dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

POLINEZJA FRANCUSKA: TAHITI, BORA BORA, RA’IATEA, MAUPITI, HUAHINE I MO’OREA

 • Fascynująca kultura i oryginalne kulinaria wspólnoty zamorskiej Francji na Pacyfiku
 • Tajemnicze święte miejsca i wielowiekowe petroglify pradawnych kultur Polinezji
 • Wyspy Towarzystwa: Tahiti i Bora Bora – jedne z najbardziej znanych rajskich wysp świata
 • Spokojne życie wyspiarzy na Maupiti oraz interesująca archeologia na Ra’iatea
 • Poznawanie tygla kultur wysp Pacyfiku oraz błogi wypoczynek na Huahine i Mo’orea
 • Odwiedziny na 6 wyspach Polinezji Francuskiej – jedna z najbogatszych oferta na europejskim rynku
 • Wyjazd ma charakter poznawczy (studyjny), podróż w kameralnej grupie (maksymalnie 8 osób)Wody terytorialne Polinezji Francuskiej zajmują powierzchnię większą niż obszar całej Unii Europejskiej! Położone w południowej części Pacyfiku wyspy i atole oferują nadzwyczajną różnorodność krajobrazów, od wieków przyciągając niekwestionowanym naturalnym pięknem. Ta wspólnota zamorska Francji skrywa fascynujące, liczące wiele wieków monumenty pradawnych kultur Polinezji oraz oferuje szansę na przyjrzenie się fenomenowi tamtejszego społeczeństwa.

Wybierz termin

9050 EUR

9050 EUR

9050 EUR

9050 EUR

9050 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Papeete (Tahiti)
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy do Polinezji Francuskiej.

2. DZIEŃ: Papeete (Tahiti)
Przylot do Papeete na wyspie Tahiti, przejazd do hotelu. Eskapada kulturalna po Papeete, stolicy Polinezji Francuskiej. Wizyta w porcie, przy budynkach administracji, na miejskim targowisku, w XIX-wiecznej katedrze katolickiej Notre-Dame, w świątyni protestanckiej Paofai, w Parku Bougainville oraz w Muzeum Pereł Roberta Wana. Nocleg w Papeete.

3. DZIEŃ: Objazd Tahiti
Po śniadaniu całodniowa wycieczka krajoznawcza po Tahiti, wyspie, której nazwa pojawia się w najbardziej luksusowych ofertach turystycznych.
Krótkie postoje w najpiękniejszych miejscach widokowych (tego dnia zobaczymy m.in. wodospady, nadbrzeże Pacyfiku, lokalne wioski, grotę Maraa, plaże, petroglify, zabytki archeologiczne typu tzw. marae). Nocleg w Papeete.

4. DZIEŃ: Papeete (Tahiti) – Bora Bora
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na Bora Bora, okrzykniętą „rajem na ziemi” – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, słynące z piaszczystych plaż ulokowanych nad turkusowymi wodami oceanu. Po przylocie przejazd do hotelu, czas wolny na spacery i kąpiele w Pacyfiku, fakultatywnie sporty wodne lub wycieczki po wyspie.
Nocleg na Bora Bora.

5. DZIEŃ: Bora Bora
Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek na Bora Bora, możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Nocleg na Bora Bora.

6. DZIEŃ: Bora Bora – Ra’iatea – Maupiti Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot na Ra’iatea 
Kilkogodzinny objazd wyspy: postoje fotograficzne w najpiękniejszych widokowo miejscach. Odwiedziny w Marae Taputapuatea (lista UNESCO) najważniejszej tradycyjnej świątyni Polinezji, która jak wierzą tutejsi wyspiarze nieustannie emanuje tajemniczą energią. Popołudniu przejazd na lotnisko i przelot samolotem na Maupiti ”małą siostrę” Bora Bora, enigmatyczne miejsce, które opiera się wpływom masowej turystyki, pilnie strzegąc własnych uroków i tajemnic. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie. Nocleg na Maupiti.

7. DZIEŃ: Maupiti
Śniadanie. Dzień na Maupiti. Możliwość wycieczek pieszych (obejście wyspy zajmuje nieco ponad 2 godziny, zaś zdobycie Teurafaatiu, mającego 380 m n.p.m. najwyższego szczytu Maupiti, około trzech godzin w dwie strony) i przyglądania się fascynującemu życiu mieszkańców. Na wyspie znajduje się też polinezyjskie święte miejsce Marae Vaiahu. Wieczorem możliwość spacerów po motu (wysepka koralowa będąca częścią atolu lub rafy koralowej stanowiącej otoczkę wyspy), na którym położony jest nasz pensjonat. Nocleg na Maupiti.

8. DZIEŃ: Maupiti – Huahine
Po śniadaniu w pensjonacie czas wolny na kąpiele w oceanie lub dalsze spacery po motu. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot samolotem na Huahine. Bogata roślinność oraz niezmieniony przez człowieka krajobraz nadają tej wyspie nieco dzikiego charakteru. Białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody laguny są idealnym miejscem do wypoczynku w atmosferze „wysp szczęśliwych”. Przejazd do hotelu, nocleg na Huahine.

9-10. DZIEŃ: Huahine
Śniadanie. Dwa dni wolne na odpoczynek na Huahine, ewentualnie na atrakcje fakultatywne: np sporty wodne lub wycieczki krajoznawcze po wyspie (60 EUR/os. za ok 4 godzinną wycieczkę, możliwe są 2 wycieczki).
Nocleg na Huahine.

11. DZIEŃ: Huahine – Mo’orea
Po śniadaniu czas wolny na Huahine. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko, przelot samolotem na otoczoną turkusowymi wodami Pacyfiku bajkowo piękną wulkaniczną wyspę Mo’orea. Po przylocie transfer do miejsca noclegu, czas na kąpiel w oceanie. Nocleg na Mo’orea.

12. DZIEŃ: Mo’orea
Śniadanie. Całodniowa wycieczka objazdowa po zatopionej we wszechobecnej zieleni wyspie Mo’orea. Zobaczymy otaczany czcią kamień Taputapuatea, święte miejsca marae, lokalne wioski, piękne plaże oraz wodospady.
Nocleg na Mo’orea.

13. DZIEŃ: Mo’orea
Śniadanie. Dzień wolny na Mo’orea, możliwość odpoczynku na plaży, sportów wodnych lub dalszych wycieczek po wyspie.

14. DZIEŃ: Mo’orea – Papeete (Tahiti) – Paryż
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Papeete (Tahiti), czas na ostatnie zakupy. Wylot samolotem do Paryża.

15. DZIEŃ: Paryż
Przylot do Paryża, nocleg w hotelu przy lotnisku.

16. DZIEŃ: Paryż Warszawa
Śniadanie. Wylot samolotem do Polski. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa-Papeete, Papeete-Bora Bora, Bora Bora-Ra’iatea-Maupiti, Maupiti-Huahine, Huahine-Mo’orea, Mo’orea-Papeete, Papeete-Warszawa
 • transport lądowy i wodny zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy na Polinezji Francuskiej
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje

 

CENA NIE OBEJMUJE: