dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYJAZD REALIZOWANY JUŻ OD 4 OSÓB!

 • bogata kultura i imponująca historia
 • bezkresne stepy i pierwotna, dzika przyroda
 • buddyjskie i szamanistyczne tradycje
 • rejs po najgłębszym jeziorze Mongolii
 • Pustynia Gobi
 • płonące klify i skamieniałości dinozaurów
 • nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników
 • kąpiele w gorących źródłach

Wybierz termin

2620 EUR

2620 EUR

2620 EUR

2620 EUR

2620 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Ułan Bator
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Ułan Bator.

2. DZIEŃ: Ułan Bator
Przylot do Ułan Bator, po przylocie przejazd do centrum miasta: Gandan – najważniejszy klasztor buddyjski stolicy Mongolii, zwiedzanie Placu Czyngisa z budynkiem Parlamentu oraz pomnikami Suche Batora i mongolskich chanów Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii oraz w Pałacu zimowym VIII Bogd-gegeena, ostatniego chana Mongolii. Krótki występ folklorystyczny z pokazem m.in. śpiewu gardłowego i pieśni długich. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu 3* w Ułan Bator.

3. DZIEŃ: Ułan Bator – Rezerwat Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie. Wyjazd z Ułan Bator na południe, przejazd na obszar półpustyni do Rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu, w którym żyją m.in. dzikie owce argal (największe owce świata). Spacer po rezerwacie, cudowne źródełko koczowników, ruiny buddyjskiej świątyni ufundowanej przez “szalonego świętego” – Dandzana Rawdżę, przywódcę religijnego i twórcę teatru w Mongolii, przejazd do miejsca gdzie wypasał konie Czyngis-chan. Nocleg w tradycyjnych mongolskich jurtach w Baga Gadzryn Czuluu.

4. DZIEŃ: Baga Gadzryn Czuluu – Płonące Klify – Bajandzag (oaza drzewek saksaułowych)
Śniadanie. Przejazd na południe na teren właściwej pustyni Gobi. W godzinach wieczornych dotrzemy do słynnych Płonących Klifów, które są miejscem jednych z najbardziej spektakularnych znalezisk paleontologicznych. Przejazd do Bajandzag, największej na Gobi oazy drzewek saksaułowych. W jej cieniu w dawnych latach wypoczywali pielgrzymi, którzy przemierzali szlak łączący Tybet i Mongolię. Nocleg w jurtach.

5. DZIEŃ: Bajandzag – Gurwan Sajchan (Trzy Piękności Gobi) – Chongoryn Els (Wydmy Ukochanego)
Śniadanie. Przejazd przez wąwóz w łańcuchu górskim Gurwan Sajchan – Trzech Piękności Gobi (odcinek Ałtaju Gobijskiego). Dla chętnych krótka wycieczka piesza. Przejazd do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii, której długość to ponad 100 kilometrów a wysokość 300 metrów. Wieczorem wybierzemy się w przejażdżkę na wielbłądach. W czasie wolnym będzie również można wspiąć się na wydmę. Nocleg w jurtach.

6. DZIEŃ: Chongoryn Els – klasztor Ongijn
Śniadanie. Przejazd na północ przez malowniczy teren pustynny aż do położonego na terenie gobijskiej oazy klasztoru Ongijn, który był niegdyś jednym z największych na Gobi. Zatrzymywali się tu podróżujący z Tybetu do Mongolii dalajlamowie oraz liczni pielgrzymi. Klasztor był wielkim ośrodkiem uniwersyteckim (posiadał cztery wydziały). Ruiny kilkudziesięciu świątyń znakomicie obrazują dawną wielkość klasztoru. Wizyta w małym muzeum oraz odbudowanej kilkanaście lat temu świątyni. Czas wolny na spacery po malowniczej oazie. Nocleg w jurtach.

7. DZIEŃ: Klasztor Ongijn – wodospad okresowy na rzece Orchon
Śniadanie. Zjazd z pustyni Gobi, w godzinach popołudniowych dotrzemy do malowniczych stepów środkowej Mongolii. Przejazd nad rzekę Orchon. Jest to teren parku narodowego, równocześnie wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Poznawanie dziewiczej przyrody w okolicach wodospadu okresowego, możliwość wycieczek pieszych. Nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników (w tym miejscu nie będzie kabin prysznicowych).

8. DZIEŃ: Karakorum – Cencher
Śniadanie. Przejazd na północ do Karakorum, dawnej stolicy średniowiecznego Imperium Mongolskiego, największego państwa w dziejach świata. Spacer po ruinach Karakorum (m.in. przejście do słynnego kamiennego żółwia, który strzegł niegdyś bram pałacu chanów Mongolii). Wizyta w Erdene Dzuu – najstarszym klasztorze buddyjskim w Mongolii. Przejazd przez zielone mongolskie stepy do pięknie położonej miejscowości uzdrowiskowej Cencher,  nocleg w jurtach w Cencher.

9. DZIEŃ: gorące źródła w Cencher
Śniadanie i przejażdżka konna. Całodniowy relaks w miejscowości Cencher.  Kąpiele w ciepłych źródłach, fakultatywnie tradycyjny mongolski masaż. Podczas pobytu w Cencher będzie możliwość spróbowania kumysu i wyrabianych na bazie jaczego mleka serów oraz jogurtów. Nocleg w jurtach w Cencher.

10. DZIEŃ: Cencher – Cecerleg – wulkan Chorgo
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Cecerleg, uważanego za najpiękniej położoną miejscowość w Mongolii. Zwiedzanie miejscowego Muzeum Krajoznawczego, następnie przejazd przez malowniczy rejon przełomu rzeki Czuluut do wygasłego wulkanu Chorgo. Około półgodzinne wejście na wulkan, ze szczytu którego rozpościera się piękna panorama okolicy. Nocleg w jurtach w okolicy wulkanu.

11. DZIEŃ: jezioro Terchijn Cagaan Nuur – przejazd „Trasą Fotografów” do Dżargalant
Śniadanie. Czas wolny, fakultatywnie możliwość dodatkowych przejażdżek konnych. Przejazd na zachód, nad wysokogórskie jezioro Terchijn Cagaan Nuur. Przejazd niezwykle piękną tak zwaną „Trasą Fotografów” do słynącej z gorących wód miejscowości Dżargalant. Fakultatywnie możliwość przejażdżki na zaprzęgu z jaków oraz sesji fotograficznej w tradycyjnym mongolskim stroju. Zakwaterowanie w ośrodku zbudowanym przy ciepłych źródłach, nocleg w jurtach.

12. DZIEŃ: Dżargalant – Moron – jezioro Chubsuguł
Śniadanie. Przejazd na północ do Moron, wizyta w Uuszigijn Uuwer – pradawnym miejscu kultowym, gdzie zachowało się kilkanaście powstałych kilka tysięcy lat temu kamiennych steli z płaskorzeźbami przedstawiającymi podobizny jeleni oraz słońca i księżyca – prastare totemy ludów Azji Centralnej. Przejazd na północ nad Chubsuguł, drugie co do wielkości, ale za to najgłębsze jezioro Mongolii. Nocleg w jurtach na zachodnim brzegu Chubsugułu.

13. DZIEŃ: Jezioro Chubsuguł
Śniadanie. Całodniowa penetracja okolic Chubsugułu. Wycieczka statkiem lub łodzią po jeziorze, przejazd do koczownicz4go obozowiska Caatanów – liczącego zaledwie około 200 osób ludu pochodzenia tureckiego, który od wieków trudni się wypasem reniferów. Spotkanie z Caatanami w tradycyjnym urcu – domostwie przypominającym tipi (UWAGA! Atrakcja ta może być niedostępna, jeśli Caatani będą przebywać na zbyt odległych koczowiskach). Wycieczka po zachodnim brzegu jeziora Chubsuguł. Nocleg w jurtach nad Chubsugułem.

14. DZIEŃ: Jezioro Chubsuguł
Tego dnia wcześnie rano nadamy większą część bagażu do Ułan Bator (odbiór bagażu nastąpi następnego dnia). Prosimy o pozostawienie ze sobą tylko rzeczy potrzebnych na 1 noc – w osobnej torbie. Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek nad Chubsugułem, możliwość spacerów po tajdze, kąpieli w jeziorze lub fakultatywnie przejażdżek konnych i spotkania z szamanem. Wieczorem krótki występ folklorystyczny z pokazem śpiewu gardłowego. Nocleg w jurtach nad jeziorem.

15. DZIEŃ: Moron – Ułan Bator
Śniadanie. Powrót znad Chubsugułu do Moron. Przelot do Ułan Bator. Możliwość zakupów produktów wykonanych z mongolskiego kaszmiru. Nocleg w hotelu 3* w Ułan Bator.

16. DZIEŃ: Ułan Bator – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie: hotel 3* w Ułan Bator, ośrodki jurt turystycznych na trasie w Mongolii – jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach, jeden nocleg w jurtach przy obozowisku koczowników
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje
 • przejazdy UAZ-ami, rejs statkiem po jeziorze Chubsuguł, wszystkie transfery
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w Mongolii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: