dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Bangkoku.

2. DZIEŃ: Bangkok
Po przylocie do Bangkoku przejazd do hotelu. (w przypadku porannego przylotu, najpierw program zwiedzania, potem zakwaterowanie). Następnie udamy się na rejs po rzece królów „Chao Praya”, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje miasta od strony kanałów. Zobaczymy „Wat Arun”, jedną z głównych buddyjskich świątyń w Bangkoku, oraz wielki pałac królewski, ogromny i kolorowy kompleks ze złotymi wieżami i licznymi mniejszymi świątyniami. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: Bangkok
Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od odwiedzenia pięknego i tętniącego życiem, całodobowego targu kwiatowego. Następnie przejdziemy do słynnego „Wat Pho” z leżącym, masywnym, złotym Buddą. „Wat Pho” jest również znana jako dom tajskiego masażu, ponieważ znajduje się tutaj centrum szkoleniowe. Następnie przejedziemy się słynnymi tuk tuk, do wielkiego pałacu. Pałac jest królewskim i religijnym sercem kraju, gdzie znajduje się statua szmaragdowego Buddy. Następnie obiad w lokalnej restauracji, przed wejściem na pokład prywatnej łodzi typu Longtail, która zabierze nas na relaksujący rejs po tamtejszych kanałach przecinajacych miasto. Przepłyniemy z tętniącego życiem centrum na relaksujące przedmieścia ze złoconymi świątyniami i łowiącymi z brzegu rybakami. Powrót do hotelu. Popołudnie na indywidualne spacery i zakupy.

4. DZIEŃ: Bangkok – Ayutthaya
Tego poranka wyruszymy do starożytnej stolicy – Ayutthaya. Pierwszy przystanek będziemy mieli w Letnim Pałacu Bang Pa, na który sklada się cały zespół budowli w różnych, zaskakująco kontrastujących ze sobą stylach architektonicznych. Po przybyciu do Ayutthayi, odwiedzimy licznie znajdujące się tam świątynie. „Wat Yai Chai Mongkol”, „Wat Mahathat” i „Wat Phra Sri Sanphet”. W czasie zwiedzania obiad. Po zwiedzaniu, powrót do Bangkoku późnym popołudniem. Nocleg w Bangkoku.

5. DZIEŃ: Bangkok – Kanchanburi
Rankiem, wyruszymy do Kanchanaburi, domu słynnego mostu na rzece Kwai, uwiecznionego w filmie „The River Kwai”. Nasz pierwszy przystanek znajduję się przy samym moście, gdzie dowiemy się o jego historii. Następnie odbędziemy spacer nad rzeką. Odwiedzimy cmentarz wojennych aliantów. Czas na lunch w lokalnej restauracji. A po obiedzie przejazd trasą legendarnego pociągu tzw. „Kolei Śmierci’. Powrót do Bangkok. Nocleg w Bangkoku.

6. DZIEŃ: Bangkok – Siem Reap
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Bangkoku. Przelot do Siem Reap w Kambodży. Po przybyciu do Siem Reap udamy się do klasztoru buddyjskiego „Preah Prum Rath-a”, następnie do świątyni „Pre Rup” na zachód słońca. W czasie zwiedzania obiad. Nocleg w Siem Reap.

7. DZIEŃ: Siem Reap
Śniadanie. Tego dnia zobaczymy jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie kompleks świątynny – Angkor Wat. Świątynie położone są w samym sercu dżungli i rozciągają się na olbrzymim obszarze 100 km2. Świątynie te to prawdziwe arcydzieło architektury światowej i największa sakralna budowla na świecie. Przejedziemy przez Bramę Południową, by obejrzeć świątynię Bayon, z której spogląda na zwiedzających dwieście szesnaście twarzy z tajemniczym uśmiechem. Zobaczymy także Taras Słoni, z którego oglądano publiczne ceremonie i parady, Taras Króla Trędowatego, którego zewnętrzne mury ozdabiają siedzące Apsary – niebiańskie tancerki i Ta Prom – świątynię, w której pozostałości kamiennych budowli przeplatają się z ogromnymi korzeniami drzew. Powrót do Siem Reap. Kolacja. Nocleg w hotelu.

8. DZIEŃ: Siem Reap – Sajgon (Ho Chi Minh)
Po śniadaniu udamy się na wizytę do pływającej wiosce nad jeziorem Tonle Sap. Wyruszymy lokalną, drewnianą łódką, by odwiedzić wioskę rybacką, pływającą szkołę, sklep i restauracje. Następnie udamy się na lotnisko skąd przelecimy do Sajgonu. Jesteśmy w sercu południowego Wietnamu. Sajgon (Ho Chi Minh) to tętniące życiem dynamiczne miasto i stolica gospodarcza kraju. Kolacja w lokalnej restauracji. Następnie nocleg w hotelu.

9. DZIEŃ: Sajgon – Tunele Cu Chi
Po śniadaniu rozpoczynamy wycieczkę po mieście, gdzie zobaczymy najciekawsze miejsca i zobaczymy perełki architektury Wietnamu. Zaczniemy od wizyty na imponującej ulicy „Dong Khoi” (Dawniej Rue Catinat), którą to udamy się do katedry Notre Dame. Jest to najsłynniejszy punkt orientacyjny w Wietnamie, ponieważ bliźniacze wieże można zobaczyć z dużej odległości. Na tym samym placu znajduję się słynny Urząd Pocztowy w Sajgonie, największy działający oddział poczty w Wietnamie. Niezwykłe jest to, że został zaprojektowany i zbudowany przez Gustave’a Eiffela. Następnie udamy się na zakupy do Cho Lon Market. Następnie opuścimy miasto i udamy się w rejon tuneli Cu Chi. Tunele Chi, które zostały użyte podczas wojny amerykańskiej o niepodległość zostały zbudowane przez partyzantów Viet Cong. Tworzą podziemny labirynt, który służył do niespodziewanych ataków i jako doskonała kryjówka. Po powrocie do Ho Chi Minh udamy się na kolację, a następnie do hotelu.

10. DZIEŃ: Sajgon – Delta Mekongu
Rano wyjeżdżamy z południowego centrum gospodarczego Ho Chi Minh do obszaru zwanego „Wietnamską Miską Ryżu” po przybyciu do prowincji Ben Tre, przedostaniemy się do Tien Giang, gdzie popłyniemy statkiem wzdłuż rzeki Mekong, wokół wioski rybackiej i czterech wysp: Smoka, Jednorożca, Żółwia i Feniksa. Aby w pełni docenić uroki rzeki Mekong, kontynuujemy wycieczkę łodzią wzdłuż małego kanału o nazwie Vam Xep aby zobaczyć codzienne życie lokalnych mieszkańców prowincji Ben Tre, odwiedzamy Quói An, słynnej z występującej tam farmy pszczół i warsztatów rękodzieła. Spróbujemy miodowej herbaty i przyjrzymy się rękodziełu z drewna kokosowego. Wózki konnymi przejedziemy wzdłuż wiejskiej drogi, aby odwiedzić sady owocowe, skosztować sezonowych owoców tropikalnych i posłuchać tradycyjnej lokalnej muzyki. Potem odbędzie się krótki rejs po małym kanale Vam Chua, którym wracamy do wioski. Tam czekać już będą na nas lokalne specjalności. Powrót do Sajgonu późnym popołudniem.

11. DZIEŃ: Sajgon – Hanoi
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Hanoi to miasto, które ma ponad 1000 lat, zwane jest też sercem kultury, polityki i gospodarki Wietnamu. Po południu udamy się na zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od wizyty w Pagodzie Jednego Filara. Następnie wybierzemy się do Świątyni Literatury. Świątynia została zbudowana w październiku 1073 roku, by czcić Konfucjusza i uważana jest za pierwszy uniwersytet w Wietnamie. Następnie pojedziemy nad jezioro Hoan Kiem, gdzie zobaczymy Świątynie Ngoc Son, która czci Świętego Van Xuonga i Tran Hung Dao, byłego generalnego dowódcę Hanoi. Spacer wzdłuż wysadzanych drzewami bulwarów, gdzie rozpoznać będziemy mogli wiele budowli z widocznymi wpływami francuskimi, takimi jak: gmach Opery w Hanoi, Bank Narodowy, dawny pałac Gubernatora i katedra w Hanoi (Zbudowana przez Św. Józefa pod koniec XIX w.). Po południu udamy się na jednogodzinną przejażdżkę rikszą wokół 36 ulic w starej dzielnicy Hanoi, a następnie kolacja w jednej z wielu lokalnych restauracji. Nocleg w Hanoi.

12. DZIEŃ: Hanoi – Zatoka Ha Long
Rano opuszczamy Hanoi i udajemy się do zadziwiającej i mistycznej zatoki Ha Long, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w regionie. Znajduje się w zatoce Tonkińskiej i składa się na nią zbiór 2000 wysp o powierzchni przekraczającej 1500km, które tworzą spektakularny krajobraz. Rozpoczynamy rejs po krystalicznej wodzie, mijając pobliskie wysepki, zabierzemy Cię do odkrywania zatoki Ha Long na najwspanialszej trasie, gdzie pływa niewiele rejsów. Po południu pływanie kajakiem przy pięknym krajobrazie gór wapiennych, odwiedzimy wyspę Titop. Dla mniej aktywny relaks na słonecznym tarasie z którego podziwiać będziemy wspaniały widok na zatokę. Następnie odwiedzimyu farmę pereł, gdzie zapoznamy się z procesem wydobywania i robienia biżuterii z pereł wydobywanych w zatoce Ha Long. Na koiec dnia podziwiamy malowniczy zachód słońca. Możesz też dołączyć do lekcji gotowania w restauracji, podczas której nauczysz się jak zrobić przepyszne sajgonki. Wieczorem kolacja pod gołą chmurką, z różnorodnym menu w którym będą zawarte różnego typu dania kuchni wietnamskiej i azjatyckiej. Następnie łowienie kałamarnic z łodzi wraz z załogą, które później zostaną przygotowane przez lokalnego szefa kuchni. Nocleg na łodzi.

13. DZIEŃ: Zatoka Ha Long – Hanoi
Poranne ćwiczenia na pokładzie, a po nich śniadanie. Po śniadaniu wizyta w jaskini „Surprising” (Hang Sung Sot), odkrytej przez Francuzów w 1901 roku i otwarta dla turystów od 1936 roku. Obiadem kończymy rejs i udajemy się w drogę powrotna do Hanoi. W zależności od rozkładu przelotu albo transfer na lotnisko i wylot do Europy albo transfer do hotelu.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Bangkok, Hanoi – Warszawa (przez jeden z europejskich i jeden z azjatyckich portów lotniczych)
 • przeloty wewnętrzne, przejazdy mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką i klimatyzacją, nocleg na łodzi w czasie rejsu po zatoce Ha Long
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po Mekongu, przejazd rikszami
 • promesę wizową do Wietnamu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • wstemplowanie wizy wietnamskiej ok. 25 USD
 • wizy do Kambodży – 25 USD płatne na granicy
 • opłat lotniskowych ok. 50 USD
 • posiłków nie ujętych w programie
 • napojów do obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków ok. 4 USD dziennie
 • atrakcji fakultatywnych