dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Jedyna taka trasa w Polsce
 • Perły Iranu
 • Znaleziska archeologiczne w Merv
 • Polskie akcenty w Shakrizabz
 • Cuda Orientu: Buchara i Samarkanda

Wybierz termin

6100 PLN + 2890 USD

6100 PLN + 2890 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Teheran
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Teheranu. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ: Teheran – SHIRAZ
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: Muzeum Dywanów, Muzeum Archeologiczne, oraz Pałac Golestan i Sala Lustrzana, w której odbyła się słynna konferencja Wielkiej Trójki ustalając porządek powojennej Europy. Jeśli czas pozwoli, wizyta na bazarze Tajrish. Transfer na lotnisko. Przelot do Shiraz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Shiraz
Po śniadaniu zwiedzanie SHIRAZ – miasta słynnego z róż, słowików i poetów, stolicy prowincji Fars, polityczno-kulturalnego centrum dawnego Iranu. Podziwianie Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, Grobowców Khaju – mauzoleum największych poetów perskich Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetów Nasir-ol Molk i Atiq, Mauzoleum Shae Cheraq (z zewnątrz). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: Shiraz – Persepolis – Pasargarde – Isfahan
Śniadanie. Wyjazd do PERSEPOLIS (lista UNESCO) – zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat: NAQSH-E RAJAB oraz NAQSH-E RUSTAM, gdzie znajdują się reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w. n.e.), grobowców władców z dynastii Achemenidów, pozostałości kompleksu pałacowego i Świątyni Ognia. Przejazd do PASARGADE, pierwszej stolicy Persów, zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Przejazd przez prowincję Fars do Isfahanu. Kolacja, nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ: Isfahan
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU – miasta zwanego Nesf-e Jahan (“Połową Świata”) perły architektury Wschodu: Plac Imama zwanego Naqsh-e Jahan (“Obraz Świata” – lista UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²) i położonych wokół Pałacu Ali Qapu, Meczetu Imama, Meczetu Lotfollaha, oraz typowego orientalnego bazaru. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: Isfahan – Maschad
Transfer na lotnisko i lot do Maschad. Zwiedzanie drugiego po Mekce miasta muzułmańskich pielgrzymek: Meczetu Gowsarad, mauzoleum Nadir Shaha, promenady Kooh Sangi, Parku. Kolacja i nocleg w hotelu

7. DZIEŃ: Maschad – Gaudan – Ashgabad
Po śniadaniu przejazd i przekroczenie granicy turkmeńskiej w Gaudan i przejazd do Ashgabad, największego miasta Turkmenistanu, którego nazwa oznacza „miasto miłości”. Zwiedzanie: Pomnik Niepodległości, pomnik poświęcony „Rukhnamie”, książce napisanej przez pierwszego prezydenta Turkmenistanu, Łuk Neutralności – najwyższa konstrukcja w kraju, zwieńczona złoconym pomnikiem Turkmenbashiego. Kolacja w lokalncej restauracji i nocleg.

8. DZIEŃ: Ashgabad
Po śniadaniu przejazd do strefy archeologicznej Nissa, dawnej stolicy Królestwa Partów istniejącego w okresie ok. 247 r. p.n.e. – 228 r., wizyta w Meczecie Kipchak, Meczecie Turkmenbashiego i w Muzeum Historycznym. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

9. DZIEŃ: Ashgabad – Mary – Merv – Turkmenabad
Wcześnie rano śniadanie i transfer na lotnisko, przelot do Mary. Przejazd do stanowisk archeologicznych w Merv. Zwiedzanie pozostałości antycznych: Erk Kala, Geaur Kala i Sultan Kala. Po południu przejazd do Turkmenabad, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ: Turkmenabat – Farab – Buchara
Po śniadaniu przejazd do Farab i przekroczenie granicy turkmeńsko-uzbeckiej. Przyjazd do Buchary. Kolacja i nocleg w hotelu.

11. DZIEŃ: Buchara
Po śniadaniu zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – BUCHARY zwanej „Perłą Orientu”, w obrębie której zachowało się ponad 140 unikatowych zabytków architektury islamskiej: kompleks Liabi Khauz pochodzący z przełomu XVI i XVII w. z okolicznymi medresami Nodir Divan Begi, Khanaka i Kukeldash, meczet Mogoki Attari z okresu zoroastriańskiego i buddyjskiego, wizyta na 3 miejscowych bazarach: Taqi Zargaron (bazar jubilerski), Taqi Telpak Furushon (bazar czapek) i Taqi Sarrafon.

Po południu odwiedziny w jednym z najciekawszych miejsc Buchary, symbolu miasta – kompleksie Poi Kalyan z minaretem Kalyan (lista UNESCO) i szkołami koranicznymi. Jedna z nich, medresa Miri – Arab, jest ważnym dziś ośrodkiem nauczania Koranu (można obejrzeć ją tylko z zewnątrz). Wizyta w Mauzoleum Ismaela Samaniego wzniesionym w X w, uważanym za skarb architektoniczny Azji Centralnej. Wizyta w meczecie Bolo – Hauz, znanym jako „meczet 40 drewnianych kolumn”, w medresach Ulugbek i Abdul Aziz Khan, w twierdzy Ark, dawnej rezydencji emirów Buchary. Na koniec odwiedziny w mauzoleum Chashma – Ayub ze świętym źródłem i  niewielkiej medresie Char Minar. Kolacja w miejskiej restauracji, nocleg.

12. DZIEŃ: Buchara – Shakrizabz – Samarkanda
Śniadanie. Przejazd w kierunku Shakrizabz, – miejsca urodzenia Emira Timura, zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak-Saray, meczet KhazretImam (Dor-ut Tilyavat), Mauzoleum Gumbazi-Seidan, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andresa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Przejazd do Samarkandy, będącej jednym z najdłużej zamieszkałych miast świata. Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany leżącej na Jedwabnym Szlaku, powstała w VI w. p.n.e. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ: Samarkanda
Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY: leżący w sercu miasta Plac Registan otoczony medresami Ulugbek, Sher-Dor i Tilla-Kori, Mauzoleum Emira Timura, Obserwatorium Astronomiczne Ulugbek z XV w. Degustacja lokalnego wina. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

14. DZIEŃ: Samarkanda – Taszkient
Śniadanie. Wizyta w meczecie Bibi-Khanum noszącym imię ulubionej żony Timura, spacer na miejscowy bazar, nekropolia Shakhi-Zinda. Po południu transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem ekspresowym do Taszkientu. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ: Taszkient
Przejazd do Taszkientu. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Placu Khast Imam – świętego serca Taszkientu, na który składają się między innymi: medresa Barack – Khan oraz meczet Tillya – Sheykh, następnie oglądanie mauzoleum szejka Kaffal-Shashi. Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy także Plac Niepodległości, Plac Emira Timura i Pomnik Odważnych wzniesiony ku pamięci poległych podczas trzęsienia ziemi w 1966 roku, którego epicentrum znajdowało się właśnie w Taszkiencie. Pożegnalna kolacja. Nocleg.

16. DZIEŃ: Taszkient – Warszawa
Wczesny przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Teheran, Taszkient – Warszawa
  przez jeden z portów lotniczych
 • Zakwaterowanie w hotelach****/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania i kolacje wg programu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem,
  przejazd pociągiem ekspresowym Samarkanda – Taszkient
 • opiekę pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz pilota lokalnego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • wiz do Iranu (ok. 60 EUR), Turkmenistanu (ok. 55 EUR)
  i Uzbekistanu (ok. 60 USD)
 • opłaty wjazdowej do Turkmenistanu – ok. 15 USD, płatne na granicy
  (oraz ewentualnych opłat za transport na przejściu granicznym)
 • opłaty wjazdowej do Uzbekistanu – ok. 8 USD, płatne na granicy
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
  ok. 4 USD/os dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat
  za filmowanie i fotografowanie