dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa na Karaiby – piaszczyste plaże, turkusowy ocean, rafa koralowa, ciekawa architektura, bogactwo tradycji, egzotyczna kultura i kuchnia.

 • Wspaniałe, mniej znane atrakcje Karaibów: wizyta w terytoriach zamorskich Sint Maarten, Saint-Martin, Saint-Barthélemy, Gwadelupa i Martynika
 • Wyspa Saint Martin zamieszkała przez mówiących 80 językami przedstawicieli ponad 120 narodowości, najmniejszy na świecie teren podzielony między dwa państwa, mieszanina kultur, religii i smaków, jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można stanąć na… niderlandzko-francuskiej granicy (w Europie państwa te nie graniczą ze sobą)
 • Sint Maarten – mieszanka bogatego dziedzictwa osadników o korzeniach afrykańskich oraz kultury holenderskiej, plaża Maho, gdzie ogromne samoloty pasażerskie i transportowe lądują bezpośrednio nad głowami osób delektujących się błogim wypoczynkiem
 • Saint-Martin – wspaniałe plaże, urokliwe uliczki Marigot, broniący świetności francuskiej tradycji kolonialnej Fort Louis, rozległa piaszczysta plaża Orient Beach
 • Saint-Barthélemy – wyspa krajobrazowego i materialnego bogactwa, połączenie francuskiej elegancji i tropikalnego klimatu
 • Gwadelupa – archipelag o kształcie skrzydeł motyla, zachwycający piaszczystymi plażami i górami porośniętymi lasami deszczowymi
 • Uroczo niezagospodarowana Marie-Galante, zaklęta w czasie wyspa ukochana przez uciekających od tłumów wielbicieli spokojniejszych przyjemności życia, miłośników samotnych plaż, fascynującej starej architektury i sennych, marzycielskich portów rybackich
 • Les Saintes – bajkowy archipelag maleńkich wysp Gwadelupy, pozwalających nacieszyć się urokiem dawnych Karaibów – zagubione w czasie miasteczka, niezapomniane widoki i znakomite kulinaria
 • Wyrafinowana i kosmopolityczna Martynika  zaskakująca różnorodnością krajobrazów i atmosfer – urocze zatoki, światowej sławy plaże i wyjątkowe doznania kulinarne na pożegnanie z Karaibami
 • Bardzo bogaty, pełen atrakcji program zwiedzania, możliwość indywidualnej decyzji co do spędzenia sześciu dni wyprawy (relaks na plaży lub atrakcje fakultatywne: sporty wodne, dodatkowe wycieczki objazdowe, hiking na czynny stratowulkan Soufrière, wyprawa na wyspę La Désirade, wycieczka na nurkowanie na Martynice)

Wybierz termin

9650 PLN + 2770EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Sint Maarten
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Wylot z Warszawy do Sint Maarten w Ameryce Środkowej, w archipelagu Małych Antyli. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek po podróży, nocleg.

2. DZIEŃ: Wycieczka objazdowa po Sint Maarten i Saint-Martin
Śniadanie, wycieczka objazdowa po wyspie Saint Martin, która podzielona jest na dwie części: holenderskie terytorium zależne Sint Maarten oraz francuskie terytorium zamorskie Saint-Martin. Panuje tu klimat równikowy, krajobraz urozmaicają porośnięte roślinnością tropikalną góry oraz rozległe jeziora lagunowe. Liczne są palmy, wokół wyspy występują rafy koralowe. Odwiedzimy najważniejsze atrakcje przyrodnicze i historyczno-kulturowe

3. DZIEŃ: Relaks lub atrakcje fakultatywne na Saint Martin
Śniadanie, dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży i/lub atrakcje fakultatywne. Możliwe są: wycieczki statkiem lub jachtem, nurkowanie (diving lub snorkeling), flyboarding, stand up paddle, parasailing, kitesurfing, narciarstwo wodne, windsurfing, surfing, jet skiing, pływanie kajakami, łowienie ryb w morzu, loty helikopterem, tenis na plaży, hiking (wyspa ma 17 tras spacerowych), wycieczki rowerowe o różnym stopniu trudności, jazda konna, jogging, gra w golfa, skoki ze spadochronem, loty gyrocopterem, zip line, możliwość odwiedzin w Rainforest Adventure SXM.

4. DZIEŃ: Sint Maarten
Śniadanie, drugi dzień przeznaczony na odpoczynek na jednej z plaż (w tym na słynnej plaży Maho) i/lub atrakcje fakultatywne.

5. DZIEŃ: Sint Maarten – Saint-Barthélemy – Gwadelupa
Śniadanie, przejazd na lotnisko, przelot małym (mogącym pomieścić zaledwie kilkanaście osób) samolotem na Saint-Barthélemy – francuskie terytorium zamorskie, nazywane najbardziej wyrafinowaną wyspą Karaibów. To niewielkie terytorium jest rajem podatkowym i domem dla wielu miliarderów. Krótki objazd wyspy, postoje fotograficzne w jej najpiękniejszych miejscach. Przejazd na lotnisko, wylot na Gwadelupę, po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

6. DZIEŃ: Gwadelupa: Grande-Terre – południowa część Basse-Terre – Chutes du Carbet
Śniadanie, objazd krajoznawczy południowej części wyspy Basse-Terre, największej wyspy Gwadelupy. Spacer do uważanych za cuda natury Chutes du Carbet (spadającego z wysokości 110 metrów wodospadu z widokiem na inny, opadający z wysokości 115 metrów wodospad).

7. DZIEŃ: Gwadelupa: Grande-Terre – Marie-Galante
Wczesne śniadanie, przejazd do przystani promu, około godzinna przeprawa na Marie-Galante, jedno z najbardziej sugestywnych i nietkniętych miejsc na Francuskich Antylach. Wycieczka objazdowa po mającej 158 km² wyspie zamieszkałej przez 12 tysięcy osób, która daje przedsmak fascynującej przeszłości Gwadelupy. Odwiedzimy zatrzymane w czasie miasto Grand-Bourg, destylarnię rumu, plantację trzciny cukrowej, wyrzeźbiony nad morzem naturalny łuk Gueule Grand Gouffre, Le Moulin de Bézart jeden z najbardziej oryginalnych i najpiękniejszych ze stu młynów na wyspie, Habitation Murat, odpoczniemy na plaży Pointe la Feuillète w Capesterre. Powrót promem na Grande-Terre, nocleg.

8. DZIEŃ: Gwadelupa: relaks lub atrakcje fakultatywne na Gwadelupie
Śniadanie, dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży i/lub atrakcje fakultatywne. Możliwe jest zdobycie czynnego stratowulkanu Soufrière (1467 m n.p.m., ostatnia erupcja miała miejsce w 1977 r.), którego nazwa w języku francuskim oznacza „ujście siarki” (130 EUR).

9. DZIEŃ: Gwadelupa: Grande-Terre – Terre-de-Haut (Les Saintes)
Śniadanie, przejazd do przystani promu, około godzinna przeprawa na archipelag wysp Les Saintes – krótki objazd najważniejszych atrakcji kulturalnych i widokowych, wizyta w XIX wiecznym Forcie Napoleon. Spacery po miasteczku lub fakultatywnie wycieczka statkiem (30 EUR). Powrót promem na Grande-Terre, nocleg.

10. DZIEŃ: Gwadelupa: relaks lub atrakcje fakultatywne na Gwadelupie
Śniadanie, dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży i/lub atrakcje fakultatywne. Możliwa jest wycieczka fakultatywna na La Désirade (130EUR) z objazdem wyspy.

11. DZIEŃ: Gwadelupa: relaks lub atrakcje fakultatywne na Gwadelupie
Śniadanie, wycieczka po północnej części Basse-Terre – dotrzemy do sennego miasta rybackiego Deshaies oraz na wspaniałą Grande Anse, okrzykniętą najpiękniejszą plażą Gwadelupy.

12. DZIEŃ: Gwadelupa: relaks lub atrakcje fakultatywne na Gwadelupie
Śniadanie, dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży i/lub atrakcje fakultatywne. Możliwy jest objazd atrakcji wyspy Grande-Terre (130 EUR).

13. DZIEŃ: Gwadelupa: Grande-Terre – Martynika
Śniadanie. Ostatnie godziny czasu wolnego na Gwadelupie. Transfer na lotnisko, wylot na Martynikę – ostatnie z czterech (i równocześnie czwarte na naszej trasie!) francuskie terytorium zamorskie na Karaibach. Po przylocie transfer do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ: Martynika
Śniadanie, wycieczka objazdowa po Martynice. Krótki spacer po stolicy Martyniki, Fort-de-France (odwiedzimy malownicze nadbrzeże z widokiem fortu, katedrę katolicką i lokalne targowisko). Wizyta w ogrodzie botanicznym Jardin de Balata. Spacer po Saint-Pierre (dawna stolica, zniszczona w wyniku erupcji wulkanu w 1902 roku) nazywanym niegdyś małym Paryżem Karaibów. Dotrzemy na półwysep Presqu’île de Caravelle, słynący ze spektakularnych widoków oraz do sennego miasteczka Grand-Rivière, najbardziej odległego zakątka Martyniki. Wizyta w południowej częściwyspy: zawitamy na plażę Grande Anse des Salines (przespacerujemy się tam przez lasy namorzynowe, będzie możliwość popływania w morzu), krótki spacer po miasteczku Les Anses d’Arlet.

15. DZIEŃ: Martynika – Warszawa
Śniadanie, ostatnia w trakcie wyjazdu szansa na nacieszenie się wypoczynkiem, ewentualnie wycieczka fakultatywna łodzią z możliwością snorkelingu (130 EUR).

16. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy
 • na Karaibach noclegi w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje


CENA NIE OBEJMUJE: