dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Cena za osobę: 9800 EUR

Wyrzeźbiona przez przeszywające niebo szczyty, zielone jak mech i wypełniona buzującymi podwodnym życiem, turkusowymi lagunami, Polinezja Francuska to miejsce, w którym można się zatrzymać i doświadczyć ciepła wyluzowanej kultury wyspiarskiej. Jej archipelagi stały się legendami w chwili, gdy pierwsi europejscy odkrywcy dotarli do swoich rodzinnych stron z opowieściami o odnalezieniu raju na ziemi, gdzie ziemia była żyzna, życie proste i szczęśliwe, a żądza wolna od poczucia winy.

Wybierz termin

9800 EUR

9800 EUR

9800 EUR

9800 EUR

9800 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 Dzień: Przelot z Warszawy do Pape’ete na Tahiti

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy, przelot do Pape’ete na wyspie Tahiti, na której mieszka niemal 200 tysięcy osób (70% mieszkańców Polinezji Francuskiej), po przylocie przejazd do hotelu, nocleg.

2 Dzień: Spacer po Pape’ete i objazd wyspy Tahiti

Śniadanie, eskapada kulturalna po Pape’ete, stolicy Polinezji Francuskiej. Wizyta w porcie, przy budynkach administracji, na miejskim targowisku, w XIX-wiecznej katedrze katolickiej Notre-Dame, przy świątyni protestanckiej Paofai, w Parku Bougainville’a oraz w Muzeum Pereł Roberta Wana. Kilkugodzinna wycieczka objazdowa po Tahiti. Zatrzymamy się przy najatrakcyjniejszych punktach widokowych wyspy. Nocleg w Pape’ete.

3 Dzień: Przelot na wyspę Nuku Hiva na Markizach, odkrywanie Taiohae

Wczesny przejazd na lotnisko, wylot samolotem na wyspę Nuku Hiva. Po przylocie transfer do Taiohae (liczba mieszkańców: 1700 osób), które jest największą osadą wyspy i całego archipelagu Markizów. W trakcie przejazdu postoje fotograficzne w najpiękniejszych punktach widokowych. Spacer po Taiohae, w trakcie którego zobaczymy m.in. Katedrę Notre-Dame Markizów, Pomnik Śmierci, Pae Pae Piki Vahine – platformę (pae pae), która służyła do spotkań członków tutejszej wspólnoty. Wizyta w Taetae Tupuna Enana – niewielkim muzeum, poświęconym tradycyjnej kulturze Markizów. Nocleg w Taiohae na Nuku Hiva.

4 Dzień: Nuku Hiva: spacer po dolinie Hakaui do wodospadu Vaipo

Po śniadaniu całodniowa wycieczka (najpierw łodzią a następnie piesza) do doliny Hakaui, gdzie dotrzemy w okolice wspaniałego wodospadu Vaipo. Ma on niemal 800 metrów wysokości i jest jednym z najbardziej imponujących na Markizach i w całej Polinezji. Powrót na nocleg do Taiohae.

5 Dzień: Objazd Nuku Hiva

Śniadanie. Całodniowa wycieczka objazdowa po wyspie Nuku Hiva. Dotrzemy do najpiękniejszych widokowo i najciekawszych z punktu widzenia archeologii miejsc. Postaramy się odkryć cechy charakterystyczne prastarej kultury Markizów. Nocleg w Taiohae.

6 Dzień: Przelot na Hiva Oa, spacer po Atuona

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot na Hiva Oa, wyspę słynącą z niezwykłej naturalnej scenerii. Zakwaterowanie w pensjonacie a następnie spacer po Atuona, gdzie odwiedzimy miejsca związane z francuskim postimpresjonistą Paulem Gauguinem i belgijskim bardem, kompozytorem, piosenkarzem i aktorem Jacquesem Brelem. Wizyta w poświęconym Gauginowi muzeum, spacer po cmentarzu Calvaire, na którym znajdują się groby obydwu artystów. Nocleg w Atuona na Hiva Oa.

7 Dzień: Wycieczka objazdowa po Hiva Oa, odkrywanie niezwykłej archeologii wyspy

Po śniadaniu całodniowy objazd wyspy Hiva Oa. W trakcie wycieczki dotrzemy do najbardziej fascynujących atrakcji krajobrazowych oraz archeologicznych wyspy, m.in. Uśmiechniętego Tikiego, Iipona (w osadzie Puamau), gdzie znajduje się jedno z najbardziej imponujących stanowisk petroglifów w Polinezji) oraz innych ważnych stanowisk zabytków historycznych: Tiki Moe One (w osadzie Hanapaaoa) oraz Taaoa (w osadzie o tej samej nazwie). Nocleg na Hiva Oa.

8 Dzień: Całodniowa wycieczka na Tahuata

Śniadanie w pensjonacie, całodniowa wycieczka łodzią na wyspę Tahuata. Odwiedzimy dwie osady, piękne kościoły i targowisko z lokalnym rękodziełem. Odpoczynek na plaży, możliwość kąpieli w oceanie i uprawiania sportów wodnych. Obiad w trakcie wycieczki. Powrót na nocleg na Hiva Oa.

9 Dzień: Przelot na Tahiti a następnie na Ra’iatea

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, wylot na Tahiti a następnie na Ra’iatea. Po przylocie transfer do pensjonatu, nocleg.

10 Dzień: Wycieczka po znajdującej się między wyspami Ra’iatea i Taha’a lagunie, objazd krajoznawczy wysp

Wczesne śniadanie, wycieczka po lagunie Ra’iatea i Taha’a. Możliwość sportów wodnych w oceanie. Krótki objazd obydwu wysp: postoje fotograficzne w najpiękniejszych widokowo miejscach. Odwiedziny na Marae Taputapuatea (lista UNESCO) – najważniejszej tradycyjnej świątyni Polinezji, na plantacji wanilii oraz w ośrodku hodowli czarnych pereł. Nocleg na Ra’iatea.

11 Dzień: Przelot na Maupiti, spacery po motu

Śniadanie, przelot na Maupiti (populacja: 1200 osób) – ”małą siostrę” Bora Bora, enigmatyczne miejsce, które opiera się wpływom masowej turystyki, pilnie strzegąc swych uroków i tajemnic. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie. Wieczorem możliwość spacerów po motu (wysepce koralowej będącej częścią atolu, stanowiącego otoczkę wyspy Maupiti). Nocleg w pensjonacie na Maupiti.

12 Dzień: Wycieczka po lagunie i wędrówki na Maupiti

Śniadanie. Dzień na Maupiti. Wycieczka po lagunie. Możliwość odpoczynku na plaży, kąpieli w oceanie i nurkowania lub snorkelingu. Obiad na motu. Po południu możliwość wycieczek pieszych (obejście wyspy zajmuje nieco ponad 2 godziny, zaś zdobycie Teurafaatiu, mającego 380 m n.p.m., najwyższego szczytu Maupiti, około 3 godziny w dwie strony) i przyglądania się fascynującemu życiu mieszkańców. Odwiedziny polinezyjskiego świętego miejsca Marae Vaiahu. Nocleg na Maupiti.

13 Dzień: Przelot na Bora Bora, objazd wyspy

Śniadanie, przejazd na lotnisko, przelot na Bora Bora. Po przylocie przeprawa statkiem, a następnie przejazd taksówkami do hotelu. Około 3-godzinna wycieczka objazdowa po wyspie, postoje przy najciekawszych atrakcjach: plażach, punktach widokowych, marae. Nocleg w hotelu na Bora Bora.

14 Dzień: Czas wolny na Bora Bora, opcjonalna wycieczka po lagunie

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek, opcjonalnie (cena ok. 150 EUR) wycieczka po lagunie Bora Bora. Nocleg w hotelu.

15 Dzień: Przelot na Huahine

Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot na Huahine. Bogata roślinność oraz niezmieniony przez człowieka krajobraz nadają tej wyspie dzikiego charakteru. Białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody laguny są idealnym miejscem do wypoczynku w atmosferze „wysp szczęśliwych”. Przejazd do pensjonatu, nocleg.

16 Dzień: Czas wolny na Huahine, opcjonalna wycieczka po lagunie

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek, opcjonalnie (cena ok. 130 EUR) wycieczka po lagunie Huahine. Nocleg w pensjonacie na Huahine.

17 Dzień: Przelot na Tahiti a następnie na Mo’orea, objazd wyspy

Śniadanie, przejazd na lotnisko, przelot przez Tahiti a następnie na pobliską wyspę Mo’orea, około 3-godzinny objazd wyspy, w trakcie którego dotrzemy do jej najważniejszych punktów widokowych oraz na najbardziej imponujące marae. Wizyta w fabryce lokalnych produktów oraz w sklepie z polinezyjskimi perłami. Nocleg w pensjonacie na Mo’orea.

18 Dzień: Mo’orea: wycieczka po lagunie i objazd wyspy

Śniadanie, wycieczka po lagunie Mo’orea. Dla chętnych możliwość korzystania ze sportów wodnych (np. nurkowania) i pływania z płaszczkami. Po powrocie czas wolny na wypoczynek na wspaniałej, piaszczystej plaży Ta’ahiamanu. Nocleg na Mo’orea.

19 Dzień: Przelot na Tahiti, wylot do Europy

Śniadanie. Przelot na Tahiti, możliwość ostatnich przed powrotem do Europy zakupów. W nocy lub kolejnego dnia rano wylot do Polski.

20 – 21 Dzień: Przelot do Polski

Podróż powrotna do Polski, przylot do Warszawy.

Cena obejmuje:

-przeloty Warszawa-Pape’ete, Pape’ete-Nuku Hiva, Nuku Hiva-Hiva Oa, Hiva Oa-Pape’ete-Ra’iatea, Ra’iatea-Maupiti, Maupiti-Bora Bora, Bora Bora-Huahine, Huahine-Tahiti-Mo’orea, Mo’orea-Tahiti, Pape’ete-Warszawa

-opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy w Polinezji Francuskiej

-noclegi w hotelach 3* i pensjonatach w pokojach 2-3 osobowych

-śniadania na całej trasie, obiady zgodnie z programem, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na pozostałe obiady i kolacje. Jest możliwość wykupienia pakietu 11 kolacji w trakcie 11 noclegów w pensjonatach w cenie 350 EUR (ok. 32 EUR/ kolację)

Cena nie obejmuje:

-kwoty 1200 EUR na transport lądowy i wodny w trakcie objazdu wysp Polinezji Francuskiej (wpłacane przewodnikowi w Polinezji Francuskiej)

-ewentualnych atrakcji fakultatywnych

-ewentualnej dopłaty do pokoju 1 os.: 1600 EUR