dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • spotkania z ludem Buszmenów
 • dwie noce w parku Etosha
 • raj morskich zwierząt
 • przelot samolotami rejsowymi

Wybierz termin

5600 PLN + 1345 EUR

5600 PLN + 1345 EUR

5600 PLN + 1345 EUR

5600 PLN + 1345 EUR

6600 PLN + 1345 EUR

6600 PLN + 1345 EUR

5600 PLN + 1345 EUR

5600 PLN + 1345 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Windhoek
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Windhoek.

2. DZIEŃ: Windhoek – Naukluft Park – Sesriem (320 km)
Przylot do stolicy Namibii – Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej. Oglądamy dominujące nad panoramą miasta budynki parlamentu – Tintenpalast i nowy budynek Sądu Najwyższego. Tuż obok skupisko najstarszych budynków administracyjnych, stara twierdza, kantyna oficerska, pierwszy bank, szkoła, poczta i budynek administracji SWA (Niemieckiej Afryki Zachodniej) oraz maleńki kościół Luterański Christus Kirche, który stał się niejako ikoną starego Windhoeku. Wczesnym popołudniem ruszamy w drogę w przez Góry Naukluft na pustynie Namib w rejon pomaranczowych wydm. Kolacja i nocleg w lodgu w rejonie Sesriem.

3. DZIEŃ: Sossusvlei Sesriem Canyon Walvis Bay Swakopmund (480 km)
Rano wjeżdżamy do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei. Podziwiamy najwyższe wydmy na świecie, sięgające ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na jedną z wyższych piaskowych gór, nr 45, z której będziemy obserwować niezwykłą grę światła wschodzącego słońca na ostrych krawędziach ciągle zmieniających swe kształty wzgórz. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skałach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Po południu Wyjazd w kierunku Oceanu Atlantyckiego przez pustynie Naukluft. Po drodze podziwiać będziemy widoki Naukluft z Gaub Pass, a chwile później niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Przekroczymy rownież zwrotnik Koziorożca. Po południu dotrzemy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy tutaj ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund – nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowaną kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

4. DZIEŃ: Swakopmund Księżycowy Krajobraz Welwitschia Drive (180 km)
Przed południem czas wolny na wypoczynek bądź fakultatywna wycieczkę łodzią z Walvis Bay na spotkanie z fokami, delfinami i oswojonymi pelikanami. Miedzy wrześniem a listopadem można tu też zobaczyć przepływające wieloryby. Swakopmund ma również ciekawe muzeum i galerię kryształów z największym monolitycznym kryształem na świecie. Po południu wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich, pustynnych roślin welwitschii. Powrót do Swakopmund. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

5. DZIEŃ: Swakopmund – Wybrzeże Szkieletowe – Khorixas (430 km)
Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Mijamy maleńką wioskę rybacką Hentiesbay i wkraczamy w zupełnie niezamieszkałe piaszczyste tereny wybrzeża o wyszukanych formach wydm urozmaiconych wrakami statków. Niecałe sto kilometrów w głąb tego krajobrazu natrafiamy na pomnik krzyża postawionego tu w 1486 roku przez pierwsza wyprawę Portugalską, Diego Cao. Przylądek Krzyża znany jest przede wszystkim z kilkudziesięciotysięcznej kolonii fok. Z Przylądka wracamy w głąb lądu, przez otwarte tereny równinne pokryte zielenią, aż docieramy do gór Brandberge – spektakularnej kolekcji prehistorycznych buszmeńskich malowideł skalnych znanych jako White Lady. Wiek ich ocenia się na sporo ponad 2 tysiące lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

6. DZIEŃ: Skamieniały Las Twyfelfontein Palm Wag Sesfontein Opuwo (440 km)
Wizyta w skamieniałym lesie, gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Wizyta w Twyfelfontein, jeszcze jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000–4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Nieopodal oglądamy również formacje skalne nazywane organami i niezwykłą „Spaloną Górę”. Po południu postój w oazie Palm Wag, a następnie przejazd przez niezwykle malowniczą i pełną zwierząt okolicę w kierunku starego niemieckiego fortu Sesfontein. Od fortu zaczyna się najciekawszy odcinek drogi przez Kaokoland prowadzący przez okolice zamieszkałe zarówno przez szczepy Herero jak i Himba. Zatrzymujemy się w wioskach by sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Kolacja i nocleg w Opuwo.

7. DZIEŃ: Opuwo – Epupa Falls (180 km)
Po śniadaniu wyruszamy w niezwykle urokliwą trasę do Epupa Falls. Po drodze mijamy wioski Himba i babobaby o przedziwnych kształtach. Trasa ta jest mało uczęszczana i niewiele wycieczek dociera do samych wodospadów na granicy z Angolą. Na miejscu zachwycimy się przepięknymi wodospadami na rzece Kuene, ciągnącymi się przez 1,5 km. Najwyższy z wodospadów ma około 37 m wysokości. Rzeka Kuene otoczona jest przepięknymi palmami i baobabami rosnacymi na skalach wzdłuż rzeki. Przy wodospadach podziwiamy zachód słońca. Kolacja i nocleg w jednym z namiotowych lodgów w poblizu wodospadów.

8. DZIEŃ: Epupa Falls Opuwo Kamanjab (460 km)

Po śniadaniu wracamy przez Opuwo w okolice Etoshy do miasteczka Kamanjab. W poblizu osady odwiedzamy wioskę Himba żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem, nadal kultywujących odwieczne tradycje plemienne. Dla chętnych możliwość odwiedzenia farmy, na której hodowane są gepardy (nie wliczone w cenę). Sesja zdjęciowa z kilkoma oswojonymi gepardami, następnie wjazd w busz, gdzie  spotykamy jeszcze kilka rodzin tych niezwykłych kotów. Kolacja i nocleg w lodgu w Kamanjab

9. DZIEŃ: Etosha (290 km)
Wczesnie rano wjezdzamy do rezerwatu Etosha łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) – płytka depresja ok. 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia się wodą do głębokości 1 m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo soli mineralnych i wody. Można tu zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Nocleg w lodgu poza rezerwatem.

10. DZIEŃ: Etosha – Windhoek (480 km)
Wcześnie rano powrót do Windhoek przez Otjiwarongo i Okahandie z olbrzymim rynkiem sztuki ludowej. Wieczorem wylot do Polski.

11. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Windhoek – Warszawa
 • opłaty lotniskowe
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko i przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach i guest hauses 3* i 4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • napoje do śniadania w cenie (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
 • opiekę polskiego pilota w Namibii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: