dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Ogromne ostańce krasowe skrywające tajemnicze jaskinie
 • Zabójcze pola Phnom Penh
 • Śniadanie na łodzi o wschodzie słońca

Wybierz termin

6750 PLN + 1970 USD

6750 PLN + 1970 USD

6750 PLN + 1970 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień: Warszawa – Bangkok
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Bangkoku.

2 dzień: Bangkok
Przylot do BANGKOKU, transfer do centrum miasta w okolice ulicy KHAO SAN, zakwaterowanie w przyjemnym hotelu na Khao San Rd. Wieczorny spacer do Pałacu Królewskiego i ŚWIĄTYNI SZMARAGDOWEGO BUDDY oraz na plac Sanam Luang. Po spacerze czas na kolację w jednej z licznych restauracji na Khao San Rd. Nocleg.

3 dzień: Bangkok – Nong Khai
Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Bangkoku – rejs po kanałach Thon Buri i wizyta w ŚWIĄTYNI ŚWITU – Wat Arun, zwiedzanie kompleksu Pałacu Królewskiego i przyległych Świątyń – Szmaragdowego i Leżącego Buddy. Przejażdżka Tuk Tukami do nowoczesnego centrum Bangkoku na Siam Square i przejazd kolejką Sky Rail na targ rękodzieła. Powrót na Khao San Rd, odebranie bagażu, kolacja i przejazd na stację kolejową. Wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Nong Khai na granicy z LAOSEM.

4 dzień: Nong Khai – Vientiane
Rano przyjazd do Nong Khai, przepakowanie się na autobus i przejazd przez MEKONG po „moście przyjaźni” na stronę laotańską, następnie przejazd do centrum VIENTIANE. Zakwaterowanie w hoteliku w samym sercu miasta. Po odświeżeniu spacer po mieście, oglądanie licznych świątyń i nowego bulwaru nad Mekongiem. Kolacja w ulicznej restauracji serwującej doskonałe owoce morza lub raczej – rzeki… Nocleg.

5 dzień: Vientiane
Śniadanie w hotelu, wypożyczenie skuterów i …ruszamy na zwiedzanie naszymi wspaniałymi jednośladami! Dziś w naszym programie są m.in. Świątynia PHRA THAT LUANG, Łuk Triumfalny Patuxai. Pałac Prezydencki, Świątynia Phra Keow. Kolacja nad brzegami Mekongu.

6 dzień: Vientiane – Vang Vieng
Śniadanie i wczesny wyjazd do VANG VIENG, słynącego z niesamowitych wapiennych pejzaży – ostańców, potoków i pól ryżowych. Po przyjeździe zakwaterowanie, odbiór rowerów i wycieczka po okolicy wśród upraw. Dla chętnych wrażeń parasportowych zorganizujemy tak zwany „tubing”, czyli spływ po rwącej rzece na nadmuchanej dętce. Kolacja w jednej z wesołych knajpek Vang Vieng.

7 dzień: Vang Vieng – Luang Prabang
Śniadanie i przejazd do LUANG PRABANG, historycznej stolicy Laosu. Droga długa przez wspaniałe, górzyste regiony Laosu. W Luang Prabang zakwaterujemy się w hotelu nad rzeką i na rowerach wyruszamy podziwiać uroki miasta. Odwiedzimy liczne świątynie, nabrzeże Mekongu i niezwykle kolorowy targ, gdzie w doskonałej atmosferze zjemy kolację. Powrót do hotelu na rowerach. Nocleg.

8 dzień: Luang Prabang
Po śniadaniu czas na rejs po Mekongu do jaskiń PAK OO, który da nam okazję poznać okoliczne wioski i spróbować laotańskiej wódki LaoLao. Po południu wracamy do przystani i wyruszamy na spacer na najwyższe wzgórze w mieście, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę. Jeśli czas pozwoli, podjedziemy do wiosek ludu Akha i do soboru buddyjskiego. Kolacja w mieście i nocleg.

9 dzień: Luang Prabang – Siem Reap
Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do SIEM REAP w Kambodży. Przylot, transfer do hotelu. Wieczór spędzimy na lokalnym targu, gdzie możemy oddać się w ręce masażystek lub/i restauratorów. Nocleg w Siem Reap.

10 dzień: Siem Reap
Nie pośpimy dziś! Dobrze przed wschodem słońca udajemy się do ANGKOR WAT, aby zobaczyć cudowne widowisko wschodu słońca. Następnie zjemy śniadanie i idziemy zwiedzać: Świątynia Angkor Wat, Angkor Thom, Bayon, Taras Trędowatego Króla, mury Angkor i Świątynia Ta Phrom, którą ujrzymy o zachodzie słonica. Powrót do hotelu i wyjazd na kolację na lokalny bazar.

11 dzień: Siem Reap
Śniadanie i wyjazd motorikszami lub busem nad jezioro TONGLE SAP w rejs pośród pływających domów. Wybierzemy się również na wzgórze, skąd pięknie widać odległy Angkor i jezioro ze stojącymi na palach domami. Po powrocie wyruszamy ponownie do kompleksu Angkor odkrywać inne pozostałości potęgi Khmerów. Kolacja przy bazarze, po kolacji oczyszczenie nóg przez masujące ryby „całuśniki”.

12 dzień: Siem Reap – Phnom Penh
Rano, po śniadaniu, wyruszamy busem do PHNOM PENH – stolicy Kambodży. Po drodze wizyta w Świątyni Bang Melea i lokalnych wioskach. Po przyjeździe zakwaterowanie i spacer bulwarem nadrzecznym do Pałacu Królewskiego, i Pomnika Niepodległości. Dla chętnych wieczorny rejs po rzece Mekong i Tongle. Kolacja w lokalnej knajpce przy kuflu zimnego piwka.

13 dzień   Phnom Penh
Śniadanie. Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie mrocznej historii lat z czasów dominacji Czerwonych Kmerów: Strefa 22, Zabójcze Pola to tylko nieliczne ze strasznych pamiątek tego czasu. Odpoczniemy w Świątyni pałacowej zwanej Srebrną Pagodą. Dla wytrzymałych wspinaczka możliwość „zdobywania” szczytu Srebrnej Czedi, skąd zobaczyć można panoramę Phnom Penh. Nocleg.

14 dzień: Phnom Penh – Ho Chi Minh City
Rano po śniadaniu udajemy się na dworzec autobusowy i wyjeżdżamy do HCMC – HO CHI MINH CITY, zwanego niegdyś Sajgonem. Po przyjeździe zakwaterujemy się w dziwnym hotelu (większość małych hotelików dysponuje pokojami bez okien – dlaczego? Dowiecie się na miejscu, to lokalny koloryt Wietnamu). Spacer po mieście: Katedra, Pałac Reunifikacji i Opera. Wieczór skończymy na kolorowym targu miejskim.

15 dzień: Ho Chi Minh City
Wyruszamy poza Sajgon do centrum religii Cao-Dai – zadziwiającej konfiguracji buddyzmu, chrześcijaństwa, taoizmu i konfucjanizmu. W drodze powrotnej zwiedzanie Cu Chi, skomplikowanego systemu tuneli – ponurej pamiątki po wojnie z Amerykanami. Wieczorem powrót do Ho Chi Minh na nocleg.

16 dzień: Ho Chi Minh City – Danang
Bardzo wczesna pobudka. Śniadanie w pakietach i wczesny przejazd pociągiem do Danang. Całodzienny przejazd pociągiem z widokami na miasteczka i wioski wietnamskie. Kolacja w pociągu. Przyjazd do DANANG, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

17 dzień: Danang – Hoian
Po śniadaniu zwiedzamy Muzeum Sztuki Cham, Marmurowe Góry, dalszy przejazd do HOIAN: Starożytne Miasto, Most Japoński, Sala Zebrań Phuoc Kien, zabytkowe domy Phung Hung i Tan Ky, muzeum i stary bazar. Nocleg w Hoian.

18 dzień: Hoian – Hue – Danang – Hanoi
Rano przejazd do HUE – byłej stolicy Wietnamu – najpierw busem z postojem na słynnej China Beach, a następnie pociągiem jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie. Wizyta w grobowcach królewskich Tu Duc i Khai Dinh. Zwiedzanie: Rynek Dong Ba, Cytadela. Wieczorem wycieczka łodzią po rzece Perfumowej do pagody Thien Mu. Przejazd do hotelu (3 pokoje do dyspozycji) wypoczynek i wyjazd na dworzec. W nocy wyruszamy pociągiem sypialnym do Hanoi.

19 dzień: Hanoi
Przyjazd do HANOI, przejazd na stare miasto do hotelu. Czas na odkrywanie niebywałych uroków karkołomnego Hanoi. Kolacja w lokalnej knajpce „na chodniku” i nocleg.

20 dzień: Hanoi – Ha Long
Po śniadaniu transfer do portu w zatoce HA LONG na rejs po zatoce tradycyjną Dżonką-Hotelem (nocleg, śniadanie, obiad i kolacje na łodzi). Rejs po zatoce z krótkimi postojami na kąpiele w zatoce, a następnie wizyta w jaskini Sung Sot (Jaskinia Niespodzianek), dopłynięcie w okolice jaskini Luon i do podnóża góry Dau Nguoi. Nocleg na łodzi w zatoce.

21 dzień: Ha Long – Hanoi
Śniadanie na łodzi, a następnie opłyniecie kajakami wysepek i jaskiń porozrzucanych po zatoce, gdzie formacje skalne wyłaniają się prosto z morza tworząc niesamowity krajobraz. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie w zatoce. Rejs powrotny do HANOI. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, spacer po okolicy. Nocleg w Hanoi.

22 dzień: Hanoi
Rano po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka po Hanoi – Zwiedzanie stolicy: Pagoda na Jednej Kolumnie, pagoda Tran Quock, Świątynia Literatury, Muzeum Etnologiczne i Muzeum historyczne, Jezioro Zwróconego Miecza. Dla chętnych fakultatywnie przejażdżka rikszami. Po wczesnej kolacji transfer na lotnisko i wylot do Polski.

23 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa – Bangkok, Luang Prabang – Siem Reap, Hanoi – Warszawa
 • przejazdy pociągami Bangkok – Nong Khai (sypialny), Sajgon – Danang (miejsca siedzące, przejazd dzienny), Danang – Hue (miejsca siedzące, przejazd dzienny), Hue-Hanoi (sypialny, 1 klasa)
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych z łazienką, położonych w centrum miasta (2 noclegi w trasie)
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • bilety wstępu do wszystkich zawartych w programie atrakcji, w tym opłaty za wjazd do parków narodowych
 • śniadania w hotelach lub w formie lunch-boxów
 • podatki lokalne, opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: