dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Ogromne ostańce krasowe skrywające tajemnicze jaskinie
 • Zabójcze pola Phnom Penh
 • Śniadanie na łodzi o wschodzie słońca

Wybierz termin

7950 PLN + 3250 USD

7950 PLN + 3250 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Bangkok
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Bangkoku.

2. DZIEŃ: Bangkok
Przylot do Bangkoku, transfer do centrum miasta w okolice ulicy KHAO SAN, zakwaterowanie w przyjemnym hotelu. Wieczorny spacer po okolicy. Po spacerze czas na kolacje. Nocleg.

3. DZIEŃ: Bangkok- Ayuthaya – Bangkok
Wyruszamy do starożytnej stolicy – Ayuthaya. Przed dojazdem do Bang Pa w Letnim Pałacu przejedziemy przez wiejskie krajobrazy oraz małe miasteczka. Po krótkim odpoczynku, dalsza wycieczka po kluczowych miejscach starożytnej stolicy, takich jak imponujące ruiny świątyń Wat Mahathat oraz Wat Pha Sri Sanphet. Kontynuacja programu i powrót do hotelu.

4. DZIEŃ: Bangkok – Nong Khai
Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Bangkoku – rejs po kanałach Thon Buri i wizyta w ŚWIĄTYNI ŚWITU – Wat Arun, zwiedzanie kompleksu Pałacu Królewskiego i przyległych Świątyń – Szmaragdowego i Leżącego Buddy. Przejażdżka Tuk Tukami do nowoczesnego centrum Bangkoku na Siam Square i przejazd kolejką Sky Rail na targ rękodzieła. Powrót na Khao San Rd, odebranie bagażu, kolacja i przejazd na stację kolejową. Wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Nong Khai na granicy z LAOSEM.

5. DZIEŃ: Nong Khai – Vientiane
Rano przyjazd do Nong Khai, przepakowanie się do autobusu i przejazd przez MEKONG po „moście przyjaźni” na stronę laotańską, następnie przejazd do centrum VIENTIANE. Zakwaterowanie w hoteliku w samym sercu miasta. Po odświeżeniu spacer po mieście, oglądanie licznych świątyń i nowego bulwaru nad Mekongiem. Nocleg.

6. DZIEŃ: Vientiane
Śniadanie w hotelu. Ruszamy na zwiedzanie. Dziś w naszym programie są m.in. Świątynia PHRA THAT LUANG, Łuk Triumfalny Patuxai. Pałac Prezydencki, Świątynia Phra Keow. Nocleg w Vientiene.

7. DZIEŃ: Vientiane – Luang Prabang
Śniadanie i przejazd do LUANG PRABANG, historycznej stolicy Laosu. Droga długa przez wspaniałe, górzyste regiony Laosu. W Luang Prabang zakwaterujemy się w hotelu nad rzeką, następnie wyruszamy podziwiać uroki miasta. Odwiedzimy liczne świątynie, nabrzeże Mekongu i niezwykle kolorowy targ. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ: Luang Prabang
Po śniadaniu czas na rejs po Mekongu do jaskiń PAK OO, który da nam okazję poznać okoliczne wioski i spróbować laotańskiej wódki LaoLao. Po południu wracamy do przystani i wyruszamy na spacer na najwyższe wzgórze w mieście, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę. Jeśli czas pozwoli, podjedziemy do wiosek ludu Akha i do soboru buddyjskiego. Nocleg.

9. DZIEŃ: Luang Prabang – Siem Reap
Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do SIEM REAP w Kambodży. Przylot, transfer do hotelu. Wieczór spędzimy na lokalnym targu, gdzie możemy oddać się w ręce masażystek lub/i restauratorów. Nocleg w Siem Reap.

10. DZIEŃ: Siem Reap
Nie pośpimy dziś! Dobrze przed wschodem słońca udajemy się do ANGKOR WAT, aby zobaczyć cudowne widowisko wschodu słońca. Następnie zjemy śniadanie i idziemy zwiedzać: Świątynia Angkor Wat, Angkor Thom, Bayon, Taras Trędowatego Króla, mury Angkor i Świątynia Ta Phrom, którą ujrzymy o zachodzie słońca. Powrót do hotelu.

11. DZIEŃ: Siem Reap
Śniadanie, następnie wyjazd motorikszami nad jezioro TONGLE SAP w rejs pośród pływających domów. Wybierzemy się również na wzgórze, skąd pięknie widać odległy Angkor i jezioro ze stojącymi na palach domami. Po powrocie samochodem wyruszamy ponownie do kompleksu Angkor odkrywać inne pozostałości potęgi Khmerów. Wieczorem będziemy mieli okazję skorzystać z zabiegu oczyszczenia nóg przez masujące ryby „całuśniki”.

12. DZIEŃ: Siem Reap – Phnome Penh
Rano, po śniadaniu, wyruszamy busem do PHNOM PENH – stolicy Kambodży. Po przyjeździe zakwaterowanie i zwiedzanie pałacowej świątyni zwanej „Srebrną Pagodą”. Następie spacer bulwarem nadrzecznym do Pałacu Królewskiego i Pomnika Niepodległości. Czas na relaks i nocleg w hotelu.

13. DZIEŃ: Phnome Penh
Po śniadaniu wyruszymy wzdłuż rzeki Mekong, którą następnie przekroczymy ku wyspie Koh Dach. Wyspa ta jest słynna ze swej roli centrum tkania jedwabiu. Ręczna produkcja jest jedną z najpopularniejszych atrakcji dla turystów. Wyspa mieści w sobie 5 wiosek, a w nich mieszkańcy wykonują codzienne czynności, takie jak sadzenie regionalnych roślin, czyli kukurydzy, sezamu, fasoli i drzew bananowca, produkowanie moskitier, czy tradycyjnych sukienek i ozdób z jedwabiu. Po tym doświadczeniu kontynuujemy wycieczkę, aby zwiedzić tradycyjne Khmerskie domostwa i gospodarstwa. Powrót do Phnome Penh. Popołudniu poświęcimy całą resztę dnia na odkrywanie mrocznej historii lat z czasów dominacji Czerwonych Khmerów: Strefa 22, Zabójcze Pola to tylko nieliczne ze strasznych pamiątek tego czasu. Relaks i nocleg w hotelu.

14. DZIEŃ: Phnome Penh – Ho Chi Minh
Rano po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Sajgonem. Po przyjeździe zakwaterujemy się w hotelu. Będąc sercem Wietnamu – Ho Chi Minh jest tętniącym życiem i dynamicznym miastem. Jest ono nie tylko największym miastem, lecz i ekonomiczną stolicą oraz wyznacznikiem mody Wietnamu. Popołudniu czeka nas wycieczka po mieście, gdzie zobaczymy najwspanialsze obiekty oraz przykłady architektury Wietnamu. Rozpoczniemy od zwiedzenia Dong Khoi Street w drodze do katedry Notre-Dame – jednego z najpopularniejszych obiektów sakralnych w kraju. Następny przystanek to słynna poczta centralna, największa działająca poczta w Wietnamie, zaprojektowana przez samego Gustava Eiffela. Reszta wieczoru jest do dyspozycji grupy.

15. DZIEŃ: Ho Chi Minh – Tay Ninh – Tunele Cu Chi – Ho Chi Minh
Po śniadaniu przejedziemy się na peryferie miasta Ho Chi Minh na wizytę w świątyni Cao Dai – Disneyowskiej fantazji Wschodu. Popołudniu wybierzemy się do skomplikowanego kompleksu tuneli Cu Chi długiego na 200 km wykorzystywanego przez żołnierzy Vietcongu podczas wojny. Nocleg w HCMC

16. DZIEŃ: Ho Chi Minh – Hue City
Półdniowa wycieczka po mieście za raz po śniadaniu, przedstawiająca chińską świątynię Thien Hau poświęconą bogini mórz. Następny przystanek to muzeum pozostałości wojennych, przedstawiającą kulturę i historię Wietnamu. Wczesnym popołudniem nastąpi transfer na lotnisko Tan Son Nhat na przelot do Hue City – niegdysiejszego domu dla cesarzy. Tam rozpoczniemy wycieczkę od wspaniałej, bogatej Cesarskiej Cytadeli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie zwiedzimy tradycyjny targ Dong Ba – istniejący w niezmienionej formie od wieków, gdzie będzie można zakupić multum lokalnych wyrobów i pamiątek. Resztę nocy spędzimy w Hue.

17. DZIEŃ: Hue City – Da Nang – Hoi An
Cały dzisiejszy dzień spędzimy na odkrywaniu wdzięków starożytnego Hue. Rozpoczniemy rejsem łodzią po romantycznej Perfumowej Rzece, aż do pagody Thien Mu, jednej z najpiękniejszych i najstarszych pagód w Hue. Po tym wyruszymy ku krypcie Minh Mang – wietnamskiego cesarza z XVIIIw. Popołudniu opuścimy Hue i wyruszymy do Da Nang. Po drodze będziemy mieli okazję  zrobić zdjęcie na plaży Lang Co oraz na przełęczy Hai Van oraz zwiedzić muzeum Cham posiadającym niesamowita kolekcję rzeźb w stylu Cham już w Da Nang. Gdy wreszcie dotrzemy do samego Hoi An – następnego obiektu wpisanego na listę UNESCO, spędzimy tu już resztę wieczoru.

18. DZIEŃ: Hoi An – Hanoi
Dziś nacieszymy się wycieczką po wąskich historycznych uliczkach tego urokliwego miasta poznając jego historię głównie jako mieszankę kultur Japonii, Chin, Portugalii i Francji zarówno w architekturze, w kuchni jak i religii, dzięki czemu zostało ono wpisane na listę UNESCO. Popołudniu powrócimy do Da Nang na lot do Hanoi skąd zostaniemy przewiezieni do miejsca noclegu.

19. DZIEŃ: Hanoi – Tam Coc – Hanoi
Po śniadaniu odbędzie się transfer do Ninh Binh, opisywanej jako „zatoki Ha Long na lądzie”. Dziś doświadczymy starożytnej kultury i historii Wietnamu wraz z podziwianiem pięknych i malowniczych krajobrazów. Rozpoczniemy wyprawę od relaksującego rejsu sampanem podziwiając kojące widoki. Rejs zabierze nas do grot Tam Coc, skąd odbędziemy krótką jazdę rowerem do jaskini w Bich Dong oraz do następnej łodzi, skąd można się zanurzyć w pięknej scenerii pól ryżowych i gór w drodze do pagody w Bich Dong. Następny przystanek to świątynia Thai Vy. Zbudowana w XIII w. która jest żywym przykładem piękna architektury Wietnamu. Po wizycie w świątyni, wyruszymy ku Hoa Lu. Następnie powrócimy do Ha Noi gdzie, późniejszym wieczorem, zobaczymy jedyny w swoim rodzaju, tradycyjny występ wodnego teatru lalek.

20. DZIEŃ: Hanoi – Halong
O poranku opuścimy Hanoi aby przenieść się do niesamowitej i mistycznej zatoki Ha Long. Od około południa rozpocznie się procedura przed całodniowym rejsem łodzią-hotelem. Sam rejs rozpocznie się wczesnym popołudniem. Nocleg na łodzi.

21. DZIEŃ: Halong – Hanoi
Kontynuacja rejsu dżonką oraz wycieczką po jaskini Luon. Transfer łodzią towarzyszącą do portu Tuan Chau. Powrót do Hanoi, zameldowanie w hotelu.

22. DZIEŃ: Hanoi
Po śniadaniu odbędziemy wycieczkę po mieście, zwiedzimy po drodze takie zabytki jak Mauzoleum Ho Chi Minh (z zewnątrz), domy na palach, jednofilarowe pagody oraz świątynię literatury powstałą na cześć Konfucjusza. Po lunchu, przejedziemy do jeziora Hoan Kiem, skąd można zobaczyć świątynię Ngoc Son. Późniejszym popołudniem odbędzie się godzinna jazda rowerami przez 36 ulic starego miasta w Hanoi. Wieczorem odbędzie się transfer na lotnisko na przelot do Warszawy.

23. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty Warszawa – Bangkok, Hanoi – Warszawa
 • przeloty wewnętrzne Luang Prabang-Siem Reap, Phnom Penh – Sajgon, Sajgon –Hue, Hoi An – Hanoi
 • przejazdy pociągami Bangkok – Nong Khai (sypialny), przejaz lokanymi busami na tarsie Siem Reap – Pnom Penh
 • noclegi w hotelach o standardzie 3* położonych w centrum miasta
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • bilety wstępu do wszystkich zawartych w programie atrakcji, w tym opłaty za wjazd do parków narodowych, rejs po Halong, przepłynięcia łodziami, motorówkami zgodnie z programem
 • śniadania w hotelach
 • podatki lokalne, opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • promesę wizową do Wietnamu

CENA NIE OBEJMUJE: