dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

PAPUA NOWA GWINEA – WYSPY SALOMONA – VANUATU – FIJI
WYSPY OCEANII – FANTASTYCZNY SKRAWEK ŚWIATA I WIELE WIĘCEJ!
10.09 – 26.09.2024
Elitarna wyprawa przy udziale 10 osób
Udział w słynnym festiwalu Goroka

CENA ZA OSOBĘ 1890 PLN + 4500 USD

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

10 – 11.09.2024 / 1 – 2. DZIEŃ: Warszawa

17:40 wylot do Papua Nowa Gwinea przez Doha i Hongkong.

12.09.2024 / 3. DZIEŃ: Port Moresby – Mt. Hagen / lunch / kolacja

Po przylocie do PNG, godzinny przelot lokalny do Mt. Hagen. Transfer do hotelu i odpoczynek. Po lunchu wycieczka do Doliny Waghi, wizyta w słynnym Huli Wigman. Nocleg w hotelu McRoyal bądź podobnym.

13.09.2024 / 4. DZIEŃ: Mt. Hagen – Goroka / śniadanie / lunch / kolacja

Po śniadaniu wyjazd do Goroka przez wioskę Mindima w Simbu – występ chłopców „Skeleton”. Następnie wizyta w słynnej wiosce Asaro Mudman, aby spotkać się z plemieniem Mudman. Trasa ok 4 godziny jazdy. Po przybyciu do wioski Mudman powitanie i przeprowadzenie tradycyjnym tańcem do wioski. Wycieczka po wiosce, zapoznanie się z życiem plemiona. Następnie kontynuacja podróży do miasta Goroka – górskiego miasteczka, wokół którego położone są wioski plemion. Goroka jest to również miejsce, gdzie co roku odbywa się słynny festiwal tańca, śpiewu i rytuałów na który schodzi się 100 plemion. Nocleg w Pensjonacie Emanuel bądź podobnym. Kolacja.

14.09.2024 / 5. DZIEŃ: Goroka / śniadanie / lunch / kolacja

Dzień przeznaczony na festiwal Goroka.

15.09.2024 /6. DZIEŃ Goroka / śniadanie / lunch / kolacja

Dzień przeznaczony na festiwal Goroka.

16.09.2024 / 7. DZIEŃ Goroka – Port Moresby / śniadanie / lunch / kolacja

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Godzinny przelot do Port Moresby. Po przylocie przejazd do hotelu. Czas na lunch. Popołudniowa wycieczka do Parku Narodowego i zwiedzanie miasta (muzeum narodowe, PNG arts, Punkt widokowy na wzgórzu Paga). Nocleg w Hotelu Sanctuary bądź podobnym.

17.09.2024 / 8. DZIEŃ: Port Moresby – Honiara / śniadanie

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Honiara (Wyspy Salomona). Wyspy Salomona znajdują się w zachodniej części Oceanu Spokojnego i słyną z malowniczych plaż oraz ładnych łańcuchów górskich. Na wyspach oprócz niezwykłej przyrody można także znaleźć intrygujące relacje miejscowej ludności na temat grupy tajemniczych istot, które ponoć dawno temu ich odwiedziły. Transfer do portu na wycieczkę szybką łodzią motorową do Tulagi, aby odkryć lokalną wioskę. Wizyta przy wraku statku wycieczkowego MS World Discoverer, który osiadł na mieliźnie w 2000 roku w zatoce Roderick. Następnie łodzią wzdłuż wybrzeża udamy się do wioski Haleta na tańce plemienne, spacer do wodospadu w dżungli. W końcu dotrzemy do Tulagi, zapomnianego małego miasteczka, które było okupowane przez Japończyków podczas II wojny światowej. Powrót łodzią do Honiara. Opcjonalnie lunch i kolacja – opłata na miejscu (około 10- 20 USD / osoba za posiłek). Zakwaterowanie w hotelu Solomon Kitano Mendana Sea View Deluxe West bądź podobnym.

18.09.2024 / 9. DZIEŃ: Honiara – Port Vila / śniadanie / kolacja

Po śniadaniu City Tour: obszary pól bitewnych II wojny światowej wokół lotniska, w tym Bloody Ridge i Japanese Memorial na Mt Austen. Słynna rzeka Mataniko – podczas kampanii guadalcanalskiej II wojny światowej w pobliżu rzeki doszło do kilku znaczących starć między siłami amerykańskimi i japońskimi. Skyline Ridge i amerykański pomnik. Transfer na lotnisko. Lot do Vanuatu. Czas wolny. Czas przeznaczony na relaks, korzystanie z atrakcji i udogodnień hotelowych. Nocleg w Resorcie Moorings Harbour Side Room.

19.09.2024 /10. DZIEŃ: Honiara – Port Vila / śniadanie / kolacja Po śniadaniu.

Czas wolny. Czas przeznaczony na relaks, korzystanie z atrakcji i udogodnień hotelowych.

20.09.2024 / 11. DZIEŃ: Port Vila / 13.02.2024 / śniadanie / kolacja

Po śniadaniu wycieczka po wyspie Efate – główna wyspa archipelagu. Port Vila znajduje się na wyspie Efate, którą można okrążyć w jeden dzień, więc dzisiaj objazd wyspy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Przystanki obejmują jaskinie Siviri, relikty II wojny światowej WW2, Nasinu Hot Springs, Blue Lagoon, wodospad Rarru na rzece Rentapao. Powrót do hotelu. Kolacja.

21.04.2024 / 12. DZIEŃ: Port Vila – Nadi / śniadanie

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu oraz wyjazd na zwiedzanie miasta Port Vila, m.in. lokalne targowiska, muzeum, galeria sztuki, parlament, Tęczowe Ogrody. Przelot na Fidżi. Wyspy Fidżi zostały odkryte przez Europejczyków w XVII wieku. Jednak Fidżi było zamieszkane na wiele setek lat przed przybyciem podróżników ze Starego Lądu. Żyły tutaj ludy tubylcze, przemieszane z przybyszami z południowowschodniej Azji. Plemiona z Fidżi, w których panowanie przechodziło z ojca na syna w obrębie rodziny wodza, wytworzyły jedną z najbardziej rozwiniętych kultur na Pacyfiku. Miasto Nadi to jedno z największych miast Fidżi, zróżnicowane kulturowo, liczące 30 000 mieszkańców. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Crowne Plaza Wailoaloa bądź podobnym.

22.09.2024 / 13. DZIEŃ: Nadi / śniadanie

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Nadi, w tym targi ze świeżą żywnością, świątynię hinduską, nabrzeże i kulturową wioskę. Z Nadi przejazd na północ przez farmy i plantacje trzciny cukrowej do portowego miasta Lautoka. W przerwie lunch. Powrót do hotelu. Opcjonalnie lunch i kolacja – opłata na miejscu (około 5 USD – 20 USD / osoba za posiłek).

23.09.2024 / 14. DZIEŃ: Nadi – Fiji Culture Village Tour – Nadi / śniadanie / lunch

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę sekretnej wioski z przystankiem przy stanowisku broni Momi, zbudowanych podczas II wojny światowej w celu obrony wyspy przed inwazją. W wiosce tradycyjne powitanie i ceremonia Kava. Zwiedzanie wioski z przewodnikiem, wizyta w domu rodzinnym.
Pokaz Meke – tradycyjny taniec Fidżi, który łączy ruch z muzyką, aby przekazać historię. Spacer po ogrodzie organicznym. Rozkoszowanie się lekkim lunchem „lovo” gotowanym pod gorącymi kamieniami. Powrót do hotelu. Opcjonalnie kolacja – opłata na miejscu (około 5 USD – 20 USD / osoba za posiłek).

24.09.2024 / 15. DZIEŃ: Nadi – Mana Island – Nadi / śniadanie / lunch

CAŁODNIOWY REJS NA WYSPĘ MANA – jedna z wielu pięknych wysp Fidżi. Wcześnie rano transfer do Portu Denarau. Dzisiejsza wycieczka obejmuje swobodne zwiedzanie wyspy, korzystanie z plaży i sportów wodnych – Fiji Time. Wyspiarze to prości ludzie, bardzo skromni, ale serdeczni. Lunch na wyspie. Powrót do hotelu. Opcjonalnie kolacja – opłata na miejscu (około 5 USD – 20 USD / osoba za posiłek).

25.09.2024 / 16. DZIEŃ: Nadi – Auckland – Doha

Zgodnie z planem podróży przejazd na lotnisko. Wylot w stronę Polski.

26.09.2024 / 17. DZIEŃ: Doha – Warszawa

07:40 przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje:

•Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
•Wyżywienie wg programu
•Lokalni przewodnicy angielskojęzyczni
•Prywatne transfery lotniskowe
•Transfery i wycieczki klimatyzowanym busem
•Opłaty za wstępy do wymienionych miejsc w programie
•Udział w dwudniowym festiwalu Goroka (karnety)
•Zwiedzanie uwzględnione w planie podróży
•Wszystkie opłaty za usługi
•Program wyprawy
•Pozwolenia
•Opieka Tour Lidera z Opal Travel podczas całej podróży
•Opieka lokalnego biura
•Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
•Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

•Międzynarodowego biletu lotniczego na głównej trasie
•Kosztów biletów lotniczych pomiędzy PNG – Wyspy Salomona – Vanuatu – Fidżi
•Kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, wody mineralnej podczas przejazdów, lokalnych podatków i opłat wymaganych na miejscu – 150 USD ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)
•Napoi do kolacji
•Napiwków prywatnych
•wiza do PNG – 350 PLN / osoba

* Koszt przelotu międzynarodowego i przelotów pomiędzy wyspami
PNG – Wyspy Salomona – Vanuatu – Fidżi
wyceniony na dzień 31.05.2024 – 13 500 PLN/osoba.

* Koszt dwóch przelotów lokalnych Papua Nowa Gwinea – 700 USD/osoba