dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Mało znane światu królestwo Tonga to kraj, który nigdy nie uległ kolonialnym potęgom. Tonga to nie tylko wspaniałe plaże i dziewiczy las deszczowy, ale przede wszystkim bogactwo unikalnej, tradycyjnej kultury.

 • błękitne laguny i wspaniałe tereny nurkowe
 • najbardziej dziewicze plaże świata i bogactwo frutti di mare
 • trekkingi w lasach deszczowych i pływanie z wielorybami
 • odwiedziny i ceremonie w tradycyjnych tongijskich wioskach
 • wyspa Mala – relaks na naszej „prywatnej bezludnej wyspie”

Istnieje możliwość realizacji programu od 2 osób w dowolnym terminie, w cenie 9990 PLN + 3820 EUR.

Wybierz termin

13500 PLN + 4240 EUR

13500 PLN + 4240 EUR

13500 PLN + 4240 EUR

13500 PLN + 4240 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1-2. DZIEŃ: Warszawa – Nuku’alofa
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot samolotem do Nuku’alofa z przesiadką w trzech portach lotniczych: w Europie, Azji i Oceanii.

3. DZIEŃ: Nuku’alofa
Przylot do Nuku’alofa, przejazd do hotelu, wypoczynek po trudach podróży. W godzinach popołudniowych spacer po stolicy Tongi. Przejście obok ‘Mala e’Kula’ – nekropolii tongijskich władców do Pałacu Królewskiego (zwiedzanie z zewnątrz). Wizyta na lokalnym targowisku Tulamahu na którym znajdziemy egzotyczne owoce i warzywa oraz lokalne rękodzieło. Nocleg w Nuku’alofa.

4. DZIEŃ: Nuku’alofa – ‘Eua
Śniadanie w hotelu. Przejazd do przystani, zaokrętowanie na statek płynący na wyspę ‘Eua, która jest jednym z najbardziej dziewiczych miejsc na Tondze. Po przypłynięciu na ‘Eua wizyta w lokalnej wiosce, ceremonia serwowania ‘avy – tradycyjnego napoju przygotowanego ze sproszkowanych ziół pieprzu metystycznego. Nocleg na ‘Eua.

5. DZIEŃ: ‘Eua
Śniadanie w hotelu. Wycieczki piesze w lokalnym lesie deszczowym z obserwacją endemicznych papug koki (gatunek ten występuje tylko na wyspie ‘Eua) a następnie fakultatywnie wyprawa nurkowa do Jaskini Katedry (jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych świata). Nocleg na ‘Eua.

6. DZIEŃ: ‘Eua
Śniadanie w hotelu. Wycieczka samochodami terenowymi po wyspie ‘Eua. Wizyta w lesie deszczowym (krótka wycieczka piesza) oraz w punktach widokowych Lokupo i Lau-ua. Czas wolny na odpoczynek na plaży lub przejażdżki rowerowe i konne. Nocleg na ‘Eua.

7. DZIEŃ: ‘Eua – Nuku’alofa – Neiafu – Tu’anekivale
Wczesne śniadanie w hotelu. Przelot awionetką do Nuku’alofa, następnie przelot na położony w północnej części królestwa archipelag wysp Vava’u, do miasta Neiafu. Spacer po Neiafu: wizyta w Porcie Uchodźcy oraz wejście na szczyt Talau. Przejazd do wioski Tu’anekivale, gdzie odwiedzimy jedyny na Tondze Ogród Botaniczny, który posiada imponującą kolekcję roślin. Wizyta na lokalnym targu ‘Utukalongalu, na którym zakupić można m.in. oryginalne rękodzieło czy suszoną wanilię (wyspy Vava’u słyną z jej uprawy). Nocleg w Neiafu.

8. DZIEŃ: Neiafu – Mala
Śniadanie. Przeprawa łodzią na niewielką wyspę Mala, na której znajduje się tylko jeden, posiadający kilka pokoi hotelik. Jest to prawdziwa samotnia na środku Pacyfiku, miejsce gdzie jedynymi odgłosami są rozbijające się o brzeg morskie fale. Zakwaterowanie w hotelu zbudowanym w tradycyjnym tongijskim stylu. Wypoczynek na Mala, kąpiele morskie w turkusowych lagunach. Nocleg na Mala.

9. DZIEŃ: Mala – wyprawa łodzią po archipelagu Vava’u
Śniadanie. Kilkugodzinna wyprawa łodzią na archipelagu Vava’u. W miesiącach od czerwca do października wypatrywanie wielorybów humbaków, które przypływają w te rejony by wydać na świat potomstwo – jeśli uda się podpłynąć do wielorybów – możliwość pływania i nurkowania z nimi. Nocleg na Mala.

10. DZIEŃ: Mala – Neiafu – Pangai
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Neiafu, przelot na archipelag wysp koralowych Ha’apai. Przylot do miasteczka Pangai – największej osady na wyspie. Przejazd pod stary pałac królewski oraz do pomnika Bakera. Zakwaterowanie w hotelu w pokojach zbudowanych w tradycyjnym tongijskim stylu. Nocleg.

11-12. DZIEŃ: Ha’apai
Dwudniowy wypoczynek na Ha’apai. Rano śniadanie w hotelu. Do dyspozycji gości będą kajaki oraz rowery. Możliwe będzie przepłynięcie kajakami na niewielką bezludną wyspę, na której znajdują się kilkusetletnie ruiny starej, opuszczonej tongijskiej twierdzy Velata. Polecamy również wycieczki rowerowe po wyspach, odpoczynek na plaży, sporty wodne lub przejażdżki konne na brzegu morza. Nocleg.

13. DZIEŃ: Ha’apai – Nuku’alofa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Nuku’alofa. Nocleg w Nuku’alofa.

14. DZIEŃ: Nuku’alofa i objazd wyspy Tongatapu
Śniadanie. Wycieczka po wyspie Tongatapu. Wizyta przy Wodnych Organach, gdzie można obserwować odbywające się co kilkanaście sekund widowisko fal morskich, które wlewając się do wąskich szczelin wznoszą się na wysokość prawie dwudziestu metrów. Wizyta pod pomnikiem poświęconym kapitanowi Cookowi oraz wizycie brytyjskiej królowej Elżbiety II na Tondze. Obserwacja peka – gatunka nietoperzy, nazywanego latającymi lisami. Przejazd do monumentalnego trylitu Ha’amonga-a-Maui zwanego Stonehenge Pacyfiku oraz stalaktytowej jaskinii Haveluliku we wnętrzu której znajduje się słodkowodne jeziorko w którym można zanurzyć się w wodzie. Przejazd do wioski Lapaha – zwiedzanie niemal tysiącletnich, imponujących rozmiarem grobowców władców Imperium Tongijskiego. Przejazd na lotnisko w Nuku’alofa, wylot samolotem do Europy.

15-16. DZIEŃ: Nuku’alofa – Warszawa
Przelot do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Nuku’alofa – Warszawa (z przesiadkami w trzech portach lotniczych – w Europie, Azji i Oceanii)
 • przeloty wewnętrzne: ‘Eua-Nuku’alofa-Neiafu, Neiafu-Ha’apai, Ha’apai-Nuku’alofa
 • transport lądowy i wodny zgodnie z programem
 • opiekę przewodnika na całości trasy na Tondze
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje dwuosobowe z łazienkami)
 • kajaki i rowery do dyspozycji gości podczas pobytu na archipelagu Ha’apai
 • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: