dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Wizyta na 4 wyspach archipelgu Markizów: 'Ua Huka, Nuku Hiva, 'Ua Pou i Hiva Oa
 • Odwiedziny w miejscach związanych ze słynnym postimpresjonistą Paulem Gauguin
 • Fascynująca kultura i oryginalne kulinaria wspólnoty zamorskiej Francji na Pacyfiku
 • Tajemnicze święte miejsca i wielowiekowe petroglify pradawnych kultur Polinezji
 • Wyspy Towarzystwa: Tahiti i Bora Bora – jedne z najbardziej znanych rajskich wysp świata
 • Spokojne życie wyspiarzy na Maupiti oraz interesująca archeologia na Ra’iatea
 • Poznawanie tygla kultur wysp Pacyfiku oraz błogi wypoczynek na Huahine i Mo’orea
 • Odwiedziny na 10 wyspach Polinezji Francuskiej – najbogatsza oferta na europejskim rynku
 • Wyjazd ma charakter poznawczy (studyjny), podróż w kameralnej grupie (maksymalnie 8 osób)Wody terytorialne Polinezji Francuskiej zajmują powierzchnię większą niż obszar całej Unii Europejskiej! Położone w południowej części Pacyfiku wyspy i atole oferują nadzwyczajną różnorodność krajobrazów, od wieków przyciągając niekwestionowanym naturalnym pięknem. Ta wspólnota zamorska Francji skrywa fascynujące, liczące wiele wieków monumenty pradawnych kultur Polinezji oraz oferuje szansę na przyjrzenie się fenomenowi tamtejszego społeczeństwa.

Wybierz termin

9650 EUR

9650 EUR

9650 EUR

9650 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – San Francisco
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy do San Francisco. Po przylocie przejazd do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ: San Francisco – Papeete (Tahiti)
Śniadanie w hotelu, przejazd na lotnisko i wylot samolotem na Polinezję Francuską. Przylot do Papeete na wyspie Tahiti, przejazd do hotelu i nocleg.

3. DZIEŃ: Papeete (Tahiti) – 'Ua Huka
Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Papeete i wylot na archipelag Markizów. Przylot na wyspę 'Ua Huka, przejazd do pensjonatu prowadzonego przez lokalną rodzinę. Wieczorem czas na spacery po wyspie. Możliwość zamówienia kolacji opartej na oryginalnej kuchni wyspy 'Ua Huka. Nocleg na 'Ua Huka.

4. DZIEŃ: 'Ua Huka
Po śniadaniu w pensjonacie całodniowe poznawanie wyspy 'Ua Huka.Wizyta w lokalnym arboretum, gdzie zobaczymy różne gatunki drzew typowe dla Markizów. Przejazd do stanowiska petroglifów Meiaute, wtajemniczenie w symbolikę posągów i struktur tiki, me’ae i pae pae.Spacer przez miasteczko Hane (wizyta w kościele, lokalnym muzeum i w
sklepie). Wycieczka po pobliskiej osadzie Hokatu, gdzie odwiedzimy małe muzeum petroglifów oraz sklep z lokalnym rękodziełem. Nocleg na 'Ua Huka.

5. DZIEŃ: 'Ua Huka – Nuku Hiva
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem na wyspę Nuku Hiva. Po przylocie transfer do Taiohae (liczba mieszkańców: 1700 osób), które jest największą osadą wyspy i całego archipelagu Markizów. W trakcie przejazdu postoje fotograficzne w najpiękniejszych miejscach widokowych. Spacer po Taiohae, w trakcie którego zobaczymy m.in.
Katedrę Notre-Dame Markizów, Pomnik Śmierci, Pae Pae Piki Vahine – platformę (pae pae), która służyła do spotkań członków tutejszej wspólnoty. Wizyta w Taetae Tupuna Enana – niewielkim muzeum, poświęconym tradycyjnej kulturze Markizów. Nocleg w Taiohae na Nuku Hiva.

6. DZIEŃ: Nuku Hiva – dolina Hakaui – wodospad Vaipo
Po śniadaniu całodniowa wycieczka (najpierw łodziami a następnie piesza) po wyspie Nuku Hiva – odwiedzimy dolinę Hakaui, w której wyruszymy w rejon wodospadu Vaipo. Liczy on niemal 800 metrów wysokości i jest jednym z
najbardziej imponujących na Markizach i całej Polinezji Francuskiej. Nocleg na Nuku Hiva.

7. DZIEŃ: Nuku Hiva
Śniadanie. Całodniowa wycieczka objazdowa po wyspie Nuku Hiva. Dotrzemy do najpiękniejszych widokowo oraz ciekawych z powodu archeologii miejsc. Poznamy przyczyny odrębności i cechy charakterystyczne prastarej
kultury Markizów, które wyróżniają ją na tle innych wysp Polinezji. Nocleg na Nuku Hiva.

8. DZIEŃ: Nuku Hiva – 'Ua Pou
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot samolotem na 'Ua Pou, wyspę, która słynie z niesamowitych formacji skalnych (tak zwanych pinakli) i surowych, niekiedy niemal pustynnych krajobrazów. Po przylocie transfer do pensjonatu i kilkugodzinny objazd wyspy, w trakcie którego zobaczymy jej południową i wschodnią część. Nocleg na 'Ua Pou.

9. DZIEŃ: 'Ua Pou – Hiva Oa
Śniadnie w pensjonacie a następnie kilkugodzinny objazd wyspy 'Ua Pou – zobaczymy jej część północną i zachodnią. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot samolotem na Hiva Oa, słynącą z niezwykłej scenerii wyspę, na której zamieszkali znani artyści, m.in. francuski postimpresjonista Paul Gauguin oraz Jacques Brel – belgijski bard, kompozytor, piosenkarz i aktor. Przejazd do hotelu, nocleg w Atuona na Hiva Oa.

10. DZIEŃ: Hiva Oa
Po śniadaniu całodniowy objazd wyspy Hiva Oa. W trakcie wycieczki dotrzemy do najbardziej fascynujących atrakcji krajobrazowych oraz archeologicznych wyspy, m.in. Uśmiechniętego Tiki, Iipona (w osadzie Puamau, jedno z najbardziej imponujących stanowisk petroglifów w Polinezji), oraz innych ważnych miejsc historycznych: Tiki Moe One (w osadzie Hanapaaoa) oraz Taaoa (w osadzie o tej samej nazwie). Spacer po Atuona, gdzie odwiedzimy miejsca związane z Paulem Gauguin oraz Jacquesem Brelem, m.in. cmentarz Calvaire, na którym zostali pochowani. Nocleg na Hiva Oa.

11. DZIEŃ: Hiva Oa – Papeete (Tahiti)
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot na Tahiti. Po przylocie transfer do miejsca noclegu, zakwaterowanie a następnie eskapada kulturalna po Papeete, stolicy Polinezji Francuskiej. Wizyta w porcie, przy budynkach administracji, na miejskim targowisku, w XIX-wiecznej katedrze katolickiej Notre-Dame, w świątyni protestanckiej Paofai, w Parku Bougainville oraz w Muzeum Pereł Roberta Wana. Nocleg w Papeete.

12. DZIEŃ: Objazd Tahiti
Po śniadaniu całodniowa wycieczka krajoznawcza po Tahiti, wyspie, której nazwa pojawia się w najbardziej luksusowych ofertach turystycznych. Krótkie postoje w najpiękniejszych miejscach widokowych (tego dnia zobaczymy m.in. wodospady, nadbrzeże Pacyfiku, lokalne wioski, grotę Maraa, plaże, petroglify, zabytki archeologiczne typu
tzw. marae). Nocleg w Papeete.

13. DZIEŃ: Papeete (Tahiti) – Bora Bora
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem na Bora Bora, okrzykniętą „rajem na ziemi” – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, słynące z piaszczystych plaż ulokowanych nad turkusowymi wodami oceanu. Po
przylocie przejazd do hotelu, czas wolny na spacery i kąpiele w Pacyfiku, fakultatywnie sporty wodne lub wycieczki po wyspie.Nocleg na Bora Bora.

