dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Meksyk i jego Fiesty Dia de Muertos.
Jukatan, Chiapas i Miasto Meksyk.

Wybierz termin

1995 USD za osobę

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1, 25.10, Przylot do Meksyku – Cancun

Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie, przelot do Cancu. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu w Cancun. Zakwaterowanie i wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2, 26.10, Valladolid – Chichen Itza – Ikkil – Izamal/ Merida

Śniadanie. Przejazd przez majańskie wioski w interior Półwyspu Jukatan. Przystanek przy rękodzielniczej wytwórni tequili w Valladolid. Zwiedzanie stolicy nowego Państwa Majów, Chichen Itza: Obserwatorium Astronomiczne, Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Obiad i kąpiele w Cenote. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal. Nocleg w Izamal/ Merida.

Dzień 3, 27.10, Merida – Uxmal – Palenque

Śniadanie. Zwiedzanie Meridy: Starówka, katedra oraz Pałac Gubernatora. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady, połączone z degustacją. Obiad pod piramidami Przejazd do Palenque. Nocleg w Palenque.

Dzień 4, 28.10, Palenque – Agua Azul – San Cristobal de las Casas

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Zwiedzanie Świątyni Czaszki, Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Pałacu Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomicznego. Spacer po lesie deszczowym do Łaźni Królowej. Obiad. Przejazd do San Cristobal de las Casas i po drodze zwiedzanie wodospadów Agua Azul. Nocleg.

Dzień 5, 29.10, Majowie z Chamula i Zinacantan. Kanion Sumidero

Śniadanie. Zwiedzanie kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal: Starówka, Katedra, Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, rynek. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad. Przejazd do Chiapa de Corzo i rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero. Nocleg w Tehuantepec.

Dzień 6, 30.10, Cuilapam – Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do stanu Oaxaca. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal. Uczta smaków podczas regionalnego obiadu. Przejazd przez indiańską wioskę Cuilapam z ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku: Arbol de Tule. Nocleg w Oaxaca.

Dzień 7, 31.10, Oaxaca – Monte Alban – Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Katedra, Santo Domingo, Starówka. Obiad. Po południu przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach do miasta Puebla. Nocleg na starówce Puebla.

Dzień 8, 01.11, Tonantzintla – Teotihuacan – Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo. Zwiedzanie barokowego kościółka ludowego w Tonantzintla i zwiedzanie największych piramid Ameryki Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Obiad pod piramidami. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 9, 02.11, Parada Dnia Zmarłych – Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Guadalupe: Stara Bazylika, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Źródlana, Ogrody Gwadelupiańskie. Po południu spektakularna i widowiskowa, ściągająca turystów i fotografów z całego świata parada Dnia Zmarłych, organizowana i obchodzona w mieście Meksyk na skalę niespotykaną nigdzie indziej na świecie. Obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 10, 03.11, Miasto Meksyk – Guadalupe – Wylot

Śniadanie. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starówki Miasta Meksyk: Zocalo, Katedra. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.

Dzień 11, 04.11, Warszawa
Przylot do Polski

CENA ZAWIERA:

• transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem
• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie
• noclegi w hotelach lok. 3*/4*, w hacjendach lub bungalowach
• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL)
• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu,
• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach
• opiekę lokalnego przewodnika podczas realizacji programu

CENA NIE ZAWIERA:

• biletów lotniczych (od 5000 PLN)
• ubezpieczeń podróżnych
• dopłaty do pokoju SGL: +500 USD
• biletów wstępów, kosztów lokalnych przewodników i kosztów bezpośrednich, ok. 200 USD pp (płatne w pierwszy dzień podróży do rak przewodnika)
• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)
• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem i opisem