówce przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL): 480 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych
 • wydatków natury osobistej
 • innych świadczeń nie objętych programem