dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Przenosimy całą naszą entuzjastyczną energię na Wschodnie Wybrzeże USA. Dla tych wszystkich którzy jeszcze nie doświadczyli uroków tej części Stanów będzie to nie lada gratka, jak również podróż do wnętrza samego siebie w poszukiwaniu spragnionego odkrywcy. Te 5000 km, zmieniające się jak w kalejdoskopie klimaty, aż 7 Stanów i Kanada, sprawią, że będzie to Wasza wyprawa życia. Zaczniemy z wysokiego „C” tropiąc aligatory w Parku Narodowy Everglades na Florydzie, po czym będziemy się starali wypatrzeć ojczyznę Fidela Castro i złapać drugi oddech na rajskich plażach Miami. Kierując się na północ odwiedzimy miasteczko pierwszych amerykańskich osadników- St. Augustine, Atlantę i największe na świecie akwarium, po czym zawitamy do najurokliwszego tą porą roku, majestatycznie kolorowego Parku Narodowego Great Smoky Mountains. Przyjdzie czas na miasta ikony Philadelphia, stolice USA Washington DC, a wisienką na torcie będzie 2-dniowa wizyta w Nowym Yorku. Wow… Końcówka wyprawy to wizyta nad wodospadem Niagara, która wprawi w zachwyt najwybredniejszego Globtrottera, a pamiątką na całe życie będzie pieczątka w paszporcie na granicy Kanady, gdzie spędzimy cały błogi dzień przed powrotem do kraju. No to na tyle argumentów, udawadniających, że ta wyprawa będzie MEGA, a my postaramy się ją oblec w magię przygody. Ruszamy…

Wybierz termin

3700 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1. Warszawa – Washington DC

Zbiórka na lotnisku Warszawa Chopina, pakujemy walizki i na Zachód. Na miejscu czeka już na nas nasz przewodnik, pełen wigoru i sił do pracy, z którym udajemy się do hotelu. Dla tych, którzy jeszcze nie opadli z sił – nocny przejazd ulicami stolicy USA.

 

Dzień 2.   Washington DC – Philadelphia, PA

Ważność dzisiejszego dnia to niewątpliwie rola Waszyngtonu na arenie międzynarodowej, obecność Białego Domu, Kapitolu, siedziby FBI, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i ponad 170 placówek dyplomatycznych. Jak na stolicę przystało ulice są czyste i uporządkowane, ze sporą ilością zielonych terenów. Architektura stolicy sprawia wrażenie dostojnej i eleganckiej. W niczym nie przypomina amerykańskich metropolii z nowoczesnymi wieżowcami. Zabudowa miasta jest niewysoka – najwyższy budynek posiada 13 pięter, zobaczcie sami. Prezydenckie śniadanie i ruszamy, a przed nami: Kapitol – siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych i Sądu Najwyższego, w budynku znajduje się podziemne przejście prowadzące do sąsiedniej Library of Congress – największej biblioteki na świecie, posiadającej 95 milionów woluminów; kolejno zobaczymy Pomnik Waszyngtona– obelisk, jest najwyższą budowlą w Waszyngtonie i najwyższym obeliskiem na świecie – mierzy 169,5m., a my postaramy się dostać na jego taras widokowy; dalej National Air and Space Museum; kolejne miejsce to Biały Dom – mieszkali tam wszyscy prezydenci USA poza Georgem Washingtonem, który zlecił jego powstanie. Można śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej strzeżony budynek – nie tylko w kraju, ale i na świecie; zobaczymy także Mauzoleum Abrahama Lincolna; Pentagon – Departamentem Obrony USA. Wieczorny przejazd do Filadelfii urozmaici nam wizyta w rozświetlonym Baltimore w stanie Meryland. Uff co za dzień, pora spać.

 

Dzień 3.   Philadelphia, PA – New York

Filadelfia, potocznie „Philly” lub The City of Brotherly Lovew stanie Pensylwania leżąca nad rzeką Delaware, zajmuje piąte miejsce pod względem liczby ludności w USA i do momentu powstania Waszyngtonu, była stolicą kraju. Dziś pałamy zachwytem nad wspaniałymi budynkami z ubiegłego wieku, kontrastującymi z bardzo nowoczesną architekturą. Zaczynamy! City Hall – położony w samym sercu Filadelfii, zachwyca swoją monumentalnością, sam budynek zaprojektował John McArthur, a jego budowa została ukończona w 1901 roku. Kolejno zobaczymy Ratusz miasta mierzący 167 m wysokości, na którego wieży znajduje się wspaniały zegar o średnicy 8 metrów. Następny punkt to Independence Hall, czyli budynek, w którym podpisano Deklarację Niepodległości; dalej Eastern State Penitentiary – ruiny więzienia, okrzykniętego najdroższym w kraju – budynek z 1829 roku został wyposażony w centralne ogrzewanie i bieżącą wodę, dużo wcześniej niż Biały Dom, a przebywali w nim najgroźniejsi przestępcy, wśród nich amerykański gangster Al Capone. Kolejną atrakcją będzie The Rocky Statue and the Rocky Steps –dwutonowy posąg Rockiego Balboa, a na samym szczycie schodów znajdziemy ślady trampek Sylwestra Stalone odciśnięte w chodniku. Będąc w Filadelfii obowiązkowo należy spróbować lokalnego przysmaku Philly Cheesesteak, tj. grillowana bagietka, zawierająca kawałki wołowiny, cebulę oraz potrójną ilość sera. Posileni, gotowi do drogi, ruszamy na podbój Nowego Yorku. Dla tych, którzy jeszcze nie opadli z sił – krótki spacer. Sen.

 

Dzień 4-16.   New York

O New York-u można by napisać kolejną książkę. Miasto to niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju, albo się je pokocha, albo znienawidzi. Tam wszystko dzieje się szybko, głośno, w tłumie. Wszystkiego doświadcza się intensywnie. Jest męczące, ale bardzo inspirujące, z charakterem, z pazurem, mieszające w głowie i pozostające w niej na zawsze. My przez te 2 dni, skupimy się na miejscówkach „must see”, aby były one pretekstem do ponownego powrotu. Kolejność atrakcji dopasujemy do warunków pogodowych i nas samych. Zaczynamy: Trzy platformy widokowe, które wzbijają się w przestworza: One World (World Trade Center) wysokie na 417m, gdzie na dole znajdują się dwa memoriały upamiętniające każdą z wież WTC zniszczonych w zamachu z 11 września 2001 roku, kolejno Empire State Building 381m., Top of the Rock 260m., każda inna, każda spektakularna, na pewno zdobędziemy jedną z nich. Dalej udamy się na Times Square – ikona Nowego Jorku, którą kojarzymy z ogromu billboardów świetlnych największych marek świata; kolejne miejsce to Financial District – dzielnica finansowa Manhattanu, gdzie łapiemy byka za rogi; następnie udamy się pod Federal Hall i pomnik George’a Washingtona – pierwszego prezydenta USA. Budynek Federal Hall pierwotnie służył jako drugi ratusz NY, w latach 1785-88 używany był jako siedziba Kongresu Konfederackiego, natomiast w latach 1789-1790 pełnił funkcję pierwszego miejsca pracy Kongresu Stanów Zjednoczonych. Nie sposób zwiedzić New York nie widząc Statuy Wolności – próbujemy złapać prom i zobaczyć ją z bliska. Na Brooklyn Bridge – obowiązkowa fota! – jest to jeden z tych mostów, które po prostu trzeba uwiecznić i zobaczyć. Most Brookliński jest jednym z najstarszych na świecie. Odwiedzimy też Washington Squere Park – miejsce spotkań kulturalno-artystycznych nowojorczyków, zobaczymy Nowojorską Bibliotekę Publiczną – jest jedną z największych na świecie i zarazem jedną z najważniejszych placówek tego typu dla USA. Kolejny punkt to Rockefeller Center – składa się 19 budynków zbudowanych przez tę sławną w świecie rodzinę. Przed nami „Five Avenue” czyli Piąta Aleja – marzenie każdej kobiety!!! Nigdzie nie ma tylu wspaniałych butików najlepszych projektantów mody z całego świata w jednym miejscu. Zobaczymy także Grand Central Terminal –jeden z największych dworców kolejowych na świecie pod względem liczby peronów. Wszystkie linie dojazdowe kolei ukryte są pod ziemią (41 linii na pierwszym i 26 na drugim poziomie), dodatkowo przebiegają tędy 4 linie metra i jedna linia specjalna. Największe wrażenie robi tu przepiękna architektura. Jak New York to też słynny Central Park – nazywany jest zielonymi płucami Nowego Jorku i jest drugim co do wielkości parkiem w mieście – zajmuje 843 akry. Oglądaliście Kevina, tak właśnie „Kevin sam w Nowym Jorku”?, to zobaczymy Hotel Plaza – to właśnie tam, mały Kevin wykupił sobie wczasy „all Inclusive”.

 

Dzień 7.   New York – Boston

Do południa ostatnie przechadzki po Central Park, po czym ruszamy do Bostonu.

 

Dzień 8.   Boston

Całodniowe zwiedzanie Bostonu.

 

Dzień 9.   Boston – Niagara Falls

Całodniowy przejazd do Niagara Falls, a po drodze mnóstwo atrakcji: wodospady, parki stanowe, nikomu nudzić się nie będzie.

 

Dzień 10.   Niagara Falls

Niagara, która rozpala umysły globtrotterów całego świata. “Niagara Falls” to tak naprawdę trzy położone bardzo blisko siebie wodospady. Po stronie amerykańskiej znajdują się kaskady: American Falls (Wodospad Amerykański) oraz wodospad American Bridal Veil (Welon Panny Młodej), mające ponad 60m wysokości i 300 m szerokości, rozdzielone są małą wyspą Luna Island (Księżycowa Wyspa). Najpopularniejszy wodospad świata leży całkowicie na terytorium Kanady i wcale nie nazywa się Niagara Falls – jego właściwa nazwa to Horseshoe Falls, co oznacza Wodospad Podkowa. My naszą przygodę zaczynamy od rejsu statkiem, który podpływa pod sam wodospad. Oj tak, to jest to uczucie „chwilo trwaj”, nic nie widać, jest mokro, bryza spadającej wody jest tak silna, że uniemożliwia obserwację, jednak euforia nas rozpiera. Tu po stronie amerykańskiej, zatrzymamy się jeszcze na kilku punktach widokowych, żeby uwiecznić ten błogi widok. Ostatnia kolacja na amerykańskiej ziemi, a skoro jesteśmy w kolebce „kurzych skrzydełek”, raczymy się wybornymi „chicken wings” w jednej z restauracji np. „Duff’s Famous Wings”. Mostem tęczowym przekraczamy granicę z Kanadą i już po chwili winda wynosi nas na 236 m – Skylon Tower – platformę obserwacyjną, z której podziwiamy rozświetloną panoramę Niagary i okolic za dnia oraz wieczorne iluminacje. Cóż to był za dzień! Wracamy do USA i powoli trzeba myśleć o powrocie do kraju

 

Dzień 11.   Buffalo – wylot do kraju

Poranne zakupy. Transfer na lotnisko.

 

Dzień 12.   Przylot do kraju

Przylot do kraju.

 

Cena obejmuje:

  1. Opiekę doświadczonego na rynku amerykańskim polskojęzycznego pilota,
  2. 10 noclegów na trasie wyprawy (hotele i pokoje 2 osobowe + american breakfast),
  3. Samochód – VAN do naszej dyspozycji przez okres trwania wyprawy,
  4. Platformy widokowe: New York: Top of the Rock, Empire State Building, Philadelphia- City Hall, , Skylon Tower, Niagara Falls/ Canada
  5. New York City Pass: Top of the Rock, Statue of Liberty, Empire State Building, Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island, 9/11 Memorial & MuseumEdge at Hudson Yards, American Museum of Natural History, Circle Line Sightseeing Cruises, The Museum of Modern Art (MoMA) , Intrepid Museum, Guggenheim Museum
  6. Wodospad Niagara – statek wycieczkowy.
  7. Opłaty drogowe, mostowe, parkingi, koszty organizacyjne w USA.

Cena nie obejmuje:

  1. ESTA ($21) lub Wizy do USA ($160).
  2. Przelotu na trasie Warszawa – Miami, FL , Toronto – Warszawa (koszt od ok. 4000 PLN).. Do potwierdzenia.
  3. Ubezpieczenia podróży (dodatkowo płatne)
  4. Składki TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
  5. Wyżywienia (ok. 20 – 40 $/dzień) każdy z nas ma swoje gusta kulinarne, dbając o dobro każdego z Was będziemy starać się spełnić wszelkie zachcianki.
  6. Dopłaty do pokoju jednoosobowego.
  7. Wstępu do obiektów (poza parkami wyżej wymienionymi): muzea, parki miejskie.
  8. Atrakcji fakultatywnych podczas wyprawy.
  9. Napiwków w restauracjach.
  10. Wydatków własnych.

Sukcesem każdej wyprawy jest należyte jej przygotowanie. Ważne jest nie tylko to, co włożycie do
plecaka, ale przede wszystkim to, czego dowiecie się o kulturze i zwyczajach krajów, do których chcecie wyruszyć. Ta wiedza sprawi, że Wasza podróż będzie bogatsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Tu zamieszczamy wiele przydatnych wskazówek.

Dokumenty:
1. Obywatele Polski muszą posiadać ESTA bądź wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych
2. Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
3. Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu
strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila).
Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
4. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
5. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.
6. Mile widziane międzynarodowe prawo jazdy

Pieniądze:
Walutą w USA jest dolar (USD), który dzieli się na 100 centów. W obiegu są monety o nominałach:
1, 5, 25, 50 centów i 1 USD oraz banknoty o wartościach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 USD.
Dla zabezpieczenia finansów powinniśmy mieć ze sobą oprócz gotówki – karty płatnicze. Jeśli
zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj, że nie możesz polegać tylko na jednej karcie. American Express, Master Card i Visa są powszechnie akceptowane.

Ubranie:
Zacznijmy od tego że jest październik, a nasza wyprawa będzie mieć wiele odcieni od późnego lata
na Florydzie do późnej jesieni na północnym-wschodzie, więc oprócz standardów, należy zaopatrzyć
się w:
— dwie pary wygodnych butów plus klapki (zimowo/trekkingowe wodoodporne, adidasy)
— lekka, ciepła wodo- i wiatroodporna kurtka, strój kąpielowy

Co praktycznego do plecaka?
Pakując się należy pamiętać, że prawie wszędzie w podróży można skorzystać z pralni. Jeśli czegoś
zabraknie, wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno te bardziej jak
i mniej przewidywalne). Podczas podróży kupuje się wiele pamiątek i trzeba pamiętać, że i dla nich
musi się znaleźć miejsce w Waszym bagażu.

Duży plecak — nasz główny bagaż. Oczywiście można spakować się do torby na kółkach, lecz jeśli ktoś poważnie myśli o całodniowym backpack-u, opcja pierwsza będzie bardziej praktyczna.

Mały plecak — to nasz bagaż podręczny. W nim nosimy cenne rzeczy, takie jak aparat czy kamera oraz potrzebne drobiazgi (kosmetyki, woda itd.). W trakcie wyprawy, kiedy wychodzimy zwiedzać czy
jedziemy na wycieczkę, zabieramy tylko mały plecak.

Saszetka na pieniądze i dokumenty — warto wybrać saszetkę zrobioną z przyjemnego w dotyku
materiału (nosimy ją pod koszulą na szyi lub brzuchu).

Internet
Wi-fi jest dostępne w prawie każdym hotelu, kawiarniach i restauracjach.

Napięcie
Napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców.
Niezbędna jest specjalna przejściówka, która najlepiej nabyć w Polsce.

Kultura podróżowania

Pamiętajmy!
1. To my przyjeżdżamy do czyjegoś domu i powinniśmy zaakceptować styl życia i tutejsze obyczaje.
2. Nie krzyczmy, nie stresujmy się, bo nie jesteśmy lepsi – jesteśmy inni!
3. Jesteśmy na wakacjach, nie wybuchajmy złością i cieszmy się podróżą taką, jaka jest, a nie taką, jaką chcielibyśmy, żeby była.
4. Wyjechaliśmy w prawdziwą podróż, aby poznać nowe i nieznane, więc nie denerwujmy się, jeśli
to „nieznane” wyobrażaliśmy sobie inaczej.

Czy wiesz dokąd jedziesz?
Swoje wyprawy planujecie najczęściej z dużym wyprzedzeniem, dlatego warto poświęcić trochę
czasu dzielącego nas od wyjazdu, na zapoznanie się z miejscem, do którego się wybieracie.
Eksploracja lasów, wycieczki górskie, wyprawy przez pustynie – to marzenia każdego podróżnika, lecz każdy, kto odbył taką wyprawę w sposób nieodpowiedzialny, wywarł negatywny wpływ na lokalne
środowisko naturalne. To przecież zachowanie i wybory każdego podróżującego mogą przyczynić się
do polepszenia warunków życia innych ludzi i ochrony środowiska. Jak to zrobić?
1. Próbuj płacić tylko lokalnym firmom. Na przykład, pij miejscowe piwo lub sok owocowy, a nie towar importowany.
2. Pomyśl o tym, co się dzieje z Twoimi śmieciami – używaj produktów biodegradowalnych. Oszczędzaj wodę, benzynę czy elektryczność.
3. Pomagaj chronić miejscową przyrodę poprzez przestrzeganie zasad i regulaminów, takich
trzymanie się szlaków turystycznych czy przestrzeganie obyczajów dzikiej natury.