dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Windhuk – Nauk luft Park – Serię – Sossusvlei – Walvis Bay – Swakopmund – Welwitchias – Krajobraz Księżycowy – Wybrzeże Szkieletowe – Spitzkoppe – Twyfelfontein – Skamieniały Las – Twyfelfontein – Himba – Kamanjab – Etosha – Widnhoek

Wybierz termin

5600 PLN + 1845 EUR

5600 PLN + 1845 EUR

5600 PLN + 1845 EUR

5600 PLN + 1845 EUR

5600 PLN + 1845 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wylot z Polski

2. DZIEŃ: Windhoek (100 km)

Przylot do stolicy Namibii – Windhoek. Dzień przeznaczony będzie na zwiedzanie miasta z jego historycznym centrum. Główne miasto kraju, stolica Windhoek, znajduje się w centrum kraju na wysokości ok.1600 metrów nad poziomem morza. Ogłoszono ją najczystszym miastem Afryki. Jest to prężne, nowoczesne miasto. Nowa architektura przeplata się z dawnymi kolonialnymi budynkami. Windhoek jest miastem, otoczonym przez wzgórza i góry, z charakterystycznymi wpływami niemieckiej, angielskiej i holenderskiej architektury. Centrum miasta ma wiele przytulnych restauracji, kawiarni i ogródków piwnych, ulokowanych w cieniu drzew i otoczonych licznymi tutaj fontannami. Zobaczymy budynki parlamentu – Tintenpalast, dominujące nad panoramą miasta, nowy budynek Sądu Najwyższego, a tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej). Zobaczymy również ikonę starego Windhoeku, czyli maleńki kościółek luterański Christus Kirche. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Nocleg w hotelu w Windhoek.

3. DZIEŃ: Windhoek – Sossusvlei – Sesriem Canyon (360 km)

Rano wjeżdżamy z Windhoek do Nambi naukluft i rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Podziwiamy najwyższe wydmy na świecie, sięgające ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła wschodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Obiad i nocleg w lodgu koło Sesriem

4. DZIEŃ: Sesriem – Walvis Bay – Swakopmund – (340 km)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiać będziemy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Przekroczymy również zwrotnik Koziorożca. Po południu dotrzemy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy tutaj ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

5. DZIEŃ: Księżycowy Krajobraz – Welwitschia Drive (180 km)

Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczkę łodzią z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Między wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerię kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

6. DZIEŃ: Swakopmund – Wybrzeże Szkieletowe – Spitzkoppe (300 km)

Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, aż docieramy do malenkiego choc niezwykle popularnego kompleksu gory Spitzkoppe. Znajdująca się w sercu pustyni góra Spitzkoppe ma prawie 1800 m wosokości n.p.m. i jest najbardziej znaną górą w Namibii z powodu swojego niezwykłego kształtu oraz wyjątkowo fotogenicznych skał w najbliższej okolicy. Kolacja i nocleg w lodge.

7. DZIEŃ: Twyfelfontein – Skamieniały Las Khorixas – Himba – Kamanjab (440 km)

Rano dojeżdżamy do Twyfelfontein, jednego z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000–4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Po południu wracamy w głąb buszu do miejscowości Kamanjab. Odwiedzamy wioskę szczepu Himba. by sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w Kamanjab.

8. DZIEŃ: Kamanjab – Galton Gate Etosha (460 km)

Wcześnie rano wyjeżdżamy do rezerwatu Etosha łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok. 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo soli mineralnych i wody. Można tu zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Nocleg w lodge przy bramie Andersona.

9. DZIEŃ: Etosha (480 km)

Wcześnie rano jeszcze raz wracamy do Etoshy kontynuując safari do południowego lunchu. Następnie wracamy na południe kraju przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej do stolicy Windhoek. Obiad i nocleg w hotelu w Windhoek.

10. DZIEŃ: Windhoek (100 km)

Ostatnia wizyta w centrum miasta. Zakup pamiątek i w południe wyjazd na lotnisko. Wylot do Polski.

11. DZIEŃ: Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Windhoek – Warszawa
  opłaty lotniskowe
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko i przejazdy klimatyzowanym minibusem
 • zakwaterowanie w pok. 2-os. w hotelach i guest hauses 3* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • opiekę polskiego pilota w Namibii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów, lokalnych opłat, napiwków dla kierowców i bagażowych na lotniskach i w hotelach – płatne pilotowi po przylocie gotówką – 250 EUR
 • lunchów oraz napojów
 • wizy do Namibii ok. 80 EUR + 200 PLN
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ew. atrakcji fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego: 420 EUR