14. DZIEŃ: Bora Bora
Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek na Bora Bora, możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Nocleg na Bora Bora.

15. DZIEŃ: Bora Bora – Ra’iatea – Maupiti
Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot na Ra’iatea.Kilkogodzinny objazd wyspy: postoje fotograficzne w najpiękniejszych widokowo miejscach. Odwiedziny w Marae Taputapuatea (lista UNESCO) – najważniejszej tradycyjnej świątyni Polinezji, która – jak wierzą tutejsi wyspiarze – nieustannie emanuje tajemniczą energią. Popołudniu przejazd na lotnisko i przelot samolotem na Maupiti – ”małą siostrę” Bora Bora, enigmatyczne miejsce, które opiera się wpływom masowej turystyki, pilnie strzegąc własnych uroków i tajemnic. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie. Nocleg na Maupiti.

16. DZIEŃ: Maupiti
Śniadanie. Dzień na Maupiti. Możliwość wycieczek pieszych (obejście wyspy zajmuje nieco ponad 2 godziny, zaś zdobycie Teurafaatiu, mającego 380 m n.p.m. najwyższego szczytu Maupiti, około trzech godzin w dwie strony) i przyglądania się fascynującemu życiu mieszkańców. Na wyspie znajduje się też polinezyjskie święte miejsce Marae Vaiahu. Wieczorem możliwość spacerów po motu (wysepka koralowa będąca częścią atolu lub rafy koralowej stanowiącej otoczkę wyspy), na którym położony jest nasz pensjonat. Nocleg na Maupiti.

17. DZIEŃ: Maupiti – Huahine
Po śniadaniu w pensjonacie czas wolny na kąpiele w oceanie lub dalsze spacery po motu. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot samolotem na Huahine. Bogata roślinność oraz niezmieniony przez człowieka krajobraz nadają tej wyspie nieco dzikiego charakteru. Białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody laguny są
idealnym miejscem do wypoczynku w atmosferze „wysp szczęśliwych”. Przejazd do hotelu, nocleg na Huahine.

18. DZIEŃ: Huahine
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek na Huahine, ewentualnie na atrakcje fakultatywne: np sporty wodne lub wycieczki krajoznawcze po wyspie (60 EUR/os. za ok 4 godzinną wycieczkę, możliwe są 2 wycieczki). Nocleg na Huahine.

19. DZIEŃ: Huahine – Mo’orea
Po śniadaniu czas wolny na Huahine. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko, przelot samolotem na otoczoną turkusowymi wodami Pacyfiku bajkowo piękną wulkaniczną wyspę Mo’orea. Po przylocie transfer do miejsca noclegu, czas na kąpiel w oceanie. Nocleg na Mo’orea.

20. DZIEŃ: Mo’orea
Śniadanie. Całodniowa wycieczka objazdowa po zatopionej we wszechobecnej zieleni wyspie Mo’orea. Zobaczymy otaczany czcią kamień Taputapuatea, święte miejsca marae, lokalne wioski, piękne plaże oraz wodospady. Nocleg na Mo’orea.

21. DZIEŃ: Mo’orea – Papeete (Tahiti) – San Francisco
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Papeete (Tahiti), czas na ostatnie zakupy. Wylot samolotem do San Francisco.

22. DZIEŃ: San Francisco
Przylot do San Francisco, przejazd do hotelu. Nocleg w San Francisco.

23. DZIEŃ: San Francisco – Warszawa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Polski.

24. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa – Papeete, Papeete – 'Ua Huka, 'Ua Huka – Nuku Hiva,
  Nuku Hiva – 'Ua Pou, 'Ua Pou – Hiva Oa, Hiva Oa – Papeete, Papeete – Bora
  Bora, Bora Bora – Ra’iatea – Maupiti, Maupiti – Huahine, Huahine – Mo’orea,
  Mo’orea – Papeete, Papeete – Warszawa
 • transport lądowy i wodny zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy na Polinezji Francuskiej
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, hotelach 3/4* i pensjonatach w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje

 

CENA NIE OBEJMUJE: